Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • hlavne ze ve Skyrimu dva roky po vydani litaly draci po zpatku a nikdo jsi na to neztezoval. a kdyz udela hru clovek jehos nazory zrovna nezapadaji do agendy bruselu a vubec celeho multikulti slunickarskeho zidozednarstvi, tak se najednou vytahuji bugy, OKD a vsichni levicaci najednou maji specialni edice za 6000 ve kterych nedostaly slibeneho plastoveho vojacka na hrani. nahoda? tezko.
    • Ne tak úplně, většina Vávrových výtek byla relevantních a týkaly se špatného designu celé hry od architektury, 3d modelů až po dialogy a příběh.
      • Ale to trebas ja netvrdim ze by nemel pravdu, ale ted se krasne ukazuje, ze on neni schopnej udelat vubec zadny modely, teda leda ze by soudruzi ve stredoveku zvladali misto zdi pruhledny silovy pole ...

        Mno a samozrejme jak jinak, mnozili se delenim.
      • Tak to doufam ze v KC nebude na hrade ani jeden rovny strop a budou tam zachody.
    • Hlavne ze prave do Skyrimu se Vavra obouval prave za takovyhle veci.
    • To si tu dobu asi moc dobře nepamatuješ, stěžoval si na to každý *5*
    • Ahoj, Dane *3*
    • S Bakalou a ani s Vávrou nijak nespolupracuju a Drtinová jen v mé organizaci zcela náhodou.
    • nj kdyz nekdo frajersky prohlasuje jak jeho hra bude dokonala, tak pak musi pocitat s kritikou za kazdy nedostatek
    • Říkám to samé a nikdo mi to nevěří.
  • Mart9
    Už je na cestě *5*

    "Hezký den, začněte se těšit, vaše zboží je na cestě za vámi a mělo by dorazit do následujícího pracovního dne!"
    - Hra PS4 - Kingdom Come: Deliverance
    • Stejně je smutné, že si se zařadil mezi ovečky, co předobjednávají hry a nečekají na slevičky. *11*
      • Mart9
        Je to smutné no.... Ale své fanoušky jsem na to připravoval několik měsíců dopředu, kdy jsem psal, že se mezi ovečky u téhle hry rád zařadím.
    • Kolegovi to na PS4 došlo dnes ráno. Holt ne každému prodejci se chce dodržovat datum vydání *1*
      • Still
        Samotní vyojáři to rozesílali už v pátek, tak ti to moc nevyšlo :D *1*
      • Mart9
        Prosím, jestli by si mi zjistil, co to bylo za obchod, díky.
    • Magister_Peditum
      No pokud mě Česká "dnes podáte, zítra dodáme" pošta nezklame, tak to zítra taky už prubnu. A co, i kdyby to bylo naprd, tak se alespoň podívám, jak vypadala místa, kudy jezdím na kole do Kácova, v patnáctém století... *5*
      • Mart9
        Jedině PPL
    • Krescz
      Soon :D já už tahám ze steamu
      • Mart9
        Gratuluju, já chci ale krabicovou verzi tohoto skvostu.
        • Krescz
          já chci taky, ale váhal jsem dlouho a všude je to vyprodaný a do 24 to nevydržím :D
          btw lidi nezapomeňte se pak přidat do fb skupin, budem si tam radit jako když vyšel Zaklínač....best feeling ever :D
          • Mart9
            Tak to si pěkně zaváhal, já jsem přitom objednával ještě v pátek odpoledne *2* Ale na PS4
    • Tak pak napiš, jestli jsi místo toho nedostal PC verzi.
      • Mart9
        Slavnostně oznamuji, že mi dorazila požadovaná PS4 verze. Ale objednával jsem v eshopu.
  • Zítra se ukáže, ostatně, velkou výhodou Steamu je možnost hru refundovat, kdyby to bylo opravdu špatné, ale zatím jsem optimista
    • POkud se nemýím, je to ale za předpokladu, pokud jsi koupil hru přímo na steamu - podporovatelé mají smůlu.
  • tomocz
    S tím 20 GB patchem... vyplatí se to teda instalovat z těch DVD a pak stahovat patch nebo to rovnou stáhnou ze Steamu? Jde o to, jestli to rovnou stažený už bude ta nová verze nebo jestli se mi nejdřív bude stahovat ta původní a pak se to teprve opatchuje, takže bych stahoval 2x20 GB? o.O
    • Pokud jsi na PC, tak to rovnou stáhni ze Steamu. Ten Patch z větší části pouze přepisuje již existující data.
      • tomocz
        Díky! :)
        • Steam samozrejme stahuje jenom aktualni obraz hry, tohle je jejich velika priorita, jinak by se jim ty masiny zapotily *4*
    • Krescz
      kde je rozdíl? :D
      • tomocz
        V tom, že pokud bych měl stahovat 2x 20 GB, tak si radši těch prvních nainstaluju z DVD, protože moje internety nejsou tak rychlý :( Ale pokud se ze Steamu stáhne rovnou ta nová verze, tak nemá cenu instalovat tu starou :O
        • Krescz
          těch patchů stejně vyjde několik a proto je to jedno :)
          • tomocz
            U Odina...
  • Dobrá zlodějina vůči těm backerum, kdyby ten finanční rozdíl backerum doplatili, tak ok, ale tohle?? Jsem zvědavej, až budou škemrat o prachy na další díl, po tomhle jim ještě tak někdo něco pošle. Hresej na to, že KS nejde refundovat tak můžou backry *****t jak chtějí *5*
    • Jack1947
      Taky nechápu že někdo podpoří na ks hru s tím že chce hlavně nějaké bonusy a když je nedostane v určité míře tak se cítí okraden.
    • tak na to jsme si už u českých firem zvykli, to je přece známá věc, že nás oje*bou. Třeba Bohmeka a EA na DayZ. Nemáte českým firmám plati nic předem v nedodělaném stavu *3* vaše blbost. Já EA a ani žádné starovače, kickstárty nepodporuji.
    • Jsme zvyklí na to aby vývojáři lhali a šidili na hrách, ale že by někdo ošidil hráče na speciálních edicích, to se snad ještě nestalo *15*
      Na druhou stranu bylo by fajn kdyby individuálně rešili problémy jako např. velikost triček, doposlání chybějících věcí a pod. Těch backerů snad nebude tolik.
    • To je úplná hloupost. Já jsem KS backer a necítím se nijak okraden jak ty píšeš.. Na KS se přispívá hlavně kvůli tomu, aby produkt spatřil světlo světa. Pokud bychom hru na KS nepodpořili, tak by nejspíš nikdy nevyšla. Navíc jsme měli všichni přístup k beta verzi a nekteří i k alpha verzi...

      Já jsem velmi rád, že jsem hru mohl podpořit a teď si ji vklidu zahraji na platformě, kterou jsem si rozmyslel na poslední chvíli (cílil jsem v době KS na PC, ale koupil jsem PS4, tak mi poslali PS4 verzi). Ať už bude hra dosahovat kvalit, které očekávám či ne, tak rozhodně nebudu nikterak remcat... také jsem s tím do toho šel a u každého KS nevím na 100% jestli to dopadne dle mých představ nebo ne...

      Na to, že znám cca 20 lidí, kteří hru podpořili na KS, tak se mi nikdo neozval, že by ho nějak urážela cena, kterou do hry na KS vložil.
      • Still
        Ty jsi to celé nějak nepochopil... NIkoho neuráží cena, ale že ti někdo za tu cenu něco slíbil a pak se na tebe vykašlal... Připadá mi to ten vtip z Desperada o tom, jak se týpek vsadí s týpkama, že pochčije celej bar i barmana a ten nebude naštvanej, ale celej šťastnej.
        Trochu mi tě to připomíná *1*
    • klasickej Vávra, víc se věnuje blitkům na fb a twitteru, než aby vyvíjel hru. až bude příště prskat o EU, si vzpomenu na to, jak šikovně převzal Bakalovy praktiky... *5*
      • Still
        Jasně, Vávra je Ferda mravenec a vyvíjí hru pouze jen on *1*
      • Ty zas misto aby si pracoval davas prizpevky sem nevidim v tom rozdil
    • Kickstarter <> Preorder. Tam nic nekupuješ. Tam finančně podporuješ zajímavou myslšenku která se ti líbí a které nějak věříš. Ale s rizikem, že to prostě nevyjde, jak je slíbeno a s tím musíš počítat, ne si pak stěžovat. Pokud chceš mít jistotu, že dostaneš, co jsi si zaplatil, počkej až to bude v obchodech.
      • Jasně, od český firmy se očekává, že s tebou vyběhne jak čínani ze Shenzhen :) To dá rozum..
      • To se pletes, je to z pohledu prava dar. A darce muze dar pozadovat vratit. Trebas proto, ze obdarovany nesplnil co slibil.
        • To nevím teda. Jestli je to dar ve smyslu darovací smlouvy. To bych skoro řekl, že není. :) To bude spíš nějaká kupní smlouva na nejistý budoucí užitek nebo smlouva nepojmenovaná. Nějaký právní základ to určitě má, ale tou darovačkou si moc jistej nejsem.

          Samozřejmě čestní lidé nemají potřebu schovávat se právnické kličky. A Vávra sám se stylizuje do role takového toho tribuna lidu, čestného a neohroženého, takže předpokládám, že se k tomu postaví čelem. *3*
      • "Kickstarter není Preorder". Sorry, fórum odmazalo spešl znaky větší / menší.
        • Právě ze věříš, pak tě takhle o*ebaj, tak už příště nevěříš no, z dlouhodobého hlediska se to WH nevyplatí, nemluvě o tom, že já poslat 6k a dostat sberatelku v hodnotě 2,5 , příští 2 díly bych si prostě "odněkud" bez výčitek stáhnul a byli bysme srovnáný, zkrátka kadit na hlavu nejvěrnějším fanouškům, to se nedělá a nevyplácí
          • kdesi jsem cetl jak resili nejake kovove krabice, ktere nakonec nemohli poslat. Neco podobneho resim u svojeho podnikani a jako, jestli to chteli nechat delat kdesi u kovare nebo kde, tak to je chapu, ze od toho sli pryc, protoze to by byla palba jak svina, aby ta krabice vypadala k svetu. Ale jinak s tim souhlasim, ze dlouhodobe se jim to proste nevyplati. Jenze o tom to je no, bud das za krabici a postu 3x vic, nez ti ten backer prispel, nebo reknes sorry, nemuzu nejde to nechci, a podrezes si vetev pod sebou.
            • Takze ty reknes zakosovi "jasne, barak, 100x100m, 50tky zdi ze zlatych cihel ... to mame tak .. 100k". A pak mu budes vykladat, ze prece nemoh cekat, ze to bude ze zlatych cihel, dyk to by bylo drahy.

              Plechova krabice s potiskem se vejde do 150Kc. S potiskem na zakazku samosebou. Hromada firem do toho bali vanocni prezenty. A ano, byla by to (kdyz nepocitam ten "mec") nejdrazsi soucast baleni.

              Uvozovky u mece jsou vice nez opravnene, protoze kolik stoji !strojove! delana replika se da zkouknout trebas http://www.replikymecu.com/stredoveke-mece.html Rucne kovanej by stal o nulu vic.
            • Tilwaen: Přesně.
            • Tilwaen
              Jenže to si měli spočítat dopředu, kolik je tyto doplňkové předměty budou rámcově stát, a pokud se jim nemohly finančně vyplatit, vůbec je backerům neměli slibovat.
  • První recenze jsou na světě, kritici se zatím velmi rozcházejí ve svých verdiktech.

    TheSixthAxis 40% | If Kingdom Come: Deliverance has a ton of bug fixing to improve the performance drastically, it could be a hidden gem. It’s clear that the game, despite its grand ambitions, was simply not ready for public consumption. Shimmers of brilliance are there and had it seen more time in the oven, or set its expectations at a more reasonable level, it could have been brilliant and scored significantly higher as a result. Alas, Kingdom Come: Deliverance is another cautionary tale rather than a trend setter.

    Attack of the Fanboy 50% | Technical issues aside Kingdom Come: Deliverance is at best an ambitious game. There are flashes of brilliance in the implementation of Warhorse Studios' unique RPG systems, as it truly does have interestingly deep survival and progression elements. Though when you do take into account the technical issues it becomes a frustrating experience in which the bad completely outweighs the good.

    Hardcore Gamer 70% | Had the initial forty-to-fifty hour campaign not delivered the level of bugs and problems present in the current build, you'd easily be looking at potentially one of the year's best all-round experiences in an RPG and an essential for everyone no matter your affiliation with the genre. As it stands, visually, technically and mechanically sound as its foundation is, Kingdom Come: Deliverance's performance is an unruly and occasionally unpredictable beast.

    GameSpew 90% | In Kingdom Come: Deliverance you're just a small cog in a reasonably big world, but your actions feel like they have worth and impact. You'll prove yourself to be helpful many a time, but often you'll have to rely on others for assistance, or to even do the job for you. It goes a long way to make the land of Bohemia a living, breathing place rather than just your personal playground, and I admire that. It's by no means free of frustration, but Kingdom Come: Deliverance is a special game. It's a game that isn't afraid of being different - of not holding the player's hand every step of their adventure - and for that, it's an experience to be treasured.
    • Nové recenze z posledních třiceti minut:

      Game Revolution 90% | If you want a bug-free experience, don't get Kingdom Come. If you want an excellent, open-world RPG that feels like a hardcore version of an Elder Scrolls game, then don't hesitate...Warhorse did a magnificent job crafting Kingdom Come: Deliverance with only a fraction of the funding that an Elder Scrolls game would receive, and I can't wait to see how it supports this game and what its future titles have in store for us.

      GameWatcher 80% | Kingdom Come: Deliverance is a very good and immersive title, but it suffers from technical issues and some surprisingly misguided design decisions. I was completely enthralled by the first three hours of the game, but the more I explored its systems, the more grating they became. It never stopped it from being a great title – and it occasionally recaptured that magical immersion from the first few hours – but its issues are so severe that they effectively ruined my enjoyment of what is an otherwise very good game.

      DarkStation 80% | I’m still surprised with how well the drama is acted and how the script effortlessly transports you into a Medieval Europe frame of mind without too many anachronisms to ruin the flow. You don’t see very many video games like this and even though there’s still more game to play, I find the whole thing very cool. Kingdom Come: Deliverance requires a whole lot of patience, reading, studying, and analyzing how things work. Beyond these hurdles lies a fine piece of interactive historical fiction.

      Cubed3 70% | As realistic, historically accurate, unrelenting, casual-unfriendly, open-word RPG games go, Kingdom Come: Deliverance is probably the best on offer right now. It's only worthy of the bronze medal, though, as it's very far from perfect, and the amount of flaws at hand mean that this is quite the dirty kind of bronze medal.
    • Z výše zmíněných pouze TheSixthAxits uvádí:

      "Disclaimer: During the review period, a 23GB Day One Patch was released. Review reflects performance of Version 1.2 with this patch."

      Ostatní se k testovatné verzi hry nevyjádřili, ale je velmi pravědpodobné, že část hry recenzovali bez patche 1.2.
  • No zatím luxusní hra. Alchymie kde musíš přesně podle receptu udělat lektvar. I intenzita ohně rozhoduje zda se to povede nebo ne. A zlodejina taky super. Máš přesný čas na ukradnutí věci a nesmí tě odhalist. Zatím fakt super hra.
    ¨Kritikům to nevyšlo a to je dobře.
    • A taky broušení je super.
  • Oficiální vyjádření Warhorse k osekání odměn pro podporovatele z Kickstarteru:

    "V poslední fázi dělalo na projektu přes 80 lidí v chráněné dílně u Českých Budějovic. Když se vše naložilo – byly toho dva plné kamiony. Balíčky jsou od čtvrtka na cestě do 70 zemí světa všichni by měli dostat hru do 13. února. Na vývojářské studio, celkem úctyhodný logistický výkon.

    A ještě jedna věc. Tak jako někteří z Vás jsou z nás zklamáni, my prožíváme také jedno zklamání! Někteří se pozastavují nad existencí podobné sběratelky v obchodech. Crowdfunding ale přece není jenom předprodej – crowdfunding je sdílení hodnot s projektem od jeho počátku, možnost komentovat na fórech, jistou mírou ovlivňovat některé věci ve hře (třeba obal, který jste vybrali v hlasování), možnost hrát alfa verze, beta verzi hry, což nikdo jiný, než vy backeři neměl. Dárková krabice, kterou teď držíte v ruce je částí poděkování a odměny, jakkoliv významnou, přesto jen částí."
    • Tomu se v hantýrce na Ostravsku říká "Zdeňkova RPG klička" *1* Asi takhle - 12.2.2018 jasně, slíbili jsme vám sběratelskou edici za těžké peníze, ale nedostanete nic, chápete? 29.6.2009 jasně, slíbili jsme předkupní právo nájemníkům OKD (RPG) bytů, ale nedostanete nic, chápete? *1* Prostě starého Bakalu novým kouskům nenaučíte. Nebo ještě více po lopatě - chtít po starém zloději, aby dodržel slib, to může napadnout je blbce. Buďte rádi, že jste vůbec dostali nějakou hru a držte kušny. Vaše prachy lépe využijeme v knihovně Václava Havla. *1*
      • A teď uhraď poplatek parchante! :)
    • risa2000
      Když jsem četl ofiko update pro backery na Kickstarteru, tak jsem si říkal, že to snad ani nemohli napsat ve WH a podezíral jsem z toho Deep Silver. Po tomhle příspěvku na fóru WH jsem ale pochopil, že to fakt myslí vážně a souhlasím s názory na fóru, že to je největší fuck-up, co jsem zatím viděl a hlavně, vzhledem k tomu, jak se doteď WH chovali, i naprosto nepochopitelné selhání v komunikaci.

      To, že přišli na to, že něco nezvládnou, nebo nebudou schopní vyrobit se může stát a dalo by se to i pochopit, kdyby ovšem celou věc neuchopili tak, jak to udělali, tedy v zásadě řekli "zjistili jsme, že to nezvládneme, nemáme na to, tak jsme se rozhodli, že vám nedáme nic - užijte si to."

      Ten, kdo tuhle blamáž vymyslel by měl jít dělat něco jiného, protože nepochopil základy komunikace s fanoušky/zákazníky/komunitou a bude to stát WH dost úsilí, aby si lidi získali zpět.

      Disclaimer: backnul jsem čistě digitální verzi, takže se mne to osobně nedotklo, ale nad tím, co udělali s vyššími fyzickými odměnami zůstává rozum stát. Navíc s ohledem na sběratelku, co se prodávala v Česku.
      • Tak hlavne je nejlepsi takovehlej pr.ser resit v den vydani, kdyz jim to muselo bejt jasny uz nejmin nekolik mesicu. Jooo, to je ta komunikace ...

        Ale neni se cemu divit, kdyz nekdo necha razit placky s prakticky nepouzitelnym bazmekem ...

        Rek bych ze tohle samo o sobe bohate staci na cely Vavrovo 100+ ...
    • Aneb, jak přijít o místo marketingového ředitele ve dvou odstavcích.
      • proč?
        • ucho
          protože když se podíváš na to, co udělali s Duke edicí, jsou to jen blbé kecy.
          není v pořádku přispět 6 tisíc a dostat to, co si někdo i bez přispění dopředu může koupit za polovinu.
          a omlouvat to tím, že měl dotyčný přístup do bety a že šlo o podpoření projektu? jako promiň, ale tohle je výsměch. kdyby alespoň dostali tu mapu podepsanou, jak bylo slíbeno. byla by to drobnost, ale nějak by to tu edici odlišilo. tohle mi přijde jako ojeb. další edice jsou celkem v pohodě.
          vycházím tedy z toho popisu, co bylo na fóru.
          • Morraw
            Kdo přišel na těch 6000 ? Duke stál na KS £125, což v té době (2014) mohlo být ~4000+ ? Asi není standardní, že výsledná sběratelka stojí méně než pro backery, ale crowdfunding prostě není předojednávka hry. To, že se výsledné odměny někdy změní je prostě risk, který každý backer podstupuje. Nevím, proč by to měl být výsměch ze strany vývojářů.
            Takhle můžeme nadávat všichni, kdo backli sběratelku, že není v kovové bedně.
            • Já bych si pro tu kovovou bednu do Warhorse došel :)
            • ucho
              dotyčný na tom fóru píše "po kickstarteru", tedy zakoupil patrně až později.
          • "není v pořádku přispět 6 tisíc a dostat to, co si někdo i bez přispění dopředu může koupit za polovinu."
            V pořádku to samozřejmě je. Stejně jako by bylo naprosto v pořádku přispět 6 tisíc a nedostat nic, protože by vývoj nedopadl. Pokud někdo nechápe k čemu je Kickstarter (není to předobjednávková služba) je to jeho chyba a měl si počkat až to bude v obchodech. V obchodech si totiž kupuje hru. Na KS podporuje její vývoj. To jsou dvě dost odlišné věci.
            • GoR kdyby ojebali tebe tak bys asi mluvil jinak nebo jestli jsi takovej dobrák a necháš si všechno líbit to je tvoje věc. Dobrý jméno to té firmě nedělá a jestli zase bude Vávra brečet u další hry o KS tak se může jít klouzat, alespoň u mě.
            • ucho
              ono by stačilo, kdyby ta studia zasazovala odměny do reálného rámce. pokud bych dal odměnu, že někoho pozvu na oběd, když přispěje tolik a tolik, a nakonec mu řekl, že na oběd nemám čas a dostane prakticky to samé, co lidé, kteří zaplatili míň, nemyslel bych si o tom člověku nic hezkého.
            • Ono by bylo asi nejhezčí když by ty crowfunding systémy jednoduše zatrhly za to cokoliv nabízet. Aby to bylo čistě jednoznačné přispění na vývoj a lidi za tím nehledali kdo ví co jiného.
            • ucho
              GoR: však já souhlasím, že je to riziko. to nic nemění na tom, že se vůči někomu Warhorse nezachovali férově. toť vše.
            • Ucho: Tak když by to dopadlo dle představ, tak tu kolem toho není humbuk :-D Prostě některé tiery nedopadly a to je u KS riziko, které na sebe backer bere.(dobrovolně). Pokud někdo nechtěl hru backnout šesti tisíci, nemusel. Marketingový ředitel o místo určitě nepřišel. Napsal to ještě velmi slušně :-D
            • ucho
              jenže on vývoj dopadl a udělali další verze. z pohledu Kickstarteru je to samozřejmě v pořádku. z pohledu přístupu k některým backerům je to ze strany Warhorse ojeb.
            • risa2000
              V pořádku to samozřejmě není, to si pleteš pojmy, ale stát se to může.
  • Pokud už někdo hraje,jde vypnout kompas,ukazatel zdraví apod.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit