Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Viktor_H
    Poslední dobrá hra od Bethesdy.
    • Něco na tom bude, další TESy byly ve znamení zjednodušování a konzolizace.
    • To jsi asi nikdy nehrál špatnou hru.
    • já se do morrowindu nikdy nemohl pořádně dostat, nebavilo mě bojovat s housenkama, otravnýma pterosaurama a podobnýma tvorama
  • Vyzera to super ale ak sa dobre pametam tak ked visiel Morrowind zacalo sa na projekte vytvorenia komplet celeho Tamrielu v Morrowinde, potom to presunuli do Oblivionu a matne si spominam ze zasa upgradli technologiu a chcu to spravit v Skyrime, ale priznam sa uz ten mod nesledujem a ani si presne nepametam ako sa volal.
    • Pro Morrowind Tamriel Rebuild a světe div se, ještě není mrtvý, sice se omezili na rozšíření oblastí Morrowindu podle lore, ale některé výtvory vypadají úchvatně.
      • Hej to bude asi ono ale priznam sa nedavam tomu moc velke nadeje ze sa to dostane do nejakeho finalneho stvu. Minimalne ak stale zotrvaju na povodnom engine s Morrowindu. Pokial sa dobre pametam tak tato prva verzia Gamebrya ktoru pouzila Bethesda ma dost silne limity na pocet cellov, teda aka vlastne moze byt velka mapa. Akurat som pozeral ze aj cely Tamriel rozdelil na 8 mensich map. Neviem pride mi to take rozbite. Podla mna ak by to malo mat nejaku slusnu sancu tak prave keby pouzili OpenMW engine ktory moze mat tieto limity odstranene a moze ist s moznostami aj dalej. Aj tak mi stale pride najlepsi z celej TES serie Daggerfall napriek bugom a dalsim nedostatkom. Ta hra ma proste atmosferu a nieco co dnesnym modernym hram chyba.
  • EPIC!!! Nemám slov *8* Celou dobu traileru mi běhal mráz po zádech. Pokud se to povede, klidně bych si to i koupil jako plnou hru... *14*
  • Zdravím, kdybych chtěl někdy v budoucnu hrát Morrowind, s kterým modem to vypadá nejlíp ? S tím Overhaul, nebo Morrowind 2011, nebo tady tenhle Skywind a tak ? Moc se v nich nevyznám
    • Tak je třeba rozeznat MGS Overhaul, 2011 - úpravy původního Morrowindu a Morroblivion se Skywindem, což jsou předělávky do enginů novějších TES her, které mají přirozeně lepší grafiku, ale nejsou plně hratelné. Pro pův. Morrowind je lepší asi MGSO, který se aktivně vyvíjí a některé efekty jsou v něm tak úchvatné, že jsou lepší i než v dnešních AAA hrách. *14*
    • tak na vizual staci nejaky hi res texture pack a k tomu nejaky mod na zlepsenie grafiky, povedzme mge aka Morrowind Graphics Extender. Osobne si ale myslim ze aj do buducna bude uplna pecka OpenMW co je opnesource implementacia enginu ktory ma byt binarne kompatibilny s Morrowindackym (gamebryom). Aktualne je satale vo vyvoji, je verzia 0.27. Staci nakopirovat data z morrowindu a stiahnut openmw instalaciu a uz to ide. Zatial ale je to skor len o prechadzani sa mapou, questy, tvorba postavy a dalsie veci este niesu spravene. Na druhu stranu robia k tomu aj editacne nastroje a tym ze je to cely engine napisany nanovo su moznosti dalsieho rozsirenia ako aj odstranenia limitov daleko vacsie.
      Ak by ste chceli ist viac do minulosti tak potom este super vyzera DarkXL co je reimplementacia, alebo port Daggerfallu na nove platformy. Ten je v stave beta a snad uz buduci rok by mohol byt aj final a vyzera to tiez brutalne.
      • Khanemis
        Poopravil bych tě, že jde o DaggerXL, ne DarkXL, což je pro změnu předělávka Dark Forces ve stejném enginu:)
        • Ano ono to povdone boli/mali byt 4 enginy/hry - DarkXL,DaggerXL,OutlawXL a BloodXL no nakoniec to Lucius spojil do jedneho XL Enginu ktory ma podporovat zatial zmieneny 4 hry.
    • Taky by mě to zajímalo + módy na zlepšení lore hry a jestli by někdo nebyl tak hodní a nevypsal nějaký podobný módy na oblivion a skyrim, díky moc.
  • MrSanta
    Zde pro nostalgickou vzpomínku originální trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Cr3TCWPlDrw
    Morrowind Theme zůstává u mě stále nepřekonán.
    • x_ander
      Až mi slza ukápla, kolik desítek (možná i stovek) hodin jsem v Morrowindu strávil.
    • A nikdy ani nebude :)
  • Pethulla
    Tak já vám nevím. Jako jo, vypadá to pěkně, ale mě teda úplně stačí Morrowind Overhaul, který ten svět taky změní k nepoznání plus nějaký ten mód na ksichty a zalidnění měst, k tomu zpomalení levelování a jsem spokojený.
    Navíc ta dohlednost která je ve Skyrimu se do Morru moc nehodí, přeci jen to ukáže jak ten svět je malý.
  • Počkejte si na Enderal, to bude dost možná nejlepší mod na Skyrim vůbec, ostatně SureAI dělají už tradičně nejlepší mody na TES. Ostatně kdo zná Nehrim, který je imho lepší než skyrim i oblivion dohromady a přitom je to "jen mod" na kterém dělala parta nadšenců? Atmosféra Nehrimu mě posadila na zadek, takhle mně nechytlo žádné rpg od dob gothicu 2
    • Nehrim mě vůbec nebavil. Byl úplně proti duchu TES - čistě liniární koridorová záležitost.
      • Byl omezenější, to je fakt, ale nadruhou stranu nebyl svět tvořen generátory, ale ručně, což se na něm pozitivně podepsalo, navíc i questy nebyly generický, naopak. Ostatně před vydáním skyrimu vycházelo hodně článků, který se jmenovaly zhruba: "Dokáže se bethesda poučit z Nehrimu?"
    • škoda tý němčiny, nedá se to poslouchat :)
    • Co je Nehrim ?
      • Mod na oblivion. Stejní tvůrci chystají na Skyrim mod Enderal.
        více info tady: http://www.moddb.com/mods/nehrim-at-fates-edge
      • co je imho (vim co to je pro pripadny vysvetlovatory, jen me stvou tyhle zpotvořeniny:)
        • JohnyTheZik
          To neni zadna zpotvorenina, jen je to zkratka pro In my humble opinion :)
          • je to zpotvorenina..používat anglicky slova v české vete je hrozna moda..a navic zkratky..des bes..ale pro mlady to je asi normalka..to chapu
            • JohnyTheZik
              Aha, ja jsem te uplne nepochopil, moje chyba :).
              Myslel jsem, ze narazis na to, ze si "pocestil" imo na jakesi lepe znejici imho, coz si spoustu lidi i mysli.. Pardon
  • Morrowind je pro divný lidi. Já chci Gothic HD
    • Gothic je pekna ..... mohol som tie prachy radsej preslopat
    • Na Gothic bych radsi vubec nehrabal...
    • Pethulla
      Tak ani nemusí být HD. Ono by stačilo kdyby jenom zlepšili ovládání.
      • nechápu ty mínuska, gothic 2 má jedno z nejhorších ovládání a nostalgikům doporučuju zahrát si třetí díl a pak znovu druhý jako já nedávno a budete přesně vědět o čem mluvím, nevím, třeba se to hraje dobře na gamepadu, ale to jsem nezkoušel, každopádně klávesnice+myš katastrofa, ale tenkrát jsem to dohrál, jenom jsem zdrhal z víc soubojů než bych musel. Když jsem to hrál po druhé, došla mi kvůli ovládání trpělivost a odinstaloval jsem to
        • na klávesnici s myší se to hrálo dobře, bylo to o zvyku, zajímavé, že zmiňuješ "lepší" Gothic 3, tam byl boj jenom o drcení levého a občas pravého tlačítka myši *1*
        • seeker.ma
          Hrál jsem teď znovu všechny 3 gothic po sobě a musím říct, že ovládání v NOTR se mi líbilo nejvíc (kombinace myši a klávesnice), v G1 je to ovládání takové nemotorné a v G3 je dost běžné řekl bych. Každopádně jsem se pokoušel v ovladačích nastavit gamepad pro G1 a G2:NOTR a fungovala tak polovina tlačítek a hrát se to nedalo, škoda... Zkoušel jsem to v D-Input režimu, X-Input ani jeden z těch tří dílů nepodporuje. O Arcanii se nezmiňuju, Gothic pro mě končil trojkou.
        • Ovládání Gothicu je JINÝ, což neznamená notně špatný. Pomocí těch klávesovejch kombinací se dalo na tu dobu dost dobře šermovat, což je docela vzácnost a bylo to super. Mně se to nehrálo vůbec špatně, prostě jak říkám, bylo to jiný. Čtyři klávesy v kombinaci s ctrl, dohromady osm. To není žádný strašný numero, navíc to nebylo krkolomný ani složitý. Po první hodině to člověku přešlo do krve a nebyl problém.
        • Pethulla
          tak Gothic 1 i 2 jsem hrál jenom na klávesnici, protože ,jak píšeš, s myší fakt hrůza, a dalo se to. Horší byly ty klávesové zkratky v jedničce (ve dvojce to už trochu změnili, takže to až takový horor nebyl)- jako dalo se to, ale bylo to takové těžkopádné a určitě to šlo udělat lepší, jednodušší a intuitivnější.
        • Ovládání Gothicu 1,2 je naprosto v pořádku nikdy jsem s ním neměl a nemám problém naopak se mi moc líbí.
        • napište argument místo mínusek, děkuji
          • Toho se nedočkáš, sentimentalita a nostalgie vítězí nad racionálními vzpomínkami :) Gothic byl perfektní, ale to konzoloidní ovládání byl fakt voser.
            • Lecjaký psycholog by se nad pojmem "racionální vzpomínka" pěkně ošil.
    • Kozy
      Jo, přesně. Morrowind byl super ale Gothic je prostě Gothic, i ten děj měl lepší, takovej komornější.
    • U better shut ur mouth u cheeky little c u nt i swer to christ i'll hook u in the gabber m8.
  • Radioaktivni_surikata
    Graficky už tu tohle bylo. Byl to Morrowind 2011, nebo jak byl ten rok? Sbírka všech možnejch grafickejch modů, který Morrowind změnily skoro k nepoznání. Tohle o moc hezčí podle videa není, holt se ukazuje, kolik práce a peněž Bethesda vráží do vylepšování svýho enginu :/ Co by stálo za pozornost jsou animace a bojovej systém. To by mohl bejt důvod, proč si počkat na tohle. Jinak mě nenapadá nic jinýho, co by Skyrim dělal líp.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit