Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Co se to tady zase sešlo za ubračené baby? Raději ať vydají plnohodnotný titul, který si podle svého vzhledu řekne o odpovídající železo, než aby hru zubožili jako Watch_Dogs. U dvou třetin článků nadáváme, jak konzole kazí hry a jak se kvůli nim oklešťují nadějné tituly. A teď, když se okleštily akorát konzolové verze a na PC jsme se KONEČNĚ dočkali nextgenově vypadající hry, se tu komunita rozpláče a padne do kolen?! Co jste čekali? Stovky NPC, pokročilé efekty a rozsah Paříže si o něco řeknou. (Dnes koupený high-end PC je zastaralý hned další týden, konzole byly zastaralé už dva roky před uvedením.) No tak si hru na maximální detaily zahraju až za rok či trochu déle, co na tom? Pro mě je to naopak palec nahoru pro Ubisoft, že se nebál do toho jít, místo aby hru okleštil (nebo lépe optimalizoval, ale to je celkem jedno). Jedním z kouzel PC verze je, že čím později se ke hře člověk vrátí, tím lepší detaily si obvykle může dovolit. Vzpomeňte, že podobně nenažrané požadavky mělo i první Crysis, které dnes na vysoké detaily rozjede kdekdo - málokdo tehdy nadával, všichni se těšili a hra i dnes vypadá skvěle a rád si jí přibližně ob 1 rok zahraji - tehdy to ale byla PC exkluzivita a nikdo nepřirovnával nároky ke konzolím (kam jsme to klesli?!). Tohle je velice podobná situace, zapomeňte na konzole, ty jsou okleštěné, a holt se smiřte s tím, že se ze začátku budete muset omezit. Nedělám si iluze a vím, že polovina lidí tady si to stejně stáhne a nikdy nekoupí, pro platící hráče je to ale ve výsledku winwin situace...
    • Je hezké, že hra ještě nevyšla a ty už víš, jaký to bude skvělý nextgen.
      Třeba to po vydání bude stejná hovadina jako podobně vyhypované Evil Within.
      A nesouhlasím, že si to polovina lidí stáhne, řekl bych tak 99%, já tedy určitě.
    • Mas naprostou pravdu az na jeden detail, na crysis se kvuli narokum prave take hodne nadavalo a tento hate zpusobil, ze se hra malo prodavala a crytek se preorientoval na konzole. Jeste lepsi bylo, ze crysis byl vlajkovou lodi pc platformy, na kterem se dokazovalo, co pc platforma zvladne a co by nakonzolich nikdy nemohlo byt (byt to pc hraci take poradne nespustili), ale jen do doby, nez to crytek vydal i na konzolich.
      • Myslis to ako sa od dlohodobych predajov Crysis a expanzie dopracovali az Crysis3 predajnemu prepadaku a Ryse katastrofe a az takmer ku krachu? Tak to im vyslo priam skvelo.
        Crysis na konzoly predsa nevysiel v stave ako na PC, vysiel orezany na ich moznosti a dokonca vypustil celu misiu, zhodou nahod prave tu kde sa lietalo , oficialne "lebo bola nudna".
        • Ano, myslim to, jak od mizernych prodeju na pc platforme utekli na konzole, kde se pozvedli, aby nasledne spatnymi investicemi dí sveho rozsireni a spatnou sazkou na xboxone a opakovanou chybou tvorby technologickeho dema na misto kvalitni hry zase privedli do upadku.

          Crysis ktery by na konzolich nikdy nemohl vyjit na nich vysel. A ta hra je prakticky totozna. Proste trapas. Od te doby se na crytek nese hate :-).
          • Myslis tie mizerne predaje , kde su predaje Crysis 2 na 3 platformach mensie ako PC only? AS Crysis 3 este nizsie? Tak to bol panecku uspech.
            • Presne tak, protoze pocet prodeju bez dalsich znalosti o nicem nevypovida, zvlaste v pripade crysis, ktere se na pc prodavalo s velkym spozdenim za minimalni cenu ve srovnani s prodeji na konzolich za plnou cenu. Ale tobe je to jedno, klidne srovnas prodej za 1€ s prodejem za 50€ jako rovnocenny :-). To jsou panecku pocty.

              Na oldgen konzolich se crytek vzmohl, jenze to prosustroval nepodarenymi investicemi do vlastniho rozsireni a nepovedenym techdemem pro nextgen xbox.
    • CrocoRay
      Nechci se vyjadřovat ke každému bodu a nějak hádat. Ale když už to přirovnáváš ke Crysis, tak ten byl revoluční a vypadal lépe než hry, které vycházely roky po něm. AC: Unity nevypadá tak přelomově a je podle mě náročnější než některé jiné lépe vypadající hry.
      • Málokterá hra nabízí tisíce v zásadě NPC na obrazovce, takže nabušený procesor je pochopitelný. Všemožné detaily Paříže si pak žádají stupeň grafického výkonu. Grafika v požadavcích je možná přestřelená, ale není to tak, že by jste kvůli tomu hru nespustili a nedala se hrát. Spousta her má nadsazené požadavky a do pohodlého hraní se člověk vejde i se slabším strojem. Pro krytí zad je lepší uvést vyšší požadavky, se kterými to jistě rozjedete. Vždyť už jsou to jen necelé tři týdny do vydání, počkáme si a pak případně můžeme držkovat.
        • palver
          Ehmm... Total War? *3*
        • Tisíce NPC? Já bych s tím odhadem byl raději střídmější.
          • Ubisoft se chvástá tisíci NPC, ale i kdyby to byly "jen" stovky, i tak je to záhul.
            • Lol ...strategie ti zobrazej stovky tisic NPC a nikdo se tim nechvasta. Protoze kazdej vi, ze to sou zcela genericky modely ktery umej tak maximalne jednu animaci a to je vse.
    • Crysis bych v tomto případě vůbec nezmiňoval. Mám všechny díly a i přes to že dokázali na full zatopit nejnovějšímu HW byli přívětivé i k mnohem slabším konfiguracím PC a i tak poskytli adekvátní grafický zážitek. Jednotlivá nastaveni grafiky nabízela více než solidní manévrovací prostor a minimálními zásahy hráč získal klidně 10-15 fps k dobru a hlavně žádný 30fps lock.
      Nebudu řešit sestavu která by měla ACU rozjet na full ale to co sem dosud ze hry viděl z mého pohledu neospravedlňuje nároky na minimální konfiguraci.
      Konzole se zde řeší právem protože pár dní po launchi přijdou srovnávací videa a člověk jak se stává zvykem zjistí že na hledání rozdílu mezi jednotlivými verzemi musí použít lupu.*5*
    • Až pochopíš, že zmršená optimalizace (podle nároků víceméně nulová) neznamená technický pokrok, tak filosofuj. Ve spojením s locknutým 30 fps jsou ty nároky naprosto přepálené, zvláště při porovnání s "nextgen" konzolema.
      • Nikde se ale nepsalo, že by PC verze byla nějak omezena. O uzamčeném framratu se psalo pouze u PS4 a XOne.
        • Uvidíme. Přiznávám se, že toto potvrzené není, ale přece by PC friendly firma jako Ubisoft neochudila počítačové hráče o skvělý filmový pocit při hraní *1* .
          • Dokud to nemám černé na bílem, zůstávám optimistou.
  • To určite! na PC bude treba minimálne Radeon 7970, ab si človek zahral. Ale na konzoly, v ktorej je ekvivalent Radeonu 7850/7870, to pôjde úplne plynulo. Rovnaká architektúra grafického chipu. Ak to bude pravda, tak konzolové verzie AC:Unity budú mať pekelne osekaný grafický kabát.
    Alebo v Ubisofte fajčia riadne silný matroš.
    • ekvivalent 7870? .....
  • del0
    Ty nároky jsou zvýšený úmyslně. Ubisoft chce po PC hráčích, aby si začali pomalu zvykat na filmových 30 fps. Revoluci nezastavíš. *15*
    • CrocoRay
      Na filmových 30 fps jim kašlu. To rozjedu na svojí sestavě jako megafilm o 5ti fps a mám se dva následující roky aspoň čím bavit *1*
  • Autorova poslední věta mě velmi pobavila. My ( já) se na takový paskvil vy.ereme místo abychom začali šetřit. Ubisoft potřebuje pořádně profackovat aby se probral a to lze jen přes jejich účetní bilanci. Protože nastolený trend povede jen k tomu že při spuštění The Division konzole lehnou popelem a PC verzi si zahrají jen hoši ve středisku řízení vesmírných letu. *6*
    • kdyby byla pc komunita trochu uvedomela, tak na vyvojare pritlačí, treba tak že nové hry nekoupí hned, ale za pul roku. a to by imho ubisoft pocitil, kdyby mel takové pulroční okno v ziscích.
      • Bohužel teenageři se potřebují nejen na komunitních sítích chlubit, že to ONI už přeci hráli tu novou hru, co právě vyšla. Pepa od sousedů ji hrál až 2 hodiny po mně a tudíž WIN WIN WIN!

        Osobně mi nový hry za 60€ přijdou lol. Klidně si půl roku - rok počkám na slevu a mezitim budu hrát jiný, už předtim nasyslený hry :).
      • Tohle se dá aplikovat naprosto ve všem, ve výsledku za všechny tyhle sra_ky si můžou sami obyčejní lidé.
  • Tak ty nároky byly už oficiálně potvrzeny: http://blog.ubi.com/assassins-creed-unity-pc-specs/
    • maros.goc
      presne :)
  • Jako ty pozadavky jsou skoro stejny pro minimum a doporuceny, to zas takovy rozdil mezi tema grafarnama neni. Ale teda ze by to opravdu vyuzilo 8 gb ramek a nemeli tam nejaky mega memory leak, tak to chci videt.
    • na druhou stranu resit dnes RAM? 8-16GB je preci dnes normalka .. chapu, ze ne kazdy ma doma Titana (ja jedu stale na 560tce a pojedu dokud nenarazim na hru, pro kterou mi stacit nebude) ale dokoupit modul pameti pri dnesnich cenach snad nemuze byt takovy problem at uz pro dite s minimalnim kapesnym, studenta nebo pracanta ..
      • No jak se to vezme, graficky karty maj takovou prijemnou vlastnost, ze asi jako jediny kus hw jsou standardy pci - e zpetne kompatibilni, takze i kdybych si koupil do 8 let stare desky s pci - e 1,1 tak to pujde naprosto stejne jako v posledni generaci zakladnich desek. U pameti je to prave ale horsi, protoze do tehle starych desek bys treba potreboval ddr2 a to zas tak snadny update byt nemusi a ver tomu, ze i nejaky 5 - 7 let stary high end s updatlou grafickou kartou celkem obstojne utahne i posledni hry (do nedavna jsem to takhle mel, takze to opravdu jde).

        Kazdopadne udivju se spise nad tim, ze si nedovedu predstavit jak moc dat musi byt najednou vyuzivanych, aby aplikace opravdu vyuzila 8 GB ramky. To proste musi byt nejdou v pameti cely Pariz aj s tim animusem co tam maj dohromady. Nehlede na to, ze cele pozadavky jsou uplne nesmyslne, kde mezi intelackymi procesory muze byt rozdil tak 5% ve vykonu a o tom ze u AMD je potreba vetsi takt na minimalni pozadavky nez na doporucene uz vubec mlcim.
        • nase prispevky si neodporuji takze nevidim duvod proc nesouhlasit ;)
  • Colby.Sawyer
    No tak AC:BF mi šlapalo naprosto bez problémů. A podle těhlech HW nároků mám jen těch 50GB a na tolika GB mám uložených 60 filmů. Takže by mě měla jedna hra zabrat 1/10 paměti??!!! Doufám že je to fake a ty nároky nebudou tak šílený.
  • CrocoRay
    Tak nevím, co na tom bude pravdy, ale AC je posledními díly nějak čím dál tím více náročná, i když po grafické a celkově technologické stránce zase tak převratně nepostupuje. Je sice pravda, že tady nový Unity nabízí větší davy lidí a lépe zpracované město (zatím se mi tahle Paříž z gameplay videí líbí více než kterékoliv jiné město z předchozích AC), ale nevím, jestli je to důvod k takhle krvavým nárokům. A když srovnám třeba takový AC 4 s prvním dílem, tak graficky možná používá modernější efekty apod., ale z celkového uměleckého (či jak to říct) hlediska mi přijde furt takový stejně kreslený, jen ta voda asi vypadala lépe a byla i větší dohlednost. Ale nároky měl Black Flag teda o dost větší, a když to srovnám s takovým Crysis 3, tak AC 4 určitě vypadal hůře, ale na nejvyšší detaily snad byl i náročnější :-)

    A Watch Dogs jsem nehrál a chci si ho zahrát, až trochu upgraduju. Ale když se dívám na grafiku a srovnám to s nároky na hardware, tak si taky říkám, že jinde jsou na tom trochu lépe.
    GTX 780 jako doporučená? No samotná grafika stojí více než celý počítač člověka, který nehraje hry *1*
  • Ubisoft - to je ta firma, jejíž zaměstnanci tvrdí, že na PC se optimalizovat nemusí, protože is uživatel koupí novou grafickou kartu? *15*

    Klidně si ten jejich odpad kupujte, ale pak nebrečte. *3*
  • Pokud takhle dopadnou opravdu ty nároky tak by se ubisoft týpci měli poliskat navzájem...ty minimální jsou naprosto směšné a navíc to je silnější sestava než konzole. A těch 50 GB? ...se asi bojí aby to lidičky nesosnuly s torrentu *15* ,pokračujte dál ve vašich neoptimalizovaných portech a brzo se budou vaše ,,AAA´´ pro PC pouze stahovat *7*
    • 50 GB bude brzo u her standard. Vždyť už tu takové v minulosti byly i bez nextgenu. A stahovat to stejně lidi budou, akorát ze Steamu/UPlay. COD má taky 50GB. Akorát nevím, na kolika DVD to vlastně vyjde v krabici, když Bluray stále v PC má minimum lidí a někteří už ani tu DVD mechaniku *1*
    • rozumne uvazujici clovek jim za tuhle dojicku na penize nemuze dat ani korunu uz ted,natoz kdyz to takhle zprznej

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit