Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kozy
    A co takhle MMORPG ze Zeměplochy? To vážně nikdo nechce zpracovat? *14*
    • Tve ... takovou tezkou klasickou literaturu bys tahal do MMO ? Ti neco spadlo na hlavu ? Dyk by se u toho musela pouzivat ta jedna pilina ...
    • No ať se picnu!

      To je boží nápad.
    • Magister_Peditum
      Sem pro všemi deseti!
    • davidBray
      jakoukoli hru ze zeměplochy!
      • a co je to vlastně ta zeměplocha?
        • Styď se, že neznáš Terryho ! *1*
  • to je teda novinka:D model ktery obsahuje loot.. to tu dlouho nebylo:D kazdopadne se tesim i kdyz me dost pohltil NWN jedine mmo kde rad posloucham a ctu dialogy. na betu je to v paradnim stavu vsem doporucuji.
  • jen aby to nebylo další wowko, kde "převratným třetím pilířem" nebudou tentokrát dabingy, ale lootovatelné sudy a zbytek bude... prostě WOWko s TES texturami (kterými půjde opět krásně propadávat :), starý dobrý Daggerfall a Arena ).
    • kdyby se dneska delaly hry jako Arena a Daggerfall tak by mi ani to propadavani texturami nevadilo
      • Jestli myslis ten rozsah ... tak beru i v podobe text only ...
        Ale od bazmeku, co se chlubi perim, ocekavam, ze aspon to peri funguje. A ne ze si kopnu do par tun dracich kosti a ty se predemnou kutalej jako hadrovej panak.
      • S tim naprosto souhlasim. Od doby Areny uz se jen orezavalo. Daggerfall toho dost pridal, ale odebral moje oblibene kouzlo Earth to mud, kterym jsem si kratil cestu v opravdu rozsahlych dungeonech. To melo logiku protoze Arena mela dungeony 2D a mezi patry byly loady jako schody. Daggerfall mel uzasny bludiste. Ne koridory s malymi odbockami ale opravdova bludiste. Morrowind odebral jakakoli kouzla tykajici se letani. Skyrim pro jistotu odebral i moznost delat si vlastni kouzla.
        A co se tyka rozsahlosti sveta - ono staci porovnat velikosti map. Skyrim 37km2, Oblivion 57km2, Morrowind 10km2, Daggerfall 487000km2. V Dagerfallu je ruznych guild/sekt organizaci vice nez 70 a z poskoka na sefa guildy pro jednu guildu ruznymi questy (ano jsou genericke a repetitivni) se clovek vypracoval za mesic hrani. Ve Skyrimu staci jedno odpoledne a pocet organizaci, kde to jde, jsou jednotky. Města v Daggerfallu odpovidaji realnym stredovekym poctum (maji i 10ti konkretnich obyvatel). Od doby Morrowindu maji mesta TES do 80 obyvatel z toho pulka jsou anonymni "guards".
        Vzdycky me rozesmeje statistika ve Skyrimu kde mam 9000 people killed, coz je 20x vic nez ma cela "civilizovana" populace Skyrimu.
        Po celkem velkych ocekavanich, co jsem u SWOW Toru, ktery povazuji vzhledem k potencialu, za nejvetsi MMO propadak historie, zustavam s ocekavanim u TESO radeji pri zemi.
        Dokud se budou kopirovat "osvedcene MMO postupy", je zadelano na dalsi WOW klon. coz je v roce 2013 proste propadak, protoze kdo chce "MMO s osvedcenymi postupy" tak uz na nejakem je a nema duvod prechazet do noveho klonu toho sameho.
        • V Morrowindu se létat dalo - to zakázal až Oblivion (kvůli tomu, že měl města v oddělených lokacích).
          Jinak - Dagerfall byl tak rozlehlý především díky tomu že byl náhodně generovaný. Přiznávám, že mě osobně náhodně generované lokace akorát prudí. Lidí které baví prolézat padesátou jeskyni k nerozeznání podobnou od předchozích 49 moc není. To není útok na Dagerfall - na svou dobu to byla skvělá hra, pouze konstatuji, že dám přednost dvaceti unikátním lokacím před tisícovkou náhodně vygenerovaných.
          • Jop, a hraci vyvojarum po dohadech a hadkach dokazali, ze jsou talni bridilove, protoze udelali mody, ktery mesta daly do jednoho sveta => napriklad slo prelizt hradby ...

            BTW: A on posledni TES nema genericky z 90% stejny dungy? ... negenerujou se sice random ... ale to na veci nic nemeni.

            Ostatne, diablo I/II bylo random cely ... a nikomu nevadilo to hrat ;D. Kdyz se to udela dobre ...
        • Paulcz
          Docela by mě zajímalo jestli se ještě někdy dočkáme RPGčka co má koule :) 487000km2 by bylo fajn pro MMO, dnešním trendem je ale dělat minimapky kde na dohled od vesnice pokojně žije rodinka obrů. Nu uvidíme :)
          • lotro je celkem rozlehly, nic extra, ale porad je to jediny trochu normalne dlouhy rpg, tzn... ze to neporchodis za par mesicu.... tak by mel vypadat standart MMO, a ty lepsi by byly treba 5ti nasobny. .. na to taky vetsina soucasnych mmo dojela GW2, swtor, Neverwinter...co to je za mmo, kdyz mas celou krajinu (koridor) za mesic prochozeny?
          • Oni mozu vygenerovat aj podstatne vacsi svet ako ma DG a bude to ovela jednoduchsie ako tvorit unikatne prostredie, ktore je tam od Morrowindu. Otazne je kto by to hral.
          • Právě proto se těšim na Zaklínače 3, sice to nebude něco extra velkýho, ale má to být tak 3x větší něž skyrim, takže to bude dostatečně velký a pokud to nezkazí tak i s vynikajícím příběhem a bude tu hra co donutí TES se zlepšit :)
            • Zaklinac 3 ma byt vacsi o zhruba 20% a nie 3x. Ono je to aj tak jedno pretoze podstatnu cast hrania Skyrimu stravi clovek aj tak v interieroch a dungeonoch ktore sa do tejto plochy nepocitaju.
            • Jo to jiste..uz radsi vydali toolkit aby si lidi toho Zaklinace 3 pak mohli dodelat..udelat 3x vetsi hru nez Skyrim za tak kratkou dobu nevypada ze by to melo byt vypiplany ve vsech smerech..ale uvidime..
        • K tomu ještě přidám možnost prakticky neomezeného nakupování baráků, lodí, koňů. Potom vývoj postavy založený na 8 statech (ne 3 pseudostatech ala Diablo) asi trojnásobek slotů na vybavení atd. Nemoc byla fakt nemoc a nešlo ji léčit pouhým "uprdnutím si nad libovolným oltářem". Jo a doplním ke rozsahové statistice ještě rozměr mapy původní Arény: cca 9 000 000 km2.
          • jo byl jsem zpocatku trosku zmaten, nez jsem zjistil, ze v te hre je neco jako rychly presun z mista na misto :D Pamatuju se jak jsem v Arene vyrazil z nejakeho mesta, ze teda dojdu do dalsiho...jdu, jdu, jdu, jdu........a ono porad nic :DD jen random dungeony.
          • Můžu se zeptat o jaký hře teď mluvíš? ( pls ne zkratky)
            • The Elder Scrolls: Arena, Daggerfall
      • To je otazka vkusu, ja jsem poradne zacal TES az Morrowindem, protoze Arena byla po docela kratke dobe neuveritelne nudna a Daggerfall asi nejzabugovanejsi hra na svete (neslo to ani dohrat kvuli bugum ;-)
        • me Arena bavila ;]
          ,,The beginning of eternity, the end of time and space, the beginning of every end, and the end of every place,,
          Nekonecne velky svet ktery si zil sam o sobe...v tom me Morrowind zklamal, cekal jsem neco stejne rozlehleho a nekonecneho a vznikla z toho takova miniautra predchozich dilu.
  • To zas bude kecov a vo finále to bude rovnaké ako všetky ostatné MMORPG. *7*
    • Jop, obavam se, ze spis jeste horsi ... cim vic kecu, tim hur.
  • Včera jsem se díval a má to fanstacikej cinematic .. Takovej, že si z něj udělám další svoje AMV .. Pokud jste neviděli, koukněte na youtube ..
    • Paulcz
      zpracování pěkné, ale přišlo mi to dost přehnaný
      • Vrook
        Tak je to fantasy titul. Když fantasy oloupíš o přehnanost, tak dostaneš vlastně jen nějakej smyšlenej středověk. *15*
        • Paulcz
          jasný, proto to je lepší přeplácat.. :)
          • Vrook
            Nevim no, tohle je o vkusu. Jestli mluvíš fakt jen o tom traileru, tak mi to přeplácaný nepřijde. Ten svět zase nechci tolik soudit, znám ho jen jako casual, fakt okrajově.
        • Magister_Peditum
          Tak Píseň ledu a ohně je taky vlastně jen smyšlenej středověk, s pár kouzlama a fantasy bytostma (jejichž výskyt by se dal pomalu spočítat na prstech jedné ruky), a jak je to úspěšný.
          • Vrook
            Jako je to úspěšný a výborný. Ale furt je to přehnanej středověk. Míň, ale je. *15*
            Ale mně jenom prostě ten trailer na TES nepřišel přehnanej, toť vše.
  • na co se hlavne tesim je ze se to da hrat ve first person pohledu jak klasicky TES =) podle tech videi to ani nevypada na mmo hru zatim jsem teda nikde nevidel kde hrac muze ukrast vse co se kde vali :)
  • V sudech jsou tak akorát staré jabka, nejdůležitější jsou truhly.
  • fizola
    Toto je to MMO, kvôli ktorému si stále hovorím: Má vôbec cenu pri nedostatku času teraz skúšať Neverwinter, expiť v SWTOR, alebo radšej počkať ako dopadne Elder scrolls a nadobro potom zakotviť tam
    • Osobně považuju MMO jako žánr za strašný sranec, ale kamarád mě překecal, ať zkusím Neverwinter a byl jsem příjemně překvapenej. Po hodně dlouhé době to je MMO, co mě baví.
    • axell1990
      No na neverwinter bych určitě nekašlal, protože ten už skvěle dopadl a navíc pokud nemáš moc času tak je ideální, protože tam nejsou žádné prvky , které by tě nutilli tam denně chodit nebo nějak zdlouhavě farmit. (Alespoň prozatim mam teprve lvl 34 :))
      • Jo no, ale jak dosahnes na 60ku tak uz tam nic extra teoreticky neni, a prijde ti to jako dost uzavreny svet. Je to zase reseny hodne instancove, takze to neni o tom, ze by clovek chodil po danych lokalitach jako je wow nebo TES, ale spis tunnel party.
        Dojedes na konec expici lokac a pak pokud nemas teleport, tak holt pesky. Je to celkem slaby obsah kdyz se to tak vezme kolem a kolem :).

        Na neverwintery jsem mel chut, ale uprimne je podle me lepsi si zahrat celou serii pro jednoho hrace nebo pripadne s kamosema nekde po netu nez MMO :)

        Mozna az pridaji zajimavy content, tak to bude k necemu. Ale vzhledem k tomu, ze je to vlastne kopie Star Treku prevedena do NW sveta, tak je to porad to same :) Ted to jeste hraji a sem tam se mi to stale libi, ale vadi me jak je to prilis striktni a prilis stanovene, co muzes a co nemuzes. Dyt ani cleric nema palici a stit, mec ktery je pro guardiana vlastne nemuze pouzivat great weapon fighter, nebo i blbou dyku pouziva pouze roguna a pritom v DnD pravidlech dyku muze pouzivat skoro kazda postava. :)
        • axell1990
          No ono to už tak nějak vyplívá z toho jak jsou udělaný povolání, že každý může používat jen zbraně jemu určené. Takovej válečník specializovaný na boj s obourčními zbraněmi(Great weapon fighter) by působil při nejmenším komicky s dýkou zejména když vemu že většina jeho schopností je šítá na míru velkým zbraním.

          A to že je něco uděláno ve stejném enginu neznamená vůbec nic, jen tak mezi námi.
          • on nemluvi o enginu, ale o "pravidlech" ke kterym se ta hra hlasi. A uprime... v tom nw online si nemyslim ze by tan nalepka DnD byla neco vic nez marketingovej tahak. Neni to spatna hra, docela me bavi. Ale nazivat to MMO je imho trochu mimo. Je to spis takovej singl kde se motaj i zivy hraci
            • axell1990
              No ted jsi trochu zmotal dvě věci dohromady. Jump tady tvrdil že hra je převlečený star trek online, což je nesmysl, jen běží na stejném enginu.

              Co se pravidel dnd týče tak souhlasím že jde jen o reklamní nálepku, ale nadruhou stranu bych řekl že té hře odklon od těchto pravidel jen svěčí.
    • Ataker
      Kdybych neměl WoW, tak bych to viděl na Neverwintera zkoušel jsem a docela mě to i chytlo mám to pořád nainstalované uvidím možná to někdy rozjedu... a docela mi i vyhovoval ten systém soubojů
      • fizola
        Ja na WoW nedam dopustiť, sam som ho hral fakt dlho, najprv, free potom ofik, jedna z najhratelnejších hier, len pandarfia mi zrovna nesedela, nie temou, ta bola naozaj spravne podaná, grafika je podla mňa pekná stále ale systém hry, hlvne nový systém talentov a uniormita (všetci sú rovnakí). Neverwinter ma zatial zaujal iba Súbojovým systémom, Swtor zasa tým že je to vlastne WoW s pôvodným systémom talentov a diverzity hráčov, ale v inej téme. Ak by ostali pôvodné talenty (aleb aj cata stále dobrý) tak z WoW nikdy neodídem. Teraz mi prišlo 7 dní zdarma tak zistím ako ma to pohltí zasa... keby tak bolo viac času
        • Shania
          Fakt nerozumim tomu, co porad mate s tema talentama, talent tree nikdy nikde nefungoval, volbu mas jen pouze pokud jsi newbiek nebo lama, vsichni ostatni, zadnou volbu nemaji, nikdy nemeli a nikdy ji mit nebudou, je presne danej jeden build s nejvetsim dps. Navic si vem, ze v celem stromu, jsou maximalne tri aktivni skilly, ktere jsi mohl hrac malokdy dovolit, protoze + 1% dps byla lepsi volba. Zadna hra co ma telent tree, at uz je to RIFT, SWOTOR, ... tu vobu také nemá. RIFT talenty jsou aspon fine v tom, ze pri levelovani se snima da vyblbnou, v endgame uz ne. SWOTOR talenty jsou WOW 1.0 kopirka a jsou naprosto nudny.

          Novej systém ve WOW neni dokonalej, ale konecne si muzes vybrat talenty, jake ti vyhovuji, ne to co si vzit musis. Dale mas tenhle system doplneny glyfy, takze WOW ma v soucasnosti daleko vetsi moznost customizace, nez kdy driv.

          Nevyhoda tohohle systemu je, ze pri levelovani nic moc nedostanes, ale to je spíš problém v tom, že hra má už 90 levelů.
          • v Age of Conan talent tree byl dost vyriabilni a malokdy se stalo ze to nekdo mel stejne..
          • fizola
            Samozrejme v starom systeme talentov bol 1 dokonaly build a ten mali vsetci, mna ale bavilo vzdy viac experimentovat nez si dat to co ma uplne kazdy. Teraz zacne prispeok plny MMO hantyrky:
            Talenty kde je sanca na proc si vacsina hracov vyberie jeden typ sance na proc tu da naplno, ja si radsej namiesto troch bodov na 10% u jedneho procu dam po jdnom na tri rozne veci po 3%, kazdy z nich v nejaku chvilu procne apod. Ja som sa jednoducho rad hral a nespokojil som sa s dokonalym buildom, vytvoril som si taky aby sa s nim dobre hralo mne.

            Ale zasa ti musim dat zapravdu ze glyphmi sa da odlisit, nakolko vyrazne menia vlastnosti skillov od pandarie.

            Pre mna su ale nove talenty dvojsecna zbran, vela veci sa stalo pasivnymi vlastnostami a tym padom je tu ta uniformita o ktorej hovorim, kazdy je v podstate rovnaky
            • Shania
              Ja mel puvodni talenty hodne rad, ale to bylo tenkrat, ve vanile jsem mel spoustu hybridnich buildu. Doba se ale zmenila a talenty ti (od dob BC) dnes nenabidnou customizaci, je to proste iluze. Blizz se to tri datadisky snazil zachranit a nepovedlo se. Nekdo argumentuje, ze se strasne tesil, az udela level a bude si moct dat jeden bodik nekam, jak moc je ale cool je talent s + 1% na crit, takvovej talent pri levelovani nepoznas.

              Starej system mel max tri zajimavy aktivni talenty na strom a nejake ty utility pasivni, ted si muzes vybrat z 21 utility talentu a ty +dps, ktery jsi stejne musis vzit, dostanes automaticky.

              V soucasne dobe by to hlavne chtelo nejaky lepsi system pro levelovani, nebo jeste jednu nastavbu ke glyfum a talentum.
        • Ataker
          S těmi talenty máš recht, ale stejně mě to pořád baví :)
          • fizola
            Ved ja som sa dlho prehováral aby som odišiel, lebo okrem tých talentov je to fakt zábavné, viac menej som chcel aj skúsiť neičo iné, som zvedavý ako dopadne tých 7 dní zdarma, sa velmi bojím že vytiahnem kartu a zadám si predplatné :D :D :D
            • Ataker
              *15*
  • leon87
    Jen na ty záchody se pořád nějak zapomíná.
    • vgtoilets
      Naštěstí jsou i jiné hry: http://www.youtube.com/watch?v=wo9wm_9Cx6k
    • Jake porad zachody amg? Je to jako ve stredoveku, potreba se udela do hrnce a ten se pak vylije z okna... Zvlast ve Skyrimu kde jsou drsni severani ne? ;-)
    • A z čeho myslíš, že ve TES V:skyrim byly ty hory?
    • skyrim dlc downguard ked pojdes do drogoveho doupe (červena skuma) tak tam za rohom su handry a tam 2 kyble
    • Souhlas.
      • RodneY55
        /facepalm
    • Inquisitor
      Holt budem zase chodit sr.t do lesa.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit