Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Podle videa nemužete soudit hru.Ani po třech hodinách hraní to nejde.Je spousty faktoru které ovlivňuji pohled na hru..Natěšenost na hru,premiera pro někoho,hratelnost a pro někoho grafika.Až bude tak třetina lidi co tu píše hru mít za sebou ,teprv bych něco o hře psal.Tohle je jen hloupé plkání.
    • Tak, tak všicí tu maji blbé keci o hře vědí hovňajs.
    • Jasně, takže veškerá preview, dojmy z bety atd. atd. jsou podle Tebe k ničemu? Hloupé púlkání tu provozuješ jen ty.
      • Další hrdina skrytej v anonymitě dětskýho pokojíku??
        • tak ještě jednou, opravdu si myslíš, že člověk si není schopen udělat obrázek o hře zda je dobrá nebo špatná podle prvních dojmů. To jsi tak omezený a vážně věříš, že aby někdo hru ohodnotil musí jí projít celou komplet? Snad jsi z toho pochopil jaký jsi omezený tupec ty "hrdino z pokojíku." Kvůli takovým jako ty vznikají trollové.
          • ano čas mám dělám v IT
            • @ Dallen
              Pokud někdo tvrdí, že na něco nemá čas, je to buď kvůli špatnému time managementu, nebo protože ho to (na co tvrdí že nemá čas) zas tak moc nebaví. Jo, a nebo jsou workoholici / neumí si sehnat pořádnou práci.

              Tyhle "já na to nemám čas" řeči fakt miluju.
            • *1*
            • No já dělám programátora a vývojáře SW, ale rozhodně na hry čas nemám. Určitě ne na to, abych si mohl každou hru dohrát celou. Např. teď mám rozehrané už tak 6 měsíců Fallout NV. No holt podle toho co píšeš asi neděláš nic jiného, než že hraješ hry. Tipoval bych Tě na nějakého technika, který přijde do práce, zapne hru a celý den v práci paří. Nebudu tak daleko od pravdy co?:)
          • pardon ješto oslovení ty jeden malej chlapečku
          • Pokud soudíš celou hru z preview není o čem mluvit.Takhle jsi docela ochuzen i o filmečky a knihy.Tvoje věc já dávam vždy všemu stejnou šanci.Pokud si to neohmatám nesoudím.
            • Buď máš tolik času na hry, že si každou dohraješ a pak teprve si na ní uděláš názor a nebo zkrátka lžeš.ale tím naše rozprava končí, protože jsi zřejmě retardovaný a nemá cenu pokračovat v nějakém vysvětlování. Ty by jsi to stejně nepochopil.Bud sbohem trolle retardovany
  • muzu se zeptat co tu ma kazdy na fallout 3? vsude ctu ze to je na ho* no prosim vysvetlete
    • nenech se zmast, F3 je nadprumerna hra a FNV je lepsi nez F3. Proste hnidopisi co zapomeli na bugy a nedostatky F1 a F2 se rozhodli, ze F3 je na h...o a tak proste je na h....o, s tim nic nenadelas
    • Můžeš se zeptat. Mě se třeba vůbec nelíbil svět. Město uprostřed ničeho bez zdrojů, obchodu nebo zemědělství prostě jen tak stojí a čeká až do něj vstoupíš. To samé platí pro ten hotel s těmi snoby, nemají žádné zdroje ani elektřinu. Není pro ně žádný důvod proč by vůbec měli existovat. Úplně stejné to je s těmi supermutanty v DC. Když to porovnám s New Vegas tak tam bylo to příběhové pozadí a vzájemné vztahy mezi těmi městy, frakcemi a příšerami lépe vykresleno. Tím pádem bylo co prozkoumávat, v rozhovorech bylo o čem mluvit. Detailně vymyšlený svět je to nejdůležitější na dobrém RPG a v Faloutu 3 to prostě chybělo.
    • vzdyt je to saskec
      • saskec je to, ze se to vubec jmenuje Fallout3
      • zahraj si F 1,2 a pak 3.. jestli nepoznas rozdil v nicem krome grafiky, tak je s tebou asi neco spatne
        • adahn
          Tak pod to se klidně podepíšu.
  • treba po vydani tyhle ..ehm.. stoupne ID softu sebevedomi :) zlatej Morrowind
    • na me proste Oblivion i tohle pusobi strasne sterilne, nudne, bez emoci.. teda nechci rict ze by pan Howard nedaval do hry emoce, jen mi prijde ze ma jistou predstavu o jejich presne predpocitanem matematickem modelu, jakakoliv odchylka je spatna. clovek a jeho avatar pak bloudi sterilni krajinou kde se nic nedeje, prochazi nudne a sterilni dungeony jako pres kopirak, mlati do hadrovych figuryn ktere ani nereaguji na zasahy, prochazi mesty a vesnicemi plnymi nudnych a uplne stejnych postav s divnymi obliceji, se kterymi ani nema chut si povidat protoze na nich proste neni nic zajimaveho (zkuste naschval vyjmenovat 5 zajimavych charakteru z Oblivionu co vam utkvely v pameti - kral se nepocita :) a cele to pripomina spis meditacni vychazku do hor nez nejaky roleplay s durazem na tu "role" cast.. asi nema cenu doufat ze Skyrim bude jiny
      • Základní verze Oblivionu bez modifikací skutečně mohl tak trochu takto působit (ne zcela, ten popis je přehnaný - pak je totiž sterilní každé RPG včetně Gothicu). S modifikacemi je to ale mnohem jiné. Bethesda prostě moc dobře ví, že neumí dodělat hru a naštěstí má tu soudnost, že to tedy nechá dodělávat fanoušky. Jen škoda, že 10 USD z těch 50 USD, co dáme za hru, nejde do kapsy fanouškům.
        • Souhlasím ohledně modů (např. mody unique landscapes nebo better cities s tou jednotvárností prostředí udělají mnoho - i když ji zcela odstranit asi nejde), ale Gothicu (1 a 2 - trojka na tom byla o poznání hůř) rozhodně sterilitu vytknout nejde - ten svět byl malý, ručně vymodelovaný a každé zákoutí bylo v něčem odlišné od toho předchozího. Navíc na rozdíl od Oblivionu svět překypoval detaily - na ulicích bylo smetí, budovy byly zchátralé (každá jinak) a postavy s nimiž šlo mluvit měly charakter. A právě detaily budují atmosféru.
      • Já bych naději předem neztrácel. Třeba Morrowind byla dobrá hra. Jo, měla stejné nedostatky jako Oblivion ale ne tak výrazné. Poutavý příběh, zajímavé charaktery, rozmanitou krajinu a atmosférická zákoutí od Skyrimu snad nikdo nečeká, ale pokud by se vyšvihl na zpátky na úroveň Morrowindu (v němž zmíněné nedostatky nekřičely natolik aby zcela zadupaly do země fakt že má hráč k dispozici rozlehlý svět se spoustou možností zabavit se), byl bych zcela spokojený.

        Teď ještě jak přijít na to, jaká ta hra vlastně je - protože recenzenti chválili Oblivion snad ještě více než Morrowind a v tomto ohledu se s nimi naprosto neztotožňuji.
        • Stačí se podívat na metacritics:
          Oblivion 94
          Morrowind 89

          Ne že by to byl taky rozdíl, ale kromě grafiky mě nenapadá ani jedna oblast, ve které by Oblivion předčil Morrowind. A ani ten grafický posun nebyl o tolik.
      • Cahir
        Tak pod tohle bych se podepsal. Podařilo se ti vystihnout esenci toho, proč mi Oblivion nikdy neseděl.
      • Mechwarrior_bw
        - svet je z časti sterilný to je fakt ale v ktorej otvorenej RPG uvidíš napríklad lovca ktorý v lesoch naháňa zver a striela po nej z luku ? alebo patroly na koňoch križujúcich krajinu čo najlepšie vyzerá v noci keď idú s faklami v ruke alebo kuriérov na rýchlom koni ktorí ti na požiadanie podajú informácie z mesta ?
        - dungeony/pevnosti/ruiny sú síce generické ale na druhej strane sú výnimočné svojou architektúrou, dizajnom a kvalitou spracovania a ich celková rozloha je obrovská. A napokon to že sú vzájomne podobné je predsa pochopitelné kedže sú z jedného územia.
        - postavy: mne ich dosť utkvelo v pamäti, napríklad : Roland Jenseric, otravný Adoring fan, gladiátor Agronak gro-Malog, blademaster Owyn, arogantný Urbul gro-Orkulg, drsná Mazoga, boxer J'Ghasta atď...
        • Já si oblíbil třeba Luciena Lachance, jak jste ho museli v jednom úkolu pro Dark Brotherhood pak zabít..ani se mi do toho nechtělo :(
        • ...M'aiq the Liar *1*
          • ve Skyrimu by měl být znovu, těšim se na něj :)
            • to jako přežil pár set let? *8*
      • pockat, ja rikal neco o Oblivionu?
        • ty mozna ne, ja ano.. ono uprimne, kdyz se na tu hru podivas, krici to "Oblivion na ledu" snad hlasiteji nez ona proslula draci zvolani
          • jee tady zas minuskujou nejaky decka co nevidely dobry rpg ani z rychliku :D
          • Sice to bylo trochu obtížné přečíst, protože to není zrovna pořádně česky napsané (myslím ten delší post o Oblivionu), ale souhlasím s tebou. Když jsem si objednával a chystal modifikace do 4. dílu, byl jsem nadšený. Jenže ty herní mechanismy, ta sterilita, nuda, prázdný svět a jak píšeš, nevýrazné postavy mě docela šokovaly. Pomyslel jsem si, tohle má být ten do nebes vynášený herní klenot a ono se z toho vyklubala taková nudná hra. A ten příběh, wtf?
            • za "wall of text" se omlouvam :)
  • Tod Howado je síce blbej udelat poradne rpg (čti fallout) ale oblivion mu jde dobre. Akorát jsem zvedavej na srovnaní ne s Oblbionem ale s Morrowindem no a tam to bude propadák. Ale mainstream bude zase jásat o tom není pochyb.
    • MrSanta
      Může mi někdo vysvětlit, kdo je to ten mainstream, kterým se tu hodně místní diskuzní odborníci ohánějí?
      • ve střílečkách určitě hráči COD nebo teď nově BF3, v MMO jednoznačně hráči WOW, v RPG hráči Dragon Age a Witchera, ve hrách "pro ženský" hráči SIMS, ve strategii jednoznačně hráči Starcraftu atd. *4*
      • MidnighT91
        Mainstream jsou ovečky co si to koupý už jen kvůli tomu že se to jmenuje The elder scrolls...
        • MrSanta
          Takže fandové TES her jsou mainstream?
          • Tahle ovčí metafora mě už fakt s***. To člověk řekne, že se mu líbil Black Ops (na odregování je to v poho) a hned= JSI OVCE, líbilo se ti nový NFS = JSI OVCE, nevěříš na konspiraci všude kolem sebe= JSI OVCE.Například filmový "znalci" taky v 70 letech prohlašovali, že STAR WARS jsou blbost a kult pro masy. A přesto bysme dnes fanoušky tohoto filmu OVCE určitě nenazvali !!!
            • MrSanta
              Jj, ona slavná metoda tobě se líbí hra XY, tak si ovce, protože žádnému normálnímu člověkovi se hra XY nikdy nemůže líbít. Každému se přece musí líbít hra YZ... *7*
          • pkart
            V herním průmyslu je pro mě mainstream COD/WOW... TES mezi ně rozhodně nepatří (můj názor)
  • Dneska ho budu mít, napíšu dojmy =D
    • core: no naprostý nesmysl to není...přemýšlej!! třeba je pán novinář..tak nedělej chytrého :-b

      jinak ke stažení to ještě nikde není takže je asi fakt novinář :D
    • staci kdyz zavolas 158
    • Core
      No, to je ale naprostý nesmysl. Protože hra vychází 11.11.'11 čili hru mít nemůžeš, tedy pokud nejsi prachobyčejný lapka a jako takovému by ti měla být imperiální stráží sťata kedlubna. *12*
      • Jak to vubec bude s narocnosti na HW? Vypada to jako Oblivion, mapa je velka jako Oblivion, bude to o moc narocnejsi?
        • Core
          Víze v článku na Games.cz zde: http://games.tiscali.cz/oznameni/hardwarove-pozadavky-skyrimu-oznameny-57406
        • Core
          Minimální požadavky:
          Operační systém – Win XP, Vista, 7
          Procesor – Dvoujádro 2Ghz
          Paměť – 2 GB RAM
          Grafická karta – DirectX9c kompatibilní, s 512MB
          Doporučené nastavení:
          Operační systém – Win XP, 7 (tady asi Hinesovi vypadla Vista)
          Procesor – Quad Core AMD/ Intel
          Paměť – 4 GB RAM
          Grafická karta – DirectX9c kompatibilní, s 1GB, GTX 260/Radeon 4890 a vyšší
          • diky, to jeste neni tak hrozne
            • Core
              Také jsem si říkal... I když pro můj "stroj" je to pořád velká alchymie *1*
  • Doufam ze se u toho budu stejne dobre bavit jako u Oblivionu a hlavne doufam, ze zde bude daleko delsi hlavni linie ,ktera byla v Oblivionu dost kratka.
  • Správná masáž mozku před prodejem.I tak se těším.
  • Prosím ať už někdo konečně potvrdí létání na dracích. Zatím byl potvrzen drak jenom jako pet, ale věřim tomu, že ve všech článcích, kde je napsáno "embargo" nebo "nesmím řít", tak se jedná právě o tohle. Hlavně by to bylo prostě supr a ještě mít třeba dračí letku wow. Už aby bylo 11.11.11.
    • To nepujde na to jsou programatori bethesdy prilis lini, neschopni nebo nekreativni ze je to ani nenapadlo
      • pkart
        Vývojáří bethesdy že jsou líní a nekreativní? :D Boha, máš obrovskej mega svět na 4,5GB, podle všeho 300 hodin zábavy(na jedno hraní), tuny možností... Nevím jak ty, ale slovo líný chápu teda jinak ;)
        • nicméně to vše bude určitě dodělané jen z části a část bude muset holt dodělat komunita, jak je u her série TES už běžné... *3*
    • Core
      Kdybys poslouchal Janchorův podcast # 50, věděl bys, že se chystá deathmatch na dracích *3*
    • Na dracich litat NEPUJDE (ovsem jak znam modery tak brzo pujde). Je to potvrzena vec.
      • adahn
        Přesně tak, do Oblivionu je na to mod už hodně dlouho a to tam ani draci jako takoví nebyli. Skyrim k tomu přímo vybízí.
    • Jestli mu nekdo odpovite, hodtte to do spoiler tagu - chci se nechat prekvapit.
  • z članku jsem se toho moc nedozvěděl... *10*
    • Core
      Nemůžu souhlasit. Pěkný článek!
    • adahn
      Je to Lukášův subjektivní dojem ze hry (proto se to jmenuje "dojmy" a ne třeba preview) a myslím, že popisuje moc dobře, jak mu připadá. Já jsem spokojený.
  • Takze konkretny problem so zatykacmi (ktore si snad straze posielaju MMSkami) zostava? Nepotesilo...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit