Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • vonTossis
    Mám z toho rozporuplné pocity .. Schafera mám hodně rád a taky jsem mu pár dolaru přispěl. Věřil jsem mu. Věřím mu i nadále - přece jen má pod rukama i herní klenoty. Jen mě trošku děsí, že nedokázal vyjít s mnohonásobným rozpočtem než plánoval. Ještě se to tak "hezky" snažil vysvětlit, ale rozhodně to nedokázal žádným způsobem obhájit.
    • To jsi to z části nesprávně pochopil, neni to tak, ze chtel 400 dostal 3300 a nevytačilo mu to na tu základní verzi hry za 400. Když vybral 3 míče, umerne s tim rostl i obsah hry.

      Tzn je to ve stejný situaci, jako by dostal povodne tech 400 co chtěl, a nedotáh to.. ale x 10.
  • Drakens
    Tohle je prostě jasný příklad nenažranosti....chci vše chci moderní chci max grafiku, zvuk, příběh na cenu nehleďte...bože bože.
  • maros.goc
    adventura s vizualom ala Botanicula a nestacilo mu 3,3 miliona dolarov? :) nuz neverim ze som sam komu na tom nieco smrdi :)
    • GlaDOS
      Sorry, ale ty asi backer nejsi, ne? Já sice taky ne, ale i z těch pár zveřejněných obrázků i slepý pozná, že vizuál je oproti Botanicule úplně někde jinde.
      • Ano jde to i levněj ....
  • Překvapivě málo Schafer-dronů tady v diskuzi.
  • Horst_Fuchs
    Hmm, nevyšel s osminásobkem peněz a ani ten jeho nedávnej Humble Bundle mu zjevně nepomohl, tak to je frajer. *15*
    U nějakých zelenáčů bez zkušeností by se dalo pochopit, ale Double Fine? *7*
    • ucho
      njn, ale i přesto mají luxusní herní kousky, takže jim to odpustím :D
  • A je to tady přesně co jsem říkal dostal pořádný balík peněz a místo aby financoval hru tak užíval a chlastal :D
    • ...A lehké dívčiny na pokoj vodil ...
  • TheGGG
    *6* Past jménem glitchstarter chytila do svých spárů další bl*čky. Děkuji, nezávislé hry tu nikdo nechce. Ještě že tu máme kvalitní AAA pařby *5*
    • bobsh
      Prosimtě když už tu plácáš hovadiny, tak mluv aspoň jenom za sebe
    • Ja nezavisle hry chci, da se mezi nimi najit par hodne zajimavych kousku, ktere by byly pro AAA produkci nezajimave/neprijatelne. Treba Terraria, Limbo, Frozen Synapse, Magicka, Thomas, Hotline Miami a dalsi. Pochop, ze nezavisle neznamena nutne kickstarterove. A sad z toho kickstarteru vzejde neco dobreho. Akorat je potreba si uvedomit, ze dobty vyvojar neznamena dobry manazer a ze by si vyvojari meli nejakeho dobreho managera sehnat. V tomhle je Vavra treba inteligentni a udelal to.
      • walltar
        Bohužel lidi berou vývoj her moc osobně ... a kařdý si vysní jak to bude vbšechno parádní a bez problémů. On málo kdo je dobrý manager a já si myslím, že příde ještě hodně projektů, které budou mít problémy. Svěřit nezávislému studiu prachy sebou nese obrovské množství problémů ... já bych řekl, že oni si často nejsou schopní ani spočítat realiticky kolik je hra bude stát a tak ty částky, jsou často podhodnocené. Potom vyberou víc, zezačátku naberou lidi, narvou prachy do technologií a v půlce vývoje jim nic nezbude. Akorát, jsem si myslel, že každý kdo dává prachy na KS se připravuje na to, že nedostane nic, nebo že hra bude prakticky nehratelná ... já když investuju peníze do nějaké společnosti, tak se taky musím připravit na to, že ta společnost za týden zkrachuje (a je celkem jedno jak je velká) a nic z těch peněz neuvidím.
    • Kde?
      • walltar
        U něho v hlavě ... *7*
      • Dark Souls, Tje Last of Us, Red Dead Redemption, ...
        • A teď ty mimo Sony stádečko ....
          • nebreč, xbone sr*ču, Sony FTW *1* *1*
        • Tak si dej facku, protože DS je na PC.
        • Tak jsem premyslel, z ceho prameni tenhle negativni ohlas, protoze vsechny uvedene hry spadaji pod AAA produkci a jsou velmi kvalitni. Az ted si uvedomuji, ze vsechno to jsou cirou nahodou konzolove exkluzivity, coz zrejme nekteri jedinci neunesli. Tak doplnim jeste Batmana, Zaklinace a Shoguna 2 :-).
          • protoze jsi idio t, proto mas tolik minusu
          • walltar
            Ono je to těžké ... kvalitní hra je tak dubjektivní pojem, že můžeš napsat akoukoliv hru a nebude se líbit každému. Já sem ani jednu z těch prvních tří nehrál, takže nemůžu hodnotit, ale minimálně last of us (podle lets playů na youtube) mě až zase jako takové pecka nepřišla.
            • Asi ne, už teď je to jasná hra roku
            • :) Však neboj . Čas sundá růžové brýle i těm největším hipsterům .... A že už teď má LoUS pořádně zaprášenou gloriolu ....
            • Ja osobne TLoU dost kritizuji. Ne ze by to byla spatna hra, je to kvalitni 8/10, ale vadi mi ta glorifikace kolem ni. Je docela inovativni a kdyz nad tim nebudes moc premyslet a jen konzumovat, tak ma i dobrou atmosferu. Co mi vadi, tak ze hratelnost a to co se odehrava pri hrani nekoresponduje s pribehem (to same se vycitalo treba poslednimu Tomb Raiderovi, tady to kazdy prehlizi, treba to, ze Ellie je vyborny tank, dle pribehu krehka divka, kterou mas chranit), dale nepovedeny stealth, a take par bugu, preddevsim v AI spolecniku, ktere narusuji atmosferu hry. Ale kdyz skrtnes pribeh (nebo ho budes vnimat nezavisle) aby se nebil s hratelnosti, odpustis neverohodny stealth a prehlidnes tech par bugu, ktere se projevuji jen obcas, tak dostanes kvalitni hru s celkem oldschoolovou a napinavou hratelnosti. Zadne lekarnicky, smrt na jeden zasah ze strany nekterych nepratel, omezena munice a podobne.
  • No, driv nebo pozdeji se to dalo cekat, prislo to driv. Presne od tohodle jsou producenti, kteri do tech her tak blbe kecaji a drzi naklady na uzde.
  • smejki
    Tak ono fakt jo. *8*
    Ještě že za chvilku přichází Wasteland. Pokud ten nebude trpět problémy (nic tomu zatím nenaznačuje), tak by tenhle fail nemusel vrhat na KS takovej stín.

    Jo a jsem zvědavej jak tyhle ucha utáhnou za 1,2 mega strategii. Čuchám čuchám fail.
    • Tak na te strategii nedela Schafer, takze treba to takovy problem nebude. Treba maji lide kolem tohoto projektu vice rozumu a vedi, co si za ty penize mohou a nemohou dovolit. A take v tom sehraje roli nabobtnaly rozpocet. Kdyz zadas o 400 tisic, tak predpokladam, ze mas vytvoreny plan na to, jak za ty prachy udelat hru. Kdyz pak dostanes vice, rozhodnes se tedy pridat novy obsah a prezenes to s tim. To je prave dle meho vyhoda, kdyz mas presny plan co s penezi navic udelat. Pridat to a ono a ne jen "pridat vice obsahu".
    • Wasteland má k vydání (snad) ještě daleko, mnohem důležitější teď spíš bude, jak se povede Shadowrun a Planetary Annihilation.
      • Jj Shadowrun je za dverami a ma nastavenu velmo sympaticku cenu. Az je to cloveku podozrive :)
      • smejki
        Ježiš, on je to říjen, ne září, jak jsem si myslel. Stejně to ale není nijak závratně daleko.
      • walltar
        A star citizen .... těch velkých projektů je na KS celkem hodně. Jenom mě příde, že dost lidí nepochopilo jak ta služba funguje ... když slyším jak chtějí vrátit peníze a podobně. KS je prakticky charita a člověk něco dostane jako odměnu. Dost lidí to bere jako předobědnávku. Radši bych to bral jako investici, protože u každé investice člověk musí počítat, že o ty peníze příjde a nic z nich nebude.
        • O Star Citizen popravdě slyším poprvé.

          Já z toho mám pocit, že lidé se rádi označují jako investoři, ale jen dokud všechno vychází, jak má. Je to celkově takové pohnuté.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit