Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947
    Hoodně vlhkej nesplnitelnej sen *5*
  • Mě nejvíc zaráží to, že od prvního představení někdy před 2 roky(?) jsem v jejich videích nepostřehnul cokoliv jiného. Zdá se mi jak kdyby jedno video stále dokolečka recyklovali. Jsem zvědavý na ty další tři co mají vyjít. Tam snad už bude něco nového.
  • Tahle hra je o tom, že máte loď, někde s ní jste a vaším úkolem je sehnat zdroje na to, abyste s tou lodí mohli letět o kus dále a zase shánět zdroje na další přesun a tak dokola, dokud nedocestujete do středu vesmíru (galaxie?), nebo dokud vás to nepřestane bavit. Čekat od této hry možnost stavět si základny na planetách atd. není možné. O tom ta hra není a nikdy o tom být neměla.

    Těžko předem odsuzovat hru proto, že neobsahuje a nikdy neměla obsahovat určité prvky, které by tam člověk chce mít.

    Jestli tato hra bude zábavná? Troufám si říct, že pro mainstream hráče dlouhodobě nikoli. Osobně si ani nejsem jistý, zda-li to vůbec je mainstream hra. Řekl bych, že spíše ne a spolupráce s Sony je také dána snahou ukázat, co vše lze na konzoli hrát a jednoduše mít tento typ hry v portfoliu. Hra to bude mít u mnoha hráčů opravdu těžké a to bych řekl i z důvodu prostého nepochopení, o čem hra má být - anebo neakceptování ze strany hráče.
    • No oni tam ty prvky nebudou, protoze to predevsim jejich technologie neumoznuje (proceduralni planety bez perzistence), ne proto, ze by to nebylo soucasti designu.

      Jinak by me uprimne zajimalo, na koho krome mainstream hracu muzou cilit s barevnou arkadovou litackou :)

      Je to proste hra s malym tymem a omezenym rozpoctem, to je u takovyhle hry limitujici faktor, se kterym treba pocitat...
      • No hej, ale cenovka 59€ ? Za PC verziu?
      • Prava. Je treba pocitat ze i pres nekonecnou rozlohu herniho sveta to bude mala ondie hra na par hodin. Ja proti nim nic nemam a na hru se tesim. Ale proste necekam ze me to udrzi dyl jak osm hodin. Tedy jak vetsina malych indie her. Ale bojim se ze hromada lidi ceka stovky hodin obsahu a budou hrozne brzo zklamani ze uz jim to nic nenabizi a ze porad dokola delaji tri cinnosti bez cile.
        • Zase tak malá hra to není. Už sama cena to napovídá...
          • Jo. Pokud jen nechteji rejzovat na hype, dokud mohou *3*
  • jack
    Pekne video....
  • Takze tak:
    Celkovo to vyzera paradne. Papierovo. Chalani z Hello games maju brady jak sa patri, vyzera to cool a tak.
    Problem je v tom, ze ja nedam vopred prachy do hry ktora vyzera ako tech demo a ktora vela slubuje.
    Doba je taka, ze neverim nicomu a tito hosi z vyzeraju viac ako umelci nez game developeri.
    Ide o to, ci ta celkova myslienka proceduralne generovaneho vesmiru nakoniec nepochova celkovu hratelnost.Viete, ta vec ktora nas drzi pri televizoroch (monitoroch) od cias 8bitov...
    • je to primarne konzolovka, takže musela projít pres stupidity check
  • Taky se vám po každém rozkliknutí okna spouští ten kravál z War Thunder reklamy, přesto, že je tam vypnutý zvuk? Vvětší nechutnost sem snad ještě neviděl.
    • o Adblocku si jeste neslysel? Ja ani nevim, ze by tady byli reklamy *5*
      • Presne tak, taky jsem chtel bejt hodnej a adblock jsem si tady vypnul kdyz me tak hezky poprosili..
        Ale ty reklamy tady jsou tak nechutny, ze sem radsi prestanu chodit nez abych je vidal..
        • Jste prilis mladi a nervozni, ja jsem uz starej a reklamy sou mi u zadku.
      • Vypadá to, že tady je to jediná možnost.
      • cernej pasazer..
    • Ne nepousti, a tobe jo protoze mas ten zvuk zaplej, kdyz si ho vypnes tak nic neuslysis, kupodivu. Modifikace je nasledujici, kliknes levym ymsitkem na ikonu preskrtleho reproduktoru a ona zbledne, tim to vypnes. nemas zac..lol:)
      • Stejně to nefunguje. Po kliknutí se otevře stránka se hrou, ikona zešedne, ale pořád hraje. Při dalším načtení stránky je opět normální a hraje... demence...
      • Jó, tak to je vychcanost. Ikona zvuku přeškrtnutá i v zapnutém stavu...
  • Moc se mi líbí, jak se lidi diví a nadávájí, že ta hra bude nudná a že tam nic nepůjde dělat a že to bude jen létání vesmírem. No tak to asi nebude hra pro vás, ne? Proč to vůbec komentujete? Chodíte snad na fóra Egosoftu, že jejich X je jen o létání vesmírem, obchodování a boj? Ano, tohle vše bude možné i v No Man's Sky. Neustále mě překvapuje, jak má velká část herního publiku potřebu komentovat něco, co pro ni ani není určeno. Samozřejmě je to dáno hypem, který tato hra vyvolala, a tak se k ní vyjadřují i hráčí, na které není cílena. Opravdu je to velice otravné a vážně se těším, až to vyjde, schytá to maximální hate od těchto internetových bojovníků, protože potom už bude klid a my, kteří se na tohle těšíme, budeme moci v klidu hrát a nevšímat si těchto trapných výlevů od lidí, kteří tomu nerozumí.
    • Ono nekdo dokaze byt prekvapen tim ze se hraci vyjadruji k clankum na hlavni strane herniho webu?
    • Vtipné, jak ve své malosti a omezenosti děláš přesně to samé, co se snažíš kritizovat *4*
      • Ne, nedělám to samé. Jen se divím, že lidé kritizují něco, co vlastně není určené pro ně.

        Taky nechodím na disco a neříkám všem do očí, že je to sra***ka.
        • Ale kdyz se budes s nekym o disku bavit, taks vuj nazor reknes ne? Nebudes se mu vyhybat.
          Tady nejsi na strankach nebo foru dedikovanemu No Mans Sky nebo vesmirnym simulatorum. Jsi tu na hernim webu ktery je urceny pro hrace vsech vkusu. A tito hraci (kterym je clanek urcen - pokud takove clanky cist nebudou neodzvi se o novych hrach) se k nemu vyjadruji. Uplne normalni. Funguje to tak od doby vzniku internetu. Asi jsi na internetu novy, ze te to prekvapilo?4ZM
        • A při tom kritizuješ něco, co není určené pro tebe a zpochybňuješ právo na názor ostatních diskutujících, takže děláš *4*
          • Nic nezpochybňuju, jen považuji za omezené vyjadřovat se a plivat na něco, co není určené pro mě.

            Někdo tomu může říkat právo na názor, jistě. Já tomu říkám omezenost a nedostatek zdrženlivosti.
            • Myslíš si, že je to obmedzené, ale je to tvoj, veľmi obmedzený názor. Hra napríklad môže byť určená pre mňa, pretože vesmírny survival sandbox je PRESNE to, čo ma zaujíma. Ale pokiaľ nevyužíva svoj potenciál, má plytké herné mechaniky a tým pádom nedokáže hráča dlhodobo udržať (čo od sandboxu tohoto typu očakávam), tak si proste kritiku zaslúži, tým skôr, že hru sprevádza od samého začiatku vývoja (resp. oznámenia) absolútne neopodstatnený hype, uť v dobe, keď ešte očividne ani sami autori nemali ucelenú predstavu, čo sa v tej hre bude robiť. Samozrejme súčasná kritika sa zakladá len na tom, čo je o hre odprezentované (a nie je toho zďaleka dosť, ale už to samo o sebe vzbudzuje obavy). Ale spomínaný hype nie je o ničom inom.

              Ale necháp ma zle, ja úprimne dúfam, že hra nakoniec prekvapí a ak bude stáť za prachy, čo za ňu pýtajú, milerád si ju kúpim *3*
            • To je ovšem další z tvých mnoha omylů, jak si můžeš myslet, že víš co je pro koho určené.To, že se mi nějaký herní prvek nelíbí přeci neznamenà, že si tu hru automaticky nezahraju. Nevíš nic, Jone Sněhu *1*
        • Protože bys dostal do huby, na netu to nehrozí. *1*
  • Nu snad bude podpora modifikací
    • S tou bych moc nepočítal. Ta hra je procedurálně generovaná a všechno co tam je je vytvořené pomocí matematických vzorců a ne ručním vymodelováním. Překopat u toho něco a nerozbít něco jiného bdue ais dost porod. Celé jádro hry není stavěné na tom, aby jsi měl ručně vygenerovanou planetu a na ní nějaký příběh přes questy.
    • nechapu co to je za prihlouplou manii vsechno modifikovat, navic jeste kdyz to ani nevyslo. Kvalitni modifikace kterym se da rikat kvalitni a profesionalni a aspon se trochu blizi kvalite samotne hry se daji spocitat na prstech jedne ruky (ok, mozna dvou). naivita nekterych lidi vericich ze moderi spasi vsechno je usmevna. Opravdu tak moc chcete hrat veci co vytvoril nejakej 15ti letej John z Ohia po te co mel v noci mokry sen? ja ani ne. Skutecna hodnota hry je v tom jak ji vytvorily jeji tvurci, jestli to bylo blbe, hur pro ne.
      • Hodně omezené myšlení...
        • Naprosto normální myšlení. Také nejsem příznivcem modifikací (především těch, které mění nebo upravují herní systém). Je to především proto, protože autoři hry hru nějak zamýšleli, ladili a vydali v podobě, kterou (většinou) považovali za správnou. Nebo si snad také dopisuješ odstavce do knížky, kterou čteš? Co kdyby ti třeba do tvého oblíbeného filmu přitočili amatérští nadšenci nové scény za účelem zkvalitnění zážitku? Byl bys rád? Asi ne, že.

          btw jediný mod, ktery jsem si vždy stáhnul, je realističtější noc do her Elder Scrolls. Protože ty defaultní noci byly skoro jak den a louče byly na nic.
          • Ne všechny mody upravují radikálně mechaniky nebo zasahují do pravidel hry, takže už jen na základě tohoto faktu si mimo - takové trošku tunelové vidění, jako u flashe.
            Každopádně, když si důsledně přečteš flashův nesmyslný post, tak on vlastně tvrdí, že hra s chybama je lepší, než bez chyb, protože má je přímo od autorů a má "větší hodnotu" - nevím sice jakou hodnotu, to zní jak nějaký obecný nicneříkající plk beze smyslu. Mě zajímá jen hratelnost a vyladěnost hry - ale to je asi nepodstatné, když to nemá hodnotu lol.
            Prostě podle něho je lepší nemít možnost volby, než jí mít. Nikdo nikoho nenutí s pistolí u hlavy tam ty mody dávat. On totiž netvrdí, že mody nepotřebuje. On se snaží hloupě obhajovat, že nemít možnost modovat je vlastně lepší. Pokud je tohle podle tebe tohle normální myšlení, tak si s ním podej ruce a pomalu se vraťte na svůj pokoj. Vycházky končí.
            • Mody jsou asi nejlepší pro starší hry, kdy jim dají nový dech a vyšperkují k dokonalosti (Brutal Doom, Jagged Alliance 2, OpenTTD...). Ano, spousta modů není potřeba (což nevylučuje ty dobrý), můžu taky souhlasit, že skutečně dopilovaný hry modovat moc nepotřebujou. Bohužel, zrovna TES série mezi ně nepatří.
            • Ale dyt si to udelej jak chces, ale necpi mi ze bez modu to nejde, jak je ted v mode. Mimochodem, proc by sis kvuli gamepadu snizoval rozliseni? navic si vymjeslis nesmysly abys mel cim argumentovat, ja nikde nerekl ze FPS jako treba Doom se hraje lip gamepadem (i kdyz ja ho na nem hral a bylo to v pohode, je to spis o zvyku a jak clovek umi s gamepadem zachazet.) Skyrim rozhodne neni hra kde setiny vteriny rozhodujou jestli se neco stane nebo ne a musis mit jedine mys. Me proste periferie jako mys a klavesnice obtezujou, jsou to veci primarne delena a vymyslene na praci, jsou nepohodlne a chybi jim plno funkci co u her vyzaduju (vibrace nebo treba plynule zvysovani rychlosti diky analogovym cudlikum a packam)gamepadem hraju hry 20 let a jde mi to minimalne stejne dobre jako tou mysi.
              Ale aby sme nezabihaly nekam kam neni potreba, me jde o to aby me nikdo netvrdil ze se bez modu neobejdu, a nepsal blbosti ze je to nejlepsi cesta jak si nejakou hru uzit, protoze to neni pravda. A to ze nekdo napise u hry ktera jeste any nevysla, ze doufa ze budou mody protoze je ajsny ze to bez nich bude kravina, me nadzvihne ze zidle, protoze vetsi tupost by clovek jen tezko hledal.
            • Lol. Tak jsme se dostali od "nemožnost modovat je lepší" ke "FPS se hraje na gamepadu líp". Tohle už nemá cenu rozebírat. Takže když mám podělaný interface na PC verzi, mám si místo modů snížit rozlišení, připojit gamepad a předstírat, že se mi to hraje líp, místo abych si to udělal tak, jak mi to maximálně vyhovuje. To už je na léčbu tohle. Divím se, že s tímhle zaprděným myšlením tě ještě někdo bere vážně.
            • SKY UI jsme mel ve skyrimu taky, kdyz sem ho hral na M+K, a bylo to o neco lepsi, ale k dokonalosti to melo taky daleko, obzlast v dobe kdy to bethesda neustale patchovala a bylo potreba vzdycky cekat na novou verzi script extenderu bez ktereho SKY UI nefunguje. Nakonec sem zacal Skyrim hrat gamepadem a bylo vyreseno. Jo, hraje se to an nem o dost lip, ale kdyz holt nekdo trva zarputile na K+M, tak ma problem.
            • no, dali jsme ti dost příkladů, kdy mody hry výrazně vylepšily, viz otřesné UI u Skyrimu, možná to není spása, ale rozhodně to z té hry udělá lepší a hratelnější věc
            • Co? poradne si precti prispevky a pak mluv. Me vadi ze lidi se tvarej ze moderstvi je spasa, pritom to je nemsmysl. To ze si nekdo moduje hry mi je jedno.
            • Zdá se mi, že problěm je spíš na tvé straně, nikdo tě hry s mody hrát nenutí, originální produkt to nijak neovlivňuje, tak co ti vadí?
            • Ne Skyrim sem hral 500 hodin bez neoficialniho patche, a hra mi nedodelana a nevyladena neprisla, proste me bavila tak jak je, ostatne jako dalsich par milionu lidi ktery ten patch nemeli taky. takze v cem mas presne problem?
            • Hraju na PC i na konzolich, TES zasadne na PC. A to co rikas uz neni pravda, fallout 4 jde modovat uz i na konzolich a remaster Skyrimu ktery bude pujde taky. A moje reakce je obecna, samo at si to kazdej moduje jak chce, ale at pak nepise ze bez modu to nejde jako by to bylo napsane nekde zlatym pismem a staly u toho dva vojaci se samopalem a kazdyho kdo je proti a mody nepouziva na miste zastreli. Moje primani reakce byla na pitomce nahore ktery by uz modoval hru ktera ani nevysla, jako ze uz je jasny jak ta hra je bez moderu v haji.
            • Mimochodem, argumentace, že nepotřebuju neoficiální patch, který opravuje stovky bugů, abych tu hru dohrál, je už hodně zoufalá. Takže... pánové a dámy, od teď už není důvod betatestovat hry. Stačí, když to jde dohrát. A každý, kdo chce vyladěné hry bez chyb, je hater, vymýšlí si kktiny, chce být v módě a neuznává hodnoty originální hry. Flashi, ty si fakt hloupý člověk.
            • Co to meleš? Ať se rozhodne každý sám, jestli mu to vadí nebo ne. Každý, kromě konzolových hráčů samozřejmě, kteří většinou mody nemají. A tohle tě asi štve. Protože... celé mi to přijde jako tvoje snaha obhajovat nemožnost modování na konzolích. Hloupá strategie, flashi. Jen se ztrapňuješ. Možnost volby > nemožnost volby. Popírat to je hloupým fanatismem.
            • A to jsi rozhodl ty ze to je chyba? Plno lidem vubec nevadi, ze maji takove UI jake ma Skyrim, plno lidem nevadi ze v noci neni uplma tma, a ano plno lidi nepouziva unoficial Skyrim patch a presto hru dohrali a nikdy ten patch nepotrebovali.
              A ano, mas pravdu, me zajima hra takova jakou ji udelali tvurci, zajima me to co vymyslela treba bethesda, pokud to je blbe a spatne vyladene a nehratelne, tak to nehraju. A nikdo taky nemluvil o pistoli u hlavy, ale o tom jak plno hracu vykrikuje ze mody jsou vsechno a cpou to vsem jako zakon.
          • walltar
            No pokud by ty scény byli dobré, tak proč ne?

            To krásné na modech je to, že nikdo nikoho nenutí je stahovat... tím pádem není důvod být proti modování, stačí si jen modování nevšímat a hrát hry tak jak jsou.

            Tedy aspoň u SP her, tam si každý hraje za sebe a je na něm jak si to udělá. Pokud ho to potom díky modifikacím baví víc, tak je to jen dobře. U MP her jsem osobně proti modifikování, a i různé UI mody můžou nabízet výhodu těm co je mají. Což je imho nebezpečné a potom to modovat tak nějak nutí všechny.
            • Točíme se v kruhu. Důvod, proč tam dávají editor, je irelevantní, stejně jako jestli je jim editor ukradený nebo ne. Dávají ho tam = podporují modování a nemají problém s tím, jestli si tu hru někdo upraví, tzn. že mluvit o jejich autorském záměru a nějakých hodnotách hry s chybama je nesmysl. Tečka. Tohle musí pochopit snad i šimpanz.

              Ale jinak typické bláboly - v Oblivionu, když sem si musel modem (mimo jiné) upravovat ten otřesný interface a obří text, který tam zůstal z konzolové verze, kdy se to ani neobtěžovali upravit, tak sem to vlastně udělal, jen abych byl módní a hatoval Bethesdu, že nic neumí, i když je ve skutečnosti dokonalá. To ví přece každý flash. *15*
            • Ne, tvurcum je editor ukradenej, davaj ho tam aby uspokojily lidi a meli vetsi prodeje, protoze dneska je moda myslet si ze modovani spasi vsechno. To same multiplayer, cpou ho i do her kde je uplne k nicemu, jen proto ze kriklouni na forech vyhrozuji...no multiplayer, no buy. Az tihle hraci budou hromadne chtit hovinko se spejli aby se v nem mohli stourat, tvurci her ho tam daji, co jim zbude, chteji prodat. Ok, TES hry maji v modovani uz tradici, je to jejich soucast, ale valna vetsina tech modu jsou zbytecnosti, lidi si je tam davaji proto aby meli pocit ze si hru sami upravily, ze je vic jejich, kvalita stranou. navic je to zla spatna Bethesda ktera nic neumi, moderi to zachranej.....
            • www: Samozřejmě. To je fakt, který tady někomu těžce uniká. Podpora modování je většinou iniciovaná ze strany vývojářů, takže nevim, co se tady snaží obhajovat o nějakém autorském záměru a hodnotách. *15*
            • Pak ti zřejmě uchází celkem základní fakt, že autoři sami chtějí, aby se jejich hry modovaly, protože to mnohonásobně prodlouží jejich životnost a zvýší prodeje, koho by dnes ještě zajímal Skyrim bez modů. Pokud chtějí zachovat hry tak jak jsou, tak do nich mody nepovolí, je to tedy čistě na tvůrcích hry, jak se rozhodnou, ty autorský záměre *4*
            • Tak já docela respektuju něco, čemu se říká autorský záměr. Vydanou hru, natočený film a napsanou knihu považuju za uzavřenou a autorskou věc. Zásah zvěnčí narušuje celek, který autor zamýšlel.

              Jinak, já respektuju mody. Vím, že některé jsou skvělé a spoustu lidí je používá. Nic proti nim. Mám na ně prostě svůj názor.
      • To nevim, kolik máš prstů na rukou, ale jen pro hry od Bethesdy jsou kvalitních modů desítky, které nejen že se blíži kvalitě věcí z původní hry, ale dokonce je i překonávají, viz různé modely zbraní a brnění, které vypadají mnohem lépe než z původní hry. Celkově ve všech hrách jich musí být stovky, spíše tisíce.. Je snad jasné, že každý tým má na vývoj hry omezený čas a prostředky a nikdy nemůžou stihnout dát tam vše, co by hráči chtěli a tady je právě síla modů, protože tam doplní věci, co komunita chce ale nestihnou se během vývoje.
        • NJ hry od bethesdy, kdysi sem mival v Morrowindu desitky modu, porad s nima experimentoval (vlastne sem tu hru poradne nehral, porad sem se s*al s modama) v Oblivionu skoro to same, zkouseni stovek modu (par sem jich i udelal), pak prisel Skyrim a ja zjistil ze me ty mody spis otravujou a vlastne je jedno jestli je tam mam nebo ne, protoze me to bavi taky. Nakonec mi zbylo ve Skyrimu par grafickejch uprav. No a nakonec ted Fallout 4, nemam tam jedinou modifikaci..k cemu, nepotrebuju je. Ono to trba trochu dyl nez to cloveku dojde:)
          • walltar
            Imho je to hra od hry... V Oblivionu, nebo Skyrimu sem kromě grafických úprav měl jen mod co zlepšoval UI... jinak mě ty hry seděly tak jak jsou. Jak vydají ten grafický update, tak si asi Skyrim rozjedu znova, a mrknu se na to co je tam za mody, že bych si hru oživil, ale pochybuju, že jich bude nějak moc.

            Ale třeba takový KSP je pro mě bez 60-70 modů nehratelný. Protože chci vyšší obtížnost, lepší simulaci atmosféry, omezený dosah antén, atd. Bez těch modů mě ta hra hrozně rychle omrzí.
          • No vidíš, mě třeba mod do Falloutu 4, který upravuje rozhovory tak že se ti ukazuje rovnou to co tvá postava řekne přišel super, nebo mod na přichytávání objektů při stavění, postavit bez toho zeď kolem osady byo neskutečný porod. Zrovna hry od Bethesdy jsou hezký příklad, kdy si tu hru naopak můžeš udělat těžší, takový Frostfall, Deadly enemies nebo No GPS map mod do Skyrimu, takže v podstatě opak cheatu

            PS: těší mě, že sis našel kamaráda
            • zbytecnosti..

              PS: dik *1*
          • PS: jeden muj kamos rika tem uzasnym armorum a zbranim od moderu ,,sejdirske,, a vis proc? protoze do hry nepatri a z jisteho uhlu pohledu jde o cheat (ostatne hodne modu jsou vlastne cheaty)
    • Je to primárně lowzolovka, takže žádný dedikovaný servery, navíc always online, s mody bych moc nepočítal
      • always online? Neříklai, že to pojede i offline? (když vysvětlovali že data o vesmíru nejsou na serverech a počítají se lokálně, takže i offline budeš mít celý vesmír k dispozici)
  • Tady v diskuzi se zase sešla banda odborníku na hry. *5*
    • Na herním serveru? No to me pos*r *8*
  • Star citizen ve svém momentálně těžce zalagovaném a rozporcovaném stavu je 9999999x než celý koncept no mans sky.....
    • vysvetli to majitelum ps4

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit