Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • K tomu jak se tu lidé baví o něčem co nehráli, ale pevně ví jak to je... Za sebe mohu říci, že po té co jsem si koupil PS4 Pro kvůli Horizon a odehrál asi tak 8 hodin jsem byl příjemně nadšený. Pak jsem si šel pro sběratelku Zeldy (je jen na Switch, osobně jsme ho chtěl kupovat tak nejdříve v létě, ale nakonec jsem se rozhodl jinak, jelikož mě vnitřně něco hlodalo). No a jak to popadlo? Jen jsem si chtěl Zeldu zkusit, pak jí hrál 5 hodin v kuse a od té doby Horizon pustil jen 1, když jsem ho ukazoval kamarádovi. Zelda pro mě zadupává Horizon a to jednoduše proto, že mě mnohem více baví hrát, toť vše...
    • Tak to máš dobré když si můžeš mýrnix týrnix kvůli jedné hře koupit konzoli za desítku. Jako respekt.
      Jenže - je to Nintendo a Nintendo je Nintendo. Budou na to vycházet jen hry od Nintenda a ty jsi - inu - pro Japonce a Nintenďáky.
      • Vždyť je to jenom deset tisíc. Kuřák je vyhodí, ani nemrkne, alkoholik jakbysmet, ani kola k autu za to nepořídíte, ba ani blbý zrcátko, dítě je za chvíli prokadí, a tady se z toho dělá kdo ví jaká částka.
    • Tak on Horizon herne stoji za starou backoru, takze neni divu ze te zelda bavi vic.
    • 0011
      No já si užívám i obyč verzi, sběratelka pro evropu je dost ochuzená, ale bral bych tu s tím pouzdrem co vypadá jak sheikah slate a mapou, mám pár sběratelek od nintenda, ale příjde mi, že ty americké mají lepší, praktičtější věci, jako třeba u téhle právě to pouzdro.
      • To máš pravdu, pro JP a US dělají mnohem zajímavější sběratelky a rád bych si za ní připlatil... Ale co samotná EU sběratelka není o tolik dražší je použit polystone (takže menší soška váží daleko více, než soška k zmíněnému Horizonu), co je na ní však hnusné, tak to je tak plastová kytička... :-)
        • 0011
          No tak japonský sběratelky jsou úplně jiná liga, ty mi připadají jako vztyčený prostředníček ukazující směrem k západu
  • Tak já teda nevím. Když už se tu mnozí ohánějí metacritic, tak se podívejme například na takový Half-Life, což je nepochybně jedna ze zlomových her v herní historii. To nemůže nikdo popřít, bez ohledu na to, jestli ho ta hra baví nebo ne.
    No a první HL má na MC 96%. Tato hra prakticky redefinovala fps žánr a mnoho prvků z něj přebraly i jiné žánry a mnoho herních mechanik z této hry vychází dodnes.
    A pak tu máme novou Zeldu. Tato hra rozhodně nevyniká technickým zpracováním, animacemi či třeba hudebním podkresem či jeho zakomponování do gameplaye. Nepřináší žádné inovátorské, natož revoluční prvky a když se mnozí zcela upřímně ptají, čím že tato hra tak vyniká, že si zaslouží tak vysoké hodnocení, tak se jim dostává zpravidla odpvěď typu "musíš si to zahrát".
    Ok, proti tomu asi nelze nic moc říct a hrát se to v konečném důsledku může opravdu dobře. Ale 98% a výkřiky o nejlepší hře vůbec???
    98% by měla mít opravdu ale opravdu vyjímečná hra a to po všech stránkách. Měla by přinést něco nového, ne-li zlomového. A to nová Zelda určitě není.
    Hra to může být dobrá (byť gameplay mě nechal naprosto chladným) a velmi zábavná, ale myslím si, že aby tato hra byla lépe hodnocená, než třeba zmiňovaný HL a mnoho dalších zlomových her, tak toho spousty postrádá.
    Toť moje trocha na téma Zelda - nejlepší hra všech dob dle score na MC..
    • Já to upřímně taky moc nechápu, je to asi něčim, co nejde vidět z venku a pořádně to popsat. Nebo je ta série jako celek přeceňovaná, jedno z toho. Každopádně jsem nikdy neviděl nikoho vypíchnout nějakej konkrétní bod, proč je Zelda tak geniální. Vždycky akorát slyšim, že je to strašně zábavný. Což je v pořádku, o tom jde u her tak nějak předevšim. Ale to nic nemění na faktu, že hry, který jsou "jenom" zábavný většinou dostávaj tak 7-8/10. Takže v tom musí bejt něco víc, protože existujou hry, který jsou skvělá zábava a zároveň originální, případně přímo revoluční.
      • Tak já celkem i veřím, že to může být zábavná hra, byť já asi nikdy nebudu cílovka. Ale nejlepe hodnocená hra všech dob? Čím si to zasloužila?
        Od hry s takovým hodnocením by jsem čekal něco zcela inovativního, nebo spíše rovnou zlomového, co ovlivní herní průmysl na roky dopředu. Prostě nadčasovou hru, vymazlenou po všech stránkách.
        Zelda může být zábavná jak chce, ale tohle proště objektivně nesplňuje.
        Mnohem větší legendy, které skutečně ovlivnily herní průmysl, mají výrazně nižší hodnocení.
        To je to, co mě u této hry a toho hypu kolem zaráží. Jinak proti té hře nic nemám.
    • Kdyz uz pc master race nevi kudy kam tak se vytasi s half lifem. Je to trapny protoze se jedna o jeste vic precenovanou serii nez je zelda
      • Jestli je nebo není přeceňovaná je možná subjektivní, ale to, že je to jedna z nejrevolučnějších FPS her, hra, která redefinovala žánr, je fakt, který bohužel svým brekotem nezměníš...
      • Ja k žádné PC master race nepatřím, Doma mám PC, PS4 i xbone. K te druhé části se ani vyjadřovat nebudu. Můžeš si o HL myslet co chceš, ale upřít mu jeho zásluhy a ovlivnění herního průmyslu nemůžeš.
    • Tvoje prvni veta perfektne shrnuje celou tuhke tvoji trosku xD
      • Děkuji ti za velice přínosný příspěvek do debaty. Doufám, že nás budeš svým důvtipem i nadále obšťastňovat, ty troško. *3*
    • Hnisavec
      vieš čo je problém? že vacsina čo teraz hráme Zeldu, tak sme Half Life hrali aj následne failepizódy, tak vieme, že v reále išlo o stupídnu koridor fps bez zmyslu, bez konca s totálne dementným príbehom, na ktorom žial stála. Hluchonemý Sheldonko tam behá s krompáčom či páčidlom a štuchá do facehugerov alebo jazdí vo vláčiku. Zatial čo ty si svoj názor na Zeldu cucáš z prde3 *15*
      • spytam sa - kedy si hral HL? v 98? lebo ti neverim ze by si vtedy napisal to co pises teraz...
        ked vysiel HL bola to daleko vacsia revolucia nez Zelda dnes (a tym nechcem zhadzovat Zeldu - verim ze je to paradna hra)...
      • Předně, stejně hloupým způsobem lze shrnout náplň Zeldy i každé jiné hry. Za druhé, to že tě HL nebavil, je v pořádku. Stejně tak je irelevantní, jestli jsem Zeldu hrál, vzhledem k tomu o čem jsem psal. Můj původní post byl o něčem uplně jiném. Ty jsi to ale zjevně nepochopil. Což mě ale vzhledem k úrovni většiny tvých zdejších žbleptů, ani moc nepřekvapuje. *3*
        Navíc tak nějak pochybuju, že si HL vůbec hrál déle než pár minut.
      • A kdeze su zrazu tie kecy jedneho nemenovaneho zabrzdenca o tom, ako Nintendo len donekonecna doji ich detske znacky?
      • nightborne
        Bez konce, protože Gaben. Ale snad někdy...

        Ale pozor, můžu mít zároveň rád Halfa, a zároveň si zásadně chtít zahrát novou Zeldu. Dokonce tak, že mi v hlavě už dva dny běží úvahy, jestli koupit, nebo nekoupit. Včetně konzole. A včetně televize, hergot. Drahá sranda.
    • Trolík Obecný : čím že tato hra tak vyniká ??
      tím že je to jedna s dvou her na Nintendo která se dá hrát, vyjít to na pc tak má hodnocení 1/10
      • Ale ne. Vyjít to na PC, tak si to každej tady rád zahraje. Po týdnu odloží, řekne si ok hra a jde dál. Nintendo klaka z toho ale udělá hru století. Mě už jsou tyhle diskuze celkem ukradený a jen se směju. Hry hraju skoro 3 dekády a za svůj život sem si už několikrát ověřil, že konzolový hry jsou overrated. Ať už to byla Zelda, Mario nebo třeba MGS. Vždycky byl kolem hroznej humbuk, stejně jako u populární hudby. Když k tomu připočteme, že se kolem těch her pohybuje slušný zástup vydřených fanatiků popírajích realitu (pár jich samozřejmě a nevyhnutelně smrdí i na zdejších diskuzích), tak jsme doma.
    • Dark Souls,Bloodborne,Final Fantasy 7 ,Half Life 1,2, toto su najzasadnejsie hry v mojom živote a bezvyhradne ich rešpektujem... ale Zelda je proste ešte lepšia,uprimne si myslim že to je najlepšia hra aka bola doteraz vytvorena
      • Nejlepší hra neexistuje, stejně jako nejlepší zpěvák, film nebo kniha. Časem možná k tomuhle logickému závěru taky dospěješ...
  • Hnisavec
    nová Zelda je o tom, že len tak sa túlate krajinkou....krásnou rozkvinutou lúkou plnou divých koní, zrazu ju strieda pohrebisko tajimných Guardianov/ železných velkých chobotníc. Vylezete len tak hore na strmý útes s námahou a ledva ledva vám vydrží stamina. Na plošinkách nájdete rudu, ktorú vytažíte na vylepšienie zbroja V dialke je rieka s vodopádom a v jej útese rozpadnutý chrám. Paraglajdom sa tam preplachtíte zabijete overpowered goblina, v truhličke nájdete vzácne šípy. Pri brehu je pltka, splavíte rieku a dostanete sa okľukou do dedinky, kam vás i tak smeroval quest plus po ceste nájdete v kvetine skryté npcčko, ktoré vám vylepší za rudu oblečenie a nepovinnú shrine. A takto si putujete slobodne dalej.
    • Jó, tak tohle ještě v žádný hře nebylo. *15*
      • Hnisavec
        bolo, ale od doby Gothic 2 ma nikdy viac nebavilo len tak sa túlať krajinou a objavovať si sám ten svet. Je to o tom feelingu slobody a tajomna, ktorý ti žiadna recenzia ani gameplay nevysvetlí. Proste to musíš sám zažiť a prežívať v tom peknom krutom svete a tešíš sa i z toho, čo je inde samozrejmosť. Ten hratelnostný balanc je to čo robí Zeldu výnimočnou. Samozrejme pokiaľ si otupelé bezcitné mainstream (bez urážky) h+vado tak ruky preč *15* *3*
        • Nevěděl sem, že Zelda není mainstream...
          • Tak samotný Nintendo neni úplně mainstream. Rozhodně v Evropě ne. Takže Zelda taky nemůže bejt mainstream.
          • klikfest *15*
  • Wau, tady to je děsivé. Hru tady hráli tři lidi, jinak jsou tu Del0 pod x nicky prasící diskuzi a klikající šotek Veskoslav, kterého v mládi snad přefikl nějaký Nboy.
    • nebreč..
      • potrefená husa Del0 se ozvala *15*

        A Veskoslav proklikal. Good Job!
  • Že by nejlepší hra současný konzolový generace? Podle recenzí to tak rozhodně vypadá, ale trochu se bojim, že to chytá všude desítky, protože Zelda. No, co se dá dělat, asi si halt ten Switch budu muset koupit a zjistit to sám.
    • nekromant33
      budu o tom uvažovat v době, kdy konzole nebude působit jako nějakej bootleg
  • Poslední hřebík do rakve herní kritiky.
  • Pral bych si vice hernich "svetu ", klidne mensich zato s funkcim zivym svetem viz. Prvni dva Gothici. MGS V vylozene svetem zklamal.
    • 0011
      mám rád všechny 3 Gothic hry(a mám a hrál jsem i 4ku, hru jsem dohrál, datadisk jsem vzdal už po hodině) Hyrule právě je funkční svět mnohem víc než v gothicu, kde se ti za rohem u městečka prohání nebezpečné potvory atd. tady to je rozlehlé ale plně funkční právě proto, že to je rozlehlé a umístění flory a fauny dává smysl. Ti co si stěžují na rozlehlost buď hru nehráli, nebo neobjevili mechaniky, jak cestovat, btw na štítu se dá jezdit i po dunách v poušti, můžete mít až 5 koňů ve stáji, každého s jinými vlastnostmi a to se vůbec nezmiňuju o - bez spoilerů - naprosto zajímavému funkčímu gearu. Btw jsem člověk co na jakoukoliv hru upřednostňuje k+m(nebo hotas) ale k ovládání, hlavně lukostřelbě nemám jedinou výhradu ani v handheld modu, ale pro controller je trochu jiná liga.
      OT: viděl jsem modifikaci pro controleru na elite x box, sám to nebudu dělat, jsem spokojenej s tím jak to je, ale tak tady to je:
      https://www.youtube.com/watch?v=tQNPVGLdOyU
      • maros.goc
        povieš mi načo je ti 5 konov v stajni? absolutne na nic,...tato mechanika nie je dotiahnuta do uplneho konca, lebo ich v stajni mozes mat ale to je vsetko co s konmi mozes nakoniec spravit ...........kebvy sa dali kone krížiť aby si z nich človek zmutoval zaujímavé kúsky s odlišnými schopnosťami, ktoré by boli napr potrebné pre nejaké veľké vedľajšie úlohy tak by to bolo fantastické .....nie je tam neičo také? hru hravam stale ale na nic som take nenarazil ....ak by tento system bol obkopceny od FF7 kde bolo uplne fenomenalne slachtenie chocobov, tak to by bolo fenomenalne

        co sa tyka sveta mas uplnu pravdu, je to rozlahle a nepriatelia su logicky umiestneni vlastne vsetko je to absolutne logicky spravene, problemom je samotna konzola ktora limituje tvorcov spravit to rozlahle uzemie viac pritazlivejsie na pohlad s vacsim poctom usadlosti a podobne ..nie je to chyba hry, len samotnej konzoly
        • 0011
          Sběratelská vášeň *1* v baldurovi i když ho jedu po milionté tak sesbírám a sestavím všechny sbraně, dokonce i ty, které moje postava nemůže používat, šlechtit koně nemusím, je to akční adventura, ne farming simulátor, ale mít plnou stáj už jenom pro ten pocit, to je prostě moje.
          Jinak ff 7 mám rád, šlechtění tam bylo udělané dobře, ale ta hra trpěla jiným neduhem, který u jrpg naprosto nesnáším a naštěstí se ho japonci zbavují v nových hrách i remacích starých - random encounter, brr.
          Konzole mi příjde naprosto v pohodě, hlavně v handheld modu ale hlavní problém je v tom, že to je port, sám Aonuma řekl, že bude další zelda, protože je škoda ten svět jen tak zahodit (s čímž souhlasím) tak uvidíme, třeba optimalizace bude mnohem lepší, ale v handheld modu jsem fps dropy ještě nezaznamenal a to jsem byl v docela početné bitce s vybuchujícíma barelama atd. Uvidíme, jak se monolithsoftu bude dařit s Xenoblade 2, to bude teprve benchmark, ať už to bude openworld(spíš ne) nebo ty jejich naprosto megalomanský mapy a hlavně bude dělaná přímo pro switch
        • Bredy11
          Velikost sveta a jeho hustota je hlavne zalezitost velikosti na mediu. Hra beztak zobrazuje podrobne jen maly vysek, zbytek je zjednodusena scena a pri prochazeni se to dotahuje z media, coz je znatelne na Wii U, kde je slyset cvakani CDromky jak presouva hlavickou. V dnesni dobe kazdy system umi prubezne neblokujici cteni kdy cekani na IO operace mechaniky nijak neovlivnuje plynulost hry
  • Gordar
    Možná to opravdu podle všeho bude nejlepší hra co kdy vyšla. Buďte rádi že jste u toho když se tvoří dějiny.
    • To byste museli z herní historie vymazat hru Albion. Nezlobte se ale link protu Albionu vypadá jak pohádka pro nedonošené *2*
  • Koukali jste uz na prodeje Nintenda Switch? To bylo kecu tady zacatkem roku, ze to bude fail, horsi nez Wii U apod. Vysledek? Historicky nejprodavanejsi Nintendo launch konzole ve vsech zemich i regionech, Nemeckem pocinaje, Japonskem konce. V polovine zemich pak prodeje prekonaly i legendarni Wii s PS4. A napriklad UK momentalne hlasi komplet vyprodano. Dokonce i v CR jde konzole hodne na odbyt. Tolik k prodejum.
    • V ktere polovine sveta? V te leve nebo v prave? :-)
    • Veskoslav
      Můžeš napsat ty přesná čísla proti PS4? Protože jediný trh, kde by to hrozilo je Japonsko. A UK vyprodané? Kolik jich bylo naskladněných? 200 000? Co vím, tak USA mělo lepší prodej Switch než Wii, ale to není nic překvapivého. USA jedou primárně PS/Xbox a Nintendo někde v zadu.
      • UK Sales 1st week
        250k - PS4
        80k - Switch

        Japan 1st week
        PS4 - 322k
        Switch - 313.7k
        • Zrovna tak jsem muzu dat jiny zdroj http://kotaku.com/the-first-nintendo-switch-sales-numbers-for-japan-1793032877 ale o tohle mi puvodne vubec neslo.
          • z tvýho odkazu vyplývá:

            japonsko
            prodej switche za první 3 dny: 330t
            prodej wii za první 2 dny : 371t

            kde máš ten úžasnej launch switche?
          • A copak v tom tvem zdroji je nejaka jina informace, nez jsem napsal ja?
          • *sem
        • Veskoslav
          Takže ani na jednom klíčovém trhu nedokázala porazit PS4.
    • Pro ty retardy co me minuskujou, doporucuju otevrit google a vse si dohledat ok? (UK, Francie, Spanelsko, cela EU, USA a domovske Japonsko) a to to zatim tahne jen Zelda a originalni koncept konzole, az vyjde MK8 Deluxe a Splatoon 2, zacnou hracum teprve multiplayerove hody. Ja chapu ze se ted stydite po tech srancich co jste tady napsali v minulosti, ale je to proste jinak no. Kdyby ceske weby trochu hrace informovaly, mozna bych sem ted nemusel psat, ale chapu ze u nas se resi prevazne jen PC scena plus PS4 a Nintendo se hejtuje.
      • nebuď drzý.
      • ja jsem si to dohledal a pises nesmysly. Ve vestine zemi, cos popsal, porazil Switch v opening sales i XBOX ONE coz rozhodne neni vzorovy priklad uspesne konzole.
        • OK, ty sis treba neco dohledal, ale obecne se tu ve velkem jel jenom hejt nebo max. prvni cisla z UK, o tom zbytku skoro nic. Switchi se proste povedl pohadkovy launch, take to uz firma potrebovala jako sul.
          • Ty jsi jak typicky politik, vytrhnes z kontextu jedno cislo, co pro tebe hovori proznive, a na zaklade toho vytvoris zaver, ze jsi nejlepsi na svete. Switch ma urcite slusny rozjezd, rozhodne se ale nejedna o zadny pohadkovy uspech ani o nejlepsi ci nejprodavanejsi konzoli.

            Co ale uz vubec nechapu je, proc s tim otravujes pod recenzi na Zeldu? O Switchu ti nikdo nic extra spatneho nerikal.
            • Pokud ti vadim ja, co rikas na ostatni? Tuny hejtu, nesmyslu a spiny na neco co videli sotva na obrazku a v podstate je to ani nezajima. Jinak o pohadkovem uspechu a nejprodavanejsi konzoli vsech dob nema cenu mluvit tyden po vydani. Ja jsem zminoval launch, cimz chci vyvratit nesmysly typu, ze Switch nikoho nezajima, od brezna se budou Nintendu valet konzole ve skladech a pote krachne apod.
        • Nejlepsi launch v historii neni priklad uspesne konzole? :) Proti ostatnim systemum nic nemam, jen mi jde o to ze Switch se proste dari.
          • Dari se mu celkem slusne, ale nikoliv tak jak tady pises. Rozhodne nikde neprekonal PS4 a napriklad v Japonsku, coz je zeme Nintenda, nema ani nejlepsi uvodni prodeje mezi Nintendo konzolemi. NDS se v prvnim tydnu prodalo o tretinu vice. S PS4 ani XBOXem se to pak uz vubec neda rovnat. V celem svete se prodalo za prvni tyden asi 600k Switchu a naprikald PS4 se prodalo milion kusu jen v US a jen prvni den.
            • Mluvil jsem o PS4 a Wii a ty rozhodne nekde prekonal, coz povazuju za uspech, kdyz obe konzole jsou prodejni legendy, proto jsem to zminoval. Za tyden Switch prodal vice nez 600K, na eurogameru psali neco pres milion, ono se casto jako tyden nepresne zminuje jen obdobi prvnich 3 dnu (patek-nedele).
          • Veskoslav
            Nejlepší launch v historii Nintendo konzole. A po problému WiiU se není ani čemu divit. Čekat více jak 10 let na konzoli je pořádný opruz.
    • A v ktere polovine zemi prekonal prodej Switche PS4? To by me opravdu zajimalo? Treba v tom tvem zminovanem vyprodanem UK se za prvni tyden prodalo 80k Switchu a 250k PS4. A ani v Japonsku, coz je v podstate zeme Nintenda na opening sales PS4 nedosahli, byt to bylo relativne tesne.
      • Ano start UK je asi jedine o cem se u nas psalo :) proto omezenej cechacek (mysleno obecne) asi tezko od klavesnice pochyti i neco jineho. Nechtel jsem to sem davat, ale ok.
        1) http://www.vgchartz.com/article/267624/switch-is-the-fastest-selling-nintendo-console-ever-in-europe/
        2) http://nintendoeverything.com/switch-sells-105000-units-on-release-date-in-france-best-launch-for-a-console-in-history/
        3) http://nintendoeverything.com/switch-is-spains-best-console-launch-in-history/
        4) https://mynintendonews.com/2017/03/09/the-nintendo-switch-is-the-companys-biggest-ever-launch-in-australia-new-zealand-combined/

        a to je samozrejme jen zlomek, o prodejich v USA jste jiste uz cetli. Celkove by me pak zajimalo proc si platite internet kdyz ho nepouzivate? ale to je fuk, i manstreamove weby casem nahodi novinky alespon o celkovem poctu prodanych kusu, cili se to se zpozdenim donese i k nam.
        • Veskoslav
          Pokud by jsi četl, tak většina zpráv je o tom, že je to nejrychleji se prodávající se Nintendo conzole v historii, ne konzole všeobecně. Mimochodem ta Francie jsou čísla určená distributorem, tedy dodaná, nikoliv prodaná.
          • Ano, vsak jsem to psal a vzhledem k tomu ze do Nintendo konzoli patri i Wii, jedna se o velky uspech :)
            • nightborne
              "Link", ha ha
            • psal si, že se switch prodává víc než ps4, ale link si k tomu nedal
        • Tolik k tvrzeni ze Switch je fail a prodeje budou horsi nez u Wii U. Moc dobre si pamatuju co tady ve velkem doted jelo, to same na eurogameru a podobni hlupaci pak jeste dostavali 20 palecku apod.
        • Ani v jednom linku cos tu dal se nic nemluvi o prekonani prodeju PS4, kterym jsi se tu tak ohanel, navic jsi tvrdil ze v polovine zemi sveta. Takze bud proste jen lzes a nebo ten internet neumis pouzivat ty.
  • Fanboys VS haters...inak to môže byť celkom fajn hra...pre tych menšich chlapcov, pokial je z tohto napečeny dospely jedinec, odporučam dobreho psychologa...
    BTW ale kôli tomuto kupovať NINTENDO ?
    Tak to maju moje decka smolu... *3*
    • Tak pozdravuj sociálku...
      • A ty pozdrav toho chuja v zrkadle... *12*
        proč? tebe živi socialka ?, ale viš my bili musime makat... *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit