Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Spades
    Zkoušel sem na výstavě DK1 na Metro Last Light, a i když to nemělo nativní podporu, tak si dokážu představit, že bych se s tím dost vyřádil. Pro koncové zákazníky asi ani FullHD nebude dostačující, ale zas bych to neviděl tak černě, ze by to potřebovalo 4K... 1440p podle mě bude pro začátek stačit.
    • Problem neni full HD, problem je, ze to mas blizko. Kdyby ten display byl polovicni, tak by to bylo vpohode. Problem vyssich rozliseni je prozmenu to, ze to grafarny neupocitaj. Samozrejme v zavislosti na prasatech vyvojarich, ale ti jsou cim dal horsi (zkousel sem ArchAge, hru ani nehodnotim, protoze technicky je to jedna z nejhorsich veci, ktery sem za posledni mesice videl, FPS litaj od 0 do nekonecna ... a z forek je zjevny, ze ani HW za statisice ti nepomuze ... ).
      • Spades
        Mám dojem, že u DK2 je menší display ne? U DK1 byl IMHO 7 palců, a teď je 5, což by mohlo hodně omezit screen door effect.

        K výkonu... kdo bude chtít VR, bude holt muset mít výkonný komp, ale tak tomu bylo vždy... kdo chce mít 4K, kdo chce mít multimonitor atd... Prostě to nemá nahradit klasický monitor, ale dát něco fajnšmekrům.
        • :D ... myslis ze se najde 4M kupcu, kteri budou schopni/ochotni poridit HW za 3-5k$ pripadne vic? A to by se dostali tak +- na 0, takze vydelek zadnej.
        • C-BEAM
          to je jedno že je menší, o to viac musí byť zväčšení aby bol zachovany zorný uhol.
        • walltar
          No DK1 sem neměl, ale Screendoor u DK2 je pořád tak markantní, že je to na hraní nepoužitelné. Třeba v Elite, jak se nepřítel trochu vzdálí, tak já nevím, jestli mířím pořád na něj, nebo už trošku vedle.

          A s výkonem ... na 4K monitoru se nemusí hrát ve 4K rozlyšení. 2K na něm jede bez problémů. 4K monitor bude hlavně potřeba kvůli omezení screendooru (pokud někdo nepříjde s nějakým lepším displejem) a k tomu aby člověk neviděl jednotlivé barevné pixely. Jakmile se do toho potom pustí 2K tak zž to takový problém nebude.
          • C-BEAM
            možno by mohli porozmýšlat o nejake povrchovej úprave, nejaký matný filter ktorý by trochu rozmazal subpixely a zlial ich do seba, trochu by tým utrpela ostrosť obrazu ale možno by to stálo za úvahu.
            • C-BEAM
              zaujímavé ! ale inak netreba brať každé slovo Palmera ako svätý grál, ja by som chcel radšej mierne rozmazaný obraz ako sieťku cez hlavu a ako tak čítam nie som sám.

              A pokial Palmer slubuje, že CV1 nebude mať SDE tak jednoducho budú musieť nejaký ten filter použiť pretože osobne ma nenapadá iné riešenie ako chcú tento problém obísť.
            • walltar
              Jo to si dost lidí dělá jako úpravu doma ... rozmontují rift a dají na něj třeba lehce matnou fólii proti poškrábání. Prý to hodně pomáhá proti screendooru. Palmer, ale tvrdí, že to za tu ztrátu ostrosti nestojí.

              Jak to vypadá: http://imgur.com/a/hxaCD#0

              Je to z tohohle threadu, ty fotky se nezobrazí, pokud člověk nemá login. https://developer.oculusvr.com/forums/viewtopic.php?f=26&t=13808&start=60 Je tam i video, ale to je DK1
  • Jen aby ta bublina nesplaskla dříve, než vyletí do světa.
    • walltar
      Otázkou je, jestli je tu nějaká bublina?

      Po tom co jsem to zkusil, tak můžu říct, že i se všema potížema a nedodělkama je to ten nejlepší zážitek, který jsem při PC hraní zažil.

      Člověka hned omrzí hrát na normálním monitoru. Ten pocit toho, že je člověk ve hře je prostě něco co by si měl každý vyzkoušet. Když třeba sedíš v kokpitu a cítíš, že tam upravdu jsi, že bys mohl natáhnout ruku a chytnout se madla co máš nad hlavou. Nebo, když prolítáš do stanice, tak ten otvor má skutečnou velikost ... není to jen 2cm plochá díra na monitoru.

      Já v tomhle prostě vidím budoucnost hraní, jak se vylepší displej a sníží váha celého headsetu. A nevidím, proč by někdo, kterému se z toho nebude dělat špatně chtěl hrát jakkoliv jinak, než v tomhle pohlcujícím VR. Prostě je to v každém ohledu lepší, než monitor, 3d monitor, velká televize, projektor, nebo 3monitory v eyefinity (jakmile se vyřeší problémy se screendoorem).
      • Už teď, kdyby DK2 netrpělo screendoor efektem, tak by se dalo považovat za CV1. Tohle až podchytí, tak bude hotovo. Vše ostatní jako váha, doladění SDK, softu, podpory od výrobců gk, atd., bude povětšinou v datum vydání plně funkční nebo o mnoho lepší, než je nyní. Takže budoucnost vidím docela pozitivně.

        O bublině mluví jen lidi, kteří to neměli na hlavě. Samozřejmě s pořádným demem/hrou jako je Elite, HL2, Alone in the Rift, Cyberspace, Quake 2, Duke 3D :), Sight Line, Titans of Space, Technolust, LFS a pár dalších. Ale i těchto pár věciček člověka zabaví víc, než cokoliv jinýho na běžným monitoru. Ten potentiál z toho zařízení jenom čiší.

        Jen bych doplnil, že ve článku neustále opakovaná nutnost změny primárního displeje a další problémy se spuštěním dem po chvilce odpadnou. Stačí si s Riftem trochu pohrát a člověk už pak ví, jak na to. Ale jo, pro klikače to ještě není.

        Za mě je zatím nej Elite, když má člověk pořádnej HOTAS *3*
        • Tech lidi co melo na hlave VFX jsou miliony ... a jak to dopadlo? lol tohle dopadne presne stejne.
          • wenceslaus
            Protože proč? Pleteš nesrovnatelné (OR je dál a má opravdu mnohem, mnohem lepší předpoklady).
            • A taky VFX zkusilo pár desítek tisíc lidí a to dost možná přeháním. Jsem jedním z nich a troufnout si srovnávat VFX s Riftem, to chce mít v kebuli hodně vypatláno. Ale panáček očividně jen provokuje. Máma mu totiž nechce Rift pořídit :D
      • Jop .. lidi chodej do vsemoznych 4/5/... D kin, taky rikaj ze to bylo uzasny ... ale pak si doma pustej svoji 3D televizi v 2D rezimu, protoze nevidej duvod, proc by meli neco mit na hlave ...
        • Srovnáváš jablka s hruškama ... 3D v TV nebo v sebelepším kině se neblíží 3D v Riftu ani ke kotníkům ...
          • To mas pravdu, protoze to kino ho o nekolik radu prevysi ... stacej ti titerny brejle, a mas pokryty cely zorny pole ... a jeste se to s tebou i hejbe, to sem zvedav, jak oculus udela.
            • wenceslaus
              Trolíš...
      • Nerozumuj porád :)
  • Ahoj, kdyby nahodou nekdo s prichodem DK2 prodaval DK1, prosim, ozvete se mi, dik :) uz to zkratka nemuzu vydrzet a DK1 mi jiste bude prozatim stacit.
  • No ono to spojeni facebooku s oculusem speje k SecondLifu protkaneho reklamama,prikladem bez reklam je vr hra riftmax theater-online virtualni prostor,kde se muzete volne pohybovat v kine,chatovat,promitat v kinosale vlastni filmy ostatnim nebo poustet videa z yt.. postupem casu to nahradi tv vysilani. Mam dk2 od zari a je to obrovska pecka,kdo nevyzkousel,neuveri:) Alien isolation skrz oculus je fantazie..
  • A to já si myslím, že to zas takovou dobu trvat nebude teda. :) Uz jen kvuli tomu, ze je o to zajem a chteji z toho prachy zpet.
    • vsak oni prachy zpet uz davno maji a ani nemuseli cekat az to bude hotovy *3* njn, ale co si stim cukrberk pocne, ten uz svy prachy asi neuvidi? *1*
  • mam nove SDK,po tej strasti co som si s tym vyskusal si myslim ze asi Sony predbehne oculus, zial
    • Súhlasím, mali napísať jasne, že SDK2 nie je kit určený pre idiotov *4*
  • povime si za deset let jak se začnou projevovat první nežadouci zdravotní účinky (poruchy motoriky a pod.)
    • walltar
      No myslím, že pokud bys to nedával kojencům, tak takové problémy nehrozí. Ale rád bych viděl tu studii o kterou se opíráš. Přece jenom tam může být něco zajímavého.
    • Pred cca osmnacti lety sem stravil tri hodiny v kuse zadratovanej do VFX-1 ve vystavni hale na nam. Republiky - po zaviracce. Kdyz uz se jim podarilo me rvouciho vyprostit, prosil sem aby me vratili z5... do tech 230 radku! Ne 1080, ale 230... A ziju do dneska. I si docela lebedim.
      Takze tvych 10 let je bud malo, nebo mi to proste neublizilo. Jasne... jenom tri hodiny, ale 230 radku! To se taky pocita ne? ;o)
    • Spades
      A to si bereš odkud? Na střední ucho by to nemělo mít žádný vliv.
      • Je to místní troll, všechno si to cucá z pr*ele *7*
  • tonnymontana
    Na oculus jsem se tesil dokud ho nekoupil Fbook. Samozdrejme ze kecum o tom jak to nepoznam neverim. Fbook do toho dal hromadu penez cash a hromadu v jine forme. A hle ted jsem koukal na dema nejakych her co bezi na devkitu2 a kolem jizdni trati to byl samel billboard (reklama) na Fbook web:D uz tak me to otravuje v mnoha andoid hrach. Na hlave fbook oculus nasazeny nechci.Snad se casem zmeni situace uvidim beztak k pouzitelne verzi kterou koupi nasinec v obchode za rozumne penize je jeste mnoho let.

    K tomu HW myslim ze se zbytecne hadate ma to pred sebou jeste dlouhej vyvoj kde se muze vymenit v podstate skoro cokoliv a jestli se 4K u PC preskoci diky tomu ze ted neni zadna hra plynule hratelna ani s grafikou za 30k je docela mozne ze se skoci rovnou na 8k kdyz uz budou delat nove grafiky. Samozdrejme taky to tak bejt nemusi ale diky tomu ze se o 8k mluvi porad vic a vic nedivil bych se kdyby tady bylo preskoceno 4k jak uz to u techno bejva.

    k tomu 4k vcera jsem se sel do obchodu podivat na neskutecne velikou televizi co jela 4k a ukazka tam byl fotbal. 30cm od obrazovky kristalovej obraz a detaily ktere jsem nikdy v zivote nezaznamenal. cenovka 200 000. az tohle spadne na takovou 20 budu daleko stastnejsi nez s oculusem pac koukat na film v podstate soukromem kine at uz to bude 4k nebo jeste vetsi bedna v 8k je pokrok pro me stejny jako kdyz jsem plotnovej disk vymenil za ssd ktere udelalo z pc uplne jinej level a to za minimum penez.
    • Az to spadne na 20, tak ten obraz bude stejna mazanice jako na cemkoli jinym, protoze 4k demicko umi udelat kazdej, ale realne nesezenes ani full HD zdroj ...
      • tonnymontana
        tak myslim ze ani ty ani ja nevime co bude za xlet kdy cena takove telky bude 20k. ja doufam ze v pouzitelnem stavu:) al ei kdyz to bylo demo jak rikas tak ukazalo moznosti 4k za par let mozna v necem uz ted a byl to fajn zazitek:) klidne bych si tam donesl stolicku a mrknul se na to parkrat dokola a to fotbal nemam rad:) hodne recenzentu rika za 4k byl pro ne novej zazitek
  • tonnymontana
    waltar: ty se asi vyznas mel bych na tebe dotaz kdyz koukam na telku full HD 1080 , 60Hz pod ktere mam bluray mechaniku. Spustim film a napriklad prejezd nad krajinou kde se hybe celej zaber je sekany proste to vidim a je to neprijemne. pokud je staticka kamera vse bezi v pohode. Pozoroval jsem to i na pc a i na jine telce chci se zeptat zda nevis v cem to je. Osobne mam podezdreni na Hz kde 60Hz neni optimalni a jina hodnota by byla lepsi jenze nemuzu o tom najit zadny clanek kde by si nekdo vysvetloval tento problem trhani obrazu. Moc diky za radu nebo nasmerovani pac kdyby to bylo v Hz nevaham a koupim nejakou telku ktera ma ve strevech jine cislo.
    • Spades
      Filmy jsou v 24FPS, čili potřebuješ obnovovací frekvenci x*24Hz, což se ale moc nepoužívá. Jedině nějak zkusit zapnout Vsync? Popř se podívej, zda nejde na televizi zapnout obnovovací frekvence 24HZ/48HZ.
      • tonnymontana
        Diky v jednom testu byl u kazde telky prave minus ze nema 24Hz takze zkusim po tom zapatrat a kdyztak poridit neco takoveho mockrat dekuji ani nevis jak mi to pomohlo:)
  • Jo... tak ste sa konecne dockali "veleuzasneho" Riftu vo verzii DK2 a ouha... Ono to vlastne stale nie je patricne debugovane? Fiiiiiiiha, ze ma to ani nejak zvlast neprekvapuje. Cim to asi bude? Ze by faktom, ze cely OR, poprepajany s Fejsbukom a dalsimi trolmi na nete, je proste stale len futuristicka hracka pre tych, ktory budu (SAMOZREJME) stale tvrdit, ze azda vacsia pecka pre VR sa momentalnte na trhu nenachadza? Mno... uprimne povedane, ani sa velmi necudujem. Nazdavam sa totiz, ze nikoho nebavi v pravidelnych intervaloch blit na vsetky strany... Tfuj. *7* *11*,
    • walltar
      Nebo že ty to třeba bylo tím, že je to Development kit? Zařízení ve vývoji, určené pro vývojáře, aby na něm mohli udělat hry pro CV1. Což bude první výrobek OVR určený pro koncového zákazníka.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit