Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hm, neskloňuje se to náhodou jako Oculu?
  • Já nevím, ale nebudou se z toho kazit oči?
    • problém je se statokinetickým tělískem ve středním uchu..něco jako lidskej gyroskop. oči posílají do mozku informaci, že se pohybuje v prostoru a tak a tak se otáčí, nebo třeba padá. jenže to statokinetický ústrojí to neregistruje, protože sedíš doma na židli. co se stane? nikdo neví.. já myslím, že když by to člověk používal pravidelně, může se stát, že se ti "rozkalibruje" ten gyroskop. takže pak začneš třeba při chůzi ztrácet rovnováhu, nemluvě pak třeba na kole nebo u běhu. to je ale jen můj názor, nemám to ničím podložený. *3*
      • ale tak to je...... že názor chlape!!!!!
    • Jack1947
      Kazi se oci porad, myslim ze to je to nejmensi ceho by se clovek obavat mel.
    • GlaDOS
      Ne. Stejně tak jako se ti nekazí oči při čtení ve spoře osvětlené místnosti.
      • Ty ctes s knizkou ani ne 5cm pred ocima?
        • GlaDOS
          Ale v Oculu není jen displej. Před ním jsou ještě čočky - rozptylky, které z blízkého obrazu vytváří imaginární obraz v nekonečnu. Čočka v oku nemusí ostřit na blízký objekt. Naopak ostří do nekonečna. A to je pro oko přirozené a doporučuje se při kancelářské práci občas koukat do dálky. Takže technicky vzato je používání Oculu oku prospěšnější, než používání monitoru z metru a půl.
    • Přece jenom lidský oko není stavěný zrovna na takové věci.
  • Kdy konečně někomu dojde, že něco takového má smysl tak za 20 let? Jasně jsem rád, že se technologie hýbe vpřed, ale teď to ještě ani není polovičatý.

    Bez UltraHD to nemá ani smysl, protože budete vidět pixely, navíc to chce i nějakou zpětnou vazbu jako jsou tlakové senzory na rukou, nohou, prstech... já to prostě chci používat plně a ne že si to dám na palici a budu ke hraní pořád používat kancelářské vybavení (klávesnice/myš) - k čemu mi jinak bude hledět na nějakej obraz, když u toho stejně nebudu mít pocit že tam skutečně něco dělám?

    Hry/aplikace na to určené, ale ne samoúčelně, prostě chci příjemnou podporu a ne kecy že když budu hrát na OC, tak ve hře uvidím o 5m dál apod...

    Nemůžu se zbavit pocitu, že je to takový ekvivalent 3D v kinech - taky se potom ze začátku každý mohl zbláznit a když se na to podívám dnes, tak si vybavuju tak maximálně 3-4 filmy u kterých jsem měl pocit že tam je to 3D k něčemu jinýmu, než lítání pár předmětů do očí (hlavní tahoun byl v podstatě Avatar a to bylo prosím rok 2009, to je na nějakých 5 let dost špatná bilance nemyslíte?)

    Zatím nemám moc důvodů tomu věřit (osobní zkušenost a následné problémy s koordinací tamu taky dvakrát nepomohly).
    Chce to volnej průběh a trochu volnosti, protože myšlenka je dobrá, ale nesmí se spěchat jako to např dopadlo u OnLive pamatujete jak Robotron nad tím všude onanoval a teď se staženým ocasem mezi nohama mlčí v koutě a dívá se jak Gaikai líže smetanu...
    • yellec
      Sto lidí, sto názorů. Já nepotřebuju rukavice, protože k pocitu že něco dělám mi stačí v pravačce joystick, v levé plyn a pod nohama pedály. Příp. V rukách volant a pedály pod nohama. Nevím jestli to přinese herní revoluci do všech žánrů, jsem si ale jistý že do simulátorů určitě. Stačí NVidia 3D vision a v závodních hrách máš mnohem lepší představu kdy začít brzdit, jak daleko jsi od soupeřova auta. V kokpitu jen sedíš na zadku takže ani s nevolností by tam neměl být takový problém. Kdo jednou okusil pocit z řízení letadla, toho 2D obraz už zdaleka neuspokojí, Já se zkrátka nemůžu dočkat.
    • Tohle je přesně ten "volný průběh". S vývojem 3D se to má asi tak, že se vyvijí už mnoho desítek let a že se vývoj neustále restartuje a tak to bude možná ještě dalších několik desítek let. Ale nakonec nepochybuju, že se podaří vyvinout něco úžasného a naši potomci se nám budou smát, jako my se smějeme, že někomu stačilo k zábavě rádio s jednou stanicí, nebo černobílá televize. *4*
    • Tak proč jsi šel na Avatara ve 3D, když jsi neměl na rukou žádný senzory, když ti do nosu nelezla vůně lesa, když se s tebou nehýbalo křeslo, ale seděl jsi jen na nějaké vypolstrované "kancelářské" židličce? Mělo to vůbec smysl?
      • Možná kdyby jsi zapnul mozek, tak by si takovou kravinu nenapsal - napřed si můj kromaňonský příteli pořádně přečti na co reaguješ :)
  • Přestože jsem viděl 3D obraz na Nintendu 3DS, 3D televizích i 3D kinech, nějak nerozumím tomu, v čem má spočívat ta revoluce. Je to pěkné a funkční, ale rozhodně ne působivé nebo mimořádné. Pokud jdu do kina, rozhodně volím 2D verzi v původním znění.

    Je možné, že až bude existovat hra s dokonalou gameplay ( = dokonalá simulace nějakého fantasy/sci-fi/reálného světa s obrovskou škálou možností, jak se realizovat a interagovat) a zároveň fotorealistickou a uvěřitelnou 3D grafikou, konečně pochopím sílu 3D obrazu - toho se však v příštích deseti letech asi nedočkám... A, bohužel, poté už na hraní her nezbude čas čas, neboť budu mít důležitější věci na práci (zaměstnání, rodina, cestování, časově méně náročné koníčky). 3D realita asi zkrátka není koncept pro mě...

    Ještě bych chtěl dodat, že patřím mezi ty, kteří si číst v autě nemohou. V dětství to sice bylo daleko horší, ale do přijatelného stavu se to nikdy neposunulo... Možná se to tady někteří snaží bagatelizovat s tím, že si zkrátka všichni zvykneme, ale já vás mohu ujistit, že jsou věci, na které si člověk nikdy zcela nezvykne - respektive ne v té míře, že by mu daná činnost mohla připadat příjemná, chtěná a lákavá. Proč bych měl chtít Oculus Rift, pokud vím, že se při jeho používání budu cítit (respektive můj žaludek) přinejlepším "stabilizovaně" (ne-li hůře)?
  • Riftovací kýbl *11* *15* *15* *15*
    • haha zatím top comment pro mě
  • k čemu je to dobry, kdo chce realitu stačí vyjít ven. hlavne by se mela dál posouvat hratelnost
    • Ja bych chtel jako barbarian zmasakrovat magickejma zbranema tisice nepratel *6*
      • někdo by chtěl zas "zmasakrovat" Rudou Soňu, jak sem tu pochopil
    • Ghost47
      Pokud budu chtít řídit v reálu 747, tak to znamená milión za pilotní licenci, dostat místo u aerolinek, které je používají a tak po 15-20 letech praxe možná... případně, pokud jsem členem královské rodiny v nějakém na ropu bohatém emirátu, si můžu rovnou za další 2 milióny udělat certifikaci a za pár set miliónů dolarů koupit jumbo vlastní.
      Pro nás ostatní ubohé smrtelníky je tu ten simulátor *1*
    • No, ven jít člověk samozřejně může, avšak ne každému se podaří dostat se k příležitosti např. letět vesmírem, někde bojovat aniž by byl ohrožen na životě, řídit bouráky za desítky milionů atd ...

      Zážitek to je určitě jiný, než pouhé hraní na monitoru. Určitě má svá úskalí - nevolnost. A určitě si nalezne své publikum. A určitě těm vývojářům fandím :)
    • walltar
      Můžu si zítra půjčit tvou vesmírnou stíhačku? *8*
    • Jack1947
      To nejde, je spousta nenarocnych lidi a ty jsou radsi pro linearni a primitivni hratelnost. Pokud se OR vychyta bude to pecka, TY se na to netesis? Dej tomu par mesicu a uvidis ze to bude paradni. K cemu hratelnost kdyz vsecko bude vzdycky jen 2D a nebudes si moct "sahnout". *5*
  • Trochu mi vadi, ze se z toho dela takova senzace jakoby slo o bjev Ameriky a pritom tyto veci funguji uz davno a dokonce komercne dostupne. Nic z toho se ale nedostalo do sirsiho vyuziti a asi to nebylo cenou, nybrz slabym rozlisenim obrazu. Jasne, ted diky mobilnim platformam se velikost pixelu neustale zmensuje. Oculus tedy bude prvnim uzivatelem teto vyhody.
    Porad si ale myslim ze to rozliseni bude prilis male. Az se casem dostane na hodnoty odpovidaji vetsimu monitoru, pak zase nastoupi jiny problem. Oculus sezere dvojnasobny vykon GPU. To mate jako s tim slavnym a marketingem nedavno tak hystericky propagovanym 3d vision. Jak dopadl? Po odezneni "wow" efektu se absolutni vetsina hracu zase vratila do 2d, protoze umoznuje na stejne karte kvalitnejsi obraz a plynulejsi hrani.
    Ja jim drzim palce, urcite bych si nechal libit jizdu v simulatoru s moznosti rozhlizeni se kolem.
    Ale stojim nohama na zemi. Vidim v tom analogii s 3d vision. Vytahlo se neco, co predtim zapadlo, marketing z toho udelal pseudonovinku, obrovskou bublinu, ktera nasledne splaskla. *3*
  • doj*bávač očí 2000
  • Jack1947
    Hezkej clanek, nazorna ukazka. Ono to ve finale nebude tak hrozne, pokud se bude rift kyblik ( kterej by podle me meli davat jako soucast zakladniho vybaveni) vyuzivat jen obcas tak se to celkem da. Hry v podvodnim svete a ve vesmiru ... to by se vetsina lidem delalo i v realu spatne nejen ve hre.

    Na FPS to bude kazdopadne velice zajimave, rozhlizet se a videt i za sebe. Jen jeste asi bude treba vychytat aby se klavesnice a mys s oculusem doplnovala a jedno nepredhanelo druhe.

    Masove to taky zatim moc nevidim, jenze to snad ani zamer nebyl ne. Slo o zlepseni VR a to se podarit muze, ta cena je ale vysoka. Takze zatim jen pro mensi okruh nadsencu. Pozdeji uvidime.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit