Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Leo1453 (anonym)
    líbí nelíbí vlákno reagovat

    Je to skvělá hra, pěkně vypadá a i dobře se hraje. Chyby jako je dýchání s plynovou maskou pod vodou, umlácení infikovaných nepřátel holýma rukama i když má dotyčná postava k dispozici pažbu brokovnice nebo pušky, zaměření nepřátel jen na hlavní postavu a jejich průměrné AI, rozbití lahve když spadne do hlíny, bych vše shrnul do -0,5 ,ale jako dovolit si vydat hru s tak prasáckým bugem, že je prakticky nekompatibilní s prvotní konzilí PS3 60GB a v určitých pasážích hry dochází k restartům konzole je ta největší prasárna kterou jsem u her od společnosti Naughty dogs zatím viděl. Takový bug vám naprosto zkazí požitek ze hry neboť jen čekáte kdy dojde k dalšímu restartu. Hra je zkrátka dělána jen pro PS3 slim a na to, že hromada lidí kteří si PS3 kupovali jako první (neoškubanou o zpětnou kompabilitu a další věci) tato společnost úplně zapomněla a nadále vydává nemyslené patche, které vůbec neřeší tento nejzásadnější problém této hry. Dle mého názoru je to max. na 8/10 víc bych tomu nedal ani náhodou.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    na tento komentář musím reagovat,hru hraji na první verzi ps3 60G ,hru jsem dohrál,ale o nějakých problémech,které jsou popsány výše ani potucha,vzkazuji proto tomu pisálkovi,co si myslí,že hra je jen pro verzi SLIM,dej si svou PS3 do kupy a nebo si to srovnej v hlavě,než tady budeš psát ty tvoje PRASáRNY a bludy.
  • Další střílečka na jedno brdo. Navíc ne moc obtížná.
  • Je to skvělá hra, pěkně vypadá a i dobře se hraje. Chyby jako je dýchání s plynovou maskou pod vodou, umlácení infikovaných nepřátel holýma rukama i když má dotyčná postava k dispozici pažbu brokovnice nebo pušky, zaměření nepřátel jen na hlavní postavu a jejich průměrné AI, rozbití lahve když spadne do hlíny, bych vše shrnul do -0,5 ,ale jako dovolit si vydat hru s tak prasáckým bugem, že je prakticky nekompatibilní s prvotní konzilí PS3 60GB a v určitých pasážích hry dochází k restartům konzole je ta největší prasárna kterou jsem u her od společnosti Naughty dogs zatím viděl. Takový bug vám naprosto zkazí požitek ze hry neboť jen čekáte kdy dojde k dalšímu restartu. Hra je zkrátka dělána jen pro PS3 slim a na to, že hromada lidí kteří si PS3 kupovali jako první (neoškubanou o zpětnou kompabilitu a další věci) tato společnost úplně zapomněla a nadále vydává nemyslené patche, které vůbec neřeší tento nejzásadnější problém této hry. Dle mého názoru je to max. na 8/10 víc bych tomu nedal ani náhodou. *10*
  • Po dohrání The Last of us jsem prostě seděla s otevřenou pusou a vstřebávala ten zážitek. Je až šílené, jak realistický ten příběh je. Hra mě mnohokrát překvapila ( v dobrém slova smyslu ) a chyby tam rozhodně nebijí do očí. Občas vám připadá, že umělá inteligence podvádí, a jindy zase že si vás už prostě musela všimnout. Ale i to působilo (vzhledem k tomu, proti čemu vlastně bojujete) tak, že vás to prostě netrápí. Good job, naughty dog. Takhle se dělají hry!
    Mimo jiné se už na doživotí budu vyhýbat houbám. Jak v lese, tak na talíři.
  • osobne souhlasim s narozem tyhle fajn holky :) (jeji prvni dojmy po dohrani)
    http://www.youtube.com/watch?v=KvMnmitrUSw
    • Jako rošt bych jí klidně protáhnul, ale jinak je na facku...
  • Mato1987
    vynikajúca hra, po half life 2 snáď prvá hra ktorá ma príbehom a technickým spracovaním tak vtiahla do svojho sveta, neuveriteľne prepracovaná a nádherná hra, už sa neviem dočkať keď začnem hrať odznova na obtiažnosti survivor a nesmierne sa teším na prvé a žial asi aj jediné príbehové dlc ktoré bude o spomenutom ishovi *3*
    Niečo takéto tu už veľmi dlho chýbalo, naughty dog ako z čistého neba prišli s fenomenálnym dielom, ktorý nemá obdoby a len velmi, velmi ťažko ju niečo prekoná.
    Nedalo mi to a hneď po dohraní som si z amazonu kúpil limitovanú edíciu game guide od bradygames a aj ten prekrásny obrovský the last of us artbook, má mi to prisť niekedy koncom augusta tak sa teším ako malý *15*
    • Proč je to tu samej čobolák?

      Táhněte si na svoje jsemdebil.sk a neotravujte.
  • Tak vcera jsem dohral. Na stredni obtiznost mi to zabralo 17 hodin, smejdil jsem vsude a na nedostatek naboju jsem netrpel. Hra ma naprosto uzasnou atmosferu a vtahne vas do sveho fantastickeho sveta. Nejsilnejsi zazitek ze hry byl pro me pribeh Ishe ze stok vypraveny dopisama. Pro me nejlepsi hra za posledni dobu, mozna nejlepsi hra vubec.
    • Mato1987
      hah mne to trvalo niečo cez 21 hodín a tom sa tiež snažil hľadať nejaké tie súčiastky a rôzne iné dobrôtky v každej skulinke :)
      je to fakt najlepšia hra tejto konzolovej generácie, prekonať ju môže už len GTA V :) ale gta v je zase iná šálka kávy
  • Ahoj všichni, píši jako člověk, který nikdy komentáře nepíše ale po tom, co tu vidím, jsem to prostě nevydržel a musím zareagovat.
    1, The Last of Us jsem dohrál (byl to sice boj s manželkou, ale nakonec jsem to zvládnul, dokonce jsem kvůli tomu jednou v noci vstával a jednou nešel do práce :). a, Já jako hráč veterán dohraji cca 4 hry ročně a aby mě něco přesvědčilo musí to být opravdu ultra pecka. b, Také když už mě nějaká hra přesvědči natolik, že ji hraju znova, tak to musí být opět ultra pecka. (protože naposled jsem hrál vícekrát half-life 2) c, Taky když kvůli hře, dokážu vstát uprostřed noci, nejít do práce, pohádat se s manželkou - tak to zase svědčí jenom jednomu - musí to být ULTRA PECKA d, Celou domu co jsem hrál tuto hru, absolutně nevím co vedle mě manželka pořád žvatlala, dělal jsem jenom: ehm, ehm, jo jasně... e, Hrát tuto hru je lepší než se dívat na film, být na pláži v Řecku a pod.
    verdikt: Tahle hra patří do TOP her, co byli kdy vytvořeny. Kdyby byla nějaká cena pro vývojáře, tak hlasuji pro ně, je to určitě za mě nejlepší PS3 titul. Kdo říká, že ne, tak nechápu, co je potom dobrá hra? Vždyť v téhle hře je všechno...
    2, Dále absolutně nechápu, kdo tu pořád řeší jestli konzole nebo PC atd. atd. atd. - O co Vám de? Proč to sem vůbec píšete? a, Na PC jsem v práci celej den a doma to zapínat tak mi praskne hlava...b, Jelikož jsem podnikatel a mám fakt hodně málo časo, tak když si chci zahrát hru, tak chci strčit cédéčko do černé mašiny, zapnout a hrát. - Žádný instalace, ladění nastavení, ladění systému, nabíhání atd atd. - Prostě zapnu a jedu a hotovo! Žádný starosti c, Když si zapnu hru, chci si lehnout na sedačku v ruce držet gamepad a pít pivo a zapálit si cigáro, né shrbenej u PC apod. A koukat na velikánskou televizi....d, Je jasné, že konzole byli udělány jako herní mašinky. Proto zde vždy budou vycházet exkluzivní hry které na PC nebudou, proto budou vývojáři vyvíjet hry na konzole - je to business tak to prostě je, komu se to nelíbí, tak bohužel má smůlu...
    verdikt: každý má rád svoje a to respektuji. A když ne, tak přece nebudu psát do fóra třeba Crysis 1 - že to není na konzole stěžovat si ---- koho to zajímá, že to někomu vadí??? Mě teda určitě ne...Na závěr bych rád poděkoval všem, kteří si vše přečetli až sem do konce :)
    Krásný den! TOM
  • Exklusivita téhle hře zůstane? nebo se možná dočkáme časem portu na ostatní platformy? Sákra, jak rád bych si to zahrál, ale nákup bazarový konzole a prodej po dohrání, jak tu někdo doporučuje" je trochu zbytečnej opruz kvůli jedný hře. Radši bych rok počkal kdyby to měli v plánu předělat i na PC, XboX, atd...
    • Tak na to můžeš 100% zapomenout. Naughty Dog už vydalo sposuty her po kterých by hráči na X-360/PC hned skočily, ale bohužel je to studio, které své hry dělá výhradně pro mašiny od Sony.

      Jinak na PS3 je moře exkluzivních her, které by určitě stály za zahrání, např Demons Souls, Ratchet and Clank série, Uncharted série, Yakuza série, do jisté míry Killzone 2 a 3, Valkyria Chronicles, Motorstorm série, God of War, Heavenly Sword, 3D Dot... doporučuji si ještě proklepnou tento stručný seznam, třeba zjistíš že je toho na PS3 víc než Last of Us.

      Pak jedině pokud máš dobrého kamaráda co vlastní PS3 (takže pravděpodobně bude mít i Last of Us :D) a poprosit ho aby ti ji půjčil, jiná alternativa není...
  • Jedna věc je pravda. The Last Of Us je perfektní hra. Bohužel budu zřejmě jeden z mála, který řekne, že pro udělení absolutního hodnocení, bych šel hodně daleko. Hru mám dohranou a bohužel by mě k udělení desítky nepřemluvila ani omylem. Je krásná, to je bez debat, hratelnost však místy kulhá tak, že by jí nepomohly ani berle. Jindy je zase hratelnost tak výborná, že by vám nejradši vytekla ven z televize. Připadá mi, že na hře pracovalo více studií a pak to slepili dohromady. Místy hrozně ubíjející prolínání postav, mega chyby umělé inteligence. Prostě mě to kolikrát až mrzelo, že takové hře musím něco takového vyčíst. Za mě bych hře dal max 8/10, což tak nějak odpovídá. Nekamenujte mě za to, jen jsem to potřeboval někde napsat... Jinak "musthave" titul pro PS3... O tom žádná !!
    • Jo máš pravdu, taky bych jí nedal desítku. Tak osmičku max devítku. Je to fakt skvělá hra. To ale tam nicméně je. Asi největší chybou je AI. Ale oni to vyřešili Šalamounsky. Takže je prostě nepřátelé nevidí dokud oni nevidí vás. A ještě jedna taková zajímavost ohledně AI. To když jedete hru stealth a schováte se před přicházejícími nepřateli, tak jdou přesně na to místo kde jste schovaní. Můžete se při restartu checkpointu schovat někde jinde, ale oni jdou zase poblíž vašeho úkrytu.
      • Tak ono je to následek směřování na blbečkovské publikum.
        Velký problém Last of Us je ten, že tam v podstatě ani nejde umřít, pokud to sami nechcete. Začal jsem to hrát na hard a nevěřil jsem tomu jak je ta hra strašně snadná a jak vám hromadu věcí ulehčuje, později už sem ani nesbíral zásoby (až na ty kudly, bez kterejch bych nesundal Clickery), protože to vůbec nebylo potřeba.
        Takže to zase zklamalo mě... dětská obtížnost. Proč se každej snaží dělat hry, tak aby se hrály pomalu samy? Ten pocit opušěnosti a jisté bezmocnosti se naprosto vytratil, když jsem hrál za Ramba :(

        Jsem zvědavej na tu poslední obtížnost, ale zároveň se mi to ani znovu moc hrát nechce.

        Ono i ke konci to množství zbraní který nesete je dost mimo, nechápu proč jich tam autoři tolik nacpali.
        • No tak tos musel hrat na easy :) jinak je totiz materialu malo a umrit sr da celkem snadno.
          • Ne, ne. Na hard hraju od jisté doby úplně všechny hry (pokud tam jde volit obtížnost) a pokud ti tam toho materiálu přijde málo tak nevím co jsi s ním dělal.

            Věřím že na tu poslední obtížnost se bude dát umřít určitě často, ale na hard to snad jedině v případě, že tě někdo uvidí a ty by jsi zrovna nedržel v ruce gamepad, jinak fakt nevím.

            Já na hard umřel 2x. První smrt jsem měl hned v úvodu, když jsem běžel se svojí dcerou v náručí a to jen díky mojí blbosti, když jsem si myslel že je to skript a když běžet nebudu, tak mě ti co za mnou běží nezabijí a podruhé jsem umřel když jsem bránil s Ellie a tím chlapem tu chajdu, ale to bylo tím že jsem ve špatnou chvíly zrovna nabíjel zbraň, podruhé to díky identickému sledu událostí už byla brnkačka.
            Jinak nevím kde že bych měl to měl umírat, když mi hra pořád tolik pomáhala. Pokaždé když někde mělo dojít k boji, tak se někde válejí cihly/flašky atd... v naprosto dostatečném množství, jedinej zásadní problém jsou Clickeři, ale ti se buď dají v pohodě obejít, nebo na ně prostě tu kudlu obětuju, navíc po získání luku už o jejich nebezpečnosti snad ani nemůže být řeč.
            • Bezva, takže za to, že je hra (pro mě) snadná mi tu dá hromada fanboyů mínus? To je teda špatné že jsem se dožil doby kdy jsou lynčováni hráči, kterým něco přijde snadné :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit