Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ja jsem osobne za steam a gog (galaxi) velice vdecny. Skoda, ze tak nefunguje i distribuce a archivace hudby. Co se filmu tyce, uz take kvalitni kusy stahuji a nechavam na HDD, mam uz v PC sedm a je cas na osmi. Kdyz neco hledam, kouknu na fora warezu. Stejne tak pokud nekdo hleda to, co mam ja, mohu nauploadovad. Je to smutne, ale funguje to. Bude ten system jednou na stejne urovni, jako hry na steamu originu ci galaxi?

    Filmy chci mit min. V 720p kvalite.

    Vite jak spatne se shani filmy jako mesto bohu, tropa de elite, ci Duna co ma 177 minut, protoze je to uplne jine dilo nezli to, co se vysilalo pro televize 122 minut) ....

    Hry si digitalne kupuji. Hudbu i filmy bych kupoval take, pokud by archiv a distribuce fungovala na stejne urovni.
  • 0011
    mám 27 palců koukám na to z metru a je to bomba, do nic menšího bych dneska nešel. Na filmy si trochu poodjedu s křeslem ale na hry zvlášť na strategie bych neměníl, ale pořizoval jsem ho kvůli projektování. Tvůj názor roztaje jako led, jakmile vyzkoušíš větší monitor, zatím jsem u fullhd, protože ani 970 neutáhne současný hry ve 4k, ale časem mě upgrade bude čekat, ale nejdřív tak za 4-6 let
  • 0011
    Velikosti? Pane v šedém, vzpamatuj se, rozlišení roste kvadraticky(=čím větší tím menší nárúst úhlopříčky), matematika základní školy. Dělá se 4k monitor ve 23,6 palcích, můj fullHD monitor má 27 palců..... *7*
  • Co to plácáš ty motyko hloupá? :D Na 60 cm monitor ze dvou metrů? A co takle na 50" (125cm) televize? Na to aby měl člověk desetimetrovej obývák, ne?
  • Je hezký říkat: Všechno co mě zajímá to archivuju. Například někoho má stejné záliby, budete ochotni se o ten archiv (film, hru, hudbu atd.) podělit? Nebo řeknete jo to mám a jako jedinej na světě, ale ty jsi to najdi kde chceš, anebo za X milionů ti to poskytnu.
  • Keyz
    Jak to říkal Rybka. To zásadní zůstane atd... Ale nebude to další. Nebudeš moc číst ten pokrok a to co lidé dělali. Také klidně zanikne to "zásadní" jestli to nebylo úspěšné (historie patří vítězům)

    To je ten problém. Takto máš věci a vidíš jen to, co se prosadilo.

    Navíc na netu? Co to znamená? Dnes se hodně jde proti šíření dat která podléhají složitým zákonům. Tedy někde to najdeš, ale tam se musíš prvně dostat....Opravdu bych nespoléhal na to, že to je na netu. To je jako Cloud. Životnost klidně 0 (když to někdo vypne) a pak nemáš nic.

    Nejlepší asi je, mít to sám (ty věci které chci) a udělat z toho nějaké komprimované soubory. To se pak o hodně zmenší. Pořád spoléháš na net a na to, že to tam bude. Ale tam to je možné lehce utnout a pak spoléháš na to, že to někdo přetáhne jinam....Lokální a vlastní fyzické místo je nejlepší...Navíc to lze kódovat za chodu https://truecrypt.ch/ a tedy vy*ebes nějaké úřady které by chtěli řešit to, že máš něco co je staré, nikdo to nechce ale nějaký expert má práva a nemá co dělat, tak řeší to, že to asi máš *3*
  • presne, chybí nová fyzikální teorie o kterou by se vyvoj mohl oprít. ty z kterych čerpáme dnes jsou tu už 100 let
  • Osobně jsem od dob svého prvního počítače archivoval, co se mi dostalo do ruky. Dat jsem nasbíral neskutečné množství. Bylo to různě rozhazeno po několik stovkách CD a DVD (diskety nebyly moc funkční) a asi 20 HDD (od kapacity 60MB po 3 TB). Když jsem to zběžně procházel, tak 95% je k nalezení na netu. Těch 5% tvoří jakási směs záznamů z doby mých počátků, s prací stále nedostupného komerčního internetu. V té době bylo na internetu množství kvalitních věcí, od starých knih po detailní nákresy výroby zbraní, od romantiky po válečnou literaturu, obrázky všeho od krásného po to nejnechutnější. Jednu dobu jsem byl úplně posedlej megaarchivama z torrentů. jímavé byly z té směsky často nějaké policejní a armádní záznamy třeba z nehod nebo o konfliktech, sbírka dopisů vojáků z první světové (určitě to někde bude v nějakém muzeu). Třeba piratebay nebo isohunt byl později úžasný na tyhle věci. Nedávno jsem nalezl svůj emailový archiv s emailama z roku 1997, docela zajímavý počtení. Přesto si nemyslím, že se vytratí pro lidstvo něco extrémně důležitého úplně bez náhrady. Zejména u her pochybuji o důležitosti archivovat vše. To zásadní nezmizí, to raritní indie se stejně v různých obměnách vrací a kopíruje znovu a znovu. Důležité asi jako antropologie komiksů.
  • Problem je v tom, ze tazko sa rekonstruuje nieco, co je navzdy stratene.
  • O emulátory bych se nebál, pokud v dnešní době dokážeme vytvořit umělé neuronové sítě, které se sami naučí hrát jednodušší hry, nevidím důvod proč by v budoucnu sami nedokázali napsat emulátor. Myslím že by to šlo i dnes u nějakých starších systémů (třeba DOS). Pokud půjdeme ještě dále, ze záznamů her by teoreticky dokázali tu hru zrekonstruovat, ale to je už o něco složitější problém...
  • Keyz
    Rybka o tom mluvil: https://www.youtube.com/watch?v=MNCV3WzsI-Y

    Trocha historie, o formátech, ochraně, pirátech a na co zálohovat atd... Supr.
    Když vidíme jaké problémy jsou s blbou digitalizací knih anebo filmů někam do archívu, tak co teprve hry kde jsou různé ochrany a Diablo 3 na PC jen ani nejde zálohovat, když to běží někde na serverech...

    Musí prvně chtít vydavatelé a ty nechtějí. Je jím fuk, že to časem klidně nebude a neřeší aby to bylo. Právo ten kdo to koupí nemá na to aby to mohl za dlouhou dobu použít.

    Proto kupuji na GOG když to jde. Tam je možná záloha na straně uživatele a je větší šance, že kdyby GOG najednou zmizel, že to někdo bude mít a bude to šířit dále, třeba na nějaké centrální místo. To u DMR hry nehrozí, protože to někdo musí cracknou.
  • Tak hlavně doba pěkně profiltruje a zůstane jen často jen to nejlepší z dané doby, což zpětný pohled často dosti zkresluje.. především těm, kteří tu dobu neprožili.
  • z hlediska PC grafiky - myslím že 1080p tu pár (desítek) let ještě bude, což se nedá říct o grafice z let 1990-2000, v té době se měnila grafika a zpracování her radikálně co rok, dneska už je to celkem stabilizovaný co se techniky týče. Proto bych řekl že v roce 2020 to nebude tolik jiný než dnes. Virtuální realitě moc nevěřím, ano třeba bude existovat nějaká stabilní platforma, ale takový ten odstup při hraní na gauči s konzolí nebo u PC a klikání myší u strategií, toto ovládání asi jen tak nevymizí. Podle mě se musí za deset let dostat herní médium na technický vrchol a pak se bude drtit forma a umění - vyprávění příběhu, hratelnost. Podobně jako u filmu se dnes nic moc technicky převratnýho vymyslet nedá, už je to stabilizovaný médium..
  • Legendary. Stará střílečka o pandořině skříňce a mytických stvořeních na zemi. Teš si z hlavy nevybavím, kdo je autor, ale je omezená na čtyři instalace.
    Druhý Riddick má to samé.
  • Tak hlavne u her je to podobne jako u filmu a hudby - cim starsi, tim lepsi, protoze se to jeste nedelalo v takovem meritku kvuli prachum.
  • archivovat hry je noseni drivi do lesa, staci pockat na dalsi remaster *5*
  • treba zrovna spore od EA...
  • VergiliusGrey
    Tohle dělala jednu dobu EA, pokud si správně pamatuju. Třeba takový LOTR: Conquest tohle DRM měl.
  • Firingo
    Eh apokalypsa? Není nad pozitivní přístup co? *1*
    Tak proč dodnes se vzpomíná a hrají hry ze 70. a 80. let když už generace která je hrála jde pomalu do důchodu? Hry budou za 100 let vypadat zcela jinak a budou se hrát zcela odlišně, ale zcela rozhodně nezmizí. A jejich historie už vůbec ne. Dnes jsem viděl v Kutné Hoře auta z let 1911 až 1936. Ve své době se jednalo o průměrné vozy, dnes si je fotily stovky lidí. Hru si sice za 100 let nevyfotíš, ale stejně to že generace která je hrála již nebude žít neznamená že zaniknou a jejich existence se zapomene *3*
  • Firingo
    ..."když si budu chtít zahrát za sto let..." Tak to jsi mě pobavil *1* Myslím že za 100 let budeš rád za čistou plínu *1*
    Ale pokud opominu tuhle blbost co jsi napsal tak bych se vyjádřil k té druhé blbosti. Jaká je záruka že tu za 100 let Steam bude? Je dnes možné najít na Steamu každou hru? Ani náhodou. Co když některé hry stáhnou z nabídky a smažou ze serverů? Víš co to je 100 let? Podívej se jak vypadal počítač v roce 1915. Nijak co? Tehdy něco takového působilo jako šílené sci-fi ( i když tento pojem tehdy také neexistoval ten vznikl až po WW II ). No jednoduše řečeno chci říct že když se podíváš 100 let zpět a vezmeš v potaz rychlost technologického posunu nelze ani náhodou předvídat jak vše bude za 100 let. A spoléhat že tu bude Steam za 100 let je naprostá blbost.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit