Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Menorri
    Jsem jedinej kdo si myslí, že Dunia2 je totální propadák, oproti staršímu Dunia enginu?....Přecejen Far Cry 2 nebylo nic moc o zábavě natož příběhu ve hře, ale samotná hra, její funkčnost a propracovanost byla naprostá paráda...po vyzkoušení Far Cry 3 opravdu nevím v čem se Dunia2 pohnula dopředu.
    • A já si myslel že jsem sám komu přijde engine FC3 horší než FC2.
    • Radioaktivni_surikata
      Totální propadák? To snad ne. Se podívej na tenhle ingame screen, není na něm žádnej post proces v editoru ani jinej BS.
      http://www.dsogaming.com/wp-content/uploads/2012/12/farcry3-2012-12-05-19-56-29-69.jpg

      Oproti první Dunie přibyly hned 3 varianty ambient occlusion, SSAO, HBAO a HDAO, takže si vybere každej podle výkonu jeho PC. Zkrátily se loadingy a celkově hra běží s větší mírou detailů rychlejc, než FC2, takže je tam optimalizace docela dost znát. Odlesky jsou mnohem lepší. A pak se spousta změn určitě týká UI, což zajímá vývojáře. A je venku editor map, čili nástroje pro komunitu. Otázkou je, proč je osekaná fyzika. Vážně pochybuju, že by ji prostě z enginu vyhodili. Spíš se nepatlali s její aplikací na tolik předmětů, aby ušetřili čas, peníze a výkon konzolí.
      • Jack1947
        Nojo, ne pro kazdeho hlavne na zacatku to byl zahul (spise spatnou optimalizaci, ale budiz) FC3 spis bylo vic blur leskle, zase to vice zapadlo do zdejsi savany - fauny a flory alena hw se podepsalo a musel sem si trochu pohrat s nastavenim no. (Na jedno dopareni se dalo az na ty nesavejuci se savy).
      • Mato1987
        radioaktivni_surikata to si grabol ty cez afterburner? fakt pekný screenshot, čo mi vadilo hneď od začiatku bola práve na ohavne vyzerajúca minimapa nalavo dole, vo far cry 2 to bolo elegantne i keď nie príliš prakticky vyriešené cez normálnu mapu, ktorý si si otvoril či už počas jazdy alebo prechádzky v lese či po púšti a bolo to náramne pôsobivé a realistické :D
        • Radioaktivni_surikata
          Ne, mám to půjčený z netu, není to můj screen. Ale takhle ta hra fakt vypadá, po tolika hodinách v ní to vím a klidně vytípám podobný. Navíc jsem cvičenej na post proces, protože fotím jako koníček a docela vím, co práce v ediotoru obnáší :)
      • Menorri
        Právě o fyzice jsem mluvil ...samozřejmě, že dnes se nikdo nespokojí s horší grafikou než jaká je u Crysis 3, ale právě vše krom grafiky, počínaje fyzikou, které ve hře takřka není a právě v Dunia ve Far Cry 2 byla naprosto skvostná i s grafikou a další porcí grafiky navrch...
        • Tak to jsem asi vyjímka, rozhodně grafiku na úrovni Crysis u her nevyžaduji a fyzika je mi v podstatě putna, atmosféra se dá budovat i jinak, stejně tak i dobrá hratelnost.
        • Mato1987
          Nad týmto som uvažoval nedávno, že čo by sa stalo keby páni z Írskeho softwarového Havok štúdia nevyrobili tento fyzikálny engine a remedy by ho nepoužili v prvej komerčnej a predovšetkým dobre sa predávajúcej hre Max Payne 2....nasledovali potom také hry ako dnes už bájny a všakovakými hernými oceneniami ovenčený Half Life 2, či najlepší diel Splinter Cellu, Chaos Theory, skvelé prvé BIA:EIB a mnoho mnoho iných hier, z ktorých za zmienku stojí napr. parádny Killzone 2, či uncharted 2 a 3 a nedávna hra The Last of Us. Všetko tieto hry využívali tento prepracovaný fyzikálny engine Havok do takej miery, že nadobro zmenili môj pohľad na hry ako také, ja sám si občas len tak spustím pre srandu HL2 Garrys mod a zablbnem si v ňom až do zbláznenia, práve za túto skvelú zábavu môže práve parádny fyzikálny havok engine, ešte teraz mám v pamäti prezentáciu HL 2 enginu na E3 2003, teda Half Life 2 tech Dema z E3 2003, kde týpek strielal do drevených dosiek, ktoré sa realisticky lámali a štiepili na menšie kusy alebo keď strelil do sudov, ktoré postupne padali popri stene a odrážali sa od tyčí nastrelených v tej stene, alebo keď zabil vojaka a hodil ho do bazénu a on pekne realisticky plával na hladine spolu s hodeným matracom alebo drevenou doskou, a keď zase hodil gumu to bazénu tak klesla na dno, no proste to bol vtedy tak silný zážitok, že si na neho pamätám ešte 10 rokov potom ako som to videl *14*
  • http://youtu.be/NtjcQ9rVueM
  • Docela by ma zaujimalo ako to ma chalan porisene z pravneho hladiska. Ci napisal Cryteku a im to nevadi ze z FC1 spravil volne pristupny mod alebo sa na to kompletne vyprdol ze sak FC1 je uz dost stare. Lenze FC1 sa stale predava a Ubisoftu ako vydavatelovy to nemusi byt po voli, zvlast ak chalan rovno pouzil assety z FC1 (netusim).
  • Radioaktivni_surikata
    U takovejhle projektů je mi vždycky líto, kolik času vyšlo téměř na zmar. Je to určitě krásný, ale co na tom, když se to nedá hrát. Vždyť mu podle tý ukázky vůbec nefunguje AI. Panáci stáli a nechali se upalovat zaživa. Klučina šikovnej, ale kdybych se chtěl procházet, tak myslím, že základní FC3 k tomu nabízí spoustu příležitostí. Navíc se dá i hrát...
    • Mato1987
      aspoň toho káju za ty buchty pochval.
    • Jack1947
      Ja jeste nezkusil , ale tohle jestli to tak je nevim, nebyl zrovna hezkej komentar k cloveku co si dal praci, aspon to chce ocenit s trochou respektu, (pokud je to zatim beta/alpha o to vic.)
      • Radioaktivni_surikata
        Řekl jsem, že je šikovnej a že je mi líto, že ta práce přišla téměř nazmar. To není trocha respektu? Si klidně hatujte, to je mi šumák. Víme, jak to chodí. Korporace typu EA udělá vstřícnej krok a je to špatně. Indie scéna vyprdne kdejakou blbost (neříkám, že tohle je zrovna blbost), a zástupy lidí se můžou pokálet. Viděl jsi to video, co na něm ukazuje? Tu stojící a nefunkční AI? Z informací tady na Games to zatím vypadá na stádium simulátoru procházení se. Jestli se pletu, tak bohužel proto, že video ukazuje opak. Jestli to dodělá (a buďme upřímní - víme, kolik modů nikdy nedojde finální fáze, protože je to prostě náročná a dlouhá práce, obzvlášť v jednom či několika málo lidech, a bez finančního ohodnocení), tak to bude fajn. Ale zatím nevím, proč kolem toho chodit a slintat. Napsal jsem snad něco, co by byla vysloveně nepravda nebo pomluva? Pokud ano, ukaž mi to. Se na to snažím dívat reálně.
        • Jack1947
          Ale takto ne no, nevim jestli tu nekdo nad tim slinta jen to bere celkem kladne, tot vse. Kde vidis ten hate aha -3 hmm... to vis no fanousci FAR CRY to lze pochopit. *3* (AI byt mohla lepsi, ale i horsi- vtipne jak zacnou chodit teprve az kdyz hori.)
          • Radioaktivni_surikata
            Tak jsi psal, že nemám respekt a píšu o něm nehezkej komentář, takže se přirozeně bráním, že to není pravda. A je neděle půl 6, takže ty negativní mínuska jsou zatím tři jen proto, že tu moc lidí nebude. Se to radši snažím zastavit už v zárodku, než sem naklušou trolíci a bude tady tuplem flame. Ať jich je klidně milion, ale hádky bych tu začínal nerad.
            • Jack1947
              Chapu, beru na vedomi "Affirmative, and rolling back to homeland base¸¸.

              Kdybych se jen zabival minusy, mohl bych se zblaznit, protoze - ja jich dostavam vzdycky hodne taky. Uz jich mas 5. Protoze si clovek, co si za nazorem stoji a nenecha si ho brat tak mas 2x plus. ( i kdyz ti na tom nezalezi.)
  • co tak FC1 v CryEnginu 3 ?to by bolo celkom pekne.. *4*
  • Teda, FC1 byl uz tenkrat dost tezky, kdyz to porovnam s dnesnima hrama ktere proste clovek jen tak projde bez vetsich problemu, jestli tohle bude jeste tezsi, bude to celkem vyzva
    • Jack1947
      Vice ci mene...
  • Jack1947
    Super, akorat (skoda ze toneni primo hra, modifikace dobry ale bejt to modifikovana verze puvodniho Far cry bylo by jeste lepsi, ale jinak urcite super.) *3*
    • když si vezmeš že má 3 úrovně z 20 (a to ty úvodní byly ještě dost krátké) tak si na full verzi asi ještě chvíli počkáme
      • Jack1947
        Ja vim, ja vim ... ale... *15*
  • Herní komunita je naprosto úžasná. Díky komunitě si dnes mohu zahrát i řadu starých her ve zcela novém kabátku. Díky komunitě si mohu zahrát zpackané hry na úrovni daleko vyšší než originál. Tolikrát jsem narazil na modifikace, kde jsem prostě nestačil žasnout nad schopností autora. Kéž bych kdy mohl všem těm lidem poděkovat za jejich práci a genialitu. Když to jde, činím tak aspoň na autorův osobní profil na příslušném foru, ale pořád mám pocit, že je to málo.
    • promitac
      A teraz sa pozri na EA a ich main engine... *12*
    • Taky mě rozsekalo, že jsem našel emulátor na 3dfx , takže spoustu starých her člověk rozběhá v docela pěkné grafice (a ani rozlišení nevadí, když se to hraje přímo v okně pod wincousama.
    • Mato1987
      to bohate stačí, čím viacej ľudí ocení prácu takýchto šikovných ľudí, tým viacej ľudí si bude všímať takýchto šikovných moderov a poprípade im niekto z tých veľkých herných spoločností teda vývojárov ponúkne aj nejakú prácu.
  • Pecka! To určitě vyzkouším..
  • Já nevím jak vy ale mě FC3 po zapnutí prachobyčejné vertikální synchronizace dělá takové pády fps že jsem byl na nejvyšší možnou míru znechucen a naštván na samotnou optimilizaci a bez vsync se to hrát u mě prostě nedá. *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16*
    • Riesenie pouzitelne takmer pre kazdu D3D hru - VSync + triple buffering. Stiahni si utilitu D3DOverrider a mas po probleme.
    • Mato1987
      ja som na tom bol rovnako, tiež som bez zapnutého vsync mal nechutný screen tearing a po zapnutí vsync zase otrasné framdropy, ale našiel som jeden trik ako to obísť, stačí mať nainštalovaný msi afterburner alebo obdobný program na bázi riva tuner, tam si locknúť fps,teda počet snímkov za sekundu na povedzme 60 ak je tvoj monitor 60 HZ a viola, screen tearing a framedropy sú preč.
      • Radioaktivni_surikata
        Vsync není u FC3 nutnost, akorát to chce nastavit počet předem renderovaných snímků na "1", jinak jsem právě měl nechutnej screen tearing. A pro majitele nVidia karet doporučím nVidia inspector. Tam si jde hru zamknout na téměř libovolným počtu fps, aniž by bylo nutný vynucovat vsync. Já si to zamkl na 50, protože mi to pořád pendlovalo právě mezi 50 a nějakejma 65, a právě ty framedropy byly otravnější než stálá padesátka. A když už jsme u nVidia inspectoru, tak tam se dá nastavit vždycky spousta věcí navíc, např. lepší filtrování textur, AA (ten zrovna u FC3 nefunguje), atd...
        • Mato1987
          ja som si práve nechal vsync zapnutý a locklol som si fps na 59, obraz bol plynulý a nebol prítomný ani žiadny lag myši a samozrejme ani žiadny screen tearing a framedropy.
          Samozrejme dá sa použíť aj jednoduchší nvidia inspector program, ale msi afterburner či riva tuner môžu použiť aj ľudia čo majú amd karty naopak nvidia inspector je len pre užívateľov s nvidia kartami, pre užívateľov amd kariet je to utilitka readeonpro či ako sa to volá.
          klasický MSAA teda multisample anti-aliasing má problémy a konflikt s postprocess antialiasingom, kde keď zapneš obe tak máš otrasne rozmazaný už tak rozblúrovaný obraz a celkovo je msaa obstarožný typ antialiasingu a okrem toho to je otrasný žrút výkonu, teraz je v móde txaa teda zemporal antialiasing, ktorý je podstatne menší žrút výkonu a menej bluruje vzdialené objekty.
          • Radioaktivni_surikata
            Tak to určitě, Riva Tuner jsem používal dlouho, než jsem přešel právě na MSI Afterburner, kterej sice nedovolí nastavit kdejakou zbytečnost, ale má mnohem lepší UI. Každopádně pro majitele karet od nVidie je nVidia inspector program k nezaplacení. Když ho často updatujete, vyhnete se prolejzání fór a zkoumání, proč co nefunguje. Je v něm předdefinovanej profil skoro na všechno, takže nestandardní chování her je pak spíš vzácnost. A Afterburner se vyplatí ať už má člověk AMD nebo nVidii. Třeba proto, že dokáže nahrávat kompripovaný videa, takže vám při capturingu nespadne framerate na polovinu.

            A ještě co se týče AA u FC3 - ten mi prostě nefunguje. V režimu DX11 se zapne při navolení postprocesu na high a vyšší, ale to je FXAA (mám 560ti, která ještě TXAA nepodporuje). Klasickej MSAA mi nefunguje, ať už ve hře, nebo přes ovladače, nehledě na to, jestli mám postproces na low či high (tzn. že FXAA není nebo je aktivován). Framerate mi spadne absolutně drasticky, jakože z těch 50 na 30 (při blbým 2x MSAA) a vizuelně se nic nestane, a to ani s 8x MSAA. Docela jsem se po tom pídil, protože jsem chtěl mít postproces na medium, ale užívat si hladkejch okrajů (spousta her vypadá bez AA dobře, třeba BF3, ale FC3 má megazuby všude, nechápu, co s tím kdo vyváděl), bohužel jsem řešení nenašel, jen spoustu lidí, co jsou na tom stejně jak já. Takže s 560ti bohužel můžu říct, že funkční AA je jen to, co se aktivuje s postprocesem na high. V DX 9 režimu je to snad už na medium, ale to nemám potvrzeno, jen jsem to někde četl.
            • Mato1987
              Ja používam rivatuner už od nepamäti, ešte keď som mal riva tnt 2 64 mb :D a ten program, ktorý je teraz dostupný v rôznych iných formách nesmie chýbať na žiadnom mojom pc, je to kvalitný freewarový kus softwaru kde sa dá nastaviť tona rôznych funkcíí či pretatkovať grafika....a ako hovoríš afterburner je fakt skvelá vec na nahrávanie komprimovaného videa, kde ti jednak nahraje aj zvuk aj kvalitný obraz do pomerne malého kontajneru :)
              FC 3 mal viacej problémov, netýkalo sa to len tých framedropov a problémov so screen tearingom pri vypnutej vertikálnej synchronizácií. Ja si trebárs pamätám ako som skoro mesiac na ubisoft fórach riešil problém s SLI, mám totižto dve gtx 670 a mal som obrovský problém hru čo i len spustiť s aktivovaným SLI, jednak bol problém zohnať dobré grafické ovladače a jednak som musel po fórach, či už na nvidia stránke alebo ubisoft stránke hľadal sli profily pre far cry 3, nakoniec som skončil s sli profilom 0x0C1902F5, kde mi ani nepadali fps pri sli móde keď som strielal zo zbrane a diery, ktoré ostali po strelách nespôsobovali potom už tie nehorázne framedropy. Far Cry 3 som napriek všetkým týmto nedostatkom dohral, a hru doteraz považujem za jedno z príjemných prekvapení konca roku 2012.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit