Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Můžu vědět co to bylo za hru s tou omezenou instalací? :D

    Tohle mě fakt zajímá, osobně si vybavuju že jsem o tomhle nesmyslu četl, ale nikdy by mě nenapadlo že by to někdo byl schopnej dotáhnout do konce.
  • wenceslaus
    Pracuju v NFA (Národní Filmový Archiv) a už se tam o tom docela i mluvilo. Bohužel se to asi dál nedostalo :-)
  • za 100 let z her nic nezbude. Po apokalypse po nás nezbude vůbec nic, celá digitální éra zmizí z historie. Hry doteď archivovalo pár nadšenců. Nejvíc pro jejich zachování udělali piráti a crackeři. Amatéři naprogramovali DOSbox a rozchodili v tom dosovské hry, GOG většinu věcí těchto amatérů ukradl a použil a začal ty hry znovu prodávat.

    Řekl bych, že životnost her bude tak jednu generaci. Určitá generace vyrůstá na určitých hrách. Až vyrostou, tak na ty hry svého dětství budou vzpomínat a uchovávat je. Jakmile však tito odejdou, odejdou i ty hry.
  • Pecka, dík za zajímavý článek! :)
  • P.S.
    nebo remaster *5*
  • k čemu archivace? až si za nejakych sto let budu chtít zahrat fallout 3, tak počkam na slevu na steamu
  • Fajn článek, tohle mě vlastně nikdy nenapadlo. Ale ukazuje to, o kolik jsou hry jiné médium než knihy a filmy. A taky jak moc se to všechno za poslední desítky let posunulo od "výroby hodnot" k obyčejnému byznysu. A je smutnou pravdou, že v momentě kdy vydavatel dostane peníze, nezajímá ho ani hra, ani já.
    Mám doma desítky her, které měly buď securom, nebo omezený počet instalací (to je asi nejdebilnější ze všech DRM výmyslů, co jsem kdy potkal) a ty už si prostě nikdy nezahraju, jakkoliv je mám fyzicky "archivované".
    Archivace MMO her bude taky prakticky nemožná, stejně jako všech her, které nějak využívají servery a vzdálené výpočty.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit