Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mám obavu že pokud na tom člověk bude hrát pravidelně a zvykne si na to, tak si mozek zároveň zvykne že nemusí vyrovnávat pohyb. Člověk co na tom stráví 2h a pak sedne na kolo nebo o něco zakopne si zákonitě musí rozbít hubu. Porotože oculus mu musí otupit smysl pro rovnováhu a motoriku.
    • To už by se dávno musely po světě potácet hordy (střízlivých) námořníků, nebo pilotů. *4*
      • walltar
        To je taky pravda ... já jsem osobně strávil 5let 2hodiny denně čtením v autě/autobuse. Je to podobné jako používání riftu v tom, že pohyb registrují jen některé centra. Zezačátku sem u toho měl mírně nepříjemný pocit, ale zachvíli mě to ani nepřišlo.

        A problémy z toho taky žádné nemám.

        Ono asi by to byl problém dávat kojencům a možná i hodně mladým dětem, ale jak máš všechny senzorické centra plně vyvinuté, tak asi nebude tak lehké je "přeprogramovat". Navíc maximálně člověk může přidat nové nastavení toho centra, které si na to zvykne. A stejně jako když člověk sleze po týdnu z lodě tak má nějakou dobu divný krok tak budeš si muset počkat když sundáš rift. Ale tady se nebojím, že by ho někdo měl na očích týden.
        • no celkem pravidelne travim nejaky cas na lodi a muzu rict, ze kdyz pak po par dnech vlezu na pevninu, tak je tam takovy neprijemny pocit, kdy se s clovekem ,,houpe,, zeme, ale trva to tak den nez se vse vrati do normalu....
    • walltar
      Já si prostě myslím, že pro hry, kde chodíš to nebude nikdy nic moc ... pokud nemáš nějaký ten trenažér jako omni.

      Já si osobně OR chci koupit jen kvůli hrám, kde stejně sedím v kokpitu, takže se tohohle nebojím.

      FPS bych na tom asi nehrál ...
  • Jinak v souvislosti s Oculus Rift by možná stálo za to zmínit i Omni (http://www.virtuix.com/), mě osobně to zaujalo víc než samotný Oculus.
    • momentálně fakt na procházku, ale ne na hry.. (úkrok, kotoul, podřep.. to v tom asi zatím nepůjde..
      • Úkrok a podřep to umí. Kotoul ne, na co taky. Tam už si jednoduše vypomůžeš tlačítkem.
        • A saltíčko pujde?
    • Kozy
      Jakej vocas by si tohle koupil.
      • Lawliet
        Já bych si to taky koupil. Aspoň už bych Call of Duty kampaň neproběhl za 3 hodiny.

        http://www.youtube.com/watch?v=6kyVmXTEGNA#t=112
      • Někdo třeba sedí celý den v práci u pc a večer by si zahrál, ale další sezení u pc/konzole není úplně lákavé... takhle si zaběháš a zahraješ zároveň. Navíc ideální motivace ke zlepšování fyzičky, čím máš lepší kondici, tím líp se ti bude hrát. *3*
      • walltar
        Tak já bych si to klidně koupil ... mít na to místo. Může to být celkem zajímavá zkušenost. Hlavně si dost nedovedu představit hrát v sedě na OR FPS hry.

        Jsou lidi, kteří mají doma funkční kokpit na lítání, tak proč nemít takovejhle trenažér na chození? Navíc můžeš spjit příjemné s užitečným ... pohyb s hraním na PC. A neztrácet čas běháním venku.
        • Kozy
          Tak zkušenost to jistě zajímavá je, ale nevěřim tomu že někdo přijde domu, připoutá se do toho postroje a dvě hodiny hraje. Navíc jeho výkony v MP budou asi dost mizerný.
          • walltar
            Tak to je jasný ... výkony v MP budou hrozný pravděpodobně i když použiješ jen rift samotný. Sice budeš mít rozhled, ale displej nebude mít stejnou rozlyšovací schopnost jako normální monitor. Plus bude mít větší lag.

            Ale zase pro člověka co si takové zařízení koupí je potom hraní o něčem jiném ... nejde o to vyhrávat, jde o to žít to co v reálu nejde.
  • Paul_cz
    Už se těším na consumer verzi, když na tom dělají kapacity jako Abrash a Carmack..to bude prostě pecka.
  • Amylee.Anderson
    Dle mého názoru tohle video má větší informační hodnotu https://www.youtube.com/watch?v=0qTZ1AZS5NA *1*
    • karullova recenze má rozhodně vetší vypovídací hodnotu ... a proč ten jouza testoval takovy debility ?..Warthunder hra okulus podporuje už dlouho..a je to v podstatě hotová hra a v kokpitu letadla je okulus ideal ..Dobrovský todle bylo hodně smutný testovaní. a nic neříkající video
    • Mart9
      *1* *1*
  • IIBANIIOcelot
    Zkoušel jsem to na Forgames - starý, ne už bůh ví jak pěkný Half-Life 2...bylo mi trochu nevolno, ale bylo to úžasný, že bych si koupil spíš tohle než novou TV.
    Tak ať mi někdo neříká, že to nemá budoucnost...nikdy to v historii nebylo nic podobnýho na takovéhle úrovni a za přijatelnou cenu.
    • TV je dnes nějaké měřítko?
      • Máš recht. Měl napsat, že by si spíše koupil Oculus než novou kozu a dvě slepice.
  • Je to pecka samozřejmě... ale asi nejvíce zajímalo jakej názor na to mají doktoři. Myslím, že to nebude moc dobrý na tom pařit celej den např. War Thunder nebo jakoukoli jinou hru.
    • No, jako neurolog, co má v péči poměrně dost pacientů s poruchami rovnováhy a měl by tedy o závratích něco vědět, sice OR držím palce, ale obávám se, že půjde o komerční propadák právě kvůli nedořešené kinetose, která bude při jeho použití ve hrách vznikat a jeho použití značně limitovat.
      Rovnováhu obecně zajišťuje hned několik systémů, tedy v podstatě snímačů, které dodávají mozku informace o pohybu těla. Konkrétně jde o zrak, rovnovážný aparát vnitřního ucha a čidla pohybu ve svalech a šlachách. Impulsy z těchto systémů se shromažďují a vyhodnocují v mozku a musí být ve vzájemném souladu. Pokud jeden ze systémů podává informace nesprávně, mozek neví co tím a vzniká pocit závratě s nevolností, pocením se, zvracením atd. Říká se tomu kinetosa - klasický příklad je mořská nemoc, kdy se loď houpe, což detekuje vnitřní ucho (to je funkčně soustava gyroskopů a kyvadélek, snímajících nejen rotaci, ale i pohyb po linii), jenže zrak žádný pohyb nevidí (je v kabině, nebo na palubě vnímá blízký horizont, tvořený také lodí...). Někdo je na ni citlivější, někdo méně... Opačně to bude u OR, tam bude zrak detekovat pohyb (jedno jestli v rozlišení 640x400 nebo 4K), ale vnitřní ucho se bude v hlavě hýbat jen minimálně a bude do hlásit, že hráč stojí či se přinejlepším trochu naklání. Tohle podle mě v tuhle chvíli nejde technicky dostupně vyřešit vůbec: buď by se rovnovážný aparát vnitřního ucha musel stimulovat taktéž - to umíme sice nespecificky třeba nalitím studené či horké vody do zvukovodu, ale přesně a cíleně ani náhodou; nebo podobně jako ve starém filmu Lawnmower Man (doporučuji shlédnout na youtube), což je sice možné, ale nikoli levné a tedy komerčně zajímavé...
      Možná se mýlím a autoři nějak ucho ošálí, ale obávám se, že ne a OR skončí jako před několika lety předpovídaný boom her na 3D televizích, tedy v propadlišti dějin...
      • Opravdu děkuji za odpověď...
      • Luke
        Myslíš, že tedy každá VR, která nestimuluje vnitřní ucho, je tedy odsouzená k neúspěchu (při hraní her)? Nebo by se to dalo optimalizovat právě tím, jakou roli hráč na sebe vezme - pilot ve vesmíru, který sedí v křesle atp?
        • Upřímně řečeno, ano, v tomto směru jsem skeptikem (pokud se mýlím, budu jedině rád). Role jakou bude ve hře hráči přisouzena bude jasně vznik kinetosy ovlivňovat - hra na chirurga, který se bude sklánět nad operačním polem ji prostě nevyvolá, se simulací pilota kosmické lodi to bude o něco horší, protože zde iluzorní pohyb bude přeci jen přítomen, ale absence pevného horizontu jeho vnímání trochu utlumí. Nejhorší to bude při FPS, závodních či jiných hrách , při níž se bude simulovat pohyb hráčova těla... To se pak všichni sejdeme nad WC mísou ;)
          Já vývoj OR se zájmem sleduji, jen mám z autorů pocit, že problém vestibulárního ústrojí moc neřeší, a když, tak ho bagatelizují s tím, že vyšší rozlišení displejů ho vyřeší, což je dle mého mínění předpoklad veskrze mylný. Ale jak jsem již psal výše - pokud se mýlím, budu jedině rád.
      • walltar
        Lawnmower Man sem neviděl, ale pokud tam používali Galvanickou Vestibulární Stimulaci, tak to zase tak drahé není. Zařízení jako takové se dá postavit za docela nízkou cenu. Ale u něj už bych se asi trochu bál že si něco udělám.

        Zrovna Palmer Luckey říkal, že má několik těch zařízení doma a že by nebylo problém je vyrábět, ale asi by měli legální problémy s tím to prodávat + elektrodu, kterou si člověk musí přilepit za uši si asi hned tak někdo nekoupí.

        Lidi si to dneska staví doma ... http://i.imgur.com/7QAd7ij.jpg
        • Ne, nepoužívali - tam byli herci zavěšeni v něčem, co připomínalo obrovský gyroskop, který se s nimi skutečně pohyboval v prostoru :)
          Galvanická vestibulární stimulace je jedna z metod nespecifické stimulace vestibulárního aparátu, stejně jako mnou zmiňovaná aplikace teplé či ledové vody do zvukovodu, která irituje celý aparát, kdežto při VR bychom potřebovali stimulovat vestibulár tak, aby to co nejpřesněji odpovídalo optickému vjemu. Navíc je iritace vestibuláru a) obecně velmi nepříjemná a b) tělem interpretována jako přítomnost pohybu a ke kompenzatornímu postavení hlavy a trupu - pokud člověk neleží, tak padá nebo ho to přinejmenším táhne a otáčí do stran... Ale na druhou stranu bych řekl, coby technologický laik, že nějaká podobná stimulace je zřejmě cestou, jakou by se měly pokus o VR vydat.
    • To neni ani bez OR *4*
      • Souhlasím, ale ještě se to dá asi vydržet ? :D
  • Vzhledem k tomu, že se mi v určitých situacích dělá lehce nevolno i při hraní na monitoru, tohle radši nebudu ani zkoušet *1* Ale zajímavý to rozhodně je, ostatním přeju, ať si to užijou. :)
  • tohle je jednoznacne budoucnost nejen hrani. Doufam, ze komercni verze vyjde uz brzy
  • Oculus Rift je ta nejvetsi blbost, kterou jsem za poslednich 30 let svoji aktivni herni ery videl. Nejenze je to jen jeden z mnoha neuveritelne over-hyped produktu (neco jako pseudo hipstersky Star Citizen pro zakomplexovane intelektualy), ktere nikoho z sirsiho a mainstream publika nezajimaji; ale je to i technologicka katastrofa a naprosto smesna vize budoucnosti.

    Ne, skutecne si nebudeme za par let nasazovat bryle abychom jako silenci otaceli hlavou a vyvratili si krky. Ne, skutecne neprijdeme unaveni domu z prace jen abychom si nasadili na hlavu nejaky sileny para-bryle a poblili se ze spatne vnimanyho prostoru / pohybu / diky nasemu mozku.

    Tyhle experimenty (bryle, simulatory, skakaci hovadiny jako Kinect) existovaly v minulosti a vsechny do jednoho selhaly naprostym a znicujicim zpusobem. Toto je jen dalsi z jejich rady. Po Oculus Rift za 5 let ani ten nejubozejsi pes nestekne a toto je naprosto zdrcujici pravda, kterou si, at chcete nebo nechcete, musite pripustit.
    • Amylee.Anderson
      Závidim ti, že ti stačí tahle realita...
    • Obojí může mít úspěch a obojí může být totální fail. Tak už to bývá. Až čas ukáže.
    • Drahý pane, Oculus Rift nebol primárne konštuovaný pre hernú scénu. To si treba ujasniť už od začiatku. A už od začiatku tvorcovia upozorňujú prispievateľov, že nemajú očakávať, že to bude v hrách automaticky fungovať a budú s tým môcť hrať úžasné hry.
      V skutočnosti je to do mnohých herných žánrov nevhodné a najmä v MP akčných hrách by bol hráč v nevýhode oproti tým, čo hrajú na monitore.
      Naproti tomu hry zamerané na prostredie - adventúry, logické atď, môžu byť zaujímavé. To by však musela byť hra od začiatku na Oculus dizajnovaná a nie len dodatočne doplnená. A keď sa dodržia technické doporučenia a požiadavky, je aj pocit nevoľnosti minimalizovaný. Záleží najmä na implementácii v 3D prostredí a nie od okuliarov.
      Technologicky za tým stojí človek, ktorému rukami prešlo množstvo moderných systémov VR. Jeho návrh je perfektný v tom, že dokázal z jednoduchej konštrukcie urobiť produkt, ktorý svojimi parametrami prekonáva mohotisícové profesionálne systémy. Pri okuliaroch za cca $300 - $400 to vynikajúce. Ale to už iste máte porovnané, keď si trúfnete napísať, že to je 'technologická katastrofa'.
      A aj napriek tomu všetkému, že využitelnosť v hrách je diskutabilná, vyzbierali rekordný počet peňazí, čo je jasná známka nezáujmu širšieho publika, však ?
    • IIBANIIOcelot
      Tak ty seš ztracenej kámo :D
    • Jack1947
      Ty si tady schazel... *7*
    • wenceslaus
      Ještě lepší než "pseudo hypster" ( at už tím myslí autor cokoliv, obojí je ted populární pejorativ ) je tenhle Českej cynismus-všeználkoství.

      Troufám si tvrdit, že o tom nevíš nic, nebo jen málo. To ti zjevně nebrání to odsoudit - super. Spousta věcí se neuchytila, ale to nemá souvislost s tím, jestli to bude úspěšný dneska.

      Netvrdím opak toho, co ty. Jen se divím, jak někdo může mít tak vyhraněnej názor na něco, co ještě není. Přijde mi to jako omezený pohled... a vůbec způsob myšlení.
      • 30 let hernich zkusenosti mi davaji za pravdu. Podobnych hovadin bylo tucty, vsechny do jedne skoncily v propadlisti dejin - a ne omylem.
        • wenceslaus
          30 let herních zkušeností znamená hezké vzpomínky. Rozhodně ale ne schopnost vidět do budoucnosti.

          Jasně, zkušenosti pomáhají při tvorbě názoru - rozhodně to ale není nic, co by bylo absolutní. Navíc se počítají jen relevantní. Tj. i když hraju hry asi 20 let tak myslím, že zkušenost s kolečkovou myší mi nijak nepomůže předpovídat trendy herních ovladačů v příštích letech.

          Měl jsem možnost vyzkoušet i VFX1. Přesto nevím, jak se Oculus uchytí dnes, když bude mít vyšší rozlišení, low-latency head tracking, 3D a přijatelnou cenu. tyhle maličkosti z toho totiž dělají jiný produkt. To snad vidí i slepý.
        • jojo,vsadim se, ze pred XX lety mel nekdo stejny nazor na prvni auta :)
          • Auta mela tech 30+ let na dokazani toho, ze funguji. A dokazala to. Oculus Rift a podobne nesmysly uz 30 let dokazuji, ze nedokazou vlastne nic a nikoho nezajimaji. Takze asi tak.
            • wenceslaus
              A ty leta určeš ty? Máš na to nějakou tabulku? Nic se nedá srovnávat 1:1, to je hloupost. Jde o to, že člověk nikdy přesně neví, co se kdy prosadí. Kdo ano, dělá na burze.

              Klidně mohla být 30 let špatná doba na VR a dnes to může být jinak.
            • demagogie ?

              jednak auta po 30 letech nedokazala nic...byly to porad nesmysly na parni pohon, druhak pred 30 lety zadne 3d bryle neexistovaly

              ale muzu si za to sam, ze reaguju na trolla...takze vlastne nic..
              • Reakce na příspěvek:

                Neplac. Za prve po 30 letech byla auta uz velmi, velmi uspesna a naprosto dominovala jak trhu, tak i logicky silnicim. Vyhledej si neco o tematu, nez o nem zacnes mluvit naproste a smesne nesmysly. Nu a za druhe, pred 30 lety uz 3D bryle, simulatory a podobne herni nesmysly existovaly, ty muj mlady hosanku. Tez si o tom neco vyhledej, nez budes reagovat jako nebojacny musketyr.

                Tvoji poznamku o trollingu budu pro tenkokrat brat jako slzy, ale pokud neumis argumentovat nebo pouzivat fakticke udaje, nezaplnuj zbytecne tuto diskuzi nesmyslama. Dik.
    • Souhlas, ze treba u 3d strilecky by se clovek asi ukroutil, ale jak jsem psal niz - pro takove DCS to bude naprosta pecka ... ve svete simulatoru to muze udelat stejnou revoluci jakou prinesl track ir.
    • Mart9
      Konečně kvalitní názor na tuhle zbytečnost.
      • GlaDOS
        Definuj zbytečnost. K životu Oculus nepotřebuješ, ale to ani konzole. Ani drahé auto. A stejně si lidé kupují věci, které k přežívání nepotřebují. Jinak nevím, co je na tom názoru kvalitního. Je to jen jeden názor z mnoha. Na internetu.
        • Mart9
          Je to zbytečnost, protože pokud se chceš vyzvracet, jde to i zdarma například strčením si prstů do krku.

          Tímto musím smeknout před Pavlem, kterého považuji za opravdového profesionála. Řekl bych, že je z Oculusu nadšený, ale přesto ho během tří minut dokázal díky tomu kýblu a výměně za asistentku parádně shodit před lidmi. A tak to má být.
          • wenceslaus
            Zase trollíš? :-)
            • Mart9
              Tvůj příspěvek dává smysl.
            • walltar
              Ne ale Pavel používal první verzi riftu (u které ten člověk co si psal, že vydrří 45minut vydržel asi 2 minuty). Nevím jak dlouho v tom byli schopní vydržet v redakci, ale myslím, že víc jak 2 minuty. Bohužel nám takovou informaci nedali.

              Já osobně budu soudit rift potom co uvidím recenze hotového výrobku. Zatím je to prostě super nápad ... jak zkusím plnou verzi, tak ti řeknu jestli se mě z ní dělá špatně, ale zatracovat ji na základě zkušeností někoho jiného s jiným zařízením nebudu.

              Ale četl jsem příspěvky od lidí, kteří větší problémy nemají ... jdou schopní v tom prvním zařízení vydržet přes hodinu. Věřím, že takoví lidi by v novější verzi riftu, vydrželi dýl.

              Ale Rift nebude zařízení na osmihodinové herní seance. V takovém případě tě asi budou bolet oči i pokud nebudeš mít problémy se závratí. Ale spíš to bude na to dát si to na hlavu na dvě hodinky a ponořit se do hry.

              Jinak já si myslím, že se to lidem, kteří v OculusVR pracují podaří vyřešit ... když se podíváš jaké technologie používají a jaké zasebou mají zkušenosti, tak je se o co opírat. A jestli to, že něco nesmetu ze stolu s nenávistným zavrčením ještě něž to zkusím, nebo že nepoužívám klamné info na to abych přesvědčil lidi o tom jak je to špatné dělá fanboye tak budiž. V takovém případě budu rád fanboyem.
            • wenceslaus
              Ne, nejsi. Tvrdíš, že víš, jak to bude. To není objekvní.
            • Mart9
              To by pak musel být hater i Pavel, který se na to stejně jako já dívá zcela objektivním pohledem. Jen zaslepení fanboyové to nevidí.
            • walltar
              Haterům to nevysvětlíš.
            • Mart9
              Fanboyům to nevysvětlíš.
            • wenceslaus
              Nechci nikoho urazit, ale o kvalifikaci lidí na internetu pochybuju už z principu. Navíc jeden odborník je jako jedna studie - spíš orientační. Jak píše, třeba se výrobcům podaří mozek nějak ošálit. Lidé vyřešili už mnohem víc. Základem vědy je každopádně pokus, takže dokud tu není konečný produkt, nelze vůbec nic tvrdit.
            • walltar
              Co máte pořád s těma 45 minutama .... nepoužívej informaci, o které nic nevíš.

              Už jsem to tu psal a napíšu to tady znova. Těch 45minut říkal, že vydrží CEO společnosti, která OR vyrábí. On nemá s VR nic moc společnýho a navíc trpí silnou kinetózou. Těch 45minut říkal, když porovnával starý a nový prototyp. Ve starém vydržel pár minut v novém 45minut.

              Nikdo neříká, že to bude bez problémů. A myslím, že to hodně lidem prostě nebude vyhovovat ať to budou zkoušet jak dlouho chtějí, ale bude i dost lidí, kteří takové problémy mít nebudou.

              Dobré přirovnání je mořská nemoc ... bude to fungovat podobně. Dost lidí má mořskou nemoc na první delší plavbě na lodi ale je taky hromada lidí, kteří nemají s mořskou nemocí problémy.
            • Mart9
              Tak si přečti ten dlouhý a velmi poučný příspěvek od odborníka Tomáše, který napsal výše. To je to, co jsem tvrdil už v minulém článku o Oculusu a jsem moc rád, že to teď potvrdil člověk, který tomu opravdu rozumí. Chytří lidé si Oculus nikdy nekoupí, ti hloupější si ho koupí a po pár poblitích prodají nebo uklidí do skříně. No a ti úplně vymatlaní na tom budou zkoušet hrát pořád dokola. Klobouček před těmi, kteří si po x týdnech zvyknou, čemuž ale nevěřím, když i člověk, který na tom dělá jak dlouho, vydrží jen 45 minut.
            • wenceslaus
              Ty zas na ten Oculus. Vážně mi přijde, že hrozně zveličuješ.
            • Mart9
              Ty sis na mě nějak zasedl.
        • Konzole k zivotu potrebujes, pokud ti dodavaji pohodli a zabavu. Nebo drahe auto, pokud ti dodava to same. Oculus Rift je nesmysl, nadstavba, techto veci a proto je to uz od pocatku naprosto neuspesny a smesny projekt, ktery skonci katastrofou (kterou sice uz davno je, ale lide si to nechteji pripustit).

          Jinak ze muj nazor je jen z mnoha na internetu je skutecne roztomile, ale to neznamena, ze neni kvalitni. Je treba vybirat kvalitni veci ze zrn obycejnosti a mnohosti a jak ironicky tato poznamka vyzniva prave u Oculus Riftu, ze.
          • GlaDOS
            Takže virtuální realita ti nedodá zábavu? No nevím. Zrovna kvůli zábavě si budu Oculus kupovat. Proč tedy lidé chodí na určité filmy do 3D kin? Vždyť je to jen nádstavba. Auto je nádstavba k chůzi. Konzole je nádstavba ke Člověče nezlob se.
            • Zrovna u 3D kin jsou ale názory lidí dosti rozporuplné.
          • Ne tvůj názor opravdu není kvalitní. Je spíše směšný až dětinsky najivní. Jsi prostě najivní člověk a dost velkej egoista.
          • A prave tebe by si nikdo "nevybral", protoze ty a tvoje nazory jsou obycejny az az.
            • A proto jsem dostal pochvalu od uzivatele prave v teto diskuzi. Gratuluji, prave ses ztrapnil jeste driv, nez jsem te stacil znicujicim a straslivym zpusobem ztrapnit ja.
          • V tvojí rodině je někdo, kdo má problém s alkoholem, že jo?
            • walltar
              Takže to nepopíráš ... tak to se všechno vysvětluje.
            • Irelevantni, prosim drz se diskuze tematu nebo te budu muset nahlasit a dostanes 14 denni globalni ban na games.cz ze vsech tvych IP adres ktere pouzivas pro svuj account.
    • Stím Star Citizenem sise fakt dobře sekl :D . Když to podle tebe tolik lidí nezajímá, proč to tak rychle láme rekordy ve vybraných peněz?
      • To je stejny story jako s Justinem Bieberem a jeho fanousky. Kvantita neznamena kvalita a nejake lamani rekordu uz vubec ne. Zajima to jen uzavrenou skupinku parasilenych osob, ktere radi utraceji penize pro lodicky a hangar bez existujiciho vesmiru. Naprosta vetsina normalni hracske obce se takto nechova.
        • Blue.Shark
          Ty jsi především vůbec nepochopil, proč lidi peníze za Star Citizen utrácí. Oni si ty lodičky kupují proto, aby podpořili vývoj hry, která je zaměřena na tu oblast trhu, kde je už dost dlouho sucho. A už jen přístup vývojářů je natolik sympatický, že se té peněžní podpoře snad nikdo nemůže divit. Pokud pojem "pseudohipstersky Star Citizen pro zakomplexovane intelektualy" znamená hru, která se přes svoje sci-fi zaměření snaží stále držet určité reálnosti, pak se do téhle souhrnné skupinky hrdě započítávám taky.

          A Oculus Rift? Je to něco, co může přinést do her spoustu nového. Chápu, že někomu vyhovuje koukat na monitor, ale snad každý jednou přemýšlel o tom, jaké by to mohlo být, kdyby si na hlavu nasadil něco, co ho přenese "blíž hře". Oculus Rift má potenciál tohle dokázat, nebo se tomu alespoň přiblížit. Může to být slepá větev vývoje, ale taky nemusí. Lámat nad Oculem hůl před tím, než budeme mít možnost vyzkoušet nějaký pokročilejší model, je minimálně dost tmářské. S podobným přístupem bys mohl rezignovat na všechny moderní technologie, žít jako amiš a spokojeně tlouct máslo.
        • Dávat na stejnou úroveň, nebo jen do kontextu Beebra a Starcitizen je trošku na hlavu. Samozřejně že Starcitizen ještě nevyšel a utracení za "neexistující" věci je trošku ujetý, ale zrovna o kvalitách téhle hry bych nepochyboval.

          Co to je většina hráčské obce ? ... ti co si kupují COD ?

          Starcitizen hranej s OculusRift bude hodně dobrej úlet :)
          • No vidíš, to já třeba budu o Starcitizen pochybovat do té doby, dokud nebude kompletní hra na stole a neuvidím nějaká slušná hodnocení. Těším se na to stejně jako spousta dalších lidí, ale do chvíle vydání to mám pořád pouze za rozjetý projekt, jehož výsledky jsou stále nejisté / nejasné. S Bieberem možná přestřelil, ale podstatu vystihl, jen nevím, zda aplikace na Starcitizen byla vhodná.
    • "Oculus Rift je ta nejvetsi blbost, kterou jsem za poslednich 30 let svoji aktivni herni ery videl."
      A co třeba Virtual Boy.... *5*
  • Mart9
    To mají lidé opravdu nutkání sahat do prostoru, jako ta asistentka ve videu?
    • To je úplně přirozená reakce, stejně jako když se opřeš o zrcadlo "zboku" a máš nutkání sahat za něj

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit