Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak já se přidám, možná ještě trošku jinak: 33 let, žena (hustá gamerka, hráli jsme spolu 15 let wow ), dcera dva a půl roku a malej 3 měsíce. To kolečko uspávání, výlety/procházky, večeře, koupání uspávání a v 21:30 to spí máme taky. Jenže já odmítám vzdát se všech svých hobbies tak jak jsem je měl vždycky, teda hlavně běhání, což je tak 1h30min denně, trénink mám pořád plnej a vostrej jak v 18ti, žena běhá taky a střídáme se u dětí. Část tréninku odběháme s dětma buď po cyklostezkách nebo u nás po Jeseníkách. Snažím se aspoň udržovat na kytaře a učím se na klavír. Mám nestandardní zaměstnání (marketing) a jsem schopnej mít práci hotovou za cca 4-5h denně. Do toho pořád hrajeme hry, dohráli jsme BG3 a Enshrouded a teď jedem Elden Ring v coopu (je to skvělý, dejte to i jestli jste hráli sami! seamless coop mod). Do toho sám hraju Manor Lords a Grey zone warfare. Vyletěl jsem z masteru v Overwatchi protože nebyl čas trénovat... co tím chci říct - jsem vlastně dost unavenej a je to na mě vidět. Já neumim vubec vypnout, blbě spím a pořád jen přemejšlím co budu dělat zejtra. S dětma je to skvělý, se ženou taky a máme super společný zájmy, ale k tématu chci říct, že je dobrý umět si některý věci odpustit a prostě si odpočinout. Já doufám, že se to jednou naučím. Díky za článek a za příspěvky vás všech, je to inspirující.

  • 45 let a na hrani nedam dopsutit. Hajunod svych 6 let kdyz tata prinesl Zx spectrum.

  • troska z ine jstrany ...

    40+ single, deti 0 :P  proste mat ci nemat deti je rozhodnutie kazdeho jedneho (zvacsa).

    8+ hodin prace, cesta tam a s5 cca 1,5 hodina, cize toh ocasu je celkom dost :)

    ale aj tak skor o hrach citam nez realne hram. Rozohrateho je toho dost (aj BG3), momentalne cca 111 hodin Persona 5 Royal ale dal som pred mesiacom takmer na mesiac WOWko tak to slo trocha bokom, a tento tyzden nacal Personu 3 Reload. -cize ked si to spocitam, tato persona 3+5 mi este zobere este aj viac nez 100 hodin casu, nevadi :D

    Ale je pravda aj to ze aj bez deti proste uz ta chut a cas na ne nie je az taky velkorysy ako za cias skoly. A cez tyzden casto nad hrou zvitazi skor serial/film/anime.

    • Dle novely zakoniku, lidi co nemaji deti, budou odvadet vyssi dane, takze ti to poradne stat zdani, ze jsi statu nic nedal :)

      • SCK alebo CZ? :)

        na to aby via cludi malo deti by to chcelo aj vytvorit prostredie pre to aby sa tak stalo, ked to zdanis viac, moze (a asi) to bude mat negativny efekt. (+ aneb kolko stoji vychova atd. deti, vs vyssie dane ?)

        a co ti da stat za to ze mas deti? almuznu mesacne? co nai zdaleko nepokryje naklady spojene s tym mat deti...


        ale toto je nadlho

  • Deywik

    jste si meli deti udelat ve 20ti a ted ve 40ti by jste sypali jak zamlada :D

  • Je to peklo :-). Dříve jsem měl čas na hry, na koníčky, kamarády....teď z práce, chvilku pohrát s dětma, uložit a přesně...cca 21h...mrtvo....

    Snažím se teď dát tu a tam Helldivers 2.

    A když je vymleto, tak Killing Floor 2 :-).

    Rozehranýho toho mám spoustu....třeba i BG3 nebo TLOU2, Ghost of Tsushima.....Něco z toho je i zralý na restart. Ale ani na ten není čas :-).

    Ale zase jsme třeba dali s dětma o víkendu Mario Kart a Mario Party Superstars. To byla paráda :-).

  •  Dobrý článek. Jsem podobný případ, věk 41, 2 děti,  každý den v práci cca 10hod. (práce + cesta). Děti mám už docela odrostlé. Dcera již naběhla do puberty a syn na jejím začátku (bůh nás s manželkou opatruj 😂).  Kromě společných procházek s rodinou, výletů na kole, kultury,  seriálů a filmů, si najdeme čas si společně něco zahrát, ale spíše mají kamarády, se kterými si zahrají fortnite a podobně.  Pokud si chci vyčistit hlavu, tak si zapnu Rocket League (super rychlovka u které člověk alespoň na chvilku vypne) a pak mám rozehraných několik RPG, ke kterým se někdy po delší pauze vrátím, ale pokud  je ta pauza dlouhá, tak si to raději rozehraji znova a znova a znova....., protože mi ten příběh utekl.  Což je tak ze 70% všech RPG co hraji 😀 .  Teď jsem se nechal zlákat Baldurs Gate 3, tak uvidíme, tu určitě dohraji do konce 😎 (i když si teď uvědomuji, že si to říkám pokaždé, když si nějaké RPG rozehraji) Jinak strategiemi typu CK3, Dwarf Fortres, RimWorld atd, také neopovrhnu, to opravdu může člověk zapnou a vypnout kdykoli.   

  • Trochu mu to tu připomíná takový ten kroužek "ztroskotanců"... Tak já se přidám. Ahoj, já jsem Tomáš a jsem alkoholik... Počkat, to je vedle. :-) Taky 40, dvě děti, dva pejsci, jedna manželka. Jak děti rostly, pomalu jsem hraní snižoval až jsem si před pár lety uvědomil, že mě více baví ten život žít mimo obrazovku. Aktuálně se k PC nebo konzoli sice dostanu, ale nebaví mě to. O hrách si stále čtu, abych byl v obraze, ale hraní mě už nějaký ten pátek nebere. Třeba se to ještě změní. Uvidím.

  • Kvalitní článek, já jsem v podobné situaci poměrně čerstvě 😀 Mám roční holčičku a pozoruju na sobě přesně tyhle "příznaky". I to hraní už mi pozdě večer po uspání mimina připadá jako moc velká námaha ač to zní asi směšně. Takže v současnosti tomu dám opravdu jednotky hodin týdně. Ale pořád prostě mám touhu hrát (bohužel ideálně nějaký 100h RPGčka) a ten wishlist už kyne do olbřímích rozměrů.Trochu se upínám k tomu, že až bude dcerka starší tak to bude s časem pro sebe zase o něco jednodušší. A aby to nevyznělo špatně: dítě je to nejlepší, co mě v životě potkalo, nějaký hraní je vedle toho opravdu úplně nepodstatný. Ale v ideálním světě by bylo super mít obojí 😀 Připadá mi, že ty lidi, co tu píšou, že si čas musí každej vždycky najít a hrajou 60 hodin tydně a podobně, buď děti nemají, zapomněli jaký to bylo když byly opravdu maličký a nebo v nejhorším případě nechali veškerou péči o ně na partnerce 😀

  • Už nevím v jaké diskuzi a s kým jsem se bavil o RE2 ... že ať pak napíšu dojmy ...tak včera jsem to začal hrát a to si dělají p*del, že ti zombíci neumřou? Nehledě na to, že se furt motám na policejní stanici jak ocas... ježiš, já byl tak natěšený po té 4ce, že tohle bude taky fajn a zatím mě ta hra jen štve, tohle motání v kruhu a hledání kravin, abych mohl dál mě fakt nebaví a když ještě do toho nepřátele jen srazím na zem a za půl minuty jsou tam zase.... tohle asi nedám, dnes večer ještě jeden pokus a nejspíš uninstall..

    • pred tym nez pojdes do podzemia, skus doriesit veci na stanici, som to mal tiez podobne, pred ..2+ rokmi? ale nedal to, zatim to ziva na HDD disku ale asi to nedohram nikdy...

  • Luke.cz

    48 let, 4 děti (celkem), pes, barák, zahrada a komp na hry. Hraju na PC od 1991 (tehdy na intru AT 286/12MHz). Někdy hraju i celý den až do noci, jindy na to týden nesáhnu (vítězí seroš a lahváč). Dneska už si hry kupuju a pečlivě vybírám, dřív jsem hrál prakticky všechno co vyšlo, to už bych dneska nedal.

    • Tak dřív vyšlo pecek xy do roka... dnes jedna taková supr hra možná 1,2 za rok a tuny a tuny nesmyslů k tomu, takže i kdybych měl čas 24/7 na hry (jakože bych ho měl, kdybych chtěl..), tak bych stejně byl nucený vybírat, protože to jsou hrozné chujoviny, rychlokvašky, nedodělky a nebo prostě špatné hry, co vychází.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit