Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Sr_Lobo
    Nezájem :-P
    DA:I sem dohraval jenom ze setrvacnosti a uz nikdy vic!
  • On to ještě někdo hraje???
    • Keyz
      Jasně, lidé tam skáčou na šutru a dělají další podobné skvělé questy :D Nedávno bylo DLC s nějakými zvířaty nebo co. Nebo to bylo oznámené nevím, ale chtějí za to prachy.
    • težko, Witcher 3 je ve všech směrech lepší hra
  • Lukyz
    Stále nechápu tu výhru RPG roku 2014 *1*
    • Stále nechápu, proč ta hra vůbec existuje.
    • Vidlec
      W:3 > DA:I > Ostatní RPG 2014
      • Vogon
        Jenomže chudák zaklínač vyšel ve stejném roce jako Bloodborne, což je rpg oplývající všemi prvky(čti: dobrou hratelností,dobrým game designem, výborným level designem, vyprávěním využívajícím potenciálu videoher, zajímavým příběhem, Lovecraftem a především základními prvky role-playingu), ve kterých zaklínač stojí za polskou klobásu. Navíc tam nejsou zku*vení pol*ci. Jediným problémem Bloodborne je to, že je pouze pro druhou nejhorší platformu této generace.
        • del0
          "což je rpg oplývající všemi prvky"

          Lol. Bloodborne je RPG asi jako Diablo... *15* To je fakt, na kterém nezmění nic, ani to trapný naklikávání tupých funboyů, jehož stáda si očividně členem. Jak malé děcko na písečku házející kamínky, protože jeho plky nikdo nebere vážně. *15*
          • Vogon
            Místo abys uvedl nějaké pádné argumenty, tak se mě snažíš urazit, ale přehlédnu tento fakt, jelikož se nehodlám snížit na úroveň planktonu.
            Definuj mi prosím tě, co si myslíš pod pojmem RPG, a pokud mi tu chceš napsat něco o deskovkách, tak radši nepiš nic, protože tady se bavíme o videhrách, které se už dávno odlepily od podřadného média. V minulosti možná byly RPG hry pevně spjaty s pravidly deskovek(Z příčiny slabé technologie), ale v dnešní době, to není vůbec pravda, a už vůbec to není pravda u ARPG(Bloodborne, zaklínač, Dark Souls, Gothic), to tvé pravidlo, které tu vždy omíláš, se týká pouze CRPG(Pillars of Eternity, Baldur's Gate, Divinity :original sin) a ani ty se ho už v moderní době skoro vůbec nedrží.
            Jak jistě víš, základním prvkem rpg je tzv. role-playing, což je jev, při kterém se hráč promítne do postavy, za kterou hraje, předpokladem je to, že si hráč vytvoří svou vlastní postavu(A do toho zapadá i její minulost), kterou pak dosadí do příběhu videohry, což Bloodborne splňuje perfektně, nejen že si hráč může vytvořit vlastní postavu, ale v Bloodborne se celá hratelnost od minulosti(pokud ji neignoruješ) tvé postavy odvíjí, díky systému tříd(třídy typu: problémové dětství, násilná minulost, osamělý přeživší, profesionál, atd.), které ti určí začáteční staty, ale také ti dají lehké info o minulosti tvé postavy, tento systém byl jště bohatší v Dark Souls, kde byla nejen třída, ale i původ, a dokonce i například barva tvých vlasů neslo určitou míru infa o tvé minulosti, díky lore, které bylo v popisu barvy napsané. Charakter vytvořené postavy se odvíjí od chování hráče, hráč mlže být důvěřivý, nedůvěřivý, nemusí komunikovat, nebo klidně může všechny pozabíjet.
            Ale když se podíváme k zaklínači, tak ten bohužel nic takového nemá, hrajete za předem určené tzv. kalhoty(Postava, bez jakéhokoliv charakteru, do kterého se dokáže vžít i mentálně postižený autista) a navíc tyto kalhoty, nebyly vždy kalhoty, ale kdysi měly osobnost, a pokud má příběh hry dávat smysl, tak by se hráč měl chovat jako tyto kalhoty v minulosti,. což naprosto odstraňuje tu minimální iluzi volby, kterou hráč má.
            A nezapomínejme, na to že v zaklínači se hratelnost a příběh naprosto rozchází, ukáži na příkladu, lidé si zaklínače najímají na lovení utopenců, což nedává smysl, protože hratelnost říká, že lidé jsou silnější než utopenci, nebo třeba boj s kajranem ze zaklínače 2, což je prý velmi nebezpečná příšera(Viz boj Gerarda s kajranovi podobnou malou příšerou v knihách, která dá Gerardovi hodně zabrat), ale ten bossfight je naprosto jednoduchý.
            • Vogon
              Nemusíš se mě znova snažit urazit, já vím, že je to obtížné se vyrovnat s tím, že jsi podřadný a vůbec nevíš o čem meleš.
              Proč znova píšeš to co jsem napsal já? Ale je pěkné, že si náhodně vybereš odstavce z mého příspěvku a napíšeš k nim, to o čem jsem v nich psal. Možná kdyby sis přečetl celý můj příspěvek. Nehledě na tvé profesionálně vymyšlené pojmy pro kategorie jako "true rpg"(Do které si vedle PoE zařadil zaklínače, což považuji za absolutní výsměch) , které tvému příspěvku dodávají na hodnotě.
              A přehlédnu fakt, že považuješ, to že Bloodborne spojuje role playing s herními mechanikami, za nedostatek, protože to je naprostý výsměch všem videoherním vývojářům. Možná kdybys ty hry hrál, tak bys o nich věděl a nepsal o nich zcestnou kritiku, kterou sis vycucal z prstu. Jelikož všechny prvky, které podle tebe Bloodborne neobsahuje, Bloodborne ve skutečnosti obsahuje a ne ve formě iluze jako zaklínač, ale ve formě úplné. Ty si asi vůbec neuvědomuješ, že hlavním prvkem všech her je hratelnost, od které se všechno vyvíjí a samotné volby by měly vyplývat z hráčového hraní, ne z toho že si vyberu jednu ze tří naprosto stejných možností. Pokud na mě spustíš nějakou debilní pohádku o tom, že příběh má přednost před hratelností, tak to ani nedělej, protože je to holý nesmysl. Jako je hlavní složkou filmu vizuální kvalita(herectví, střih, apod.), jelikož starší média(kniha, hudba) tuto složku nemají, mohou ji jen imitovat(popisné pasáže v knize). Podle tvé logiky je RPG i třeba Fahrenheit, protože hráč má vliv na příběh.
              A nezapomeňme na to, že si neuvědomuješ existenci sub žánrů, víš RPG je velmi široký pojem, do kterého spadají, takové sub žánry jako Action(akční) RPG(Bloodborne, zaklínač), Classic(klasická) RPG(Baldur's Gate, PoE, Planescape: Torment), Japonská JRPG(dvě definice- RPG z Japonska/RPG s tahovým soubojovým systémem jako FF),atd. Takže si je třeba uvědomit, že RPG je velmi široký žánr, do kterého spadá mnoho rozdílných her, u kterých se zdánlivě zdá, že vůbec nemají nic společného.
              To že ty hry neumíš a donutily tě rozplakat se, kvůli tomu, že tvé ego utrpělo, neznamená, že jsou špatné.
              PS. Tady se ale vůbec nebavíme o tom, zda je Bloodborne RPG(je), ale o tom že Bloodborne má daleko víc RPG prvků než zaklínač, nepopírám že zaklínač je RPG.
            • del0
              Když pominu, že kecáš z hladu, protože true RPG se pořád dělají (PoE, W2, D:OS, Torment, Zaklínač 3...), tak je to stejná zhovadilost, jako tvrdit, že Call of Duty je plnohodnotná strategie, protože tam plánuješ postup uličkou, akorát se odlepila od podřadného média, kterým jsou šachy. *7*

              "V minulosti možná byly RPG hry pevně spjaty s pravidly deskovek(Z příčiny slabé technologie)"

              Očividně v tom máš guláš a hraješ na radnom domněnky. Technologie souvisí možná s hody kostkou nebo tahy vs realtime, ale základní principy RPG - možnosti volby hraní role (+ následný VLIV na svět/příběh/ostatní postavy) a důraz na nebojovou interakci pořád platí - to samozřejmě nesouvisí s pravidly (nebo omezením) stolní hry. To je základní koncept. Tvoje zoufalá snaha navodit dojem, že akční mlátička = evoluce RPG, je fakt úsměvná.

              "Jak jistě víš, základním prvkem rpg je tzv. role-playing, což je jev, při kterém se hráč promítne do postavy, za kterou hraje, předpokladem je to, že si hráč vytvoří svou vlastní postavu."

              Jak jistě NEvíš, roleplaying není o tom, že si jen vyberu postavu, naklikám jí bodíky do statů a posbírám equipment. Tím si tudíž potvrdil můj první post. Bloodborne je RPG asi jako Diablo. Tak už přestaň házet ty kamínky, ať ti nepraskne žilka. *15*
      • Keyz
        W:3 > dlouho nic -> DA:I (dejme tomu) > Ostatní RPG 2014 *3*
    • Holt asi nebylo z čeho vybírat :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit