Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • V te hre jsou opravdu jeste respawnujici se vlny? Ja naposledy videl ten dil s kevinem spacem a zdalo se mi ze od toho upustili.
    • Jack1947
      Jo a je to furt stejně otravné jinak by možná ta hratelnost byla jen o polovinu kratší... nevím.
    • ZvacA
      Ono záleží díl od dílu, ale obecně se od nich opustilo už v CoD2, v nějaké míře se to vrátilo s Modern warfare, ale už to není tak drastický. Nejpatrnější ten systém respawnujících nepřátel byl totiž ve stařičkém United offensive, od kterého se to s oblibou v případě CoD traduje. Tam opravdu pokud hráč nedosáhl na mapě bodu se skriptem k ukončení, se mohl přestřelovat s x vlnama celej den. Nebo respektive mohl s tím, že po nějaké druhé až třetí vlně došlo k větší časové proluce a hráč toho mohl využít k bezpečnějšímu přesunu, na což ne všichni však byli pochopitelně trpěliví a zvědaví.
      • ja som rozohral IW prvykrat teraz, zatial celkom dobre.
        Ale ako napadli Zenevu a prebijas sa k tej vezi tak tam sa riadne respawnuju ale zas berem to ako vazne rozsiahly utok SDF.
        inak by som si velmi prial aby ubrali z tej arkadovosti. fakt je to az prilis arkadove, trochu viac fyziky a pohybov. Pri vybuchu granatu by ta mohol zrazit na zem. proste ovela viac interakcie by to chcelo
        • ZvacA
          Jak říkáš, určitě v tomto taky záleží na situacích ve hře. Ty mise, kde se hráč ocitá v roli obránce něčeho pod nepřátelským útokem jsou pochopitelně v úseku od úseku herně řešeny časově, takže aby po tu určitou dobu, než se posune scéna, měl člověk co dělat, tak se mu na mířidla hrnou nepřátelé jeden za druhým. To však vyplývá ze situace s cílem navodit dojem hromadného útoku. Postupuje-li však hráč v jiných misích, s takovými extrémy nekonečných vln respawnujících nepřátel jako probíhaly v UO se v posledních CoD opravdu moc nesetká, maximálně je to řešený tak, že na hráče naběhne určitý počet nepřátel sice párkrát po sobě, ale ty jdou definitivně zlikvidovat a pak už má na daném místě před další scénou s nepřáteli klid.
  • Jack1947
    Tak černoch tam nakonec bude *3* vojáka afroamerické jednotky

    Mě se líbí to uzdravování... konečně zase návrat do dřevních dob.

    Postavy většinou nic moc neřeknou... hlavní hrdina bude zase "bezjemenej" jak bejvá zvykem no.
    vyjukanej ale bude je kosit div né po tisících. Respawn nepřátel za zády a před námi prostě bohužel ke COD patří už odjakživa.
    • ZvacA
      Z článku - hlavním hrdinou nebude žádný superman či alespoň veterán, ale vyjukaný devatenáctiletý kluk z Texasu Ronald „Red“ Daniels.

      Jack: hlavni hrdina bude zase "bezjemenej" jak bejvá zvykem.

      supr pochody...
      • "bezjemenej" znamena bez osobnosti.
        • ZvacA
          Což není s posledními CoD stejně tak úplně pravda.
          • Jack1947
            Neurážej něco co zas tak zlé nebylo ale nebyl to plnohodnotný ME to souhlas *3*
          • Jo, z 18 (nebo kolik) dílů CoD v posledním IW měla hlavní postava náznak osobnosti :)
            Ale pořád je to minoritní záležitost...
            • TheGGG
              u CoD mám alespoň pocit, že mám v teamu fakt skutečný vojáky a vojačky, poslední máš defekt byla spíš taková hipsterská, kavárenská sešlost alternativních miléniálů než elitního týmu... a charaktery v posledním CoD byly lepší než cokoliv v máŠJW defektu androběda...
            • Jack1947
              Poslední 3 díly snad nějak víc ty postavičky mluvily tedy byli to více lidé... i když v takové hře na 6hodin to je docela nesmysl.

              Mass effect Andromeda měl byt ploché charakttery tak i uvěřitelné... kdybych to nezahrál tvrdil bych asi i to samé a jen kvůli blbejm animacím a trapnejm dialogům bych to neházal do COD krabice.
            • ZvacA
              Jak já to počítám, tak hlavní charakter dostává svý osobnosti (navzdory tomu, že ne vždy jde o cestu do hlubin študákovy duše nebo co za dramata si vlastně představujete) už od Modern warfare 2 a zvláště od Black Ops, což jsou šestý, respektive sedmý díl. Od těchto dílů hraní za bezejmenny-neosobní a němé postavy v CoD padá....
            • TheGGG
              no víc bych si vytvořil vztah k záchodové míse než k postavám z posledního máš defektu, takže to bylo blbý srovnání... ale CoD byl vždy hlavně o cool parťácích nebo parťákovi a sem tam dobrým padouchovi...
            • Jack1947
              Jo měla a hrál ji herec nicméně... COD těžko někdo čeká že tam bude prokleslená osobnost...

              I když to není Mass Effect aby si vytvářel člověk nějaký vztah k hlavním protagonistům že... spíš mi šlo o to že to bude zase hrdina proti své vůli co kosí těch milion nácků jak na běžícím páse ( trochu jako ke konci Anthropoidu v tom kostele :D)
  • tak a ted tu budeme cist masirku milionu prispevku od CoD az do zacatku listopadu...
    • Chtěl bys radši každý pátek článek o tom, že tento rok nevyjde Half Life 3?
  • Supermanem ho ale udělají herni mechanizmy typické pro CoD. Přátelská AI netrefí zhola nic a vlny nepřátel se budou primárně soustředit jen na hráče v kůži jelimánka. Ve výsledku sami zničíme celodenní produkci továrny na tanky a pokropíme stovky tupých ovcí ženoucích se na porážku. Hnedle bych je vyměnil za pár desítek vlků kteří by ale uměli i kousnout a smrt každého z nich by přinesla pocit uspokojení. Tolik s charakteristice nového hrdiny. *6*
    • TheGGG
      nebreč, ne všechno musí být nudný simulátor...
      • Ćéče, já myslel, že hraješ Armu, tak co, že najednou považuješ simulátory za nudný?
        • TheGGG
          v armě si hraji s editorem, jak už jsem ostatně psal několikrát, mám v armě 2 kolem 500 hodin a v armě 3 kolem 260 hodin a to vše jen v editoru, kde jsem si tvořil mise, scénáře a pomalu celé příběhy... hodně politicky nekorektní nutno dodat... mise v armě jsem nikdy nehrál
        • TheGGG převzal roli místníto trolla po Del0vi
          Nic podstatného nenapíše, jenom negativně reaguje na příspěvky ostatních... GJ
    • Toho bych se nebál. Pokud budeš chtít tak tam budeš mít obtížnost Hard nebo Very Hard která by ze hry měla udělat peklo(ještě dodneška si vzpomínám jak těžké některé mise na tyhle obtížnosti v COD4 byly).

      Mě spíše zajímá jaké bude zpracování příběhu. Líbilo by se mi něco ala hacksaw ridge -- ukázka normálního života -- výcvik -- nasazení a poté klidně krátký epizody za další vojáky.

      Osobně by se mi ale nejvíce líbilo to co udělal BF1 v první misi. Prostě pokud umřeš tak převezmeš kontrolu za dalšího vojáka. Jedině takovýmhle způsobem se dá ukázat že ve válce je šance na přežití minimální.
      • To je ovšem problém CoD (alespoň starších dílů, se sérií jsem skončil s MW3). Vysoká obtížnost vždy spočívala v tom, že AI má wallhack a aimbot. Ví o vás ať jste kdekoliv a kryjete se za čímkoliv. Voják běžící směrem od vás a vystrkující na vás záda vás dokáže bez problému ihned po vykouknutí zpoza překážky se svou zbraní u boku trefit přímo do hlavy. Jedna rána vám rozhodí míření a půl hodiny potom sledujete rudou obrazovku. Vysoké obtížnosti vždycky byly v CoD spíš frustrací, než výzvou. Když už vysoká obtížnost, tak ve stylu Metro 2033 a Last Light - nepřátelé jsou pozornější a lépe se kryjí, dvě kulky vás zabijí, ale stejně tak i nepřítele.
        • Je hezký číst příspěvek od někoho taky "políbeného" Metrem ;-)
          • Obě Metra považuji za opravdu velmi povedené příběhové FPS, kterých je (bohužel) v posledních letech jako šafránu. Člověk je může hrát dvojím způsobem - buď na lehkou obtížnost vše proběhnout Rambo stylem (to není pro mě, děkuji pěkně), nebo si dát Ranger Hardcore a vším se proplížit, dávat pozor, poslouchat na stanicích rozhovory jednotlivých osob a jednoduše se nechat vtáhnout do té skvělé atmosféry :)

            A když už jsme u Metra, nemá někdo informace o dalším pokračování? Herní scénu už nesleduji, proto ani nevím, jestli je něco takového v plánu. Ale rád bych se zase proběhl nějakým tím temným tunelem :)
            • Taky vyhlížim, nicméně zatim jen šuškání, nic ofiko :-) Ale těšim se, fakt :-) Ač grafika trochu zaostávala (HD remaky už jsou slušný), tak tý hře se nedalo skoro nic vytknout... tak hutnou atmošku sem nezažil... no možná krom Residenta vůbec :-)
            • Prý na dalším díle dělají, ale letos to určitě nebude
        • Jack1947
          Nebo se spawnuli přesně před checkpointem do zad a taky konec ;)
  • infamy a insurgency a nemusim resit zadny cod ci batlle...spokojenost za zlomek ceny
    • Jsou to jine hry se zlomkem hracske zakladny
  • CRYPT
    Tak a bude to stejne to same jako kazda rychlokvaska COD jako kazdej rok. To znamena silena PC optimalizace, lock na fps (nejspis zase 90) nemoznost si upravit hru pomoci config editace, tuny DLC a ceho se fakt hrozim, ze v tech dlc budou nejaky srdickovy red dotya pod
    • Tak na druhou stranu, nikdo tě nenutí si tuto hru kupovat a dle mého názoru, je zde vidět nějaká snaha v rámci značky, což je lepší než nic *4*
      • Souhlas :-) Ač jsem na CoD v posledních letech nadával, tak už jen za ten přesun do WW2 maj ode mě bod k dobru... a možná tomu dám šanci :-) (a to už na PC pár let nehraju...)

        Prostě ať si říká kdo chce co chce, ona ta arkáda, když je udělaná dobře, neni k zahození někdy :-) Ne vždy má člověk chuť hrát něco opravdu náročnýho, ale prostě pěknou (opakuju, PĚKNOU, poslední díly CoD se za moc pěkný fakt označit nedaly) oddechovku :-)
        • Moje rec :)
  • uaxpk
    No, alespoň to léčení zní konečně dobře.
    • Jack1947
      Tedy já bych radši ty lékarničky z 1dílu... fungovalo to dobře.
      Hlavně aby medik nemohl umřít to by bylo dost na pytel.. kdyby zkapal a co pak ? možná přiběhne další *4*
    • Luckiller
      Radši bych to bral s rezervou. Game design stříleček má určité mantinely. DOOMovky (nebo aren shooters) profitují ze systému s lékárničkami, neboť cílem hry je neustále být v pohybu a vyhýbat se pomalu na tebe letícím střelám a přitom opětovat palbu. Regenerace zdraví je zbytečná, protože většině útoků se dokážeš vyhnout. Není divu, že tradičně většina takových her byla primárně pro PC s myší. Naopak hry vyvíjené pro konzole jako CoD trpí omezenými možnosti gamepadu, kdy nemůžeš dosáhnout přesnosti a rychlosti myši (stereotyp CoD her proto je schovat se za trosky, vykouknout, pomalu najet mířidly a pal. Opakuj dokud nepostřílíš požadovaný počet) Regenerace zdraví je nezbytná protože nemůžeš uhnout kulkám (někdy dokonce ani raketám.) S lékárničkami se CoD typ střílečky dá kontrolovat, jen pokud jdeš proti hrstce nepřátel najednou (viz F.E.A.R a Wolfenstein) a i tak potřebuješ brnění! Ale proti nekonečným hordám se dostáváš pod tlak, jak správně a efektivně spravovat management omezených nábojů a lékárniček, nedej bože brnění. Představ si situaci. Dvacet vojáků tě palbou přišpendlilo k zemi a ty nemůžeš vyběhnout a doplnit si munici protože nejsou lékárničky. Jenže taková hra přestává být obtížná, nýbrž se stává frustrujícím kosením nepřátel a konstantního reload. A to jsem ještě nenakousnul roli medika! Kolik znáš stříleček s aktivní rolí medika? Napadá mě jen Vietcong. Ale nakonec na tomhle nezáleží.. Mluvíme o současném CoD, "Maicel Bayl simulátor."
      • uaxpk
        Vystihl jsi to dobře. Ale např. v HL:Oppsing Force byla funkce medika - sice trochu povrchní, ale byla. Kevin Spacey nade mnou píše v MoH také, to už máš tři příklady. Proto si myslím, že by tu cesta nějakého kompromisu byla - nejspíše podmíněná upraveným game designem, který by "zkostnatělému" CoD i slušel. Ještě bych dodal hybridní model léčení, jako byl v prvním Halo, který byl také dobrý, ale v rámci sfi-fi samozřejmě.
        • danny_the_hound
          Medik je zaujímavý koncept v tom, že zatiaľčo bežne beží hráć za lekárničkou, tu beží lekárnička za hráčom *4* Celkom zaujímavé by mohlo byť, ak by hráč musel pri volaní medika aj trocha používať hlavu a mohlo sa napríklad stať to, že krvácajúci a prišpendlený pod nepriateľskou paľbou by hráč zavolal na obďaleč sa krčiaceho lapiducha, ten by sa k nemu rozbehol, ale v pol ceste by ho poslal k zemi nepriateľský headshot *3*

          Alternatívne by pri obzvlášť vážnom zranení po zavolaní medika pribehol rovno kaplán, dal by hráčovi posledné pomazanie a stmavla by obrazovka *15*
          • uaxpk
            Hmm, slušný nápad. Ale myslím, že ne pro hru typu CoD. A to myslím v dobrém.
      • Ten medik mi přijde jako dobrý a zajímavý kompromis. Hráč nebude muset pobíhat po levelu a hledat lékárničku, ale zároveň nebude regenerovat rychleji než Wolverine a bude si muset trochu hlídat zdraví. Regenerace v klasickém pojetí CoD už dnes působí otravně a spíš jen brzdí hratelnost. Jinak aktivní medik byl dobře zpracovaný třeba i v MoH Pacific Assault.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit