Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • shmeck
    Z peněz daňových poplatníků se platí tolik věcí, že se v tom jedna studie naprosto ztratí.
  • Jo to chce, minimalne kazdej tejden jeden clanek o pirateni..to se vzdy chytne. Tipuju 200+ prispevku do vecera..co na tom ze to je porad dokola jen v jinem baleni..
  • Mě spíš vadí že berou stahovaní dat přes torrent jako neco nelegalního. Pokud vím tak zneužití dat je až tehdy když soft nainstaluju a nelegalně používám a né když ho stahuju. Pokud vím tak lidé stahují například i hry jen proto že například digitální distribuce má poruchu a tak to stahnou přes torrent a pak zadají legalní kód a mají legalní hru ale právo říká že jsou pirati. Dále torrent systém nebo dá se říct síť používají i free to play hry které si nemohou nebo nechtějí platit velké servery nebo steam a vidí to jako levnou náhradu digitální distribuce her a software. Jenže tím pádem ja jako jejich potencionální zákazník i když mam legalní kód k produktu dělám nelegalní činnost a dopouštím se trestného jednání. To mě přijde jako špatně napsaný zákon od lidí co je jejich IT vrcholem zapnutí počítače tlačítkem pro zapnutí.
  • Rhulad
    Platit za dema? :D tobě hodí laso z EA... takový přístup je vždy vítaný
  • Whoossain
    No to je otázka. Ono i demo se nechá udělat tak, aby vypadalo úplně jinak, než výslednej produkt. Jak ostatně doázali Aliens: Colonial Marines.
  • V jejdaskove idealnim svete nejsou dema. Clovek si tam stahne warez aby to vyzkousel a jejdasek pak muze kricet ze je zlodej. *3*
  • Spades
    Kdyby hry byly delší, tak si klidně koupím pár doroka, ale doprd€le... Když to projedu za 8 hodin čistého času, což někdy může zabrat asi 2-3 dny, a chcou po mě 500??? To ať jdou někam...

    Radši si koupím hru, která mi vydrží. Například Starcraft 2 sice stál 1000, ale má super multiplayer i dlouhej singleplayer. Na rozdíl od toho, CoD mi připadá jak TV Film - 1 si to projedu, a pak už o to nemám zájem. Za to takové prachy fakt dávat nehodlám...
  • "pirátění" ... co je to za dementní výraz...
  • Jo ferovy pristup k zakaznikum neco stoji. Muze se pak ale vyplatit. Kdyz nekdo vyda exkrement tak je jasny ze demo spis uskodi.
  • Neříkám, že moje teze je celá správná. Ale dobré demo přesvědčí další zájemce - a naopak. Výborná jsou třeba dema na Steamu.
  • Ale ja nerikam aby se nedelaly . Ale myslim si ze sou zbytecny. Kazda organizace si stejne udela svoje a všichni vime jak sou prestreleny třeba ve filmovem prumyslu tak i v hernim.
    Proste nechapu kdo si z toho co veme aby to skutecne bylo k uzitku.Protoze mam pocit ze tydle vyzkumy stejne nakonec někdo zneuzije pro svoje ucely. A nakonec za všechno stejne muzou pirati. Neobhajuju je ale vadi mi ze je to argument na všechno. Stejne jak kalouse pro nekery lidi :P
  • Aby nekdo delal demo, musi se mu to vyplatit, protoze i s vydanim dema jsou spojeny naklady. Kdyz to nema pozitivni efekt na prodejnost, tak se nevyplati do nej investovat.
  • nehledě na to že takové studie většinou jdou z kapes daňových poplatníků...
  • ales.smutny
    Právě k oponentuře těch tvrzení různých ochranných svazů apod o číslech stažení, která mohou být vycucaná z prstu. Přístup "je lepší vědět méně" nechápu.
  • Taky by se mi to líbilo....ošahat si hru v demíčku......místo PR žvástů jak právě ta jejich gameska je nejcoolovější a způsobuje poluci.... ale když ta hra má 4 slaboučký hodinky tak by se mohlo stát že demo bude 70% hry.....
  • Tak nejak nechapu k cemu takovydle analyzy jsou. Podle me to jen podporuje megalomanstvi a honeni carodejnic hernich vydavatelstvi. Jednak zase muzou pocitat usle zisky (coz nechapu) nebo odepisovat hry když se jich proda milion kusu jako neuspesny (s cimz nesouhlasim) s argumentem ze kdyby se nepiratilo tak si to koupi daleko vic lidi (coz je na palici).
    Jakto ze tedy spousta her i bez ochran dokaze poradne vydělat? Chtelo by to spis zmensovat rozpocty a zvetsovat iniciativu a kvalitu her. indie scena to jasne doklada.
  • A hele, už máš mínus od prvního piráta *1*
  • Whoossain
    To je těžký. Já si třeba stáhnul (kromě jinýho) Crysis 3. Než jsem se vůbec dostal k tomu, abych to nainstaloval, tak jsem sehnal na Aukru kód na Hunter edici za 300,-. A tak je to poslední dobou s většinou titulů. Podobně dopadl i RE6 a na Far Cry 3 určitě taky dojde. Lost Expeditions edice je k mání taky za 300,-. Dneska není problém pár týdnů po vydání sehnat téměř cokoliv za pár stovek...
  • No tak se pirátí a co? Pokud nebudou lidi chtít sami (nebude jim trapně atd.), tak se to prostě nezmění :-). Jděte ven, je hezky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit