Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Llour
    Já si tedy Level nekupuji kvůli hrám, ale kvůli obsahu. Ani by mi nevadilo, kdyby tam žádná hra nebyla a peníze na ni vynaložené by se mohly investovat jinak. *4*
    • filias
      Tohle mám stejné. LEVEL mám předplacený už několik let a dvd s plnou hrou putovalo hned do koše. Poslední hru, kterou jsem si z dvd nainstaloval byli Psychonauti a teď Gemini Rue.

      Ale vzhledem k tomu, že volí indie, starší záležitosti, tak nepředpokládám že bude plná hra dělat 1/3 časopisu a občas tam třeba bude zajímavý kousek, který mi unikl.
    • Záleží na tom , kolik ve výsledku z konečné ceny udělá nákup licence . A budeme ještě rádi , když uslyšíme cosi o třetině prodejní ceny . Plnou hru level obsahuje proto , že i čtenáři konkurence pokukují a třeba je některá zviklá . No osobně třeba mne plná hra co mne nezajímá zase nákup časopisu spolehlivě zazdí . A při takové ceně elektronické verze si nechám zajít chuť i na Level jako záchodové čtení . Škoda za rozumnou cenu bych si stáhl alespoň to PDF ....
      • Erien
        A zadarmo to nechceš? Fakt už mě vytáčí, že někdo není schopen zaplatit ani 79 korun, přitom dokáže vykouřit i dvě krabičky cigaret za den. Vypít několik piv případně to utratit jinak. Takový kecy, za rozumnou cenu si nech pro někoho jinýho, pokud má člověk zájem o časopis a čtení investice 79 korun za měsíc je nic. Jenže Češi zvyklí z komunismu, že se krade material na stavbách, že po známých se všechno sežene, ruka ruku myje. Když někomu řeknu, že kupuji hry, myslí si že jsem utekl z blázince, protože to jde stáhnout zadarmo. Stejně tak jako že někdo není schopen zaplatit ani blbou dvacku za hru na android. Tenhle styl zažitej z komunismu je mor našeho národa. Tak prosimtě nepiš nic o rozumné ceně.
        • N7N7
          Jéé, už je to tady zase, za všechno můžou komunisti! *2* A dnes se nekrade, ruka ruku nemyje? Ten 20 letý týpek, co mluví o rozumné ceně, se asi taky naučil krást a mít vše zadarmo už za komunistů, že? *2* Jo jo, všichni lidé by byli tak krásně čistí a nikoho by ani ve snu nenapadlo něco ukrást, nebýt těch zlých komunistů! Mor našeho národa je tak akorát tohle hnusné pokrytectví... *7*
          • Erien
            Ano to vše je pozůstatek komunismu, pracoval jsem pár měsíců v Holandsku. Lidi tam neznají, co je to krást material z firmy, za služby a věci se platí a vůbec nechapou jak to u nás může fungovat. Právě dnes se krade, protože už jsou na to lidi za ty roky zvyklí. Tohle nemá s pokrytectvím nic společného, to je proste dopad který tady komunisti za těch x desítek let nechali a i když tu 20 let nejsou, vše se mění jen velmi pomalu. Jestli dobu zažil nebo nezažil na to nemá vliv, protože rodina tě vychovává a podle toho jednáš. Když mi někdo bude tvrdit, že 79 korun je moc za časopis za kolik by ho chtěl? 50 nebo 30 korun? To je ten rozdil par korun tak ničivý? Takoví lidé si to nekoupí i kdyby to stálo 10 korun. Nebudem tu řešit politiku, ale pokud někdo nedá za časopis, co ho zájímá těch pár korun, a chce to levněji je buď trol, nebo *****.
            • Erien
              V ČR je celkově mnohem víc nových aut, které vesele lidi kupují na leasing, staví se tu mnohem víc rodiných domů na hypotéku než třeba v Holandsku. Lidi tady si stěžují ale většina rozhodně neví, co znamená bída. A celkově si žijem nad poměry. Pokud je na tom někdo tak špatně, že opravdu nedokáže utratit 79 korun za časopis. Pak to jsou lidi co nemají ani internet, ty v té nejvyšší bídě. Těch je minimum. Za komunistů měl každý práci. To je fakt, zaměstnalo se i to největší budižkničemu, který třeba v Tesle dělalo bezpečnostního inženýra. Skvělý post člověk jen chodil po firmě buze....... lidi že mají na křivo hasičák a svolával bezpečnostní schůze. Aneb jak zaměstnat lempla. Nezaměstnanost je snad pátá nejmenší v celé EU, takže to není taková hrůza, když člověk ještě započítá kolik z těch nezaměstnaných dělá na černo. Netvrdím, že za všechno může komunismus, to sis vycucal z prstu, tak nelži. Tvrdím, že může za naši povahu v podstatě zlodějů, to je dopad komunismu, což vlastně potvrzuje i statistika pirátů východní Evropa = mnohem víc pirátů než západ. Skvěle popsaný je to v blogu Dana Vávry http://danielvavra.blog.idnes.cz/c/371755/Za-komancu-bylo-skvele-kdyz-zrovna-nebylo-spatne.html . Nicméně už se nebudu vyjadřovat k tomu temátu, je to naprosto zbytečné.
            • N7N7
              Řeknu ti pro tebe úplnou novinku, ale představ si, že je dnes opravdu spousta lidí, kteří jsou nuceni řešit opravdu každou korunu. *3* Nikdy dřív tu nebylo tolik nezaměstnaných lidí jako dnes. Podvodníkům a cigánům se nikdy nedařilo tak skvěle jako dnes. Rozdíly mezi bohatými a chudými nebyly nikdy tak markantní a čím dál víc se prohlubují. Jo, kradlo se na stavbách, ale tyto stavby stojí klidně i do dnes... akorát jsou už zavřené a vytunelované. Dnešní budovy a silnice často nestojí za nic, jsou šizené a nic nevydrží. Za komunistů měl každý práci... zato dnes se chodí z vysoké školy rovnou na ÚP. Ale proč ti to vlastně říkám? Za všechno přece můžou komunisti... *2*
      • Llour
        Představa, že bych měl hrát každou hru, kterou s nákupem Levelu získám je pro mě šílená. Během roku si koupím několik vybraných titulů, jež nabízejí vysokou znovuhratelnost a tím to končí. Čas je bohužel dražší než peníze. Ach to mládí..... *13* *13*
        • Jack1947
          Mi povidej a co si "nezaparis dneska, pravdepodobne uz si to nikdy nezaparis... kdyby den mel vice hodin achjo... *9*
          • Inquisitor
            Kdybys místo psaní komentářu hrál, tak už dávno nemáš co hrát. Času máš očividně víc než dost.
            • N7N7
              Jack1947: Názorná ukázka toho, když se řekne "mele páté přes deváté". *7*
            • Jack1947
              Myslis mne vid, jenze ja hraji nikoliv vsak jak by se zdalo dlouho, vetsinou to tak byvaji 4hodiny, nekdy i vice . 8Hodin bylo takove strizlive maximum, to vic by mne uz dneska vysililo... nemuzu sehrat vsechno a spoustu starsich her jsem ani nehral, tezko bych dohral/hral mozna rozehral... jenzue nedohral a tolik her ze bych nemel co hrat, kdybych se rozkrajel bylo by to malo, tudiz ne za jeden zivot bych asi nesehral vsechny hry co jsem nehral a rad bych si treba zahral. *15* *7*
  • Jako klucí těch hrubek, chybějících písmen, překlepů a špatných skloňování v minulym Levlu, to sem fakt dlouho nežral.. chápal jsem to u prvního vydání pod vaší grupou, ale po několika měsících to je už neomluvitelný a to i vzhledem k tomu, že jste v minulosti časopis vydávali.. neberte mě jako hejtra, obsah je supr, ale právě o to víc to zabolí když se člověk zabere do čtení a z ničeho nic MRD pravopisná chyba a JEEB další... našel jsem překlep i v podnapise - ano, v tom tučnym textu, který by měl vidět i slepý, natožto člověk placený za korekci... fakt to vyhazuje čtenáře z kontextu, což zamrzí.. Nedávno jsem četl babiččinu Ženu a život a pokud ty překlepy dokážou vychytat i oni, tak nevidím důvod, proč nemůžete vy.. zkuste to prosím do budoucna vychytat, jinak díky za skvělý obsah!
    • sleepless
      Snažíme se a pracujeme na tom. Určitě to vylepšíme (už jsme v tom podnikli první kroky). Při způsobu, jakým Level děláme (čili jako "koníček" po práci) zatím bohužel nebyly prostředky a čas na využití služeb skutečného korektora nebo korektorky. Díky za trpělivost.
      • Chápu, ale tohle lajdáctví prostě bije do očí.

        Příklad z aktuálního čísla, str. 10:
        "Puzzlů se dají prakticky pokaždé řešit více způsoby."

        Hm, něco mi tu nesedí...
        • N7N7
          Lajdáctví by bylo, kdyby byly články nudné a nezajímavé. Ale ony nejsou. Že občas ulítne nějaké písmenko, to se prostě stává. A stává se to i mnohem prestižnějším tiskovinám než je herní časopis. Narazíš na to klidně i v encyklopedii za tisíce korun, to mi věř.... *3*
          • Tilwaen
            Po obsahové stránce myslím nejde moc co vyčítat. Ono kdyby to písmenko uletělo jen zřídkakdy, tak nad tím člověk pouze mávne rukou a čte dál. Mám ovšem bohužel stejnou zkušenost jako OP, ta frekvence chyb je tam taková, že mě to ve čtení rozptyluje a strhává to mou pozornost jinam. Na mysli mi vyvstane takovéto "už zase", přečtu si tu větu znovu a dál to neřeším, ale je to rušivé a časopisu jako celku to nedělá příliš dobrou vizitku.

            Rozhodně není potřeba nějaký nóbl mega super hyper korektor, stačí někdo, pro koho není gramatika sprostým slovem, který to po autorech jednou přečte a mírně zkoriguje. Jak tu někdo psal, že si to mají po sobě přečíst sami, tak si s tím dovolím nesouhlasit - kolikrát na vlastnoručně napsanou chybu člověk nepřijde, ani když si po sobě text přečte třeba 5x.
            • blixa
              Vyroba casaku je složitá a chyby tam můžou zůstat i po vícenásobný kontrole. Paradoxně spousta z nich vznikne i při opravách stylistiky a podobně..

              Nicméně, pokud si vážně někdo z vás myslí, že texty v Levelu vycházejí tak, jak je autoři pošlou a bez toho, aby je kdokoliv cetl, rád bych je vyvedl z omylu. Každý článek v Levelu přečtou před vydáním dva až tři lidi.
          • Nebudu slovíčkařit. Já mluvím pouze o kontrole syrového textu, který dodá autor, a ta očividně lajdácká je, když jdou do tisku takové boty. Po obsahové stránce nemám proti článkům ani ň.
            • Jack1947: Hele, já už svoje napsal. Netřeba to dál rozpitvávat. Sleepless o poblému ví a řeší ho. A to je podstatný.
            • Jack1947
              Hezke, to si s Nethackem jdete podat primo ruce, text jako takovy by bylo posledni co bych u casopisu takovehleho formatu resil. Pisoui se hrubky i jinde nezt casopisech a ti biji to oci mnohem vice, tady to obcas ujede a komu ne. Je dobre ze nemas nic proti obsahu, to je totiz to jedine co muzes. Fakt tohleto, mi prijde trochu prehnane, neni to nic hrozneho a neni to vsude, dulezity je obsah az pak psana formA A TA JE K CTENARI VICE NEZ ADEKVATNI. *4*
      • Jo tohle řikal i Bach ve FC po vydání prvního čísla kde si na to stěžovalo víc lidí.. a nemyslím si, že si musíte cálovat externího korektora, prostě jen stačí když si to dva lidi přečtou.. tohle fakt neni kvantová mechanika, stačí tomu dát jen nějakej čas a prostě si to po sobě přečíst
    • N7N7
      Ahoj, já mám minulý Level pročtený křížem krážem a ničeho tak hrozného jsem si nevšiml. Tím ale nechci říct, že ti nevěřím... Mohl bys uvést nějaké příklady těch hrubek? Třeba ten podnadpis? *4*
      • Podnadpis - strana 26, vlevo dole nad obrázkem - "Jde o i jinak" místo "Jde to i jinak".. cha na to voni právě asi sázej, že čtenáři choděj na základku a nevšimnou si hrubek :DD
  • Level super, ale obálka se bohužel opět kroutí *7*
  • nekromant33
    Obálka pěkná, hra super, obsah musí počkat. Nestíhám a teprve dočítám 233 :D
    • PLuto.petr
      Tak s tímhle já jsem míval problémy, kdy jsem ještě kupoval všechny vycházející časopisy (Score, Level a pak podle aktuální situace Excalibur, Gamestar apod) a v čtení jsem se dostal až do ročního skluzu. Pak nastalo období jen velmi občasného kupování (a zjišťování, že skoro není co číst). No a teď jsem to zkusil zase s Levelem a regulerně teď dočítám první číslo (ostatní jsou už na hromádce připravené). Ale to bude tím, že tentokrát se snažím číst skoro vše (a taky to, že je co číst).
  • Tak vám nevim. Chápu, že tam ty blockbustery musíte dát, ale to si můžu přečíst kdekoliv. Mnohem radši bych pár menších her, než stokrát omílané CoD, Battlefield a Assasins creed. Pirátské téma not bad, ale zase nic, co by mě nějak extra lákalo. Z mého pohledu paradoxně slabší číslo, i když tam jsou recenze na největší AAA tituly podzimu.
    • N7N7
      Víš co by bylo řevu, kdyby dali indie hry na obálku a CoD s Battlefieldem a Assassinem upozadili? *2* A on vůbec tento podzim je nějaký slabý na ty AAA tituly. Dřív bývalo tolik zajímavých her před Vánocemi. A teď? Furt ta samá sestava. *7* Téměř herní sucho, řekl bych.
      • GlaDOS
        Já mám pocit, že to nejvíc vadilo zdejším diskutujícím, kteří Level vůbec nekupují.
    • sleepless
      Samozřejmě tam jsou i recenze menších, zajímavých, her. Ostatně, recenze CoD i BF4 jsou každá jen na dvoustránku. Assassin's Creed je delší, ale tam si to prostě výlučnost hry žádala.
      • Výlučného na té hře nic zrovna nevidím . Stejná nuda jako předtím , jen na lodích a v přístavech .Ale sponzor tohle jistě slyšet nechce .....
      • Já bych raději dal dvoustránku adventurám které nedávno vyšly (Raven, Inner World atd.) a dalším indie záležitostem - a že jich bylo!! Na CoD a BF4 si můžu přečíst čtyřstránku na každném druhém webu. Už se kurňa rozhodněte, zda chcete vydávat seriozní časopis nebo tisknout mainstreamové recenze na papír.
        • sleepless
          Recenze Raven a Inner World uz byly v minulem cisle....
          • Já vím a byly na jednu stránku, stejně jako všechny indie tituly, chtěl jsem tím říct, že takové hry by si zasloužily dvoustránku, oproti těm mainstreamovým titulům které dostávají dvoustránku už jen z principu - ikdyž jsou třeba špatné nebo průměrné...
            • sleepless
              Hry dostávají tolik prostoru, kolik je třeba na jejich zhodnocení. A je jedno, jestli je to mainstream nebo indie, coz je ostatně deleni, ktere jsme na Games i v Levelu davno vypustili.
            • PLuto.petr
              Tohle je taky diskutabilní. Takové Beyond: Two Souls je taky mainstreamový titul a hodnocením v Levelu nedopadl dobře. Já s tímhle hodnocením až tak nesouhlasím a tak jsem rád za dvoustránkovou recenzi, kde měl autor možnost detailněji popsat, proč dal tak nízké hodnocení.
  • N7N7
    Jo, už mi leží na stole. A i přes prvotní nedůvěru musím uznat, že je to opravdu dobrý časopis - mnohem lepší než býval starý Level se svými pidi recenzemi. Myslím, že s přihlédnutím k ceně má Score konečně rovnocenného soupeře. Oběma těmto časopisům fandím a oba pravidelně odebírám... *4*
  • Trine 2 už mám, tak pokud hru chcete, pojďte do toho.

    http://www.steamgifts.com/giveaway/Rk6Qg/trine-2-complete-story
  • martin.mares.984
    Moc pekna obalka - libi se mi jak to hezky pokracuje tou tmavou stranou vzadu. Piratsky tema bylo opravdu luxusni a chvalim autora, protoze si na tom dal evidentne zalezet a nepamatuji si kdy jsem naposled v jakemkoliv ceskem mediu/casopisu cetl takhle povedeny clanek o Golden Age of Piracy.
  • Thorar
    Rozhovor se Slavomírem Pavlíčkem byl velmi zajímavý. Celkově kvalita časopisu neklesá, jsem rád za předplatné. *4*
  • Lze tedy nějak řešit malé písmena v tom zobrazovacím systému když mám level online?

    Prostě mít stránku časopisu, tak aby sedla na monitor a nemusel jsem zoomovat. Když to umí jiný v PDF proč zde je ho*no vidět to mi není jasný.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit