Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Spades
    Zkoušel sem na výstavě DK1 na Metro Last Light, a i když to nemělo nativní podporu, tak si dokážu představit, že bych se s tím dost vyřádil. Pro koncové zákazníky asi ani FullHD nebude dostačující, ale zas bych to neviděl tak černě, ze by to potřebovalo 4K... 1440p podle mě bude pro začátek stačit.
    • Problem neni full HD, problem je, ze to mas blizko. Kdyby ten display byl polovicni, tak by to bylo vpohode. Problem vyssich rozliseni je prozmenu to, ze to grafarny neupocitaj. Samozrejme v zavislosti na prasatech vyvojarich, ale ti jsou cim dal horsi (zkousel sem ArchAge, hru ani nehodnotim, protoze technicky je to jedna z nejhorsich veci, ktery sem za posledni mesice videl, FPS litaj od 0 do nekonecna ... a z forek je zjevny, ze ani HW za statisice ti nepomuze ... ).
      • Spades
        Mám dojem, že u DK2 je menší display ne? U DK1 byl IMHO 7 palců, a teď je 5, což by mohlo hodně omezit screen door effect.

        K výkonu... kdo bude chtít VR, bude holt muset mít výkonný komp, ale tak tomu bylo vždy... kdo chce mít 4K, kdo chce mít multimonitor atd... Prostě to nemá nahradit klasický monitor, ale dát něco fajnšmekrům.
        • :D ... myslis ze se najde 4M kupcu, kteri budou schopni/ochotni poridit HW za 3-5k$ pripadne vic? A to by se dostali tak +- na 0, takze vydelek zadnej.
        • C-BEAM
          to je jedno že je menší, o to viac musí byť zväčšení aby bol zachovany zorný uhol.
        • walltar
          No DK1 sem neměl, ale Screendoor u DK2 je pořád tak markantní, že je to na hraní nepoužitelné. Třeba v Elite, jak se nepřítel trochu vzdálí, tak já nevím, jestli mířím pořád na něj, nebo už trošku vedle.

          A s výkonem ... na 4K monitoru se nemusí hrát ve 4K rozlyšení. 2K na něm jede bez problémů. 4K monitor bude hlavně potřeba kvůli omezení screendooru (pokud někdo nepříjde s nějakým lepším displejem) a k tomu aby člověk neviděl jednotlivé barevné pixely. Jakmile se do toho potom pustí 2K tak zž to takový problém nebude.
          • C-BEAM
            možno by mohli porozmýšlat o nejake povrchovej úprave, nejaký matný filter ktorý by trochu rozmazal subpixely a zlial ich do seba, trochu by tým utrpela ostrosť obrazu ale možno by to stálo za úvahu.
            • C-BEAM
              zaujímavé ! ale inak netreba brať každé slovo Palmera ako svätý grál, ja by som chcel radšej mierne rozmazaný obraz ako sieťku cez hlavu a ako tak čítam nie som sám.

              A pokial Palmer slubuje, že CV1 nebude mať SDE tak jednoducho budú musieť nejaký ten filter použiť pretože osobne ma nenapadá iné riešenie ako chcú tento problém obísť.
            • walltar
              Jo to si dost lidí dělá jako úpravu doma ... rozmontují rift a dají na něj třeba lehce matnou fólii proti poškrábání. Prý to hodně pomáhá proti screendooru. Palmer, ale tvrdí, že to za tu ztrátu ostrosti nestojí.

              Jak to vypadá: http://imgur.com/a/hxaCD#0

              Je to z tohohle threadu, ty fotky se nezobrazí, pokud člověk nemá login. https://developer.oculusvr.com/forums/viewtopic.php?f=26&t=13808&start=60 Je tam i video, ale to je DK1
  • Žádost: mohl by to u Games otestovat někdo, komu se z původní verze dělalo zle? Jestli se to zlepšilo, nebo ne. Díky :-)
    • A pokud mozno pak i s vypnutym headtrackingem. Pokud vynechame letecke simulatory, tak nevim o hre, ktera by potrebovala otaceni hlavou nezavisle na těle. (teda pokud nekdo neudela simulator sovy, ta umi tocit dokola). Zajima me, jestli je lidem spatne primarne kvuli latenci pri pouzivani headtrackingu, nebo kvuli spatnemu fov apod. Pokud bude stacit vypnout headtracking pri strileckach a nebude z toho pak špatně, tak to mi plne vyhovuje. Nepotrebuju trenovat krcni pater 4 hodiny denne pri hrani her.
      • walltar
        Když vypneš headtracking, tak to je zajímavý zážitek. To je vlastně prvně co se mě udělalo v OR skoro špatně.

        Je to ten nejhnusnější pocit co jsem zatím v OR měl. Ten headtracking + poziční tracking je nejdůležitější součástí riftu, protože jinak se ti ten rozdíl toho co vidíš a cítíš ještě znásobuje.
    • C-BEAM
      u DK2 sa latencie znížili až cca o polovicu a už atakujú hranicu 20ms - dostali sa z cca 50-60ms na cca 30-25. Vyššie latencie sú hlavným spúštačom motion sickness, ak sa im teda podarí s CV1 dostať sa pod 20ms tak drvivá väčšina populácie s tým nebude mať problém (pri rozumnej dĺžke hrania).

      Mimochodom ono sa zdá že tých 50-60 u DK1 je veľa ale také VFX1 mal okolo 200-250 ms !
      • Vlastnil jsem 144hz monitor a jedny z prvních lehkých 3D brýlí, kde byl v zásadě problém jediný - zaměřovače. To pak koupila nVidia a udělala z toho "svoje" 3D řešení. Nikdy mi z toho nic nebylo, 3D efekt byl super. Nikdy mi nic nebylo v autobusu, na běžícím pásu, u čtení při jízdě automobilem, nikdy jsem nepociťoval ani náznak nevolnosti při 3D na těch starých brýlích a CRTčku. Na Oculus jsem byl natěšený, ovšem po nastavení Skyrimu na koukatelnou (FOV) úroveň se mi udělalo tak zle (takřka okamžitě), že jsem to hodinu rozdýchával a už jsem k tomu zařízení měl pak fyzický odpor.

        Pokud vyřeší tohle, tak nevidím jediný důvod, proč by Oculus neměl uspět. Ten efekt je naprosto dechberoucí.

        - právě proto by pro mě byl zdaleka nejzajímavější test od někoho, kdo nesnesl předchozí generaci.
    • walltar
      Já sem četl od pár lidí na OVR fórech, že je to lepší. Ale takový test by byl vážně pěkný.
    • No to by bola celkom hodnotná informácia *4*
  • A War Thunder to taky nebere, když ten má už v launcheru možnost zaškrtnutí políčka Occulus?
  • walltar
    Jak bylo řečeno v článku ... není to finální produkt. Je to zařízení pro vývojáře VR softwaru. Něco krabičky, které dostávají vývojáři konzolových her před spuštěním nové generace.

    A u těch lidí se dá předpokládat, že si jsou schopní všechno nastavit.
    • Vyvojari jsou spis zvykli, ze dostavaji devkit gratis, aby vyrobce ziskal nejakou podporu ... a taky, ze se API nemeni z verze na verzi.
      • Spades
        U zavedených konzolí možná, ale tohle je naprostá novinka. Vždyť ani neměli rozpočet na to udělat DK1, proto taky Kickstarter že?
        • teď je vlastní facebook, takže mi něco říká, že už peníze na vývoj mají. Tak nějak.
          • Spades
            Jenže je odkoupil až PO zahájení prodeje DK2... Asi by byl nesmysl, kdyby si řekli, teď nás vlastní FB, tak všichni co objednají DK2 teď ho dostanou zdarma.

            Navíc DK konzolí dostávají vývojáři zdarma, protože dostávají procenta z her, kdežto OR bude opensource, takže z toho neuvidí ani korunu. Proč by teda rozdávali DK zdarma?
            • Devkity se rozdavaj zadarmo proto, ze vyvojari napisou aplikaci, a kupci si koupej zarizeni a aplikaci. Kdyz nejsou aplikace, neni duvod kupovat zarizeni.

              Proto se rozdavaj devkity zdarma - aby byly aplikace, a tim pro kupce duvod koupit.

              Zkus si predstavit, ze ted v tuhle chvili reknou ... OK, mame finalni HW, racte kupovat vazeni ... Nice, hura ... par nadsencu samozrejme okamzite vyrazi a koupi ... pak napisou par nadsenych blogu a pak ... po 14ti dnech, mesici ... napisou, ze sice jako fajn, ale ze maj doma HW za 10+k ... k tomu ze si za 50k nakoupili nabusenej HW ... a krome par hricek, to na nic nejde pouzit.

              Coz automaticky vedek tomu, ze kazdej s mozkem si rekne, ze si pocka jak se to vyvrbi. A zaroven to vede k tomu, ze vyvojari si reknou, ze pockaj jak se to vyvrbi, protoze proc by vyrabeli hru pro HW, kterej nikdo nema. Nadto pro HW, kterej neni zrovna levnej, a navic je k jeho provozu potreba i pomerne nakladny dalsi HW => tu jejich hru si koupi par tisicovek lidi => ekonomicka sebevrazda.
              Vis ja pamatuju trebas doby, kdy zvukova karta nebyla standardnim vybavenim PC (presto, ze drtiva vetsina 8mibitu zvuk nejak umela), proste proto, ze to byla pomerne nakladna soucast a kupodivu, vyvojari games s tim nemeli zadnej problem, cast games zvuk ani nemela, vsechny se daly hrat bez zvuku, hodne jich umelo pouzivat speaker ... a trvalo hodne dlouho (mozna kolem 10let) nez se zvukovka stala standardni soucasti PC.

              Mimochodem, prave na nedostatek pouzivalnych aplikaci dojeli vsichni predchudci, ne na svuj HW, ne na spoustu nedostatku a potizi spojenych s jeho pouzivani, ale prave a jen na to, ze to nebylo s cim pouzivat. Umelo to par her, nekolik demicek ... a tim to skoncilo.
  • A to já si myslím, že to zas takovou dobu trvat nebude teda. :) Uz jen kvuli tomu, ze je o to zajem a chteji z toho prachy zpet.
    • vsak oni prachy zpet uz davno maji a ani nemuseli cekat az to bude hotovy *3* njn, ale co si stim cukrberk pocne, ten uz svy prachy asi neuvidi? *1*
  • No videl by som to ešte na pár rokov, kým sa to dostane do podoby naozaj vhodnej pre bežné hranie... Nejde ani tak o problémy s DK formou, to sa učeše, ale pre seriózne hranie bude 4K také rozumné minimum a čím viac tým jednoznačne lepšie, aby to ale bežalo s dostatočnými FPS aj v náročnejších hrách, bude proste musieť poriadne narásť výpočetný výkon našich zostáv. Plus samozrejme, kým sa dostatočne rozšíri kvalitná natívna podpora v hrách, to ešte nejakú dobu potrvá.
    • Obavam se, ze sice muzes mit 4k zobrazovadlo (za nejaky nechutny prachy), ale ani za nechutny prachy neporidis HW, kterej by to uzivil. A ten kabel, bud bude poradnej macek, nebo optika, abys byl schopen pres to tlacit defakto 10Gbit (se podivej, jak vypada slusnej kabel na fullHD).
      • Spades
        Viděl jsem už komp co rozjel Arkham Origins na max na 4K na 60FPS. Jo, bylo to na výstavě, a byly to 3x Titáni, ale sehnat to jde.

        Ohledně kabelu, není porblém. Musíš si to ale trošku promyslet a přidělat nějak zezadu k židli, nebo k triku tak, aby si měl dostatečnou vůli pro pohyb hlavou. Ber to tak jak to mají profesionální VR helmy.
        • Jenze ty to budes muset pocitat 2x, takze tech titanu potrebujes 6 ;D. .. dobre, rekneme ze by stacilo 60FPS dohromady, tak 4-5 by mohlo stacit ...

          Ohledne kabelu jde spis o to, ze bude muset bejt nechutne tlustej (pokud to nebude optika) - tuhej a nepohyblivej. U profi veci se to samozrejme resit umi, ruznejma kloubama ... jenze to by ti zvedlo cenu (a hmotnost) na nekolikanasobek (pouziva se trebas v pripade leteckych prileb, ktery mivaj zabudovany LCD ...)
          • Spades
            Ty seš vážně idlot. Tlustej kabel... Asi tlustej jako DisplayPort, kterej 4K zvládá co?
            Jestli si vážně myslíš, že OR je 2x náročnější, tak si znova přečti to co sem už několikrát napsal, prostuduj jak vůbec pracuje GPU a jak funguje RealTime rendering.
            Potom si napusť vanu a utop se.
            Díky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit