Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nikdy som u žiadneho MMO nevydržal dlhšie ako tyždeň, ale tato hra "vyzera" že je niekde inde...som ochotny platiť, pokial pri tom vydržim a ma to pohlti, v čo dufam, ine hry už pre mňa nebudu, možno partička SC2 :-D.
  • Pro mě celkem zklamání a to z jednoho prostého důvodu - kvůli práci nemám na hraní až tolik času a tak budu muset pravidelně platit přičemž si reálně třeba budu moci zahrát jen pár hodinek měsíčně.
    Navíc někdo tady psal, že pro "normálního" člověka 330 Kč měsíčně nic neznamená, no divili byste se, ale žiju z jednoho platu (a ne extra vysokého) a musím i takovéto částky řešit.
    • Nechci působit jako nějaký zm*d, ale pokud se řeší hodně částka 330, nevidím smysl v kupování hry za 1000+ a jakékoliv následné hraní a placení, stejně jako shánět počítač, který to všechno rozjíždí aspoň hratelným a pěkně vypadajícím způsobem
      • Pocitac i hra je jednorazova castka ... kdezto jakekoli mesicni poplatek je neco uplne jinyho ... Slusnej HW vpohode vydrzi 5+ let.
    • Tak mozna nejaky kid, nebo clovek co ma stesti a nemusi resit 330 korun tohle nepochopi. Ale pokud pro nekoho je 330 hodne, ma docela problem s veskerou zabavou obecne. Tech 330 je rekneme jedno a pul kina, coz mi da o hodne mensi zazitek, pokud ale nemas cas tak se to hodinove muze vyrovnat. Dal muze 330 byt jeden lepsi obed, 5 navstev hospody kde si das dva kousky cehokoliv k piti atd.
      Ty p2p mmo nijak cenove nevybocujou, mozna kvuli tomu (ze kdyz mas cas samozrejme) ze muzes smazit nonstop mesic tak vychazi jako jeden z nejlevnejsich druhu zabavy.
      • neni treba se hadat chapu obe strany. Kdo nema moc penez tak at hraje treba dotu2 ktera je zdarma a nemusi si platit MMO protoze i tech par stovek je skoda utracet za hrani kdyz je spousta dobrych her zdarma. A pro ty kdo nejaky penize maji tak chapu ze dat 300 kc mesicne nic moc neresi protoze jak rika kolega vejs tak 300 kc utratime za "blbosti" ani nevime.
      • 330Kc jsou obedy na tejden ... pri vareni doma pak klidne i pro celou rodinu.
  • Já bych si teda daleko raději místo za měsíc hraní platil za hodiny hraní. Třeba 100 hodin za x dolarů apod. Nechce se mi platit dopředu, když nevím, kolik času ve hře nakonec strávím. Nechce se mi platit za pouhý vstup do hry, ale chtěl bych platit za skutečné hraní. A autoři by aspoň byli motivováni dělat lepší obsah, aby hráči skutečně hráli a ne jen kontrolovali jednou za měsíc stav hry.
    • O tom to prave je. Nevydelali by zdaleka tolik, kdyby to udelali tak fer, jak pises, kdyz uz teda platit mesicni poplatky za hru, kterou si nejdriv musim koupit za ne zrovna maly penize.
      • proč by taky dělali fér model, když mnozí hráči doslova brečí, aby byl P2P model přesně takový, jaký ho známe třeba z WoW.

        Já osobně si myslím, že dříve či později bude platební model změnen či doplněn. Nedivil bych se, kdyby to za rok, dva od vydání přešlo na F2P, nebo to dostalo nějaký typ trialu apod.

        Wowku se daří držet si svůj model, který mimochodem taky prošel řadou změn, dost možná hlavně díky tomu, že šlo o první opravdu masivní MMO a že si to lidi platili a hráli už jen ze zvyku. Dnes je situace jiná - zajímavých MMO je daleko více než v dobách začátků WoW a tlak na trhu bude mít svůj vliv. A je zcela zřejmé, že se modelem P2P připraví o obrovské množství hráčů.

        Kdyby to aspoň byl model: Stáhnu hru zcela zdarma - tj. nemusím dávat 1000-1500 Kč za hru - a pak prostě měsíčně platím za vše 15 USD včetně všech datadisků. To by bylo výhodné pro hráče. Současný P2P model je ovšem výhodný pouze pro vydavatele her a nikoli pro hráče. Jenže hráči si to neuvědomují a platí. A samozřejmě velký trh mají rozvinutější země s lepšími platy, kde je 15 USD měsíčně téměř nic (v ČR to není zase tak málo).
        • Sak i wowko uz muzes do lv20 hrat gratis.
        • Bohuzel je to tak, s poslednim odstavcem souhlasim, aspon kdyby to bylo tak. WoW se za doby mene MMO her chytlo a do ted je to takova, jak to nazvat, asi "legendarni" hra. Sam jsem teda WoW hral a moc se mi libilo, takovou atmosferu a strach z nepratelskyho uzemi jsem jeste nikde jinde nezazil. Jenze platit za kazdej mesic se mozna nezda dost*, dokud si to clovek nesecte a nevidi konecnou sumu, kolik za to utratil. me osobne se libi model GW1 a 2, mam vsechny dily, jednicka byla lepsi, ale dvojka neni vubec spatna a Arenanet ukazali vsem, ze jde udrzovat velkou dobrou hru bez mesicnich poplatku. Mesicni poplatky a to ze te a one hre vyhovuji jsou jen vymluvy, nevyhovuji hre, ale vyvojarum a provozovatelum. A o tom, ze TES online prejde na model F2P vubec nepochybuju, u SWTOR taky kazdej tvrdil, ze nikdy a najednou neuplynul ani rok a bylo to tady.
  • Měsíční poplatky jednoznačně ano. Viz. třeba Lineage 2 před zrušením poplatků a potom. Předtím tam sice bylo míň lidí, ale šlo o slušný hráče, kdežto poté se nahrnula hromada pakošů.

    Co mi spíš vadí je, že si člověk nejdřív musí koupit za litr hru. To považuju za naprostej nesmysl, pokud hráč potom měsíčně platí aby mohl hrát. Prostě buď jedno, nebo druhý a ne oboje dohromady.
    • Pakoši vždycky brzy odpadnou. To je pravidlo, které se mi mnohokrát potvrdilo. Je jen opravdu málo idiotů, co vydrží chodit trollit do hry dlouhodoběji a je málo lidí, kteří hrajou hry, které je nebaví. A koho začne bavit hrát nějaké MMO, dříve či později je nucen chovat se sociálně, začlenit se, tedy nebýt pakošem a stát se součástí normální komunity.

      Z mého pohledu je zlodějina chtít po hráči 1000 Kč nejméně za pouhé stáhnutí klienta. Že je pak 1 měsíc "zdarma" je naprostý nesmysl, kterému věří jen hlupáci. Ne, ten měsíc stojí hráče mnohem více než měsíce následující, takže zdarma není.
  • Tohle je přesně to, na co jsem čekal. Paráda!
    A vy ostatní nevíte, o čem píšete (krom toho, že to ničí TES tradici, s tím lehce souhlasím). Kdyby to bylo F2P nebo nedej bože B2P, tak by hra byla odsouzena k neúspěchu. Proč?
    Tenhle platební model zaručí nejen to, že se v Tamrielu budou pohybovat převážně dospělí lidé a většinu dětí to odradí, ale i to, že budou pravidelně vycházet updaty (podle vývojářů každé 4 týdny jedna oblast, úkolová línie apod.), datadisky a hra bude běžet na nějaké úrovni. Ty peníze, které jim pošlete jdou automaticky na to, co hrajete. Chcete toho víc? Peníze nepadají jen tak ze stromu. Musíte zaplatit! Většina lidí ale zpanikaří, když vidí tu částku 300,- No a teď si to vydělte 30-ti. Kolik to máme? 10 ,-
    Je opravdu desetikoruna za den takový problém, aby vás vyhodili z bytu na ulici? Ne, není. I dítě to může obětovat z kapesného.
    Spousta lidí by chtělo platební model Free to play, alias kupování si úkolů, lokací a in-game itemů za reálné peníze. Vážně to chcete? Opravdu chcete, aby nastala situace, kdy si jdete kolem Chorrolu a náhodný kolemjdoucí vás brutálně zmasakruje jen kvůli tomu, že má koupenou zbraň za 50 dolarů a vy ne?
    Mimochodem, člověk by do této hry investoval daleko více peněz, než kdyby tam sázel tři kila měsíčně. Na to vemte jed.
    Ti z vás, kteří chtějí to samé, jako má Guild Wars 2, tedy Buy to play alias kup hru a nic víc neplať, jste bláhoví. To prostě nemůže u takového projektu fungovat.
    Uvědomte si také, že to je zatím nejdražší MMo, co kdy bylo děláno. Kde jinde vezme ZeniMax peníze na chod hry? Pouhým prodejem krabicovek nebo ultimátních elixírů na nesmrtelnost v PvP? To asi těžko.
    A než začnete psát nějaký hate, tak si prosím přečtěte nějaké informace. The Elder Scrolls Online je The Elder Scrolls, jenom je online. Vy jste nikdy nechtěli hrát tuto úžasnou sérii se svými přáteli? Nikdy jste nechtěli všechny ty zážitky prožít spolu? Nebo se snad bojíte lidí kolem vás, nemáte žádné přátele, se kterými byste trávili deštivé večery v Tamrielu? Ne? To je ovšem škoda...
    Buď jak buď, já se na tuhle hru moc těším. Je to prostě další hra ze série Elder Scrolls a já zatím hrál (krom Arény) všechny díly. Nehodlám tuto tradici porušovat jen z toho důvodu, že mám předsudky proti WoWku a LoLku. Takhle to cítím já a děkuji všem, kteří si to přečetli.
    • V severoatlantických hrách je P2W model tak jak ho popisuješ velkou vzácností. F2P samozřejmě neznamená automaticky P2W.

      Já se vysmívám těm řečem, že F2P je dražší než P2P. Já si to počítal a naprosto jednoznačně jsem došel k závěru, že to tak není. Samozřejmě jsem bral v úvahu pouze taková F2P, kde si lze kupovat obsah i za herní měnu, kterou lze tzv. vygrindovat.

      Počítejme:
      Průměrně se dá u MMO strávit nejméně rok, aby to mělo cenu. Tzn.: Koupím hru - 1000 Kč. Následně platím 10 až 11 měsíců cca 300 Kč (ale spíše 350 Kč, ale ať se to zjednoduší). Tedy za rok: 1000+ (10x300) = 4000 Kč nejméně za jednu hru za rok. Já nevím, ale Morrowind mě přišel na nějakých 500 Kč svého času a taky jsem ho hrál rok. Oblivion na 1000 Kč a totéž Skyrim a rovněž jsem hrál cca rok obojí. Dát 4000 Kč a více za jednu hru není zrovna málo. A to jsem samozřejmě nepočítal placení případných datadisků, kde se cena může pohybovat od 500 do 1000 Kč! Když počítáme jeden datadisk ročně, může cena ještě slušně narůst. *6*
      • P2P v SWTOR - 350/mesic
        F2P v SWTOR - 150 korun za jednu rasu. Je jich tam tak 5. Vidis? A to jsou jenom unlocky ras.

        Tak dlouho jak budes pocitat, ze hrac si muze "vygrindovat" kolik toho chce protoze to jde unlocknou herni menou, se nedopocitas k nicemu protoze si herni hodiny cucas z prstu. Pocitej ze jedna hodina hrace ma cenu takovou jakou si vydela ten clovek v praci. Pak se dostanes k tomu, ze 350 za mesic je smesna castka. Rekneme 4 hodiny mesicne.
        Zvladnes vsechen mesicni content vygrindovat za 4 hodiny?

        Takze se dal vysmivej na zaklade zkreslenych vypoctu. Cas jsou totiz penize. *5*
        • Taky proto to nikdo nehraje, vime? A taky proto je ta hra tezce v minusu a nikdy se z nej nevyhrabe, vime?

          To je totiz rozdil mezi funcnim a nefunkcnim f2p modelem. To co predvadi swtor nasira nejen free hrace, ale i platici hrace. Oni totiz nemaji s kym hrat, protoze jako free hrac sposutu veci nemuzu ... trebas jim dat neco, co sem sebral a nepotrebuju to.

          Tady totiz nekdo zjevne nechape, ze fungujici model je zalozen na dobrovolnosti platby => hrac musi mit pocit, ze si kupuje neco zcela dobrovolne, ne ze si to koupit musi, protoze se bez toho neda hrat. Viz nakup slotu na ability ...
        • SWTOR má jeden z nejhorších F2P modelů, co jsem kdy viděl. Lepší je LOTRO, Age of Conan, Planetside 2, Vanguard, Neverwinter atd.

          Já původně chtěl SWTOR po F2P zkusit, ale právě podoba F2P mě zcela odradila.
          • F2P v toru je opravdu za trest, ale sub ti 90% odemce. Nemusis pak platit za vetsi inv. resp. kupjes za ingame menu. Nemusis platit za unlocky na pve, pvp, mas vsechny rasy k vyberu.
            Prvni a asi jedina vec co me napada je ze sub nemuze menit zadarmo vzhled postavy.

            Zrovna Planetside, kde by mi tech 1000 certu trvalo na f2p 50h mi jako uzasny neprijde. Ani kdyby premium davalo o 100% vic. Fakt ale je ze pres noc dostanu rested 14 certu a sub to zvysuje na nebo o 300%. Takze 40-50 certu denne za nic.

            Zbyly hry jsem nehral.
            • A kdyz tu sub skonci tak o vse zase prijdes ... a to jiste potesi, kdyz se po 3/4 roce vratis ke hre, tak misto aby se ti snazili predvest co je uzasne noveho a ze by sisi moh trebas sub obnovit ... tak ti reknou, ze "nemas sub, mas smulu".
    • Za 1. máš moc dlouhej post, nečetl sem celý. 2. Vysvětli to rodičům emerickejch děcek, což je zarážející, ale i ty se chovali lépe než než kdejaký evropský hráč.
    • Amen. Jako skalní fanoušek TES nemůžu více souhlasit.
    • já nesouhlasím.. 15 USD je dost pro odrazení českých dětí, ale málo pro odrazení dětí z USA apod. Pro ně jsou to tři čokoládové tyčinky *3*
      • Je vidět, že jsi MMO nikdy nehrál, snad ani multiplayer, jinak by ti bylo jasné, že na evropském serveru americké děti nehrají... *7*
        • fakt? já hrál řadu MMO a na američany a rusy na jednom serveru jsem narážel velmi často. dokonce i na australany. a byl to příklad. místo američana si dosaď třeba němce...
    • Já nesnáším, když je něco časově omezené. Vyhodim 300 Kč a pak si ten měsíc ani nezahraju...
      • Kinet1c
        to je prave jedna zla vec na tomto, ked clovek chce, ale nemoze vzdy hrat ako chce, ale zaplatit musi ked hrat chce aspon vtedy ked moze, tak inak to nepojde, pricom pri F2P clovek moze hrat kedy chce kolko chce ako chce a za kolko chce, kazde F2P sa tiez nezameruje na zbrane za 50$, ale zameriavaju sa na itemy, ktore hru len pre toho dotycneho hraca mozu vylepsit, dobry priklad na tento sposob je path of exile, kto musi a chce si kupi efekty na zbrane, kto nie ten hra bez nich, ale obaja dostavaju to iste, akuraat ten co je ochotny si priplatit dostane kus navyse, ale hru to nijak extra neovplivni
    • "Tenhle platební model zaručí nejen to, že se v Tamrielu budou pohybovat převážně dospělí lidé a většinu dětí to odradí,"
      TAk urciteeee :D WOW vobec nieje plne deti :D
      "ale i to, že budou pravidelně vycházet updaty (podle vývojářů každé 4 týdny jedna oblast, úkolová línie apod.) "
      maximalene tak questova linia, novu oblast ti kazde 4 tyzdne neda nikdo .
      "Uvědomte si také, že to je zatím nejdražší MMo, co kdy bylo děláno. Kde jinde vezme ZeniMax peníze na chod hry "
      kde som toto uz len pocul , aha KOTOR ktory skoro vymrel po 6 mesiacoch :D

      Ak by to bolo dobre MMO nieje problem s 13e, ale po vsetkych tych inych uzasnych MMO ktore vzdy priniestly revolucne nic , viem ako to chodi :D
      • Vsichni jste moc skepticti :D radsi se budu tesit na zazrak, nez nadavat skoro rok pred vydanim, ze to bude stat za ho*no. Nechapu dnesni premysleni gameru. Meli bychom byt radi, ze se neco takoveho vubec uskutecni :D TES ONLINE !! :D
        • Jenze ono to bude stat za howno. Nikdy v herni historii nevysla vyhypovana hra, ktera by zahowno nestala. Vzdycky kdyz vysla nejaka bomba, tak se o ni pred vydanim skoro nemluvilo.
  • Kdyz nejsi zku r vena socka, nebo 15tiletej zas ran, co jeho rodice drou od rana do vecera za par fofniku, tak nemas problem zaplatit za KVALITNI hru. Kdyz ta hra budes stat za to, lidi za ni budou platit jako platej za wow. Prisranci!
    • Uz jenom tvuj idiotsky nick o tobe vypovida vse
    • Sem zgurvená socka, co s tim uděláš?
      • on nic, znovu ho k počítači pustí až za dva týdny. Život v diagnostickém ústavu není snadný. *3*
    • deridon
      hej Patriku týpku, ty do těch K. Varu do toho Applestoru radši nejezdi jou!
      • hhhhh
    • tem pokakankum tady co nad teso slintaji ale nemaji ani na najem je to radno rikat.
  • Já s jejich systémem placení souhlasím. Utváří to lepší komunitu a hlavně je méně podvodníků, protože BAN něco znamená. Každý si dvakrát rozmyslí, jestli bude podvádět a tím přijde o svojí zakoupenou hru, namísto vytvoření nového účtu. Hlavně ta nejmladší a dětinská komunita se do hry většinou kvůli poplatkům nedostane vůbec a jestli hra bude opravdu dobrá, tak nebude mít problém se udržet i s tímto způsobem platby. Tak dávám palec nahoru! *3*
    • Tak to mi vysvětli pozdější komunitu WoWu, kam právě rodiče zaplatili dětem trolling.
    • Kinet1c
      Ty tomu fakt veris ? :D
  • walltar
    Napíšu sem ještě jednu věc ... pokud by měl někdo víc zájem o tuhle hru tak vás rádi přivítáme na fanstránce kde jsem členem ... http://elderscrolls-online.cz/

    Je tam fórum, kde je celkem dost lidí, kteří rádi zodpoví jakoukoliv otázku a téhle hře se celkem věnujeme.
    • No nevím, ale co vím z doslechu je to, že se tam jen hádáte a šikanujete vlastní uživatele.
      Já osobně doporučuji tuto stránku http://www.skyrim.4fan.cz/ , kde se dá dobře pokecat *4*
      • ne, jde o naprosto standardní herní forum... tzn. je to na míle daleko nějakému odobornému foru, kde se baví odborníci a nadšenci, ale je to zase daleko lepší, než kdejaké jiná fora. Výhodou je pak zájem tvůrců a určitě nejlepší informační servis o TESO. Myslím si, že stránky a forum, o kterém tu je řeč, má solidní úroveň. *3*
      • walltar
        To by mě zajímalo kde si to doslechl ... já tam chodím pořád a žádné šikanování uživatelů sem tam neviděl. (Jo když někdo dělá problémy a potom dostane ban tak to nevidím jako šikanu.)

        A o hádání taky nevím ... je to diskuzní fórum a tam se asi člověk střetu názorů nevyhne, ale většinou je klid.
  • Hmm tak kdybych chtěl hrát fantasy MMO s měsíčními poplatky, tak si opětovně zaplatim měsíc ve WoWu. A takhle myslim zapřemejšlí největší část MMO hráčů. Resp. ten kdo zkoušel jiná MMO, protože už byl WoWem přesycen, ten se povětšinou vrátil a nebo přestal uplně. A většina fanoušků TES bude stejně jako většina fanoušků SW co se ToRu týče, zklamaná a hrát dlouhodobě nebude.
    • Přesně takhle se mluvilo i o nastupujícím WoW :) Že dlouho nevydrží. No uvidíme, našlápnuto mají dobře *3*
      • O WoWu se takhle nikdy nemluvilo!!! Naopak se mluvilo o megalomanech, kteří oficielně propagovali že WoW sesadí z pomyslného trůnu MMO. A vzhledem k tomu že se chystá s dalším datadiskem update modelů, pochybuju že se to kdy povede.
      • wow vysel v dobe, kdy proti nemu nestalo nic, proto uspel ... i pres vyraznou zabugovanost ... a pak taky proto, ze vsichni vyrabej jeho kopie. Dneska nikdo nebude ladovat prachy do hry, o ktery nevi, jestli vydrzi dyl nez par dnu ...
        • proti WoW stal napriklad Everquest 2, Lineage a dalsi trebas i starsi mmo hry, aspon doufam ze casove to vychazi uz je to davno :) tak nechci kecat ale myslim ze Everquest 2 vysel zhruba stejne navic to byla uz zajeta MMO serie a take fantasy prostredi takze jasnej konkurent to ze neuspel je vec jina

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit