Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To děláš ukvapené závěry z pár screenshotů a rozmazaného. Já to hrál na PS3 na 127 cm plazmě a vypadá to naprosto famózně. Navíc ten příběh je vážně strhující - i to, že Alicia nosí k uniformě šátek, má svůj příběhový důvod.

    Pokud si to nekoupíš jen kvůli tomu, že se ti to na screenshotech nelíbí, připravuješ se o herní perlu. Tvoje škoda.
  • Jack1947
    Nu dobrá přesvědčil si mne, takže to je spíše na nervy ne? když tě může pozemní pěchota sejmout a ty s tím nic nenaděláš. Nevím to mne může solidně od hraní odradit. O realitu nejde, to že má slabé místo je mínus... proč sakra má jít o realitu to je asi moc reality co? když tank nemá být zničen jinak než raketou, granáty molotovy... *7*

    To máš jako nádrž u auta taky se rozstřílý a auto nevybuchne, tak proč by měl tank (tedy pokud tam není jiskra)

    To že při tahu na tebe útočí je známé z FF... takže ok. Prostě to uzavřeme tak a to je nejduležitější jestli je tank proti pěchotě nějak znevýhodněn nebo jsou síly vyrovnané pokud jsou a není to "kdyby něco bylo/nebylo" ok... pokud ne, nevím nevím.
  • Ovladaní - Gamepad
  • Keyz
    Kdyby něco podobného a nové bylo z realistického světa, tak bych si to rád zahrál.

    Japonská holčička se šátkem která střílí po tancích a nějakých divných NPC s kopím....wtf.
    Navíc to vypadá otřesně. To není ani komixová grafika. Celé to je, rozmazané.

    Ovládání na PC podle menu asi také žádná sláva.
  • Tak nejak. pri slozitejsich soubojich clovek prave naopak nemel cas vubec sledovat nejake efekty souboje, byl rad ze stiha prepinat para. A klikrat prijit na spravny postup na nektere tazsi potvory nebylo taky zrovna nejsnazsi. Ale to se jen tezko vysvetluje nekomu kdo se nedostal dal nez do prvnich kapitol hry.
  • Tak hra je ve své podstatě jednoduchá ale challange je dohrát všechyn mise na A(S) rank. A pak samozřejmě HARD a HARD-EX mise.
  • Nejsou, naopak se cítíš jako v komiksu. Pro mě to krásně dokreslovalo atmosféru.
  • K článku: "Příběh je v jádru vlastně strašně jednoduchý a nijak zvlášť výjimečný" No tak tady se neshodnem.Jestli jste hned odhalil všechny plot twisty příběhu tak gratuluju, mě třeba smrt některých postav opravdu překvapila, stejně jako docela drsně vykreslený rasismus a koncentrační tábory. Jasně není to žádný Hamlet ale i tak si myslím že má solidní základy.
    " Já svůj tým skládal hlavně podle toho, jak mi byl kdo sympatický, a v žádném případě to neznamenalo přílišný nárůst obtížnosti. Tento do detailů propracovaný systém tak částečně ztrácí svou hodnotu a důležitost, což je trochu škoda" Tak pak doporučuju skusit těžší obtížnost nebo zkoušet dohrát na A(S) ranky. To se panečku budete divit.
    " V boji totiž nemůžete ukládat hru a mise se často táhnou opravdu hodně dlouho." V boji jde ukládat. Na taktické mapě kliknete na systém a tam je SAVE...Proto taky existují dvě verze save pozic BOOK mód a COMMAND mód.

    Jinak rád bych ještě doplnil, že hra je výborně optimalizovaná a běží i na slabších systémech. A umožňuje nastavení grafiky a i ovládání (což se opět nezmiňuje v recenzi).
  • Final Fantasy 4, 5 a 6 su najlepsie diely tej serie. 3 a 9 su tiez up there, spolu s 10 a az potom (aspon pre mna) prichadza vsetkymi ospevovana 7 a 8... 12 je fajn a 13 je imho tiez OK - az na 15-20 hodinovy tutorial.
  • Valkyria Chronicles je pre mna najlepsia hra z minulej konzolovej generacie, bez akychkolvek pochybnosti! Vyborny pribeh, skvely gameplay, slusne RPG elementy a prepracovane charaktery - jednoducho vsetko co sa na vybornom JRPG ceni. Podla mna prave Valkyria Chronicles sa moze bez problemov postavit aj uplnym klasikam zanru - od Fire Emblem serie, Tactics Ogre a Final Fantasy Tactics az po X-Com.
  • Co sa toho combat systemu tyka, nefunguje to tak ako hovoris. Nie v neskorsich castiach hry. Najvacsi problem s FFXIII bolo podla mna to, ze skutocna hra zacala po nejakych 15-20 hodinach - ked si sa dostal do chapteru 11. Neskor, ked dostanes viac moznosti, viac abilit a hlavne viac paradigmov tak je to o dost ine, zlozitejsie. To 'auto-battle' uz potom nestaci a uz vobec nie je optimalne, hlavne pri boss fightoch. Podla mna prave combat system bolo to najlepsie na FFXIII, zatialco charaktery boli slabsie a pribeh ako taky nebol uplne zly ale nebol ani top.
  • "Gamepad je univerzalni herni ovladac napric platformami" - souhlas

    "mel by ho mit kazdy hrac" - to bych neřekl (a to gamepad mám)..k čemu bude třeba člověku, který hraje 90% času strategie

    "nedivit ze, ze nektere hry jsou designovany na jeho optimalni vyuziti" - souhlasím, některé hry jsou opravdu designované pro gamepad a ovládání jinými zařízeními bývá maximálně tak kompromisní řešení. Což neznamená, že je to nutně dobře, ale někdy to tak prostě je.

    "To neni chyba, to je prednost." - to není chyba a ani přednost, je to vlastnost

    "Vsechny hry by melo jit ovladat gamepadem" - rozhodně nesouhlasím. Gamepad má svá omezení a tato omezení by přenášel i na hru. Spousta her je s gamepadem nehratelná a není na tom nic špatného..není to chyba, ani přednost, je to vlastnost ..
  • Bacha na to, strategiu od toho necakaj. Skor to spada do zanru Tactical RPG, nieco ako Fire Emblem, X-Com a podobne.
  • Hrál a dvakrát dohrál jsem to před pár lety na PS3. Je to naprostý klenot - nádherná grafická stylizace, poutavý příběh, vynikající hudba, člověk se skvěle sžije se všemi postavami. Herní mechanismy jsou originální a přitom naprosto funkční. Jediná chyba je absence multiplayeru, protože to by mohla být skutečná pecka.

    Tahovky hraji už od dob prvních Warlords a myslel jsem, že už mě nic nemůže překvapit, ale Valkyria Chronicles mi vyrazila dech.
  • No dobře tak ještě tlačítko pro změnu Paradigmu a par pro pohyb po menu :D

    JAko uznávam, že to zjednodušení souboju umožnuje hrači/divákovi sledovat dění a efekty souboje ale to je tak vše.
    Nebudu tu vytahovat všechny zápory hry počínaje otřesnym level designem... to by tu bylo na dlouhou diskusi pod článkem k jejíž tématu to moc nezapada.
  • ja nevim proc jsi mackal jen jedno tlacitko, navic by me zajimalo jak bys porazil treba finalniho bosse mackanim jednoho tlacitka, o nepovinnych bosech nemnluve. Svet je moc peknej, radost pohledet. A pribeh? jednoznacne prevysuje valnou vetsinu zapadnich rpg, to ze je na japonske pomery slabsi bych za chybu nepovazoval. A Dragons Dogma je vysokej nadprumer:)..samo vse je vec nazoru..ale jelikoz Dragons Dogma ma dodnes gigantickou komunitu ktera hru stale hraje, pocchybnosti o tom ze se jedna o prumer jsou dost velke.
  • Spis jde o to ze plno lidi vubec nevi oc v te hre jde, a pritom je to dobré:)
  • Pardon jedná se o reakci na FLASHe123456
  • Neřikam že jsou špatné říkám že je to průměr. Tedy až na FFXIII- nedávno jsem to opět pořídi,l ale tentokrát na PC. Pár hodin se i bavil, ale jako JRPG je to hodně špatný jak dějově tak světem. A ten soubojovej system kdy se mačká jen jedno tlačítko a to en aby odkliklo automatickej boj (nevim proc ty souboje rovnou neběží celé automaticky, nebo proč vůbec souboje :D ) Takže na celém FFXIII je nejzábavnější koukat jestli má Vanille kalhotky nebo ne.
    Vkus mam náročnej a o to jsem vždy radši když narazim na něco kvalitního.
  • To muselo být docela peklo pokud to recenzent hral bez ukládání v bitvě. Občas se bitva umí nádherně po*rat i v pokročilé fázi. *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit