Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nechápu ty oslavy ME2. DA2 je v porovnání s tou lineární střílečkou superkomplexní rpg s nekonečnou volností pohybu.
    • Lineární? Mass Effect a lineární? Wow. Musel jsem to dohrát 3x abych vůbec projel většinu možných příběhových větví. Střilečka ano, lineární nikoliv.
      • Střílečka? Ne. Lineární? Taky ne. Až teda na hlavní linii. Jinak sis mohl plnit úkoly, jak se ti to zrovna hodilo. :)
        • No výborně, dostáváme se k tomu, co vlastně je střílečka. Proč Deus Ex je střílečka a ne RPG? A nepřipomíná ti náhodou Mass Effect trošku Gears of War spíš než třeba NWN? To bychom pak mohli tvrdit, že CoD je vlastně RPG, protože tam se taky levluje. A to je tak jediné, co ti k tomu řeknu, diskuze s tebou jsou skoro pokaždé slepá ulička.
    • Volnosti mozna, superkomplexni RPG taky mozna, ale tam to tak nejak konci. Pribeh je 'odflaknutej' po druhym aktu a rozhodnuti nemaji moc velkej dopad na pribeh
      • Odfláknutá je relativně spousta věcí, hlavně technickýho rázu, příběh mezi ně ale rozhodně nepatří. Vše sedí, vše pasuje, dialogy jsou bezvadně napsaný a ještě líp nadabovaný a postupně se rozvíjí spor mezi 2 frakcemi, kterej nakonec přeroste v ozbrojenej konflikt. Je taky dobrý zmínit, že vedlejší questy jsou výborně chytlavý, dávají smysl a vyrovnají se těm hlavním. Ale to proto, že jsou komplexní a ne jenom jako omáčka bez chuti kolem dějový linky, a ne že by ty hlavní byly tak bídný. Za celou dobu jsem narazil na jedinej úlet, a to bylo křečovitý setkání s Alistarem, který tam bylo účelně a násilně podstrčený jen pro zavzpomínání na starý dobrý časy. Některá rozhodnutí pozdější dopad mají, a to je na hře právě to sladký. Vy nevíte, jestli tohohle skutku budete později litovat, nebo ne. Ale není možný ovlivňovat hlavní kostru příběhu, jak by se hráči zachtělo. Jo, často se jedná jen o kosmetickou úpravu dialogů, která vyústí v jedinej možnej závěr. Linearita není nepřítel, pokud je užívána moudře. Pokud je příběh v něčem jinej, než ten z jedničky, tak je to především tím, že víc šetří heroismem. I když je ho tu pochopitelně taky dostatek.
        • Pardon ale s vedlejsimi questy nemohu souhlasit, minimalne tretine, ne-li polovina, je tvorena divnymi questy v podobe toho, ze nekde v bedne najdete predmet a za mar drobaku ho strcite nakymu NPC a konec - quest je hotov.
          Pribeh je odflaknuty v tom smyslu, ze v druhym a tretim aktu Hawke(hlavni postava) nema zadny cil, zadnou silu, ktera ho zene dopredu ke konci pribehu. Proc se porad zdrzuje v Kirkwallu, kdyz vsechno, ceho chtel dosahnout v Aktu 1 uz ma? Neni zadny duvod, aby se pletl do sporu jinych frakci.
          A ten konec? Bez spoileru jen musim rict, ze je OPRAVDU dementni a tim nemyslim posledni cutscenu.
          • Aha, to jsme si nerozumněli. Sbírání předmětů nepovažuji za vedlejší quest, i když tam podle journalu pravda náleží. Myslím tu spoustu normálních vedlejších úkolů, plus questy vašich kumpánů. A ty skutečně na úrovni jsou. Konec mi jako opravdu dementní nepřišel, je ale jasný, že dvojkou tohle rozhodně nekončí. Důvod, proč se plíst do sporu obou frakcí a) mám na něj vlastní názor a chtěl bych ovlivnit výsledek, b) stávám se vlivnou osobou a obě strany by se rádi těšily mojí přízni, takže mě do toho zatáhnou.
            • Po C) mam tam surodenca ktoreho nechcem nechat v srackach kedze je to posledne co ostalo z rodiny v Lotheringu :-) pre mna osobne to by bol jediny dvovod preco sa trepat do konfliktu medzi dvoma frakciami kde ani jedna z stran neni nevinna .
            • Questy kumpanu, pravda, spatny nejsou, ale setkal sem se s dost osklivym bugem hned pri prvnim hrani - Merrillin quest v tretim Aktu je kompletne bugnuty a to tak, ze nejdriv dostanete zaverecnou cutscenu a az pak dostanete teprv zacatek questu.
              SPOILER A to s tim sporem - proste me stve, jak vas hra v podstate prinuti si vybrat stranu(pricemz na tom vubec nezalezi, oba konce jsou stejne) aniz by to udelala nejak chytre, aby jste si podvedome nejakou tu stranu vybral sam a nemusel ste se ptat sam sebe "Co porad delam v Kirkwallu? Ferelden uz je v pohode, prachy mam, tak proc tam neodjedu?". Nehlede na to, ze hra vam neustale ukazuje magy ve spatnym svetle - porad narazite na magy, kteri se obratili k blood magic, nebo se z nich stali 'abominations'. Templari maji akorat silenou sefku.
  • A není to kachna? Nejsem na celém internetu schopný najít jediný zdroj, který by tuto informaci potvrdil.
    • facebookové oficiální stránky EA, Dragona Age, Mass Effect a to jak anglické tak aji české ;)
      • Link? Nebo screenshot? Ani na oficiálním twitteru, ani na oficiálním fb účtu ani zmínka.
    • Je dost mozny ze EA Czech to vydalo driv nez melo. Viz prvni obrazky 'love interests', ktery vydali na Valentina - nikdo predtim nevedel kdo z postav bude mozny LI
  • Amylee.Anderson
    Zoufalý čin.
  • Daniell605
    Nice =)
  • Kdyz jsem videl prvni gameplay videjka ze dvojky, neveril jsem vlastnim ocim. Vubec se mi to nelibilo, ale kdyz jsem rozehral demo, ktere je sice skutecne hloupe, docela me to chytlo. Soubojovy system vypada na videu blbe, ale je dost chytlavy a verim, ze i ten skromnejsi pribeh by mohl byt zajimavy. Bohuzel tu neni ceska lokalizace no. Nebo alespon kdyby se daly rozhovory pauznout jako tomu je v Neverwinter Nights 2 abych si mohl pripadne nezname slovicko dohleda ve slovniku. Skoda no. Pockam si jestli vyjde cestina, pripadne to risknu se svoji znalosti jeste jednou tak za pul roku.
    • Kori
      Čeština vyjde, ale ještě pár měsíců to potrvá...
  • Já tomu rozumím. Hra která se dá dohrát za 13-18 hodin je moc krátká. Tak alespoň jednu další zdarma. Jen mi přijde ME2 na stahování poněkud veliký. Pokud člověk nemá net na vysoké škole.
    • Jsem rád, že jste tvůrce za délku hlavní linie takhle odsoudili. Taky bych jim dal mínus body. Díky za podporu.
    • Za 18 hodin to projde jen hovado na easy obtížnost, neřešící vedlejší úkoly, a tak nějak celkově na všechno srající...

      Co je pro dnešní vysokorychlostní internet pár giga...
    • 13-18 hodin? WTF *8* Pokud to někdo dohraje za 13 hodin, tak ho s klidným svědomím můžu označit za turboklikačku hrající na easy/normal obtížnost, která je trapně jednoduchá, a taky mám podezření, že dotyčnej rád přeskakuje některý dialogy, nebo jede čistě hlavní linii bez vedlejších questů, který jsou v DA2 zpracovaný stejně dobře, jako ty dějový.

      Můj herní čas je prosím 68 hodin a nějaký ty drobný. Ale bylo by to círka 55, nebejt jednoho hloupýho bugu. Všechny vedlejší úkoly splněný, nightmare obtížnost jsem vypínal jen když jsem byl opravdu zoufalej a parádně jsem si to užil. Ano, umíral jsem, ale ten pocit z vyhraný bitvy k nezaplacení. Mít to projetý za 15 hodin, tak si vyškubu vlasy. To by byla moc velká škoda *2*
    • Me zase Da2 tak kratky neprislo, hral sem to nejakych 60 hodin a to sem necetl kodex, protoze me to v anglictine nebavi.
      Co se tyce Me2. Nevim kolik presne ma GB, ale myslim, ze to stahnes za par hodin na prumernym pripojeni.
  • No jo, to jsou vtipy :) DA2 je podle mě super hra, o fous lepší než jednička, která byla na moje gusto až příliš cool a místy dost infantilní. Na druhou stranu měla poctivěji zpracovaný mapy, kde jste nenavštěvovali 10x tu samou jeskyni na 10 místech a nebyla ani z půlky tak zabugovaná (DA2 je ukrutně). Ale to mě má štvát? Jo, na chvilku zamrzelo, ale DA2 bych bral snad i jako textovku. Každopádně obě jsem dohrál aniž bych si mezi tím střihl něco jinýho, a jakmile jsem zapnul počítač, už jsem klikal na ikonu. Nevím, že mají lidi potřebu se do DA2 pořád navážet. Navíc tohle je ohromný gesto PC komunitě. Fanda obou her, co ještě nemá orignálky, by neměl váhat.
    • Krásně napsáno. 100% souhlas.
    • Trápíš mě, milá surikato. Už jsem byl rozhodnutý to nekupovat >.>
      • MrSanta
        Naprosto souhlasím se surikatou. Nenech se zmást negativními ohlasy. DA2 má jednoznačně své kouzlo. Sice není bez chyb, ale pořád je to RPG na velmi dobré úrovni. A navíc v žánru skupinových RPG není moc co brát poslední dobou.
      • DA2? Chceš napsat pár doplňujících postřehů k recenzi? Ta hra mě na několik desítek hodin učarovala a ano, má i celkem větší počet záporů a velký množství bugů, ale jestli stojí za to si ji pořídit? Jednoznačně ano *3*
  • http://social.bioware.com/me2offer nefunguje - 404 Not Found
  • Nemělo by to být naopak? ME2 a DA2 zdarma? *1*
    • Nechtěl bys dělat profesionálního baviče ty trapko??
      • To jsem rád, že si se pobavil, nicméně do toho baviče nepůjdu. Vždycky když sem na jevišti se rozkoktám a následně uklouznu na kaluži potu, co se pode mnou mezitím vytvořila. Ne že by to nebylo vtipné, ale je to strašně repetivní a bolí z toho záda...
        • Asi se budeš muset spokojit se statutem internetového baviče.
      • Did ma pravdu "trapko" :D
        • Otázka nemůže mít pravdivostní hodnotu...
          Nauč se česky.
          • ÓÓÓ Teď si mě setřel. Asi se z toho robrečim. *1*
  • ja bych radsi zvolil C2 nebo AC:B
    • Ono jde především o to, že obě jsou to hry od BioWare... proto neprohloupí. ;)
      • myslis ze to nevím? ale radši bych volil tyto hry ....
    • AC:B neni od EA a k predobjednavkam C2 nekde davali BF:BC2 nebo NFS:HP zadarmo

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit