Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Po dlouhé době hra kterou sem si předobjednal a nedočkavostí už nespím týden... :D
  • hezo
    Bude tam možnosť aj prevážať nejaké materiály, suroviny ? Či ide len o prepojenie miest a prevoz ľudí ... ? By som skôr uvítal nástupcu Transport Giant alebo Industry Giant II :)
    • Ghost47
      Bude - suroviny do továren, hotové zboží pak do obchodů.
      • hezo
        Ďakujem, pozeral som to akurát. Škoda, v tej industry sfére to bude asi také light. V Industry Giant II bolo fayn, že napr. na výrobu vína som musel dodať fľaše, hrozno, atď. (Teda ked si to len nenahováram v dávnej pamäti :D )
        • Pamatuješ si to dobře, ale IG II byl hrozná placka, jednička byla mnohem zajímavější. Zas po stránce dopravní sítě si tam s tím člověk moc vyhrát nemohl a svět byl pravoúhlý.
    • Pisu tam 4 priemyselne vetvy, takze ano.
    • Viděl jsem na nějakém videu nákladní vlak, tak snad jo :)
  • Tak som zvedavy. Akurat s istotou viem, ze sa nebudu dat robit moje oblubene sialenosti ako vozit ropu z plosin na mory vlakom a podobne :) Najviac ma vzdy bavi vymysliet a budovat trasu, potom sa uz len pozerat ked to funguje ma pomerne nudi, tak dufam ze to easy stavanie nebude hlavne obmedzujuce.
    • Toho se docela obávám, OpenTTD nebo i Locomotion dávali prostor obrovským možnostem.
  • Ta hra určitě potřebuje dozrát, ale asi jsme neměli být tak naivní a počítat s tím, že ze startu to nebude žádná hitparáda. Jak už tu bylo psáno níž, i já sem měl skoro chuť se zabít při výstavbě obyčnejné jednokolejné trati, na vícekolejnou sem si zatim ani netroufl. Stalo se zkrátka to, čeho se asi hodně lidí obávalo - hra je zkrátka až moc intuitivní, chybí tam spousta prvků nastavení, na které jsme zvyklí z TTD. S poměrně dobrou výbavou sem i tak raději grafiku postahoval na minimum, protože 3D model opravdu nemá s plynulostí nic společného. Celkově plynulost pokulhává i u autoSavů, který se jak to vypadá, ani nedá vypnout. Abych jen nenadával - individualizace lidí a jejich cílů, to je pohlazení na duši, když víte, že lidem není jedno, kam je dovezete, ale že jsou schopni udělat si i přestup, když se jim to časově vyplatí. Zatím tuto hru dávám ale k ledu.
  • Počkám si na výsledek, protože z videí a stránek mi fakt nepřijde, že to vytváří fanoušci. Ti by byli trochu víc kritičtí. 50 vozidel za 150 let provozu? To je k smíchu. Grafika vypadá docela pěkně a snad i to stavění bude přehledné, ale obávám se trochu v případě rozsáhlé sítě obtížné správy, tady by 2D pohled byl fajn. Líbí se mi stavba dvoukolejky i výhybek, ale umí to třeba různé druhy návěstidel jako OpenTTD? Bude možné rozlišit elektrifikovanou a neelektrifikovanou trať? Jak bude řešeno křižování vozidel, opravy nebo čekání před návěstidlem? Co ukončení vlaku ve stanici? Uvidíme jestli to bude fakt simulátor správce dopravní sítě nebo jen dětská stavebnice.
    • Jedna z hlavních otázek z mé strany:

      Budou tam přesné jízdní řády a další možnosti synchronizace dopravy?

      To je jeden z hlavních problémů těchto simulací, když ti do stanice přijedou tři opožděné vlaky najednou a dva z nich odjedou na prázdno.
      • Tohle snad umí jedině JBSS Bahn nebo nějaké specializované železniční programy. Je to problém, těžko se organizuje doprava ve stylu pošli vlak a jezdi nazadřbůh, to mi na těhle simulacích dost vadí (a recenzenti jízdní řád říkají vytukání trasy vlaku), pak stačí jedno zdržení někde a vlaky se naštosují na sebe. V TT i Locomotionu jsem se tak snažil mít pravidelnou dopravu, ale po delší době se to vždycky rozpadlo.
        • Na pozadi bezi pekna matematika. Snazi se na jedne lince rozhazet vozidla/vlaky tak aby meli rozestupy. V pripade nejakeho ucpani je stale mozna situace ze vlak odjede s prazdnou, nicmene system se snazi posunout odjezdy, prijezdy rychlost tak, aby se na trase vozidla rozprostrela v case.

          Problem tehle hry je jinde. Graficky engine je katastrofa. Vypda to hrozne, a navic to nestiha. I na vykonem PC se to brutalne seka, jakmile mesta trosililinku povyrsotou je to nehratelne.
          • To je pěkně k ničemu. Tohle není hra vysloveně pro masy, ale pro fanoušky žánru, tak měli grafiku co nejlépe optimalizovat a ještě lépe to udělat ve 2D. Takhle tu bude naprosto nepřehledná sekající se změť polygonů. A matematika je pěkná, ale když nemůžu ovlivnit vlastní jízdní řád, tak je to docela k ničemu.
            • No ja súhlasím s jednoduchou grafikou, dokonca aj na tom videu mi príde super (asi nemám veľké nároky). Na druhej strane ten 3D terén mi asi najviac v openttd chýba. Skrátka chcem rozmýšľať, ako trať previezť cez kopce a také hlboké rokliny v izometrickom 2D... si moc predstaviť neviem. Ak tam budú PBS semafory a vlaky nebudú blúdiť, tak hre veľmi fandím.
  • Hru jsem si koupil 4.9. hned jak vysla, kdyz jsem na ni narazil na Steamu pri jednom ze svych mnohych pokusu najit konecne nejakou moderni dobrou budovatelskou strategii. Neni draha, zaplatil jsem za ni 25 euro (btw. lonsky SimCity 5 me stalo asi 40 Euro ). TT, TTD a OTTD me po par letech obcasneho hrani uz prestaly uspokojovat. Daji se tam sice stavet obrovske a propracovane dopravni systemy, ale simulativnost realneho sveta silne pokulhava (Uhly zatacek redukovane na 45 (zeleznice) ci 90 (silnice ) stupnu, lidi kumulujici se ve stanicich a chtejici odvezt kamkoli, treba i do te nejvetsi pr..le, z densniho pohledu opravdu zastarala grafika...). V tomto ohledu je novy TrainFever presne to, na co jsem jiz nekolik let cekal. Krasna alpska 3D krajina s mnozstvim hor, udoli a rek, kde stavite sve zeleznice. Musite dbat na to, aby nemely prilis velke stoupani, prilis velke zakriveni zatacek, aby moc nestaly. Chce to trochu cviku, nez se to naucite, ale je to zabava. Je dobre vyuzivat zobrazeni vrstevnic a kazdou trat si pekne dopredu naplanovat. Kdyz se potom podivate na cely svet z ptaci perspektivy, vypada to jako letecky snimek opravdove krajiny s zeleznicemi (mesta s nadrazimi na periferii a z nich se rozbihajici koleje, ktere se line a velmi pozvolne klikati po okoli...). Zeleznic nepostavite takove hafo jako v OTTD, ja jsem mel treba po osmi hodinach hry (60 roku ve hre) vsehovsudy deset vlaku, ale vynahradite si to tim, kolik pile a napaditosti vlozite do jednotlivych z nich. Takze abych to shrnul, s hrou a investici do ni jsem naprosto spokojen.
    • Doporucuji si zahrat znova openTTD, me k tomu donutilo castecne zklamani z teto hry - ktera ma sice dobry potencial, ale rozhodne v soucasne podobe nenabizi nic vic nez hezkou grafiku (takze hru si zahraji az pozdeji, pokud ji vyvojari daji dohromady). V openTTD jiz totiz lide cestuji na urcite misto (traba nastavit v nastaveni hry) a to daleko chytreji, chcou se dostat do urciteho mista (pres urcitou prestupni stanici), ve TF je to nejspis tak, ze lide proste cekaji na urcitou linku (i kdyz do toho mista kam chteji jede i jina a driv). Navic je pekne vyobrazeno kam cestuji - netreba si delat pruzkum klikanim na spoustu panacku kam jedou. A pak treba to ze v openTTD jde pomoci novych semaforu zajistit realny provoz (vlak si napr vybere prazdne nastupiste a nema pevne danou trasu kudma jet). TF ma otresnou spravu vlaku a celkovou prehlednost, navic spoustu chyb (vlastne nevim na co tam byla beta verze). TF stejne fandim a doufam, ze bude dost otevreny pro mody, ale v soucastnosti to proste nedosahuje ani zdaleka kvalit a hratelnosti openTTD.
      • kde v nastavení najdu kolonku pro toto nastavení?
    • Ano tak dá se na to stavění dá zvyknout, doufám, že brzy bude Build, kde bude možnost postavit i kratší platformu. Na co jsem došel až na druhý pokus je, že železnici propojující dvě města je lepší postavit víc na periférii, kdy k nádraží připojíte současně i nádraží autobusové a svážíte tam lidi z přilehlého města. Lidé totiž jsou v téhle hře asi ten váš největší konkurent, protože jakmile je nejste schopen svést v adekvátní době, jdou raději pěcha. Ale na nějakou městskou dopravu se asi dá soustředit až máte odehráno pár desítek let a dopravní prostředky jsou dostatečně rychlejší než lidská chůze. Geinální mi přijde, že se dá na každýho človíčka kliknout (dají se ale proklikávat i osobní auta), podívat se kam jede, kde bydlí... to je výborná myšlenka a myslim si, že to fanouškům oTTD, nebo aspoň mě, hodně chybělo...
  • tak co už to někdo hraje? Na 'papíře' to vypadá moc pěkně, ale rád bych nějaký reálný info a na recenzi se mi nechce čekat :)
  • Přesně jak jsem očekával. Náročná grafická kravina co nesahá opravdovým dopravním hrám ani po nárazník.
  • Reálný železniční (dopravní) systém s jízdními řády jde +- realizovat v OpenTTD s nějakými patchi. Jednu dobu jsem si s tím docela hrál a vytvořil celkem velký dopravní systém ve Východních Čechách s návazností na Prahu. Dá se tam nastavit přesný jízdní řád, využívat návěstidla atd.

    Tahle hra podle prvních komentářů hráčů je jen takové Lego, vypadá to hezky, ale na funkční "ošklivý" Merkur to nemá :-)
  • Ahojte, vie niekto ako a kde stiahnúť posledný patch pre túto hru ?
    Na ofic. stránke síce o tom píšu, ale nenašiel som žiadny link na stiahnutie...
    http://www.train-fever.com/2014/09/stability-patch-released/

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit