Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Podíval se na to někdo z hlediska businessu? Všichni dneska na netu jen hejti všechno protože to je cool. Ano, cena je opravdu vyšší (oficiálně možná 2100 Kč což je nonsense, ale já sehnal za 1530 Kč) a ano mohly dát majitelům remasteru slevu na upgrade. ALE! Musíte to opravdu brát z pohledu, že to děláte hlavně aby vám to vydělalo. Až budete mít svůj vlastní business tak to možná pochopíte. PS5 pořád není tolik aby se jim ten vývoj vrátil. Strávili nad tím spoustu času a tím i peněz a potřebují to prostě zaplatit. Pokud by ta hra byla i na ps4 tak to je jiná. Ale pouze na PS5 je prostě problém,  protože jich prostě není na trhu dost ( přes 20 milionů ) Takže někdo chytrý v Naugty dog si spočítal, že pokud se last of us 2 prodalo 10 Mega ze 120 milionů konzoli které jsou k dispozici, tak na 20 milionů PS5 to nebude žádná sláva. Tak proto ta cena. A nikdo vás to nenutí kupovat teď za plnou cenu, takže jak tady bylo řečeno tohle půjde dolů. A v Naugty Dog, ví že s přibývajícími konzolemi se jim to bude pořád prodávat i za tu nižší cenu a tím se jim to zaplatí.

    • Slavik_Jenda

      Tohle je krátkozraké uvažování... Je jedno jestli ta hra stojí 2100kč nebo 21kč... Aby se skutečně vyplatila, tak zisk z prodeje musí pokrýt náklady + něco navíc... Pokud hodně lidí odradí 2100, tak hrozí, že neprodají dost a tedy se to nezaplatí...

      Já mám TLOU hodně rád, ale můj problém je ten, že Sony dala do PS+ kolekci her, kde je TLOU remaster jako součást předplatného... Hru jsem si užil, fakt byla super a klidně bych si ji zahrál znovu v lepším zpracování, ale 2100 je zbytečně moc... 1500 je moc... Dal bych tak 600, 800 max... Předpokládám, že většina lidí co má PS5, si platí PS+... Pak nedává smysl dávat plnou cenu za TLOU remake... Můžeš říct, že si člověk může počkat... Jenže tím to ztratí téměř veškeré kouzlo... Ta hra má hodnotu buď jako úplně nová nebo za pár šupů ve výprodeji... 

      Takže z pohledu byznysu mi celkově to vydání remaku smysl nedává... Ještě bych dodal, že na hraní nemám moc času, tak si platím jen základní PS+... Kdybych si měl platit vyšší tier, tak si 100x víc promyslím jakou hru si koupím a TLOU remake by se do toho asi fakt nevešlo...

      • "Aby se skutečně vyplatila, tak zisk z prodeje musí pokrýt náklady + něco navíc..."

        No jo. A ono to ve výsledku není o ničem jiném. Jen si troufnu říct, že oni mají tu "ideální" cenu, která se jim vyplatí nejvíc spočítanou mnohem líp, než co navrhují lidi na fórech, kteří by to jen chtěli levněji :-D

        • Derp_1337

          Jn, přesně. Markeťáci studují dlouhodobé průzkumy, aby stanovili "ideální" cenu, která maximalizuje zisku. Samozřejmě pak mají i spočítáné, jak mají hru postupně slevňovat, aby si hru mohli dovolit i lidi, co nechcou vyhodit tolik peněz za hry.

          Jediné, co hraje roli, jsou peníze. Kdo chce, koupí. Kdo nechce, nekoupí. Nějaké stížnosti na fórech jsou zbytečné.

          • Slavik_Jenda

            Veškeré komentáře jsou zbytečné... Diskuze je forma zábavy... 

    • Obhajovat cashgrab tím, že společnost prostě musí vydělat? Ok, tak mají udělat produkt, který za tu cenu stojí. Původní hra za sebou měla roky vývoje a úprav od úplného základu, přes scénář, level design, hratelnost, motion capture a stovky dalších věcí. Remake přináší jen vyleštěnou grafiku a drobné změny v hratelnosti a AI, naopak ubírá ve své době chválený a populární multiplayer, a přitom stojí o 10$ víc než hra před 9 lety. To mi připadá absurdní. Bohužel Sony si tenhle systém ověřilo už u Spider-Man: Miles Morales, když vydali DLC s třetinovým příběhem a 90% recyklovaných assetů jako novou hru.

    • No pak to mohli vydat i na PS4 (protože smyslem nebyla jen grafika, ale i předělání AI, accessibility, apod). Ale dvojka na PS4 a remake jedničky není graficky o generaci dál ne? Takže není důvod, proč by to nejelo.

      To rozhodnutí to udělat jen na PS5 je ve výsledku jen strategiské rozodnutí, aby se vyhli hejtu, že na PS4 vydavají za takovou cenu remake PS4 hry. A mohli předstírat, že je to generační upgrade, což vlastně není. Jenom do enginu, který běží na PS4 předělali hru z PS3 a z marketingových důvodu to pustili jen na PS5, aby to nevypadalo blbě.

      • medveddd

        Ještě mě napadá, jestli to není jen na PS5 kvůli tomu, že by optimalizace na PS4 bylo strašně moc práce.

        Nejsem herní vývojář, ale že hra jako TLOU2 běží na PS4 ve fullhd na vpodstatě perfektních 30 fps, to je malej zázrak. Možná by s tím zkrátka bylo hodně práce.

      • Toto je přece úplný nesmysl z hlediska peněz. Pokud by se rozhodly to dát i na PS4 tak by podle mě cena byla právě menší mnohem díky mnohem více konzoli. Šli cestou pouze na PS5 ( možná rozhodnuti Sony, aby podpořil prodeje PS5) a proto museli dat cenu vysoko. 

  • Trošku ten hejt nechápu. TLOU je samaosobě vynikající hra stále - remaster jsem snad po Xtý dal na jaře. A stejně těch 1700,- milerád dám za remake. Asi je otázka očekávání, co po remaku člověk očekává. Já očekávám převedení hry na úroveň TLOU2, kterou má taky moc rád. A osobně moc změn (v příběhu) nepotřebuji, určitě se těším na novou AI nepřátel. Recenze od Bětky mi defakto potvrdila, že to co čekám dostanu. 

    A co se týče ceny, tak ten hejt vůbec nechápu. Pokud pominu, že Sony se drží jisté finanční strategie dlouhodobě a informuje o ní. Bětka v recenzi potvrdila, že na hře ta práce je vidět. Jistě určitě jsou náklady nižší, než kdyby dělali úplně novou hru. Ale to není argument, aby hra byla levnější. Jasně u lidí, kteří TLOU hráli je otázka volby - já (a otevřeně většina mých PS přátel) hru koupím Day one, protože jsem fanoušek. A úplně chápu, že někdo si rád počká na slevu či až to bude v plusku. Je to v podstatě to samé, jako rozhodnutí zda jít na Dunu/ novou Marvelku do kina nebo počkat 3 měsíce než to bude na streamu. Takže nikdo nikoho nenutí, aby si hru hned kupoval, tím pádem ten hejt nechápu. Pochopím někoho, kdo chce hrát Day one, ale nemá peníze. 

    Uvidíte sami, že prodeje budou v pohodě, neb TLOU má slušnou fanouškovskou základnu + jak Bětka správně postřehla, jsou zde nový hráči, kteří TLOU budou hrát poprvé. A navíc, tohle je jen předvoj - hlavní prachy vydělá Sony až vydá TLOU remake na jiný platformy. Což je dle mého hlavní důvod, proč ho dělali a z toho jak dopadli jiné exkluzivity na PC, mám dojem, že se jim to vyplatí. A já z toho mám radost, neb jsem rád že moji nePS přátelé konečně budou mít možnost si to taky zahrát. 

    Vím, že tyhle diskuze jsou většinou o hejtu, ale tady mi to připadá, že si většina nevidí za špičku svého nosu a hejtuje pouze ze svého pohledu.


    • Slavik_Jenda

      Já to neberu jako hejt a svým způsobem jsem rád, že to dělají, protože hra je to super a je super mít možnost si ji zahrát v lepší grafice... Ale objektivně tam nevidím tu hodnotu pro sebe... V rámci PS+ jsem dostal remaster a teď nedám 2100 za to samé v jen hezčí grafice...

      Co mě ještě baví jsou takový ty řeči, že člověk nevidí ten rozdíl, dokud si nezahraje ty předchozí verze... To je právě ten problém... Já mám na TLOU dobré vzpomínky, které časem budou "ještě lepší"... Jaký má smysl si pak ten remake kupovat třeba za rok..?

    • Ty ale ono je to drahý i jako "nová hra pro člověka který ji ještě nehrál".

      Po technické stránce už to není top (dvojka co běží i na PS4 vypadá lépe). Po příběhové stránce je to pořád jen zombie hra. Po herní stránce je to dost basic stealth (opět třeba ve dvojce už lepší) smíchaný s walking simlatorem. A herní doba nějakých 15h.

      Za mě by pořád odpovídalo nacenění tak 1500kč pro nové hráče a aspoň tisícovka sleva pro ty, kteří už to v knihodně vlastní.

      • Slavik_Jenda

        Nevím čemu říkáš zombie hra, ale za mě to po příběhové stránce převyšuje drtivou většinu her vůbec, natož drtivou většinu zombie her... 

        • twicer

          Beztak to ani sám nedohrál. :)

    • twicer

      Snažit se pochopit hate, to musí bavit.

    • dworkin

      >>Jistě určitě jsou náklady nižší, než kdyby dělali úplně novou hru. Ale to není argument, aby hra byla levnější<<

      Štípněte mě někdo, že se mi tenhle pán nezdá.

      • Jevo83

        Okrem toho, ze v texte sa neprimerane vela krat odkazuje na Bětku😀, on to myslel tak, ze pokial si napriklad uplne novy hrac alebo majitel PS5 a toto bude tvoja prva interakcia s hrou, je logicke, ze zaplatis plnu sumu.

        A s tym suhlasim.

        Ale prave preto, majitelia hry mali dostat moznost kupit si to s vyraznou zlavou. Ide o princip. 

        Na druhej strane, ked Bethesda mohla reediciu Skyrimu za full price predat uz hadam 5x, preco nie, Sony je stale len korporat, kde na vrchole su akcionari na jachtach a nie nas hracsky zaujem :)

      • Derp_1337

        Haha

        Jo, v diskuzích na internetu se občas objeví opravdu zvláštní názory. 😂

  • Hra je to skvělá! Pokud má remake možnost přiblížit tuto hru další generaci hráčů, tak je to super. Za plnou cenu ho ale nekoupím, jelikož mám remaster, který jsem dohrál před rokem. Pokud by byl pro majitele Remasteru za dejme tomu 20 USD tak proč ne. Možná jednou....ve slevě....a dám si příběh znovu :-).

  • Sorry jako ale ta mechanika presuvania rebrikov a podobnych hluposti je takmer viac otravna ako lezenie na veze v AC 1 a Farcry serii. 

    Update z PS3 na PS4 mal viac vylepseni ako tento remake. Povodna hra bola za par eur, dokonca aj zadarmo v PS plus clenstve. Naozaj nevidim dovod kupovat toto za plnu sumu. Starsia verzia sa stale nema za co vizualne hanbit a pribehovy zazitok dostane clovek rovnaky.

    Vlastnici PS4 verzie mohli dostat aspon moznost upgradu za symbolicku cenu, toto je cisty cashgrab hry ktora remake nepotrebovala.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit