Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jak už tady někdo psal, to poslední, co jde The Last Guardian vyčítat, jsou nesplněný očekávání. Ta hra neměla žádnej hype, ani neslibovala žádnou revoluci a vlastně nic. Psalo se o ní akorát tak to, jestli vůbec někdy vyjde.
    • Magister_Peditum
      No, minimálně v době jejího ohlášení se to propagovalo jako malá revoluce v interakci mezi postavami. Ale je pravda, že pak se už jen vždy ohlašovalo, že hra bude zase odložena.
  • Jack1947
    No není to taková "blbost" aby neměla šanci mít Gamesplay tady *3*
    • Stačí se dívat ve čtvrtek ;-)
      • Jack1947
        Přesně na to naraážím *3*
  • Mě hlavně fascinuje, jak tady u každé druhé recenze na nějakou menší indie hru, nedej bože s pixel-artovým zpracováním, všichni nadávají na příšernou grafiku bez SSAO, nedostatečnou hratelnost bez levelování a absenci Troye Bakera v obsazení, ale jakmile vyjde The Last Guardian, který podle recenze vypadá jako hra 5 let stará a hraje se jako hra 10 let stará, je to najednou všechno jenom o srdíčku a emocích *7*
    • Femto
      V tom případě nechápu, proč tu CRPG dostávají 8/10, 9/10, jelikož se to hraje jako 15 let staré hry. Tak trošku sraní do huby by Games.cz. CRPG nemají ani základní animace, které by byly schopné něco ukázat. TLG má nejlepší ztvárnění srsti, co jsem měl možnost vidět a neokoukaný vizuál. Naprosté top jsou i animace Trica, o tom si může spousta her nechat jenom zdát.

      Pokud by jsme měli řešit vše podle současných standardů, tak by jakékoliv CRPG nesmělo dostat vyšší známu než 4/10, protože to má gameplay naprosto zaostalý.
      • Možná proto, že když se něco od začátku prezentuje jako old-school crpg, tak nějak čekáš, že to bude izometrický, grafika bude hrát druhý housle (v některejch případech spíš čtvrtej triangl), ale hlavně, že se to bude hrát jako před patnácti lety. Krom toho nestráví ve vývoji 10 let, pracujou se zlomkem rozpočtu a nenabaluje se na ně tak strašnej hype.
        • PRASE: S tím čtvrtým trianglem to je opravdu vtipné *3*
        • Femto
          A jak se prosím tebe prezentoval The Last Guardian? Jako Uncharted mix s GTA nebo co? Prezentoval se jako pokračovaní ICO a SotC s minimalistickým soundtrackem a v podstatě nulovou narací. Hra se prezentovala jako emoční jízda založená na vztahu chlapce a zvířete. To vše hra splnila.

          Hype? O té hře roky nebylo slyšet, tady se např. naprosto ignorovala i poslední týdny. Kde je na Games.cz ten skvělý CGI trailer? No, není. Kde je launch trailer? No, není. Redakce sem nic z toho nedala. Tomu říkám aspoň hype. Pak sem flákli recenzi, za kterou by se styděl i Veskoslav na Marmeládě. Jestli mluvíš o hypu, tak ti ty dva roky hypu u Zaklínače museli připadat naprosto ubíjející. Hype byl v podstatě minimální na současné poměry. Sakra trošku jednotné měřítko hoši. Aspoň trošku.

          Finance? Ty vidíš do studia ICO? To je studio menší než mnohé Indie studia. Ueda navíc ze studia před pár lety odešel, těch problému je tam samozřejmě více. Jestli si myslíš, že se na té hře dělalo 10 let vkuse, tak jsi blázen.

          Ta hra je obecně výborná! Že je to trošku retro? Že v každé druhém článku pišete, jak jsou retro hry nejlepší a ty současné hry jsou jen moderní sračkyy. Není bezchybná, ale chytne za srdce, pohladí po duši a zaujme výtvarným zpracováním. Kolik takový her je? No, kolik?
          • 1) Hele, já proti Last Guardianovi v zásadě nic nemam. Jenom -dosaď oblíbenou nadávku- hodnotí hru, kterou nehrál a já sice -dosaď stejnou oblíbenou nadávku- jsem, ale všechno má svý meze. Ten koment byl spíš reakce na to, cos psal o crpg, protože si myslim, že 15 let starou hratelnost člověk čeká u rpg spíš, než u akční adventury, a tak jí taky snáz skousne. Jestli LG trpí problémama a designovejma chybama, který jsou 10 let vyřešený, chápu, že to může dost lidí nakrknout.
            2) Ano, Zaklínač hype mě sral tak, že jsem to radši hrál až rok po vydání. Když jsem totiž někde zaslech fidlání bojový hudby, měl jsem chuť mrzačit malá chlupatá zvířátka (a když jsem to pak dohrával, už jsem jí měl zas. Umí to bejt neskutečně otravná skladba).
            3) Netvrď mi, že tohle nebyla jedna z nejočekávanějších her roku. I já byl zvědavej, co z toho vyleze (no, spíš jestli z toho něco vyleze) a to nemam konzoli. To, že se lidi nahypovali tak nějak sami od sebe a nepotřebovali k tomu obvyklou kanonádu infa z médií na situaci nic nemění. Zas se našli tací, kdož očekávali spasitele, a ten zmetek zas nikde. Byl to hype, pravda, poněkud nestandardní, ale byl tam.
            4) Jestli se na hře dělalo, nebo nedělalo 10 let v kuse je vcelku jedno, podstatný je, že byla oficiálně 10 let ve vývoji. To už nějaký očekávání vzbudí. A vývoj her neni levná sranda. I kdyby na tom dělali 5 let a zbytek to leželo někde ladem, prodraží se to. Jestli si myslíš, že vývoj LG byl levnější, než třeba Tyranny, jsi pro změnu blázen ty.
            5) Retro je v pohodě, hlavně, že tě to baví, koneckonců, koupil sis to ty, ne já. A jako člověk, kterej to hrál jsi ve zřejmý výhodě, když se tu budem bavit o pozitivech a negativech. Ale abych to nějak ukončil, kdosi tu zmiňoval Duke Nukem Forever. Last Guardian to v těch kritičtějších recenzích schytal z podobnýho důvodu - prostě některejm lidem nejde do hlavy, co na tom doprdele dělali 10 let. Plus určitá zastaralost - kdyby Duke vyšel v roce 2005, ohlasy by taky nejspíš vypadaly dost jinak. Hmm, zajímavý, jak se dva lidi dokážou hádat bez toho, aby vlastně byli v opozici.
            Jo a 84.
          • Amen.
  • Alex81
    Koukám, že na recenzi přišlo několik ohlasů, ehm, kritických. Ale spis jsem nečetl, tak nebudu hodnotit.
  • jen bych chtel vsem zucastenym osvetlit kam to dnes dopracovalo bodove hodnoceni, takze..
    1 - blbost
    2 - blbost
    3 - blbost
    4 - blbost
    5 - blbost
    7 - blbost
    8 - blbost
    9 - dobry
    10 - super
  • Já nevím, asi jsem divnej. Ale poslech Mozarta mi přinese větší potěšení než hity na Youtube. Což není kvalita nad módní trendy? Shadow of the Colossus je pro mě dodnes nepřekonaná hra. Já nechci jen zábavu a vyladěné ovládání, chci zážitek, který se mi vryje do paměti.
    • Unikátní zážitek je samozřejmě důležitý, ale po 15 letech a 3 generacích konzolí by se snad mohla posunout i hratelnost a ovládání. Moc nechápu spojení s Mozartem, který byl rockovou hvězdou své doby a hry Team ICO jsou, na rozdíl od Mozartovy hudby, technicky neohrabané a obsahem jednoduché.
      • ...moc nerozumím tomu, co je na tom nepochopitelné. Prostě upřednostňuji obsah nad formou. Že byl Mozart rockovou hvězdou své doby, to by asi bylo na delší dialog u kulatého stolu. Nechme to odborníkům, tady prosím ne.
        • Tak teď jsi mě zmátl ještě víc, protože hry Team ICO jsou především o formě. Obsahově, jak po příběhové, tak hratelnostní stránce, jsou hrozně jednoduché a jejich nejsilnějšími stránkami byly vždy atmosféra a audiovizuální styl.
      • Femto
        "Unikátní zážitek je samozřejmě důležitý, ale po 15 letech a 3 generacích konzolí by se snad mohla posunout i hratelnost a ovládání"


        Tyranny 8/10. Vysvětli mi to. Prosím tebe, buď té lásky...
        • ja ti to vysvetlim. je to proto ze dneska kazdej recenzent pise jen a pouze vlastni dojmy a je to vsechno ciste subjektivni. Dneska se ocekava ze subjektivni nazor recenzenta staci na to aby z toho tisice ctenaru byli moudri. chapes, tobe se taky libi hra A nelibi se ti hra B a kdyz bys psal recenzi, a byl subjektivni hre A das tu osmicku a hre B das tu petku. Aby se tohle nedelo musel by psat recenze nekdo kdo vi o cem pise a jeho znalosti her presahuji ramec bezneho recenzenta, musel by to byt takovy herni profesor ktery na zaklade svych zkusenosti dokaze napsat recenzi globalne a vystihnout jestli to je dobra hra nebo ne pro okruh velkeho mnozstvi ctenaru. A zaroven vystihnout kde je takzvane jadro pudla. To ze se nejakymu recenzentovi hra nelibi, globalne nevypovida vubec o nicem.
  • Může mi někdo vysvětlit, jak je možné vydat na ps4 hru kde blbne kamera?
    Však konzole PS4 jsou stejné všude a aktuální. Co nejde na jedné nepůjde nikde a naopak.
    Dev verze nepočítám.
    • sssssd
      uplne jednoduse. Devkity maji jiny firmware, to stejne testkity. Takze hodne bugu objevis tyden pred vydanim, kdyz uz mas uzavreny prvni patch.
      http://www.playstationlifestyle.net/2016/02/11/dev-bummed-about-firewatch-ps4-issues/
      http://www.playstationlifestyle.net/2014/11/22/ubisoft-dev-explains-ac-unity-issues/
      • sssssd
        btw: klasickou retail verzi si jen tak neozkousis, takze dokud to nemas uzavreny a schvaleny, mas smolika :-P
  • je to skvelá hra,pekny svet a ma to velmu slušnu hernu dobu .. baví ma to podstatne viac než novy watch dogs ktory asi ani nedohram...recenzant ma pravdu čo sa tyka kamery a ostatnych veci ale tie nie su ani zdaleka tak zavažne aby hre zabil hodnotenie 5... to fakt nie navyše ked hier tohto typu je málo...dalšia vec to ako dlho hru vyvíjali je čisto ich vnutorna zaležitosť... zrejme na tom nerobili 10 rokov vkuse a nie je zname kolko ludi na tom robilo... je nezmysel teraz mudrovať štylom "čo 10 rokov na tom robili " a kvoli tomu sa pozerať na hru prísnejšie
  • Recenze vypadá jako.., když se někdy probudím, mám kocovinu a do toho mi řvou po baráku vnoučata.
    Tak jinak. Po hraní této hry jsem opravdu poznal rukopis vývojářů, nicméně je to velmi milé a hezké odreagování v kontrastu s tímm, co často vychází a co nám nabízí běžný život. Je to dost o tom, jestli se mi zalíbí koncept a nebo prahnu moderně alá nový TR (který je střílečka pro dětska a s ikonkama na mačkání). Pro mne to není zklamání a kameru ovládání kocoura určitě poladí v patchi.
    Za mne jasných 8/10.
  • Nanumeraserepes...nicmene ciste teoreticky - to je vazne jedna z nejhorsich her hodnocenych na games za posledni dobu? Nejak se mi nechce verit, ze je to az takovy propadak, i vzhledem k jinym recenzim.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší