Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dobre clanek a i Alien je dobra hra. Dohral sem dvakrat, a zminil bych jednu vec a to byla bezchybna technicka stranka hry. V dnesni dobe kdy vychazi braky jako Cod, Ac, a kazda hra vyjde jako polotovar pusobil Alien jako zjeveni.
  • AI hráče rozhodně nestopovala byla k němu připoutána neviditelným lanem. Být dějištem hry Pražské metro tak kdyby jste vetřelci těsně před nosem naskočili do vlaku v jedné ze stanic trasy A tak si můžete být jistí že až po přestupech vylezete někde na Cečku z vestibulu bude tam na vás už čekat a to nemá s chytrostí nic společného. *6*
    • Ale vždyť těch vetřelců bylo na stanici "X". Takže vetřelec co tě nahání na Céčku, mohl být úplně jiný, než ten co tě honí na Áčku.. Pouze se to hráči jevilo, že ho honí jen jeden vetřelec.
    • mhmm, az na to ze si vynechal docela zasadni vec diky ktere se to meni prave ve stopovani.
  • A:I jsem dohrál dvakrát, včetně Nightmare obtížnosti s poškozeným motion trackerem, a pokaždé to byla skvělá jízda. Doufám, že CA najdou brzy inspiraci k pokračování.
  • Chápu že si korekturu děláte sami, pochopil bych i kdybyste mastili špatně i/y nebo cokoliv jiného. Ale to že chybí konce slov nebo se počítá v půlce věty s jiným rodem, to si nedávám. Vytrhává to ze čtení .
    • grammar nazi
      • Zalez, ty pošuku, zpátky k pohádce "Jak se Honza učil latinsky".
        • byl jsem v kině na jiné pohádce - Síla se probouzí - popravdě, větší sraczku jsem už dlouho neviděl. JJ Abrams si z nás udělal pudel a většina lidí mu to sežrala i s navijákem.
          • to je jedno, svojich 6€ si za to dal *3*
          • Ty svoje "komentáře od cesty" si nech pro sebe. Nevím jak jiní, ale já na ně nejsem zvědavý...
        • Sudkulatý, rystupije, tujekára tentoryje!
  • Jsem téměř zásadně pro first person perspektivu a tady krásně vystihli proč - chci prostě být uprostřed dění. Ta část o zvuku je asi nejzajímavější - velmi inspirativní.
  • Díky za článek, jsem rád za doplňující informace o téhle skvělé hře. Alien v Izolaci je jedna z nejlepších her, které jsem hrál. Neskutečný smysl pro detail, nabsolutně dokonalé ozvučení a grafické efekty. Byl jsem velmi rád, že se hra postupem neproměnila na střílečku (i když střílečky preferuju). Hra má hlavu a patu a jednoduše hrát v těchle původních (i nepůvodních) kulisách byl tak trochu splněný sen. A mimo jiné tvůrci tady krásně vysvětlili, proč mám tak rád hraní ve 1st person pohledu, asi bych to lépe neřekl.
    Dva miliony kopií je možná pro Segu zklamání, protože samozřejmě čím víc tím líp, že. Dle mě by si hra taky zasloužila mnohem větší ohlas, protože je to sakramentsky dobře a poctivě odvedená práce.
    • Vetřelec v izolaci? Nebuď směšný. Vidíš v tom názvu něco jako "Alien in Isolation"?
      • Jenom slovní hříčka, buď v klidu..
      • Jo, ta dvojtečka je tam důležitá. Já bych to přeložil asi jako Vetřelec: Odloučení.
  • Pro mě nejlepší hra s Vetřelcem a možná i GOTY (2014). Krásná grafika a prostředí Sevastopolu s božským smyslem pro detail, perfektní zvuky s originálním soundtrackem a hlavně retro hardcore hratelnost, které jsem se nemohl nabažit ani na druhé rozehrání, i když s možná až moc natahovanou herní dobou, čímž narážím i na otravné, opakující se QTE, kdy ke konci hry jsem již prosil vývojáře, abych nemusel otevírat zas další, zku***** dveře a nelogickým prvkem v podobě "absolutní nesmrtelnostíi" Vetřelce (kdo viděl filmy, tak ví, že Vetřelec nesmrtelný rozhodně není a po zasáhu ze zbraně z něj teče žlutá kyselina, která zde naprosto absentuje po zásahu z palné zbraně, takže minimálně alespoň nějaké zranění mu ty kulky mohly napáchat, ale to je spíše vedlejší).

    Jsem jinak nesmírně rád, že Creative Assembly necpali do hry královnu a ten debil*í, rozmnožovací systém z druhého filmu, protože jestli nemůžu na Vetřelčím univerzu něco vystát (já vím, moc to žeru), tak je to právě tuhle zho*adilost od Camerona a poslední půlhodinu z filmu, kdy jsem jen nevěřícně čuměl na obrazovku a měl obrovské nutkání prokopnout obrazovku. Camerona mám celkem rád, ale za druhého Vetřelce bych ho nakopal do koulí.

    A abych zde jenom neplácal svoje dojmy ze hry a emoční kolaps nad druhým filmem, tak doplním, že děkuji autorovi moc za tenhle článek, protože pokud mi něco doteď chybělo ze hry Alien: Isolation, tak jsou to právě tyhle rozhovory a střípky z vývoje, které mě vždy nesmírně zajímaly.

    Ještě jednou, děkuji Loukoto.
    • Coffin.Corner
      Právě že tvůrci A:I prohlásili že se budou při gamedesignu držet kánonu nastoleného prvním dílem (i když tam podle mě nesmyslně a křečovitě nacpali dceru Ripleyové), kde je vetřelec prakticky nesmrtelný. Viz. proslov Ashovy hlavy...
      Ostatně "křehké" vetřelce vyčítal Cameronovi i Ridley Scott.
    • Dalsi filmovy vseznalec co si vidi jen na spicku nosu(penisu) !*6*
    • princip rozmozovani alienu byl i v prvnim dile...
      • P.S: Doplním ještě, že ve speciální edici dílu prvního bylo rozmnožování vetřelců popsáno tak, že člověk byl zabalen do nějaké podivné látky a měnil se pomalu ve vetřelčí vejce.
        • o tom sem nejak neslysel zjistim si
      • To ano, ale na pomyslném, vývojovém stupni nebyla královna, respektive vajíčka byla vysvětlena pouze tak, že byla přivezena kosmickou lodí. Královnu dosadil až Cameron.
  • GlaDOS
    Po průseru s Colonial Marines je Isolation rozhodně příjemným překvapením, ale že by mě až tak bavil, to se říct nedá. Příběh je podprůměrný, postavy jsou nezajímavé, herní doba je vzhledem k chudým mechanikám dost natahovaná, nesmrtelnost Vetřelce je občas úsměvná, backtracking je dotažený do extrému, linearita je až příliš okatá díky dveřím zamčeným na desítku způsobů (přístupová karta, heslo, mechanický zámek, přístupová ladička, dva druhy hořáků, vypnutý zdroj energie), závěr je odbytý. AI jsem nakonec dohrál jen kvůli moc povedené stylizaci a zajímalo by mě, jak dobře by si hra vedla, kdyby nebylo licence.
  • nejlíp zpracovaná hra na téma Vetřelce - biť rok stará stále o ní padne občas řeč, skvělý výkon
  • Alien: Isolation jedna z nej her posledních let
    • jdi spat

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit