Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ta hra si možná nezaslouží 9, spíš tak 8 (ale pokud se vychytají všechny problémy, vylepší AI a celkové vyznění bitev, tak klidně 10), ale recenze velmi přesně postihuje základní posun v serii. Místo bezhlavého stavění, rekrutování a dobývání člověk musí nad hrou trochu přemýšlet. Když chce postavit budovu třeba na Krutopřísné sekerníky, musí se nejdřív zamyslet, zda mu ta budova neubere příliš pořádku, zda nespotřebuje příliš jídla a pokud ano, pak nejdřív musí příslušné ukazatele vytunit. Už zdaleka nejde jen o to, kolik máte peněz, případně příslušných technologií.
    Chápu, že hráči zvyklí na původní, v podstatě primitivní systém, jsou rozhořčeni, ale ono fakt stačí trochu se zamyslet, naplánovat a pak v té hře objevíte ohromnou porci zábavnosti, díky které jí promíjím i občas nemožnou AI, arkádové bitvy a fatální errory, jako když mi nešly načíst savy.
  • Nevim teda, tahle recenze vcelku vystihuje mé dojmy. Mám nahráno 45h hraju na hd6970, 4GB DDR2 a přetaktovaném core 2 quad q9550 na 3,4... V podstatě už 5 let stará sestava a navíc kombinace která je víc než hybridní... Hraju na extreme, jednotky mam největší a spíš z megalomanství po FPS sem si snížil mlhu, částice a oblohu který ve hře stejně nejsou nějak vidět. Hra mi na extreme jede plynule z 99% a za tech 45h mi spadla defakto 4 z toho 3 to byl stejný bug ohledně hromadného výběru jednotek v kampani který už mají zaregistrovaný.
    AI v kampani je evidentně chytřejší jak v diplomacii tak válce a snaží se najít vaše slabé místo( nemálokrát se mi třeba stalo že kličkoval a vyhýbal se přímé konfrontaci aby mi mohl po 4 kolech zaútočit na město vzdálené x kilometrů od bojové linie kde sem nic neměl), v diplomacii už si AI uvědomuje kdy je na lopatkách a kdy je ve výhodě a jeho diplomacie tomu odpovídá což se u minulých dílů často nestávalo a i když jste mu bušili do posledního města x jednotkama tak se nevzdal. V bitvách je AI extrémně vychytralé oproti minulým dílům, obchází, manévruje, neútočí zbrkle a umí se velice slušně bránít(např ve městech už nebrání za každou cenu hradby ale pokud má méně jednotek tak se stáhne do ulic kde má mnohem větší šanci) a velice dobře umí pracovat s vítěznými body ve velkých městech. TUDÍŽ absolutně nechápu co zde lidé píšou o AI, už jen z logiky věci... myslíte že pro rome 2 dělali novou AI? Ne! Jen vzali starou, předělali pro danou dobu a trochu boostli tudiž už jen díky tomu je teorie že ve starých dílech byla AI lepší, postavená na hlavu.
    Prostě to chce mít koule, nehrát na nízká/normal a pak tady prskat jak je AI hloupá a hra jednoduchá, ale přepnout si to na těžší úrovně.
    A herní stránka? Starý systém v novém kabátku který mu fakt sluší a zvlášť systém legií o něco komplikuje hru a výborně jí oživuje. Změny sou i v ekonomice která pro mě osobně jen teď asi nejtěžší stránka hry protože čim dýl hrajete tím těžší ekonomika je a ne jako u minulých dílů kdy po dobytí 20 měst už jste měli nevyčerpatelnou studnici zlata a už jste jen hrnuli dopředu. Takže ekonomika lehčí? Ne, přinejmenším stejná.
    Další věc kterou sem zde hodně četl je stěžování si na námořní bitvu... BOŽE! Co je ste čekali? Dvoupalubové lodě s kanonama? Je jasné že lodě v té době byli o přeskakování z lodě na lod a případnejch přestřelkách se šípama a katapultama. A že je to jednoduché a že by to chtělo simulátor? A co by jste chtěli? Ovládat pravé a levé meslo? Ovládat lodě kormidlem? Bože, na to v realu přece bylo xy lidí ale ani jednu z těhle věcí přece nedělal generál/vůdce.
    Osobně sem velký a otravný problém našel jen jeden a to je COOP mod, ten nefunguje v podstatě vůbec, prý mají problém se synchronizací hráčů a rotací map(každému hráči se třeba načte mapa z jinéhu uhlu nebo jiné strany a poté se vám hra uplně rozejde a každý hrajete svou realitu) ale i to už má CA zaregistrované a řekli že to je vážný bug a že to bude trvat dýl ale že už na tom pracujou. Tudíž je kuli tomu neodsuzuju ale naopak se těším až to opraví protože to co sem si mohl vyzkoušet v coopu je uplně jiná hra a nejméně o hvězdičku vejš než singl pokud jí máte s kým hrát.
    Tudíž já sem dostal přesně to co sem čekal a něco málo navíc. A v otázce k optimalizaci... Já hraju extreme na 5let starém hybridu, recenzent dělal recenzi dokonce na notesu :D tak mi řekněte vaší sestavu? Pokud člověk splnuje minimální požadavky tak na low to prostě musí rozject, pokud neni megaloman a sníží si počet jednotek na minimum(počet vojáků v jednotce ovlivnuje plynulost víc než jakékoliv detaily ve hře). Takže pokud má člověk originálku, má minimální požadavky splněné (ale už jen to snažit se rozject TW na minimální požadavky je přinejmenším na vlastní riziko), umí si nastavit správně nastavení a nemá xbilion let staré drivery tak by prostě neměl bejt problém, sám CA už se vyjádřil že takovejch lidí je cca. 2% a snažej se pro ně udělat první poslední. Ale hold hlas těch nespokojených bude vždy hlasitější než těch spokojených :)
    • .o) k pousmání..
      • čoveče - já mám pocit, že ty to tady navštěvuješ hrozně rád.... *1* *1* Jelikož ti to tady vždycky udělá radost *3*
    • sv.Georgius
      Podívej se na Napoleona a Shogun 2 jak jsou propracované na moři zahákování, přeskakování z paluby ne jenom z přídě a demolici lodí která je pěkně udělaná.

      Tvoje tvrzení ja jak kdyby 2 vojáci stáli od sebe 2 metry stříleli do sebe 3 zásobníky a pak jeden z nich umřel a ty řekl co chcete přece to není simulátor. Zrovna ta námořní bitva v ROME 2 je šílená tragedie.

      Mrkni na tohle nehleď na dobu ale na propracovanost: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=SbK_4idhqUo#t=362
      http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=cdSPz04yi4k#t=190
      a potom to srovnej s tímhle: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=96R5dqIa8i8#t=704

      Připadá ti to v pořádku ? Opakuji nedívej se na dobu ale propracovanost bojů lodí systému a podobně ............
      • Jenže zde de právě o tu dobu :D
        A posílat mi to nemusíš... já to všechno hrál...
        V empirech/napoleonech byli slozitejsli lode, nebyli delane na tarování, utok prez prid by byl nebezpecny pro obe lode. To stejné v shogunech.
        Ale v době říma by byla stupidita utocit jinak nez pridi kdyz ty lode meli specielne vystuzene pride pro tarování a utok z boku by pro ne byl naopak este nebezpecnejsi pac by treba mohli prijit o vesla nebo mnohem snáze chytnou od přepadené lodi, což je asi jediné co mě trochu mrzí u tech lodnich bitev ze se nelamou vesla ale to uz by bylo asi opravdu moc.

        Srovnávat námořní bitvu z roku 270 př.n.l s dobou Napoleona, je prostě na hlavu postavené.

        A když jsme u tech Total Waru, v podstate az do tohohle dilu AI bojovala tak ze zformovala armádu a udelala jeden hurá útok jehož vrcholem bylo když se pokusil o výpad po křídlech, to je oproti tomu co predvadi AI v ROME 2 k smíchu.
    • Mimochodem měl sem rezervu eště 300 slov a stejně mi to psalo že to mam moc dlouhý a musel sem promazávat, asi někde bude chyba.
    • Ok... ty gramatické chyby vidím taky ale byla to taková rychlokvaška... :D
  • to nekdo hrat na laptopu s intel hd 4000 nebo radeon 7670m ?
    • Miserius
      Ja to zkousel na notasku starym, dvoujadro 2.4ghz, 4gb ram a hd 5470 a na medium to jede az na obcasny zamrzy (prijde mi ze bezduvodny) bezproblemove
      • super, diky na info
  • Máme před sebou přátelé hru, která v podstatě už vyšla X krát. Jednou se mydlili rytíři pak zase samurajové. nabízí se jedna otázka: Jak to dokázali takhle zk...it ??? Asi měli v popisu práce: pořádně je neřády nase..te. Jinak mi to nedává smysl. . )
    *8*
    • Hry jsou spatne ze dvou duvodu 1) jsou stejne nebo 2) jsou jine.
      • anebo.. jsou zabugované a po půl hodině hraní si musíš dát špeka a panáčka, aby ses uklidnil . ) *1* . Fizolofování zdar !
  • Bude videorecenze? Moc me zajima jak vypadala verze kterou hral pan recenzent
  • Plány recenzisty zhati naši vepři boubelati.

    I když místo toho naši bych dal možná také.
  • Myslím že je vysoce pravděpodobné, že SEGA prostě na CA tlačila že to musí vydat teď i když by hra potřebovala tak ještě 4 mesíce a co jim mohli říct, když to dělají za jejich prachy že *4* . Co moc nechápu je proč trvají zrovna na tomhle datu když zrovna v tuhle roční dobu je trh s hrami dost přesycený, jasně hráči GTA nebo ARMA nebudou jejich cílovka ale zrovna GTA V je jedna z těch her co si koupí asi každý kdo může, když si mám rozmyslet jestli dám měsíční herní budget za ROME 2 nebo nové GTAčko tak sorry CA a to mám vaše hry fakt rád *1*
    • Total War. 3. září. Nedávali jsme-li ve škole pozor (!), použijeme google.
      Plus je to hned po velkém herním veletrhu, kde se dá udělat pěkná reklama.

      Nic to samozřejmě namění na tom, že hra není ve stavu, v jakém by při releasu měla být. Na vině je však opravdu SEGA jako producent.
      • Mozna smela otazka, ale kterej Total War za poslednich pet let byl pri vydani ve stavu, ktery by pri releasu mel byt? Ja si totiz nevybavuju.
        • Krome Empiru vsechny
  • maros.goc
    tu aspon vidno kto piratil a kto ma original :) povodna verzia (taká sa nachádza na wareze) je samozrejme bugovana, ale uz vyslo niekolko patchov a tak ti ktori maju originalnu verziu ju už majú patchnutu a tak musia s recenziou suhlasit ...a tych pozitivnych komentov tu je ako safranu :P
    • vydame dve verzie..jednu pre warez a jednu pre steam. + vydame "niekolko patchov" ktore si dostal iba ty. :D
    • Mám hotfix na 1. patch a hra se mě seká upe stejně na nejnižší i vyšší nastavení *8*. Tudíž nesouhlasím, že je bez problémů. Stačí se podívat na oficialni forum, kolik lidi ma stejne problemy a to maji i vykona železa.
      Nezbývá nám nic jinýho než bombardovat oficialni forum, at to daji do kupy do dalšiho patche bo ja si chci taky zahrát sakra. *5*
    • Magister_Peditum
      Jasně, i na twcenter.net jsou všichni piráti, co? *1*
    • Kez by :D a nekolik patchu?
      • maros.goc
        ty ich nemas? :P ;)
        • Patch vyšel jeden. Včera. Pouhých 28 MB. Takže sem se hodí jedno kočičí pořekadlo ... co to sakra meleš ty vořechu?
  • spook.y
    Na tuhle hru jsem se strašně těšil, ale hry už nepředobjednávám (přesně kuli těmto případům)
    a když jsem viděl videa tak se mi hra zdá strašně rychlá a arkádová ! Ve videu jsem viděl asi 600 lidí vs 500 lidí a když řežba začala tak v pohodě, ale po cca 20-30 sekundách bylo po všem tak jsem si jen řekl WTF ? Další věc co mi vadí jsou šípy a jejich trasírky. UI nemá cenu mluvit. Chtěl jsem si to pořídit, ale teď určitě počkám pár měsíců než do toho půjdu. *10*
  • Recenzent patrně nehrál předešlé tituly ze série Total War, příliš nerozumí hrám jako takovým, je hňup a dost možná také dostal zaplaceno a dělá reklamu společnostem CA a SEGA. Reakce na článek? FACEPALM

    Pane "redaktore": sundejte si klapky z očí.
    • maros.goc
      čítal si vôbec recenziu? ak áno, inak by si nepovedal "Recenzent patnre nehral predesle tituly ze serie TW" ....
      • četl, ale já tomu prostě nemůžu uvěřit... *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit