Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tolik penez vyhozenych pro nic. radeji mohli nasytit hladovejici deti v Africe *7*
    • Seberte tomu člověku klávesnici. *1*
    • nebo by sis mohl stelit do hlavy a zvysit tak prumerne IQ lidstva...
  • Alespon vime jak se propiraji ty penize co vyberou od nerozumnych lidi.
    • Ravenshot
      Mám takový dojem, že nastává doba, kdy osvícení a finanční experti přicházejí z práce, aby přispěli svou komentátorskou obohocající troškou do mlýna *4*
      • Zato pomatencu co posilaj prachy do cerny diry se tu najde vzdycky dost.
        • nejako si nespominam ze by som ta najal ako financneho poradcu, takze mi do financii nekecaj
          rovnake pravidlo ctim ja a nehovorim ti za co mas utracat a za co nie
          *1*
        • Ravenshot
          Hlavně, že jsou všichni spokojení *3*
  • Týjo, Garrymu to ale sluší - konečně to někdo udělal pořádně a výsledek nevypadá jak Spacey po obrně v posledním CoD.

    Ale to je asi tak všechno - neuvěřím dokud neuvidím hotovou hru.
    • Zrzzek
      Mě se náhodou Spacey v CoD líbil. Nejsem ale žádný odborník...
  • tohle se rozrůstá do obrovských rozměrů. Někdy méně je více.
    • spoock
      Méně máš v Elite Dangerous, který je sice fajn, ale tak nějak uvízl v nedodělaném stavu.
      • Já bych neřekl, že uvízl. Ono už během KS kampaně bylo jasné, že na hře se bude pracovat i po vydání. Vydali základ, za který získali další finance na rozšíření. Nezapomeň, že Elite nemělo ani zdaleka takovou podporu jako Star Citizen.
        • walltar
          Přesně tak... Elite dělá přesně stejný vývoj jako Star Citizen. Akorát SC získalo tolik peněz, že prostě důvod vydat menší a osekanou hru jen aby bylo co prodávat nebyl. Takže to můžou udělat zrovna do mnohem finálnější podoby, i když to trvá dýl.

          Na Elite je ale bohužel vidět nebezpečí tohohle typu vývoje... Uvidíme jak na tom budou za pár let.
          • Tyhle blaboly sem pises ke kazdymu clanku, a kde nic tu nic. Neexistuje ani koncept, natoz hratelna ukazka.
            • alien5
              Ty vzdy budes trolovat jsi uz proste takovej :)
            • Blue.Shark
              Ty taky píšeš tyhle bláboly ke každému článku a jako na potvoru se vždycky ukáže, že nemáš pravdu :))
    • Ravenshot
      Většina lidí, co na hru přispěla, ale chtějí přesně tohle. Obří hru „nekonečných možností“. I když, ony to jsou vlastně dvě hry. Myslím si, že ambice jsou důležité, bez nich se posunout nedá. Je samozřejmě otázka, kde je hranice a kdy je ten správný čas říct: „Tak a tohle už stačí, zbytek možná jindy.“ A odpověď na takové otázky se asi bude u každého lišit.
      • mě přijde, že Roberts má tyhle ambice už od dob prvních Wing Commanderů, prvky jako procházení se po lodi či základně, nebo trvalá smrt pilotů kamarádů když o ně přijdeš během mise, to tam cpal vždycky, jenže tenkrát to prostě nešlo pořádně udělat, tak vždycky musel dělat nějaký kompromisy, teď je konečně hardware na úrovni kdy to jde udělat bez těch kompromisů a může si konečně splnit svojí vizi, jen doufejme, že se tim nenechal moc zaslepit
        • Ale to tom přesně StarCitizen je, Roberts plnící si svůj sen (a dalo by se říct že sen většiny komunity).
        • walltar
          Roberts sám říkal, že se tuhle hru snaží udělat už hodně dlouho. Freelancer měl být Star Citizen, jen ho tenkrát vydavatel už odmítl financovat. Ve hře samotné tehdy byla spousta obsahu, kterou Microsoft vyříznul jen aby už hru vydal a nestálo ho to moc peněz navíc.

          Teď už má mnohem větší svobodu jak to udělat, takže nakonec uvidíme jestli to zvládne nebo ne. Pro mě je třeba zajímavé už jen vidět to, co z toho výjde když tam nebude ten vydavatel, který by se staral jen o peníze. Jestli to hře prospěje, nebo ne.
      • jo, jenže raději bych viděl např. hratelnou ukázku single- kampaňe a ne jednu scénu, kde pochodují vojáčci po lodi. Co si člověk má myslet? Najímají herce ale hratelnou ukázku neukáží...
        • Ravenshot
          Já se obávám, že oni tohle udělat nemůžou právě kvůli komunitě. Žádný jiný AAA projekt nebyl vyvíjen pod takto veřejným drobnohledem a světová hráčská komunita tak není zvyklá vidět obrázky a videa z AAA hry v takto nedokončené fázi, protože vývojářská studia obecně neukazují Alfa obsah svých her po třech letech vývoje. A já si myslím, že kdyby toho ukázali mnohem víc (což možná ani nechtějí kvůli podpoře hypu, spoilerům atd atd atd), spoustu lidí by začalo všechno kritizovat, což se děje už teď. Ostatně podoba videí a dem je kritizovaná pokaždé, když je nějaká předváděčka. Myslím si, že základní problém bude v tom, že lidé zapomínají, že se stále jedná o ALFA verzi, tj. nedokončenou verzi, a že mnoho věcí, animací, textur, herních mechanik atd. zdaleka není ve své finální podobě. Ostatně vývojáři, prezentéři i Chris Roberts to zmiňují dost často, ale lidé to buď nevnímají a nebo je to ztraceno v překladu. Proto si myslím, že toho neukážou víc, protože by to nebylo z pohledu Chrise Robertse v dostatečně kvalitním provedení pro zveřejnění.
          • Je to produkt financovaný komunitou a alphy byly slíbeny. Vávra taky ukázal sotva alphu, ale bylo to hratelné a dá se z toho předpokládat, že hra nebude jen na papíře. To co ukázali tady je ale tristní...
            • walltar
              Nikam se neposunuli? Tak to co ukázali byl dost viditelný posun oproti tomu co ukázali na Gamescomu. To video s Oldmanem je na ingame (Je to cíl pro to jak budou vypadat hlavní postavy v SQ-42) grafiku dost dobrý.

              Co by si tak čekal, že ukážou pro SQ-42? Boj se stíhačkou ve vesmíru? To by asi nikoho moc nepotěšilo, když to si může zapnout kdykoliv v AC.

              Ale když porovnáš AC co máme teď a tu alphu co ukázali v sobotu, tak je myslím posun vidět na první pohled i v tom co bude hratelný teď.
            • Ravenshot
              Teď je k dispozici jen Arena Commander s pár herními moduly, osobní hangár a třetina jedné planetární lokace bez výrazné funkčnosti. To, co ukázali na CitizenConu mi přijde jako obří posun od toho, co můžeme dělat a hrát teď k tomu, co bude možné hrát s AC 2.0 (jak už Waltar říkal, zřejmě dostupnou ještě letos).

              Hvězdné obsazení bylo slíbeno v crowdfundingové kampani. Kolik je to stálo (natáčení už proběhlo), nevím, a upřímně mě to nezajímá, protože se nectím jako CEO, abychom mohl někomu radit nebo dát svůj názor, jak má financovat obří hru jako je tato.
            • řekl bych, že musí následovat skepticismus, jelikož mám pocit, že se nikam neposunuli, možná dokonce hodili zpátečku s těmi hereckými hvězdami. Kolik je to bude stát?
            • Ravenshot
              Nech se překvapit (a nebo zklamat), jen čas ti ukáže. Jinak asi dokážeš vypozorovat, že skepticismus obecně po posledním CitizenConu nepřevládá. Myslím si, že je to spíše individuální.
            • tohle je nic. To co ukázali, je zlomek. Že mají engine je fajn, ale bůh ví, jestli mají něco hratelného. Myslím si, že po téhle akcii musí následovat jen další skepticismus.
            • walltar
              No já nevím, ale to co ukázali vypadá hodně dobře... To alpha 2.0 video bylo live hrané přímo tam. To video z gary oldmanem bylo v enginu, takže to není jen předrenderovaný filmeček, ale scéna ve které by ses mohl procházet s postavou. To demo na Idris je taky ingame, ale se starýma modelama postav.

              Tu alphu 2.0 by měli doručit ještě tento rok... samozřejmě pokud se neobjeví problémy.

              Hra není na papíře už dlouho... všechno to co tady ukázali je hratelné. Jen to nepouští lidem v téhle fázi... osobně mě to mrzí, ale chápu že u té velikosti komunity co SC má, prostě musíš doručit funkční alphu, jinak tě lidi sežerou.
            • Ravenshot
              To je věc pohledu. Já mohu třeba tříct, že tam, kde je Vávra s Alphou, Star Citizen ještě zdaleka není. Vávra ve hře už má mise, postavy, většinu mapy atd. Star Citizen na svůj první hvězdný systém teprve čeká. Tobě a řadě dalším to, co ukázali na CitizenConu stačit nemusí. Mně ukázka z AC Alphy (stanice, let k satelitu, nulová gravitace, stanice s FPS) jako příklad toho, co bude možné dělat první iteraci alfy vesmíru, bohatě stačilo.
        • spoock
          Řekl bych, že především chtěli ukázat Idris zevnitř a něco ze Squadrony 42. Hratelnou ukázku máš v SC Alpha 2.0, tak nevím proč by to mělo přetékat do SQ42 ukázky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit