Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • v TR je tolik hekání, jak u ženské tenisové čtyřhry *2*
    • Jen oproti čtyřhře to Lara odheká sama *1*
  • Keyz
    Trojky, devítky, čtyřky...

    Devítky bych na Laře teda vidět nechtěl *15*
  • Pane Lukáš, já z vás se*u cihly, to mě opravdu málem srazilo ze židle :D
    Ale víte, trochu mi ve všech recenzích na TR chybí nějaká sesumírování základních faktů o té hře, které by měl dostat každý hráč uvažující o koupi. Laskavě si dovolím:
    1) NENÍ to SURVIVAL. Jednou zastřelíte jelena. Dostanete za něj expy. To je všechno.
    2) Je to NASCRIPTOVANÉ uncharted, jenom místo HLÁŠKUJÍCÍHO Nathana tu máte ŘVOUCÍ Laru. Preference nechám na každém hráči. Faktem ale je, že napůl cesty hrou už jsem se divil, kdykoli jsem lezl po žebříku, který se pode mnou nehroutil, a při osmdesátépáté sekvenci "Drž W zatímco to kolem tebe bouchá a buď ohromen" jsem si říkal "Je tohle vážně nutné?"
    3) Je tu arkádová část. Neuvěřitelně PITOMÁ (fungování ohně a lanových šípů) ale na druhou stranu se po celou dobu hry drží zavedených pravidel a FUNGUJE. Budiž.
    4) Ano, Lara je zranitelná. V ukázkách. Cutscénách. Jakýkoli pocit zranitelnosti hlavní postavy se ovšem snadno vytratí s autohealem a faktem, že i na nejtěžší obtížnost jí nedělá problém vydržet dva šípy do těla bez jakýchkoli následků.

    Přesto si ale hru je možné snadno užít. Důležité je nečekat něco, co nemáte šanci dostat.
  • smaydalf
    parádní video-recenze, chci víc a víc a víc......... takových recenzí
    *1* *1* *1*
  • Tato recenze velice pobavila a některým zdejším trollům asi nedá ještě dlouho spát. :-D Vlasy perfektní. :)) Chválím autora, držte se i nadále a nenechte se otrávit. Většina snad časem pochopí, že hry, fórum a hlavně číselné hodnocení není středobodem vesmíru. :)

    Dobrou děcka :P
    • smajdal
      zajímavé jak se postupem času pravý význam slova troll brutálně znásilnil a používá se pro jakéhokoli kritika *7*
    • ...no ja si "trošku" zarábam tvorbou grafiky do hier. Takže sú trošku tie hry, pre mňa osobne dôležité. A nikdy by som nepísal, že mi nezáleží na hodnotení. Myslíš, že keď by sa hodnotili najlepšie herné portáli, bolo by chlapcom úplne jedno , či skončili na poslednom alebo na prvom mieste? Teda, keď podľa nich na hodnotení nezáleží. Ja si myslím, že im by na tom záležalo. A budú tvrdiť opak, klamú nás aj samých seba. Je na slnko jasné, že keď vidia, že obľúbenosť Games je v Čechách 46% tak im to lichotí. Presne tak isto, ako keď ti priateľka ráno pochváli tvoju pohodlnú posteľ *2*
      • No ukaz naky tvoj vytvor, som zvedavy co taka uplakana lamka ako ty vyprodukuje.
  • Co k recenzi říct?

    Recenze vůbec nereflektuje hodnocení - 7. Pokud člověk hru jenom chválí, těžko jí pak může dát průměrnou sedmičku (sedmička je z pohledu hodnocení her tady na Games opravdu průměrná známka).

    Pánové, prostě si přiznejte, že jste v tomhle případě hodnocení postolicovali, tím že se v tom budete dál babrat, hájit to a říkat že na tom vlastně nezáleží jen dál zabředáváte do problému.
    Když na hodnocení nezáleží, tak číselné hodnocení nedělejte vůbec, lepší než ho dělat blbě.
    • Mě právě tady prijde 7 podprůměrná *15*
    • A ještě k samotné recenzi. Ta se Lukášovi povedla, perfektní. Ale, není tam žádná kritika, což je vzhledem k hodnocení problém - hra na které není nic špatně (ve videorecenzi nezaznělo od Lukáše nic co by se mu nelíbilo) se má hodnotit 10/10 a ne 7/10. Tím se ale opět dostáváme k tomu hodnocení :-)
      Řekněme, uměleckej dojem z videorecenze na jedničku (v tomhle Lukáš odvedl super práci), věcnej dojem tak na tři mínus - o hře to nic moc neřeklo, číselné ohodnocení nereflektovalo text, což je problém, ať se to komukoliv líbí nebo ne, pokud něco nějak hodnotím, tak k tomu musím mít důvod a pokud se k videorecenzi dává známka z textové recenze bez ohledu na názor videorecenzenta, tak je prostě něco špatně a redakce by se měla nad systémem udělování hodnocení zamyslet.
      • Nic, co by se nelibilo? Videli jsme tu stejnou videorecenzi?
      • presne tak .. Trefa!!! .... ja som už písal, že nejde o nič iné, len to, že keď už dávajú hodnotenie...musí to byť odôvodnené hodnotenie. Alebo nech nechajú len ten verdikt *3*
      • s-a-b-r-e
        Vidíš to moc černobíle. To, že nezaznělo ve videorecenzi nic negativního o hře neznamená, že všechno ostatní byla přece chvála nebo ano? Mě z Lukášova tónu v hlase a se značnými prvky sarkasmu přišlo, že sedmička sedí hlavně, když si uvědomuju, že videorecenze má být doplněk k recenzi psané.
  • Právě si urazil polovinu spisovatelů v diskuzích games :D. Čísla jsou středem vesmíru!!! :D Vlasovej zážitek je taky super :D
  • firebug
    Děkuji Lukáši. Fakt super videorecenze, která je vtipná, s nadhledem a jejímž prostřednictvím jsi dal (alespoň virtuálně) pěstí lidem, probouzejícím se kvůli čísílku u recenze s křikem ze spaní. :-)
    Pro lidi cítící se mým textem výše uraženi: Nikdo vám neubírá vaše právo diskutovat nad recenzí, ale zkuste se prosím příště zamyslet nad formou. Napsat s čím konkrétně u recenze nesouhlasíte a naopak vyzdvihnout, čím jste byly nadšeni, by bylo mnohem prospěšněší, než plácat, že ta hra si zaslouží tohle číslo, protoža ta poslední hra dostala tamto číslo a tohle je minimálně o 2 čísla lepší...
    • smajdal
      Já jsem tam právě ten vtip a nadhled příliš neviděl, přišlo mi to příliš nucené a na hraně...a to na úkor alespoň základní informativnosti. Samotná recenze i číslo za ní spíš vyplynulo z toho, že to Bacha prostě moc nebavilo a postavil se k tomu jako rutinér. Stejně tak hráči, kteří hrají hry, jako by jedli rohlíky, tak je to asi nijak nenadchne (a proto pak hledaj důvody proč tomu tak je a často je pak staví do pozice objektivních důvodů...což je jako máchat rudým praporem před fandou TR)
      • pravda pravdúca
    • OK .. kvůli neschopnosti na kritiku přiměřene reflektovat, a chaotické stupnici hodnocení navrhuji ...
      1. "obrácená strana mince" to by mohlo pomoci...
      2. na místo těch číselných hodnocení ... jen verdikt prosím *3*
      • ucho
        1. přijde mi zbytečné sem dávat recenzi někoho, kdo by hru hodnotil 2-3/10 a byla tak vidět ta obrácená strana mince. ta hra si tak nízké hodnocení nezaslouží...
        2. čti si jen verdikt a číslo ignoruj. games.cz musí mít číselné hodnocení, když je hodnocení započítáváno do metascore. přemýšlej, prosím.
        • premýšľam...premýšľam...premýšľam.... Musí tu byť ..hej? Tak ten hodnotiaci systém prečo neprehodnotia, keď tu viditeľne nefunguje? Apropo: keď tu musí byť, tak je asi dôležitý, že? Keď už musím tak infantilne....

          PS:...inak, teba inšpiroval Horatio Caine? Lebo aj on má pocit, že nie sú veci čo by nevedel. Radšej si pusti Won't Get Fooled Again a ešte raz poriadne si prečítaj to, o čom tu ta kritika pojednáva.
          • Jednoduchá logika , nesúhlasím s tým = nefunguje to *1*
          • x_ander
            Já myslím, že hodnotící systém funguje docela dobře. To, že se nelíbí tobě, je tvoje věc.
            • firebug ... len tak pre "opáčko" ... ja som sem sto krát písal, že mi je jedno či bude mať Tomb Raider aj 5/10 ... ide mi len o systém hodnotenia...
              Ak bude mať napr. hra Limbo of the Lost 2/10 môže mať TR 6/10 ...ale ak má Limbo of the Lost 6/10 tak Tomb Raider nemôže mať 7/10 !!! Lebo tieto hry sú kvalitou a spracovaním na míle od seba...Chápeš? A to s tou kvalitou nieje len môj názor *7*
            • firebug
              Smajdal: Nevím do jaké míry je hodnocení čtenářů relevantní, páč nemám po ruce statistiky (kolik lidí četlo recenzi, kolik lidí to hodnotilo atp.). Velkou váhu tomuto hodnocení ale nepřisuzuji, protože si myslím, že k hodnocení hry vyprovokuje čtenáře v mnoha přípádech až právě číslo u psané recenze a jejich nesouhlas s ním. Já chodím na games už nějakej ten rok a hodnotil jsem tak 2-3 hry...
              Souhlasím tak s tebou pouze s tím, že HC hráči by neměli potřebu svou nespokojenost s čísílkem u recenze ventilovat, protože oni snad vědí, že na to číslo sere pes.
              Nechci ale generalizovat. Vycházím pouze z vlastních zkušeností, takže to, co píši, ber s nadhledem...
            • smajdal
              Firebug: nebylo by jich víc, absolutně ne...vždyť je u recenzentů i hráčů TR v průměru hodnocen o dva řády výš než 7...a ačkoliv čtenáři games.cz, jakožto oldschool hc hipstero hráči Army1,2,3,4,5 by možná mohli trochu frflat nad tím, že už na začátku hry Lara nevykrvácela, tak si myslím, že by neměli až takovou potřebu svou nespokojenost ventilovat...
            • firebug
              Aris: Není to jen jeho názor, ale jsem přesvědčen že i stovek jiných. Psal jsem ti to už dříve, ale pro opáčko... Čtenost recenzí velkých her je určitě dost velká, z toho si v komentářích neustále stěžuje tak 5-10 lidí. Nespokojení lidé jdou zkrátka nejvíce slyšet/vidět, to ovšem neznamená, že je jích většina...
              Kdyby například TR dostal 9/10 začne si stěžovat jiné spektrum lidí a kdybych třeba i já patřil k těm, kteří koukají pouze na číslo a text okolo jim je u zádele, tak bych si také stěžoval, páč TR si v mých očích devítku nezaslouží ani omylem. Troufám si dokonce tvrdit, že těch lidí by bylo více, než stěžovatelů součastných, protože střízlivý přístup k hodnocení může být jeden s faktorů, proč mají čtenáři GAMES.cz rádi a proto jsem také pravidelně chodí.
            • ucho
              no jo, ale Arisův názor je přeci jediný správný...
            • x_ander
              No a jsme u toho. Je tady můj názor, ty máš opačný názor... a přece nelze říct, který je lepší nebo horší. Prostě to jsou dva různé názory. A stejně to tak je i s názorem na hru :)
            • OK ... je to Tvoj názor a rešpektujem ho... Ale ja myslím, že stopercentný nie je *3*
    • x_ander
      U těch lidí je problém v tom, že číslo je to jediné, co jim na recenzi vadí :) Ani bych se nedivil, kdyby spousta těch, co tady řvou, jak je sedmička nefér, tu původní recenzi ani nečetla. To máš pak těžko.
  • Video pobavilo, ale porad se nejak nedovedu vyrovnat s tim, aby se tomuhle rikalo videorecenze.
    Zkusim vyhledat odbornou pomoc...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit