Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zase a opet zde mame post o KC... Par lidi melo pravdu, ze se z toho stane KC blog.
    • Tak se všichni chyťte za ruce a na protest skočte z mostu *3*
    • Mart9
      Kéž by tu byly články a informace o KC každý den.
      • ... alespoň 2x denně.
    • Keyz
      http://www.youtube.com/watch?v=3I81Kr_y0bA#t=49s
  • Zajímalo by mě jestli to bude kopatibilní s oculus rift. A k té hranici bych si přál aby zůstali svoji přestali se koukat co se jak prodává ... a udělali hru která tu ještě nebyla ... Taky bych chtěl aby byla možnost hrát ženský charakter . Vím že se to k tomuto tématu až tak nehodí. Ale je tolik žen co také milují středověk. A bylo by fajn kdyby mohli hrát za své pohlaví.
    • Ja se priznam, ze moc nerozumim tomu hlasitemu volani po zenskem charakteru. A ted nemyslim konkretne treba ten tvuj prispevek, ale ten pristup obecne... je to hra nebo lepe receno je to pribeh kovare Jindricha, jak se zaplete do pletek, zachrani krale, zabije draka, dostane kralovstvi a pul princezny k tomu.

      Stejne jako CoD je o Soapovi a AssCreed o Eziovi. Proc neni takova hlasita mensina volajici po tom, aby v CoD mohl clovek hrat za zenskou misto Soapa? Proc se tu nehulaka, jaktoze v AssCreedu jsi jen Ezio a ne Ezia?

      Totiz abychom si rozumeli, mne vubec nejde o nejakou tu zenskou a genderovy nesmysly. Ale prave tohle... jak to nazvat, odmitnuti scenare? Brojeni proti napsanemu pribehu? Jo, kdyby KC bylo rpg, kde si clovek tvori hrdinu a vse ostatni je na nem prakticky nezavisle (BG, TES...), tak budiz. Ale KC vypravi prihody kovare Jindricha.

      Nevim, mozna je to zpusobeny prave tim, ze lidi to asi nejvic srovnavaji s nejblizsim titulem, coz je prave serie TES, kde je hrdina prakticky anonymni/libovolne zamenitelny. Pritom u co ja vim, u Deus Exu by je to nenapadlo, protoze Deus Ex je JC Denton. A ne tlusta cernoska s ruzovejma vlasama, nebo co by vlastne lidi chteli.
      • Problém je, že si lidi neuvědomují žánr této hry. Ono to bude nakonec více podobné Mafii než Skyrimu. Bude to taková Mafie ze středověku s rpg prvky.
      • Opravdu nechápu proč proti tomu tak zbrojíte když si na začátku vyberete muže nemusíte ani vědět že tam je možnost nějaké ženské postavy. i když to bude zvláštní a třeba dobově nepravděpodobné. řekněte mi od kdy je více možností s kterých si můžete vybrat špatně ?
        • No ale musím uznat že se alespoň snažili trochu vyjít vstříc. a za to je chválím .. navic když je tady vidět jakej má majorita názor asi nemájí ani na vybranou. hold " "stopro se najdou lidi, co budou pindat, že v té době ženy byly tak možná v kuchyni a jediné čím se oháněly byla vařečka. Tohle není Johanka z Arku."
          • ucho
            tak já se třeba na ty její questy těším. nějaké to nahánění slepic po dvorku, chytání slepice a pak sekání hlavy na špalku jako minihra. vaření slepičí polívky a tak. pak vymetení světnice za pěkný achievementek "šikovná hospodyňka". prostě takový pohodový tutorial.
            • Tilwaen
              Nezapomeň na praní prádla - podle jednoho z videoupdatů se prádlo bude špinit a bude ho potřeba časem prát :-)
        • Prostě je to napsaný jako postava pro chlapa, co na tom nechápeš? Nebo by si snad chtěl, aby Conan byl žena, Terminátor měl prsa a Rambo chodil v tangáčích?
          • "Conan byl žena, Terminátor měl prsa a Rambo" (netuším co to s tím má společného)
            • Tilwaen
              ODY, jde o to, že pokud bys hrál za ženu, tak nejde jen o to, aby vývojáři poupravili pár dialogů. Oni by je museli upravit téměř všechny, aby to bylo poplatné té době a tomu, jak by okolí na ženu, potažmo její činy mimo pole a kuchyni, reagovalo. A to je zase několik měsíců práce navíc - nejen kompletní přepis dialogů, ale i jejich dabing a performance capture. Zaklínače také hrajeme za Geralta a ne Geraltici - a je to tak dobře. Mně třeba i do ME sedl mnohem více chlap Shepard než femShep. Pokud si Tvé kamarádky chtějí zahrát, tak si zahrají, absence ženského charakteru je irelevantní.
            • :Lukáš
              Děkujeme za tak vyzrálí a konstruktivní příspěvek. Pokud je toto vrchol tvých komunikačních schopností opravdu lituji všechny které poctíš svou přítomností ...
            • ODY, ty jsi ten typ člověka, co je idi@t každý den v týdnu.
            • Tam jde čistě o příběh, nic jiného, pokud by tam dali babu, stopro se najdou lidi, co budou pindat, že v té době ženy byly tak možná v kuchyni a jediné čím se oháněly byla vařečka. Tohle není Johanka z Arku.
            • ucho
              ODY: tak jim vysvětli, že je to příběhové RPG. snad tvé kamarádky nejsou hloupé a pochopí to...
            • O mě nejde já budu hrát za muže .. přijde mi to přirozenější .. ale byl bych rád kdyby tam ta možnost byla. Už jen kuli kamarádkám co znám z okolí bitev. které by něco takového ocenily
            • Pokud tak převelice chceš hrát za ženu ODY, tak ti odpovím tvými slovy "na začátku vyberete muže nemusíte ani vědět že tam je možnost nějaké ženské postavy" akorát si vyměň slovo muž za ženu a máš to *3*
          • Jeden Terminátor prsa měl a zase úplný propadák to taky nebyl.
        • ucho
          třeba proto, že pro ženu by byl ten příběh nereálný a proto je to od začátku nesmysl...
      • S tímto názorem plně souhlasím! ..navíc, čím méně charakterů na začátku, tím více se můžou zaměřit na opravdu propracovaný a do detailu vymyšlený příběh bez větších logických zádrhelů jako to například předvádí série Witcher.
        • Protože jsou ženy naprosto jiná rasa. a proto musí mít úplně jiný příběh ? comon těch změn nemusí být ani zdaleka tolik. Navíc je to smyšlený příběh (v reálných kulisách ) takže by na tom ani tak moc nesešlo
          • samozřemě že jsem to myslel ironicky. možnost pohlaví omezuje příběh jen minimálně a i to se dá změnit s troškou práce. řekni mi kolik omezeni v příběhu v assasincreedu by jsi musel udělat aby jsi tam mohl mít možnost ženy . žádné jen by jsi ji trošku upravil dialogy. koukni se třeba na mass efekt jedno z nejúspěšnějších rpg jak jim to tam pěkně fungovalo . takže celá tato debata končí tím jestli jsi nebo nejsi schopen přenést přes srdce že tam bude možnost hrát ženu když je to dobově nepravděpodobné. Navíc by to pozitivní i pro zahraní hry znova. zjistit kde se ty dvě verze liší .
            • ucho
              takže trolling, ok
          • samozřemě že jsem to myslel ironicky. možnost pohlaví omezuje příběh jen minimálně a i to se dá změnit s troškou práce. řekni mi kolik omezeni v příběhu v assasincreedu by jsi musel udělat aby jsi tam mohl mít možnost ženy . žádné jen by jsi trošku upravil dialogy. koukni se třeba na mass efekt jedno z nejúspěšnějších rpg jak jim to tam pěkně fungovalo . takže celá tato debata končí tím jestli jsi nebo nejsi schopen přenést přes srdce že tam bude možnost hrát ženu když je to dobově nepravděpodobné.
            • ucho
              jsi tak hloupej nebo jen troluješ? (jak jinak chceš vysvětlit, když ti autoři řeknou, že ten příběh by v té podobě za ženu nedával smysl, a ty tady dokola opakuješ, že by tam žena klidně být mohla, proč to ignoruješ?) srovnáváš nesrovnatelné hry. to že se o nějaké hře říká, že je to RPG, ještě neznamená, že budeš mít maximální svobodu. příběh, o který se budou v KC snažit, jednoduše pro ženu není reálný, smiř se s tím. žádná malá úprava by tomu nepomohla. drtivá většina questů by za ženu prostě nedávala smysl. dyžtak si představuj, že je ta hlavní postava homosexuál, jestli ti to pomůže.
          • Tak ženy samozřejmě nejsou jiná rasa ale určitě se většina lidí shodne, že ženy přemýšlí docela odlišně (vyjímky se určitě najdou) což se s věkem ještě prohlubuje. Možná se ti zdá že příběh by se přepisovat moc nemusel ale pokud by měl mít hlavu a patu tak můj skromný názor je že právě by se přepisoval hodně.
    • Pokud vím, tak Oculus Rift hra podporovat bude a co se týče průchodem hrou s ženskou postavou tak to velice snadno vyřeší modeři *5*
      • No hlavně kdyby ste se podívali na kickstarter tak byste viděli že za 600 000 liber je playable female character :)
        • Tak pokud bys četl i další info, tak bys věděl, že ten playable female character bude playable jen tak trochu.
          • kdyby jsi četl ten příspěvek nad tebou .. věděl by jsi že už to sem někdo napsal :P
            • Já už jsem starší člověk, píšu pomalu a než to dopíšu tak už je to na pí*u *15*
        • To ano ale jen na začátku hry a nebude mít schopnosti válečníka ale jen zloděje a barda. Tím nechci říci že hraní za ženskou postavu schvaluji (vzhledem k době kdy se hra odehrává) ale reagoval jsem pouze na dotaz ODY.
        • nice :) diky za info
    • Magister_Peditum
      Pokud ty ženy opravdu milují středověk, tak budou vědět, že hraní za ženu by bylo ve středověku docela fantasy.
      • XorxoxTalarius
        A nebo maji tezky matersky syndrom a potrebuji se o nekoho starat a tak jim nebude videt skakat jak hospodar piska, pripadne stoji *1*
      • Uznávám že je to dost kontroverzní ale není to nemožné. a opravdu tím nechci něco takovédleho http://i.imgur.com/8b16nbv.jpg
  • Az na moznost hrat za ženu a turnaje mají desný stretch goly
  • Tak jsem se podíval na video updates. Začínám nabývat dojmu, že Kingdom Come nesehnala vydavatele jednoduše proto, že Danově angličtině nikdo nerozuměl.
    • nekromant33
      Myslím že by ses měl podívat na některá videa s tvůrci z neanglicky mluvících studií, takovej Yerli nebo kdokoliv z CDP Red má mnohem míň srozumitelnej přízvuk než Dan. I několik lektorů na různých vysokých školách jsem u výslovnosti pousmíval víc než u warhorse videí. Nevím jestli zrovna ty, ale na internetu si hraje na frajera každej a vůbec bych se nedivil kdyby většina těch co na ten přízvuk tady v diskuzi pi*ujou sami nedají v konverzaci s rodilým mluvčím správně gramaticky a výslovnostně dohromady jedinou větu. Elitářství si můžeš dovolit tak mezi lidma který tě znají osobně a může to na ně působit. Tady seš za koko*a.
      • Heh, elitářství? Když umíš malou násobilku, cítíš se jako elita? *4*
        • nekromant33
          Jestli srovnáváš ovládnutí jazyka na tolik, abys mohl pefektní a bohatou angličtinou pitchovat takovejhle projekt a malou násobilku, pak je to označení na místě.
          • Kdo mluvil o perfektní a bohaté angličtině?
            • Predpokladas spatne.
            • nekromant33
              Přepokládám že to je tvoje představa jak by měl Dan anglicky umět aby mohl mluvit na veřejnosti, v nejhorším případě v tvé analogii násobilka velká... na asertivitu tu moc čas nemám. Ale už jen to, že ses v předchozím příspěvku chytl jednoho slova mě asi stačí ke štěstí.
    • Nevim co to kecas, protoze Danova anglictina mi prijde naprosto v poradku. ALE i kdyby nebyla, jakoze ty jsi neposlal jediny priklad ze neni, bylo by to jedno. Na Kickstarter jsem neposilal penize za odmenu jak kdo umi anglicky, ale protoze chci tu zatracenou hru, ktera s tim ma pramalo spolecneho. A vis co? I kdybys umel anglicky lip nez on (jakoze neumis), jsi naprosto nicotny, zbytecny a neuspesny clovek. Jak to vim? Protoze nikdo normalni a uspesny by tady nemel cas a ani potrebu hazet takovy kecy do fora jako ty, ty ubozaku :D ale byl by naopak nad veci i kdyby Dan mluvil velsky..
      • Mám rád laskavý křesťanský humor. *4*
    • Horko těžko by si to odříkal stejně ty naše opičko z východu :)
      On se totiž tvůj přízvuk od jeho nijak zvlášť neliší :)
      • Můžeš se s Trolldou na to složit. *4*
        • Ty naše chudinko :) sám proti všem.Bojuj trotle bojuj ! :)
          • Nemůžu, mám rande s tvojí mámou. *4*
            • Jak bys chtěl, aby se jmenoval tvůj nový bratříček nebo sestřička? *4*
            • Ach ti náctiletí :) Možná si to neuvědomuješ, ale tímhle urazíš maximálně tak děcka ve svém věku, ale dobrý shazuj se dále dítě :)
            • Skončil, prý jsi v posteli lepší než já a už se se mnou nechce vidět. C'est la vie. *5*
            • Jestli si se chtěl shodit ještě více tak si nepochybně uspěl :)
              Gratulace chudáčku, dostal jsi se na dno, ale věřím, že tvůj trotling ještě neskončil :)
    • Blue.Shark
      Dworkin...se stim smiř! *1*
      • Nidky, Zmikunde! *1*
    • USER47
      Velká část lidí pohybujících se ve vysokejch pozicích nadnárodních korporací mluví zhruba stejně. Sami žertují, že oficiální jazykem byznysu je díky multinacionálnímu prostředí "bad english".

      Danova angličtina zcela určitě nepůsobí nijak mimózně při komunikaci s publisherama. Výslovnost není nijak skvělá, ale rozumět tomu je, a o to jde především.
      • Tak mi pověz, jak je možné, že třeba pánové z CD Projektu mají _řádově_ lepší výslovnost než Dan Vávra. A to je jen příklad, protože se mi nechce hledat rozhovory s jinými vývojáři. Je to divný, ne? Proč si u nich neřekli: "No jooo, rozumět tomu jde, tak proč bychom se to učili pořádně vyslovovat?" Já ti řeknu, proč si to neřekli. Protože nejsou blbí a protože vědí, že umět správně vyslovovat je jako čistit si pořádně zuby. Když to neděláš a neseš zajímavej produkt, tak tě s tím nikdo nevykopne, ale plusové body tedy rozhodně sbírat nebudeš.
        • Hanzales
          Já zase viděl pár rozhovorů s vývojáři, kde si člověk bez anglických titulků dole ani neškrtl, jak jim nebylo kolikrát rozumět. Já se taky občas divím, když někdy lidi mluví anglicky mnohem lépe, mnohem plynuleji, mají mnohem větší slovní zásobu, ale intonace a přízvuk je až do uší bijící. Na druhou stranu chápu, že někdo na to cit má a někdo prostě nemá, no. Pokud si člověk netvoří výslovnost vlastní a sdělenému textu rozumí dokonale i méně zkušený angličtinář, pak fakt nevím, co a proč řešit. Myslím, že úroveň Danovy angličtiny s investorama fakt nemá lautr nic společného, jen ti dnešní investoři hledají něco krapet jiného a "jistého" (případně na mobily) :P Ale hráči ukázali, že o takové hry stále zájem je a veliký, což je jedině dobře.
        • Potenciálního vydavatele zajímají úplně jiné věci, než výslovnost. A co se týče CD Projektu, co takhle opačný příklad, frankofonní Kanaďani z Ubi/Eidos Montreal. Jejich angličtina s hustým francouzským přízvukem, to je teprve lahůdka. A nezdá se mi, že by jim to bránilo v tvorbě velice úspěšných AAA her.
          • Myslím, že nejen ty zaměňuješ "přízvuk" za "výslovnost". Není to jedno a totéž.

            Potenciálního vydavatele zajímá v prvé řadě to, kolik mu projekt vydělá peněz. A pokud je předpoklad, že mu jich vydělá dost, tak mu ten projekt může jít pitchovat třeba pochcanej a pozvracenej bezdomovec. Čím menší je ten předpoklad, tím větší roli hraje dojem, který se podaří u vydavatele vyvolat. Dál už si odvozuj sám.
    • Čím míň je angličtina zasraná přízvukama, tím víc jí jde rozumět. Mi právě přijde hodně srozumitelná už jenom proto, že tam nepřevaluje žádné slovo v puse hodinu. Ale uznávám, že to je třeba tím, že sem Čech. Když dám příklad ruského přízvuku, tak ten sice zní strašně, ale často slova vyslovujou jasně, což se o Britech teda říct nedá.
      • To je jak rict, ze cestina je zasrana mekkejma souhlaskama. Ono to bez nich taky jde a dost mozna je to pro cizince jednodussi.
        • Ne, to je jak říct, že pražákům nejde rozumět. Měkké souhlásky jsou snad součástí češtiny a z přízvukem to nemá co dělat.
      • já Danovi rozumím v klidu, sem tam nejaký slovou nepochytim ,ale to je tim že já neumim uplně skvěle anglicky, ale je mu rozumět uplně v klidu.
    • Veskoslav
      Je zvláštní, že Danovu angličtinu řeší jenom Češi a povětšinou ještě takoví, co řeknou Hello, my name is potatoe.
      • Ano. Na zapade se tak nejak predpoklada, ze opice z vychodu mluvej jako prasata. Ovsem s predsudky je radno bojovat, ne je posilovat.
        • Veskoslav
          Co to meleš proboha? Slyšel jsi někdy mluvit angličana nebo američana? Třeba taková "velšká" angličtina je vyloženě lahůdka pro porozumění. Tudíž pomalu se Londýňan nedorozumí s Velšanem. A opice z východu mluví jako prasata? Ty budeš nějaký hodně zamindrákovaný debílek, co si myslí, že o nás tak smýšlejí. Asi jsi nevytáhl svou prrdel z té vesnice, kde bydlíš..... *7*A ano znám dost lidí ze "Západu" osobně, v červenec-srpen pracovní stáž Německo a Británie. A jediní, koho serou na Západě, tak jsou Poláci a Rusové a cikáni, ale ty nesnáší všude.
          • Ty ses ale naivka. :)
            • Jack1947
              Tak Veska rad Vavru a jeho vous no booze, kazdy sme naky. *4*
        • wenceslaus
          Nemyslím, že to vidí právě takhle.
          • A kolik jich osobne znas?
            • A hele, jaksi ti došly argumenty *4*
            • A ještě teda dodám k předsudkům: Pár jich nemá rádo muslimy, pár jich nemá rádo cikány ale jinak takovéto předsudky nemaj, v tom seš sám *3*
            • Já znám Anglićanů asi 200, moje angličtina má k ideálu sakra daleko (gramatika ujde, výslovnost zhruba jak Danova) a neslyšel jsem jediného Angličana kritizovat *3* Občas se ušklíbnou a opraví moju výslovnost, když je hodně špatná, ale jinak jim to nevadí a občas i pochválí, že jsem schopný mluvit plynule a rozumět všemu (včetně Skotů, Irů a Velšanů).
            • wenceslaus
              Kolik vydavatelů? :-) Rodilých mluvčích znám asi tak 5 (některý nevídám pravidelně).
    • Já jsem mu tedy velice dobře rozuměl vše a ještě shledávám jeho přízvuk roztomile/zábavný.
    • Najdi mi nějaký relevantní komentář (od nečecha) k těm videím, kde si někdo stěžuje na Danovu angličtinu.
      • Takže nic? Ok, díky za neodpověď.
        • Mozna by to chtelo nezit svuj zivot jen na internetu :). Nebo aspon pocitat s tim, ze ostatni maji i jine zajmy, nez tu viset. Nicmene k veci. 13.000 komentaru cist zadarmo nebudu. Pokud mas na to cas a chut, precti si je sam.
          • Nemáš pravdu a ještě k tomu jsi hloupý.
            • Nemáš pravdu, jsi hloupý, odbíháš od tématu, jsi líný hledat a podložit své argumenty nějakými fakty a evidentně si mě s někým pleteš protože tvůj přítel zcela jistě nejsem.
            • A napsat prispevek na internet a myslet si, ze kdyz ten druhej hned neodpovi, tak odpovidat nehodla, je podle tebe co? Vrchol inteligence? Spis tuposti, priteli.
          • Já jsem je tedy shodou okolností četl všech 13,225 a ani jeden tedy kromě čechů si na Danovu výslovnost nestěžoval *3*
            • Jsi hodne dobry, ze si venoval cas 13.225 komentarum.
            • Blahopreju k tomu uctyhodnemu vykonu :)
  • Ty nové mety už přidávali zbytečně, řekl bych že to skončí někde u 700. Leda že by se nechal někdo nalákat na video s koněm, to bylo excelentní...
    • Oni budou pokračovat ve vybírání i po kickstarteru.
    • Tak na Kickstartu si lidi psali, aby dali nové goals, aby lidi měli motivaci přihazovat; ale né, oni by měli poslechnout nějakého Rodríga z Horních Kotěhůlek a na všechno se už vysrat.

      Skončí u 700? Jak to víš? Máš k tomuto nějaké relevantní výpočty které tě k takovéto částce dovedli? Nebo sis to jenom tak vycucal z prstu?
      • Neříkám, že se na to měli vysrat, jenom si myslím, že těch 800 nedají. A když tě to tak zajímá - ano, vycucal jsem si to z prstu.
      • staci si projit diskuzi
        kicktraq.com/projects/1294225970/kingdom-come-deliverance/
    • Veskoslav
      Jelikož za 3 dny vybrali 49 000 Liber a nějak se to v postupu nehodlá zastavit, tak těch 800k je více než reálných.
    • To dulezite teprve prijde - video se souboji, ale i tak bych rekl, ze pres 800 se dostanou tezko.
  • Vitekb
    Ten 800k stretch goal mi přijde celkem hloupý a nic moc, ale turnaje na druhou stranu zní velice dobře.
  • Tak to je jasné :D Areny ale PvP
  • Jestli se dobře dívám, tak knight edice je už za 20 lider a né za 25 ...
  • Uz jsem se lekl, ze tam nebude tutorial :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit