Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Robotron3
    Nedivim se tomu. Square Enix se chtěli zavděčit americkému a evropskému trhu, že doposud skvělé hry a značky, typicky japonské, přizpůsobovali údajnému tamějšímu vkusu. A to je právě ta chyba. Square navíc mělo skvělou možnost přivést na PS3 a X360 na západ další JRPG hry, kterých sice v době PS2 už bylo hodně, ale teď nejsou skoro žádné. Kdyby to dělali jako v předchozí generaci konzolí, udělali by líp. (Hlavně zvorali Final Fantasy, že jo...)
  • Whoossain
    Celkově ekonomika založená na očekávání neustálýho růstu (tržeb, HDP...) je odsouzená ke krachu. Ne jinak tomu je i u jednotlivých obchodních subjektů. Překvapuje mě, že vedení podobných společností vždycky překvapí, že zisky nerostly podle plánu nebo dokonce klesly oproti předchozímu období...
    • smejki
      Spíš ekonomika založená na šílených sázkách (všechno nebo nic aneb CoD killer nebo krach)
    • no jo no, nadržený akcionáři chtěj furt vidět jen růst, jinak hned radši prchaj jinam.
      • A ty se ji divíš?
        • já jsem skromnej, mně by stačilo dostávat pořád stejně, nemusel bych mít každej rok víc :)
          • Takhle bohužel 99% lidské populace nefunguje a pochybuju že kdy fungovat bude
            • 90% populace je rado, kdyz se ma vecer ceho nazrat a kde si lehnout. Takze v tomhle pohledu resit neci miliardy ... (a to pres to, ze produkujem tolik zradla, ze by se tim nakrmil dvojnasobek lidi)
  • Prostě už jsou lidé maintreamových srágor přejeděni... A konzole nezachrání všechno.
  • Ztráty na konzolích? Jsem v šoku
    • Za to prece muzou PC pirati ... nebo ne?
  • Black_Hand
    to me docela zarazi. squeenix ma "docela" dobry hry. skoda.
    • Souhlasím, doufám, že se tím nepozastaví nejnovější Hitman.
  • zvláštní no, člověk by řekl, že nová Lara je bomba a trochu je to vytáhne ze sr*ček... ale jestli měli takový problémy, jaký měli...
    • teď koukám, že i Deus Ex, Hitman... co se tam sakra dělo?
      ale konzole nekonzole, doufám, že ty změny budou ve stylu většího fokusu na PC, jak píše dole jojo...
      jo a lidi, nekraďte ty gamesy! :D já chci další Laru i Deusa!
      • Souhlas! Tomb Raider a poslední Deus jsou (alespoň pokud mluvím za PC verze, které jsem hrál a určitě rád někdy zopáknu) velmi kvalitní kousky a za další díly obého bych se vůbec nezlobil. A i co se týče fyzického obsahu sběratelek, obě se velmi povedly. Pokud Square Enix bude v tomto trendu pokračovat, rád si jejich hry opět koupím. Takže držím pěsti, protože jde o jednu (z hráčského hlediska) z těch lepších firem.
      • Já bych si tipnul,že ty změny budou směřovat směrem k f2p titulům
        • sugyn
          Uz maji Heroes and Generals, Kingdom Hearts a Core Online (coz je cloud gaming).
  • *1* konzole netahnou, ze by manageri prozreli? Jeste radi se vrati v plne sile na PC pac to ze si miliony lidi hru stahnou jim ve vysledku pritahne miliony kupcu...
    • Lidi jsou strasne naivni, dle vgchartz.com se treba hitman absolution prodal na ps3 v poctu 1,49M, na XBoxu 1,39M a na PC 0,17M. Namitku ohledne digitalni distribuce odmitam, i kdyby delala krasnych 50 %, je to furt celkove nic proti konzolovemu retailu a u konzoli rovnez neni zapoctena digitalni distribuce. Takze PC platforma SE rozhodne nezachrani. Spis SE musi pocitat s ubytkem hracu AAA her a prizpusobit se tomu. Zvlaste jestli se nepodari nastartovat masove prodeje nove konzolove generace, to by si herni prumysl prosel peknym ocistcem. Staci ze uz jsme treba prisli o darksiders, krach thq je jen mala ukazka toho, co by nasledovalo. Bez konzoli moc AAA titulu ekonomicky neprezije.
      • Kto sa nechce strapnovat cisla vgchartz ignoruje. Oni su mimo asi aj ohladne konzolovych predajov, v pripade pc su mimo uplne. Odhady v pripade Diabla 3 o iba 9mil nizsie ako skutocnost, Witcher 2 boli prezentovane velmi presne cisla digitalu a retailu a vgchartz sa k realite ani nepriblizila. Kazdopadne to ale samozrejme neznamena, ze PC predava tychto titulov viac ako konzoly. SE ale dokazuje to co je zjavne uz davno, ani konzoly nedokazu uzivit vsetky tituly a to je ich zaber daleko mensi ako pc trh. Hitman vychadzal pri konkurencii AC3 a kazdorocneho COD, Lara zase v case GoW, GeoW a nedokazu prerazit ani pri tak ubohej ponuke. Co sa stane ak sa konzolovy trh prichodom novych konzol a mozno aj nastupu novych zanrov (MMORPG) este viacej roztriesti je jasne. Priestor pre klasicke velke tituly sa este zuzi a neuzivia sa.
        • Nemas pravdu, jenom je potreba tem cislum rozumet a chapat co predstavuji. Vgchartz odhaduje retailove prodeje, nikoli kompletni. Vysledky zpresnuji tydny i mesice po zverejneni. Pokud vydavatel zverejni nejake prodejni vysledky, zpravidla se prilis nelisi.
          • Tak to asi vgchartz asi velmi nesledujes, v pripade PC sa VZDY lisia velmi vyrazne, aj ked niekto presne vycisli digitalne predaje. Ani len ten retail im nejde. Ale mozno mas vysvetlenie preco maju v pripade Diabla 3 1/4 predajov, ze by akurat Diablo predaval 75% digitalne? ;-)
            • DRM a warez nema absolutne nic s podielom retail / digital predaja, tam ide takmer vylucne o distribucne kanaly a cenu. Blizzard nema vobec dobre ceny digitalu ani nepouziva viacere kanaly, nie je dovod aby mal tak vysoke digitalne predaje. Proste vgchartz su babraci.
            • Ale sleduji, kdyz nekdo zverejni vysledky, zpravidla to sedi. Ano, u D3 bude podil digitalni distribuce vysoky, pravdepodobne proto, ze diky skvele drm byli nuceni kupovat i warezaci, kteri jsou zvykli hry stahovat z internetu.
      • Black_Hand
        vgchartz je nespolehlive. cucaji si data z prstu a ani ve snu nemaji data z digitalni distribuce, a tvoje odmitani je naprosto irelevantni. spis mi prijde, ze odmitas realitu ty.

        viz portal 2: http://metro.co.uk/2011/04/26/portal-2-beats-mortal-kombat-to-number-one-spot-in-games-charts-653420/

        http://www.gamasutra.com/view/feature/6471/the_valve_way_gabe_newell_and_.php?page=4

        v retailu 10% prodeju je PC, v realu si PC vedlo nejlepe ze vsech platforem.
        • Necucaji si data z prstu, ale vytvari kvalifikovane odhady na zaklade zverejnene metodiky. Presnost neni stoprocentni, ale pomerne vysoka. Verim ze zrovna u portalu byly digitalni prodeje mimoradne, ale obecne delaji zhruba 1/3 prodeju (prijmu). Takze mych priznanych 50 % je s dostatecnou rezervou ve prospech pc.
    • Spíš je to tak,že s pc se už ani nepočítá a nestojí ani za zmínku.
    • jj temná strana (PC) je vždy silnější :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit