Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • K článku: "Příběh je v jádru vlastně strašně jednoduchý a nijak zvlášť výjimečný" No tak tady se neshodnem.Jestli jste hned odhalil všechny plot twisty příběhu tak gratuluju, mě třeba smrt některých postav opravdu překvapila, stejně jako docela drsně vykreslený rasismus a koncentrační tábory. Jasně není to žádný Hamlet ale i tak si myslím že má solidní základy.
    " Já svůj tým skládal hlavně podle toho, jak mi byl kdo sympatický, a v žádném případě to neznamenalo přílišný nárůst obtížnosti. Tento do detailů propracovaný systém tak částečně ztrácí svou hodnotu a důležitost, což je trochu škoda" Tak pak doporučuju skusit těžší obtížnost nebo zkoušet dohrát na A(S) ranky. To se panečku budete divit.
    " V boji totiž nemůžete ukládat hru a mise se často táhnou opravdu hodně dlouho." V boji jde ukládat. Na taktické mapě kliknete na systém a tam je SAVE...Proto taky existují dvě verze save pozic BOOK mód a COMMAND mód.

    Jinak rád bych ještě doplnil, že hra je výborně optimalizovaná a běží i na slabších systémech. A umožňuje nastavení grafiky a i ovládání (což se opět nezmiňuje v recenzi).
    • SkillJam
      kámo! díky za radu ohledně savu v bitvách, to jsem nevěděl! to mi ušetří hodně trápení, díky :)
  • Buy it!
    http://i.imgur.com/YrH1v1F.jpg
  • Valkyria Chronicles je pre mna najlepsia hra z minulej konzolovej generacie, bez akychkolvek pochybnosti! Vyborny pribeh, skvely gameplay, slusne RPG elementy a prepracovane charaktery - jednoducho vsetko co sa na vybornom JRPG ceni. Podla mna prave Valkyria Chronicles sa moze bez problemov postavit aj uplnym klasikam zanru - od Fire Emblem serie, Tactics Ogre a Final Fantasy Tactics az po X-Com.
  • Hra me trochu vydeptala faktem, ze mise, aby jejich hodnoceni bylo alespon obstojne B nebo neco takoveho, je nutno odehrat za extremne nizky pocet tahu, coz v podstate znamena pokus omyl, dokud si clovek nenamemoruje pozice nepratel, jejich pripadny naskriptovany skryty pohyb a taky dalsi vlny...rozhodne bych raci na prvni dobrou, sice pomalu ale takticky a s rozmyslem dosahl dobreho hodnoceni diky jinym kriteriim, nez za par rychlych tahu kdy presne vim kam pribehnout, hodit granat, kam se schovat a pripravit atd....to me pomerne prekvapilo no a taky ze po 3-4 misich na cloveka vybali HQ se vsemi moznostmi a at si sestavi tym, to cloveka vydesi kdyz jeste poradne nevi co k cemu a jak...i kdyz to uz je samozrejme detail
  • musím mít *14*
  • Pro mě jakožto pc-čkáře je tohle nejlepší hra roku. Sice má poněkud rozvláčnější začátek a ovládání menu je zdlouhavější než lesbická předehra, ale příběh a hratelnost má ta hra ultimátní.
    • flash789
      Vitej ve svete japonských her, valkyra je ještě celkem slabota oproti jinym:) Ale to holt chce tu konzoli nejakou..
      • Když už jsme u japonska, tak by mě spíš zajímala recenze na A-Train. Tuhle stylizaci moc nemusím + pseudo WW2.
      • Jako asi na tom neco bude, ani to hrou před loňska pro me bylo Deadly premonition :D
  • Hrál a dvakrát dohrál jsem to před pár lety na PS3. Je to naprostý klenot - nádherná grafická stylizace, poutavý příběh, vynikající hudba, člověk se skvěle sžije se všemi postavami. Herní mechanismy jsou originální a přitom naprosto funkční. Jediná chyba je absence multiplayeru, protože to by mohla být skutečná pecka.

    Tahovky hraji už od dob prvních Warlords a myslel jsem, že už mě nic nemůže překvapit, ale Valkyria Chronicles mi vyrazila dech.
  • Kdybyste si chtěli postavit Edelweiss http://www.hlj.com/product/VOLSWPSSP1/Mil
    nebo Shamrocka http://www.hlj.com/product/VOLSWPSSP2/Mil
    *4*

    Na Edelweisse je i spousta dolňků, plechy, vylešený kanón... i hrdinové http://www.hlj.com/product/VOLSWPSSP01-F01/Mil

    Je i vkusná figurka nejlepšího nepřítele, za strašné peníze sice, ale je http://www.hlj.com/product/VTX47062/Fig
    • Nice asi si něco pořídím k narozkám. Už mám figurku Isary :)
  • Fremencz
    Valkyria Chronicles rozhodně stojí za vyzkoušení hra sama o sobě není zas tak těžká jak by se mohlo zdát ač u jistých misí sice musíte zapojit šedou kůru mozkovou,ale pochopit hru dokáže i naprostý zelenáč jenž tahové strategie nikdy nehrál. K samotnému ovládání na PC bych rád řekl že kombinace klávesnice + myš zde náhodou funguje dobře jediný problém je snad v podobě ovládání tanku ovšem stačí pochopit že daný tank zatáčí vpravo a vlevo za pomocí myši a ne kláves A a D.Jediným problémem je Skirmish mód kde stačí na samotných mapách opakovat neustále stejný postup a během chvilky máte vyděláno obrovské množství bodů na upgrade a výcvik vašich vojáků zde bych rozhodně uvítal možnost multiplayeru a to buď po síti nebo na jednom stroji. Ale i tak si stojím zatím že ten kdo Valkyria Chronicles vyzkouší bude velmi mile překvapen.
    • Tak hra je ve své podstatě jednoduchá ale challange je dohrát všechyn mise na A(S) rank. A pak samozřejmě HARD a HARD-EX mise.
      • Fremencz
        Ano to je sice pravda,ale jakmile přijdeš na ten správný postup tak ti ho následně stačí opakovat do zblbnutí a samotný mise už nejsou výzva jako spíše otrava. Přesto je Valkyria Chronicles jedna z těch nejlepších her co v minulém roce na PC vyšli a já jsem rád že nám jí SEGA vůbec dala.
  • To muselo být docela peklo pokud to recenzent hral bez ukládání v bitvě. Občas se bitva umí nádherně po*rat i v pokročilé fázi. *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit