Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • iSpirit

    A kde je třeba Luca Marinelli? Ten byl naprosto fantastický. Kde není hype, chybí nominace. Třeba Charlie Cox ač předvedl fajn výkon, tak není absolutně na nominaci, zrovna u něho mi to připadalo bez zápalu.

  • Carnage666

    Největší snub kromě KCD2 s hudbou je podle mě Tom Mckay u těch dabérů a herců. Proč má E33 v té nominaci 3 lidi mi nejde do hlavy. Velký překvapení je pro mě Konatsu Kato za Silent Hill f, za mě je to zasloužený ale je to snad poprvé u TGA co je nominován neanglicky mluvící dabér/herec. Co tak pozoruju Američani jsou alergický na to hrát hru v orig. znění a spousta streamerů hrála fko v angličtině.

  • Carnage666

    Pokud si vzpomínám AW2 ani nebyl nominovaný na GOTY, ale měl tolik nominací v podkategoriích až to bylo divný. Přišlo mi to jako (víme že vyhrajou v těch podkategoriích tak je nebudeme dávat do GOTY nominace) u E33 je podle mě jasný tak na 90% že tu GOTY dostane.

  • iSpirit

    úplný opak. Alan Wake, Control jsou niche hry, E33 je přistupný mainstream. E33 pochopíš filozofii, příběh a vše, i když jsi laik. 

    Naopak AW2 a Control mají hluboké lore, které musíš studovat v dopisech, ve složkách, musíš mít nahrané i ostatní hry z universa, musíš mít alespoň základní povědomí Junga, abys pochopil tu hloubku. Sám jsem tu musel něco dostudovat, abych pochopil ty detaily. 

    Jak píše Smaug, EX 33 se prodávala extra dobře, AW2 se zaplatil skoro až po dvou letech. Claire po půl roce útočí na pět milionu jako nové IP a AW2  má tak cca 2,5 milionu po dvou letech a to je pokračovaní hry. 

    Herně je E33 extrémně přívětivá, od hráče vyžaduje chodit jenom dopředu, neexistuje pro hráče exploring, vyžaduje bojovat, tam si můžeš zvolit story mode, čili to dohraje každý a občas udělat pár změn v menu, pictosy atd ve finále na story mode můžeš začít řešit až pro endgame.

    AW2 taky není žádný hardcore, ale hráč ale musí občas přemýšlet,  jsou tam  puzzle, je tam survivor element, takže od hráče vyžaduje daleko více.

  • Jasne. Takze hry od Ubisoftu jsou Indie zalezitosti, protoze je nikdo dalai nevlastni a Ubisoft ma volne ruce v tom, jake typ her vydava?

  • Clair Obscur mi přijde spíš jako opak niche hry. Přístupná, rychle zábavná a i když tam můžeš hledat nějaké hlubší věci, nic tě k tomu nenutí. AW2 neměl nijak skvělé prodeje, CO:E33 se prodávala nad očekávání dobře. Spíš mi vyskakuje paralela s jinými hypovanými hrami jako Vampire Survivors nebo Balatro. Celkem návyková hratelnost a vymýšlení přesílených komb je vlastní všem třem.

    Byl bych rád, kdyby byly výsledky rozmanitější. CO:E33 není špatná hra, ale taky není tak dobrá, aby na GA vyhrála vše, co se dá. Konkurence je více než solidní.

  • wakorejsek

    Situace Clair Obscur mi hrozně připomíná Alana Wakea 2 z před dvou let. Kritikou vynášená do nebes, famózní vyprávění, soundtrack a vůbec, ale když se nad tím člověk zamyslí, je to vlastně hrozně niche hra, kterou plně docení jen její cílovka.

    Jakkoliv bych jim přál vítězství ve většině kategorií, trochu čuju, že konečný výsledky budou mnohem víc rozmanitý.

    Už vynechání z nominace na Grammy je absurdita na n-tou, a to tam nacpali i dvě hry z loňska, tak aby to nebyl jen začátek nějaký nový "politicky korektní" vlny.

  • Derp_1337

    " Chtělo by to hru, kde by se inteligence NPC vyrovnala alespoň průměrnému absolventovi dvouletého učebního oboru."

    To je trochu střet názorů. Běžní casual hráči mají rádi pocit, že dominují NPC. Že jsou vyvolení a nejlepší. Doslova opačný názor než hardcore hráči.

    A bohužel management herních vývojářů udělá hru pro lidi, z kterých jim vypadne nejvíc peněz. V minulosti tu několikrát byly hry s dost dobrou inteligencí NPC, ale ty hry často měli problém s tím, že neměly moc velký komerční úspěch. 

    Např. F.E.A.R , Black and White, Rain World, Alien Isolation (na vyšší obtížnosti ta hra byla peklo).

    Z těch komerčně úspěšných her s dobrou AI mě napadá jen: série Halo a The Last of Us.

  • Hlavně je tam špatně vyvážený trénink. Relativně dlouho (na poměry jiných RPG her) trvá, než se můžeš postavit nuzákovi s dřevorubeckou sekeru. Pak to chvíli funguje dobře a víš, na jaké protivníky si můžeš dovolit a před jakými musíš zdrhnout. Jenže tahle doba je zase oproti jiným RPGčkům dost krátká. Nakonec už jen všechny masakruješ a není problém vykydlit Skalici obsazenou elitními žoldnéři.

    Na druhou stranu se mi zdá, že se tomu vyčítají věci, které by u jiných her prošly bez mrknutí oka, protože ty si nehrajou na realističnost. KC:D (2) je prostě takové to Uncanny Valley, které je už dost realistické na to, aby člověka nepříjemně profackovala každá připomínka, že jde jen o nedokonalou hru.

  • vůbec bych se neřídil, co ve světě oceňují v současnosti nebo i u nás. Jak dole píše kolega, E33 hrají lidi i bez znalosti JRPG či Souls her, protože je to barevný a je to čirý mainstream a ti samí tvrdí, že je to JRPG historie. 

    Jak jsem psal nahoře, KCD2 bylo zvolenou sedmou nejdůležitější hrou historie týden po vydání hry.  Claire je hra dekády podle fans a mohl bych pokračovat.

    Jen bych chtěl upozornit, že tihle fans, youtubeři či novináři to mají v popisku práce a jejich věk je neadekvátní, aby takové statusy vyřvávali.

    Vychazí dobré hry, jejich spousty, každý si vybere, ovšem ty reakce, hypovaní a co se děje okolo těch vyvolených her, už je za hranou kvalit těch daných her.

  • Nechci říkat, že jsou KCD hry špatné nebo zlé, ale....
    Máme v těch hrách dobrý soubojový systém, který je ale úplně zbytečný, protože za chvilku grindování (Bernard :D) mám palcáty na obranu na full a po té co jsem ukradl absolutně vše v Ratajích peněz tolik, že bych si mohl kliknout, jdu do důchodu. To samé v dvojce. A topovou zbroj za oběhnutí pár lokací.

    Už by to do ... chtělo hru, kde by se inteligence NPC vyrovnala alespoň průměrnému absolventovi dvouletého učebního oboru.

  • Veskoslav

    Tak ten byl dobrej. Sice  ve světě to oceňují jako jednu z nejlepších RPG a to nejenom tohoto roku, ale jo, pojďme si využít typickou vlastnost Čecháčků. Jakýkoliv úspěch srazit na kolena...

  • Veskoslav

    Hrát 4 hry z GOTY nominací v jednom roce už se mi dlouho nepovedlo.


    Přál bych to KCD2, neříkám že ne. Bohužel nebo bohudík to vyhraje E33. Za mě špičková hra, ale RPG elementů je tam minimum a co mi později při druhém projetí začalo masivně vadit bylo opakování nepřátel v rámci "lokální" mapy. Nejhorší to bylo asi na "Bojišti", kde člověk chtěl všechno vysbírat a pak měl téměř 42 stejných soubojů, protože nepřátelé byli pouze ve 4 variantách. Hra jako taková je nádherná, rozhodně doporučuji si zahrát, soubojový systém se dá, není to hitparáda, ale není to zase něco, co by vyloženě sráželo danou hratelnost.

    Osobní preference KCD2 minimálně v rámci RPG žánru a jeho "znovuzrození" systémem levelování schopností, příběhem, variací řešení úkolů i jednotlivých dějových zvratů. Pocitově to prostě vyhraje E33. Trochu to sráží i to, že se z hráčů E33 stala krapet nenávistná sekta, dost podobná Nintendo sektě.

  • Death Stranding 2 a KCD2 za mě z toho výběru. Nejlepší skladba Caligo, Miasma of Night, to doporučuji všem poslechnout, to je fakt výborná skladba. 

    Jinak tahle doba mi nějak nevoní, vše se strašně hypuje. KCD2 bylo zvolenou sedmou nejdůležitější hrou historie a týden po tom už je tady E33, která je hra dekády, historie, vesmíru. Neříkám, že to jsou špatné hry, ale hysterie okolo her je poslední dobou šílená. 

    Claire jsem dohrál dost poctivě a za celou dobu jsem tam neviděl něco, co by bylo v rámci herního média ničím zajímavé. Celá hra je postavena na Soulslike principech a k tomu nalepili Personu combat. Hra má horší mapy než Demon Souls 2009 a to bych řekl, že Demon Souls má mizerné mapy(pochopitelně je to stará hra).  Chápu, že někoho může uhranout líbivá hudba, umělecké ztvárnění, tady chápu, že je to individuální, ale čistě herně je to naprosto průměrné až podprůměrné a měli jsme tu x lepších Souslike her. Nejde mi do hlavy, že hra roku by měla být herně naprosto průměrná záležitost, i kdyby to mělo nejlepší story historie :D.

    Individuálně celé ztvárnění a ta meladramitočnost na mě nefungovala. Od začátku do konce to bylo předramatizované, takže emočně to šlo úplně mimo mě. Postavy se ke konci úplně rozpadly, jako by ignorovaly celý vývoj a přišlo mi to, že tvůrci chtějí dojit emoce za každou cenu i za cenu logiky a ve finále to spíše trapné než emočně dojímavé.  Přišlo mi to falešné, vyhoněné a vůbec ne upřimné. 

  • takže touhle optikou je Death Stranding taky indie záležitost, jelikož Kojima Productions nikdo nevlastní.

    Souhlasíš? 

  • Jasuja

    KCD2 je přeceňovaná úplně stejně, v českých luzích a hájích ještě víc. Protože pohoňkává českou dušičku :D

    Reálně je to extrémně nudná, technicky i mechanicky přistárlý kousek s průměrným příběhem.

  • KrPa

    nezavisle dle definice, ze do nich nepumpuji penize z korporaci a AAA+ publisheru, coz Kepler Interactive je, stejne jako treba  zname https://hoodedhorse.com/

    pokulhava to hodne, ta kategorie je divna sama o sobe 🙂

    treba i Larian Studios je indie spolecnost 

  • KrPa

    ta kategorie INOVACE V PŘÍSTUPNOSTI, se seznamem všech těch korporací, je k smíchu

  • iSpirit

    je to nadprůměrná hra, nebuďme zase hejtři, jen si myslím, že je to nejhorší hra z těch nominovaných krom Donkeykonga, tam nemůžu posoudit, ta hra jde mimo mě. 

  • Inquisitor

    taky ten humbuk kolem téhle hry nechápu. není to špatná hra, ale taky nic extra. průměrná hra.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit