Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • A to jsem chtěl jít spát... :)
    • Naprosto mi mluvíš z duše *15*... Já teda nevstávám, ale jsem po 8mi pivech nejen společensky unaven... ale ještě jedno demo si dám (právě jsem dohrál tutorial demo Shogun 2... asi potřetí). *15*
    • Já se překonal a vydržím to do zítra, i když jsem taky zvědav. Ale do práce za mě nikdo vstávat nebude *1*
  • Panove, je to tedy turn-based nebo jenom realtime s pauzou? Pokud pouze realtime tak to ani demo stahovat nemusim *11*
    • realtime s pauzou, ve ktere muzes naklikat prikazy ... ale neni to zas tak strasne .. je to dynamictejsi, ovlada se to dobre .. chtelo by to doladit nejake prvky, zapnout AI (alespon kdyz nekoho byt s tlumicem zastrelim 3 metry od jineho borce, tak ten zivy by se mohl alespon rozhlidnout nebo pohnout kdyz uz nic) a vyjasnit si pravidla kdy te muzou videt a kdy ne (clovek si rekne ze tam ho videt nemuze .. pomerne daleko, za krovim, lezici a prdlajz, v tomhle trochu AI cheatuje ..) ..
  • zdenek.sipek
    1. nemůžete položit výbušninu kde chcete
    2. všechno je nerozbitné
    3. předávání věcí mezi žoldáky je VOPRUZ
    4. NELZE KOMBINOVAT STEJNE PŘEDMĚTY
    5. ZBRAŇ LZE VYLEPŠIT POUZE JEDNIM SLOTEM - VE SROVNÁNÍ SE STAROU JA SMĚŠNÉ
    6. nepřehledná kamera a tudíž ovládání
    7. chybí spousta vychytávek z JA - například práce s inventářem apod.

    Jsem veliký fanda JA2 a datadisků a tahových strategií vůbec. Když tento počin srovnám s Hired Guns( což byla hrůza), tak mi připadá pouze o něco málo lepší.
    Verdikt : nekupovat, tato hra se brzo objeví ve výprodejích a na dvd k nějakému hernímu časopisu
    • Mas pravdu s body 1,4,5 souhlasim. 2 nemuzu posoudit. JA BIA rozhodne prevysuje Hired guns(ktere byly zmrsene az na pudu). Ale zaroven nedosahuje JA2.
      Boze jak ja se tesil na vlastni postavu a brouky. *13*
      ALE jako fanda JA obecne jsem si tuhle hru nemohl nechat ujit a musel jsem si ji koupit hned!!
    • Co takhle, si zapnout tutorial, pak bys moná pochopil, že napředávání věcí vojcl-vojcl je tam krásné tlačítko jenž má na sobě dvě šipky.
    • 1. no to mi přijde taky jako demence, třeba to pak opravěj
      2. škoda, taky jsem doufal, dokonce pokud se nepletu tak v JA2 šlo prostřelit díru do zdi.
      (hlavně podle toho videa jak stojí u tý díry do zdi)
      3. je nějakej jinez způsob než položit na zem a sebrat?
      4. tohle jsem moc nepochopil, jak myslíš kombinovat?
      5. no tohle mě přijde jako hrozná škoda, jsem se těšil jak jim budu dávat dvojnožku, zaměřovače atd skorem jak v BF3, ale pokud jde dát jen jedno políčku a tak je to vyloženě promarněná věc...
      6. Kamera mi ani tak moc nevadí, štve mě, že není pořádně vidět účinej dostřel a špatně se zaměřují nepřátelé v budovách atd,..

      Ale i přez tyto nevýhody jsem tomu propadnu (už mi dlouho nevyšla nějaká zajímavá taktická akce), demo jsem dohrál několikrát a myslím že i plná hra mě na pár týdnů zabaví. Já tomu dám šanci...
      • zdenek.sipek
        ad 4. v JA2 když jsi měl třeba několik stejných věcí různé kvality, tak jsi je mohl zkombinovat do jedné a kvalita samozrejmě vzrostla
        Předávání v JA2 šlo udělat přetahováním věcí z otevřeného inventáře na obrázek jiného vojcla - když byl na dosah, tak si to předali - zde to nejde a je to šílené - předání jedné věci budiž alekdyž máte přeplněné inventáře a chceto materiál a zbraně různě přerozdělit, tak se z toho zblázníte - to mi po kameře asi vadilo nejvíc, úplně šíleně to strhává hratelnost a je to spíš ubíjející
        • Předávat věci jde ... na pravé straně jak máš příkazy jsou 2 šipky a jen klikneš na borce kterému chceš věc předat a otevřou se ti inventáře obou žoldáků. V JA2 to bylo lepší, ale mě to takhle vcelku vyhovuje.
          • zdenek.sipek
            jsem nepsal, ze predavat veci nejde - jen skrze to tlacitko je to desnej vopruz
          • a já si říkal k čemu jsou ty dvě šipky :) dobrej postřeh, dík
            Demo už jsem dohrál asi 10krát, ze začátku mi to přišlo dost těžký, ale jak se s tím člověk trochu zžije, je to naprostá pohoda. Ale co mě prodí je jak se špatně zaměřují vojáci, stačí aby byl za listem palmy a už clověk musí složitě točit kamerou aby se mu na tu hlavu dostal. A když je týpek zalezlej u okna a barák nemám ještě odkrytej, tak ho prostě nezaměřím. Nemáte na to nějaký trik? Ještě bych se zeptal, když hru na začátku pauznu, ukáže se mi kam vidí nepřátelé a červeně se vyznačí i ti v barácí, ale po nějaké době hraní se tahla funkce vypne. Nevíte čím by to mohlo být?
    • Tak tak, až se to objeví ve slevě za par euro tak to zkusím. Demo sem dohrál a nejvíc mi vadí ta nepřehlednost, přechod do 3D tomu podle mě moc neprospěl, pořád hýbat s kamerou abych mohl vybrat vojáka, kam vystřelit. To mě otravovalo a zdržovalo nejvíc. Škoda no. Ještě že máme v1.13 *1*
    • Nemůžu jinak než souhlasit. Oproti v1.13 to nesahá ani po kotníky...bohužel. No nic, jdu si dodělat questy do San Mony a pak hurá na Almu;)
  • Micro recenze/info k plný hře. Hraju to od včera. Mírné chyby v textech, někdy jsou chybné texty u popisu věcí - nic tragického. Grafika celkem jde, nečekal jsem Crysis a celkově vypadá slušně. Kamera zase tak moc nezlobí (mě tedy nijak neotravuje), ale občas nejde přiblížit tak, jak bych chtěl, abych mohl obdivovat výbavu vojáků a tím pádem se i špatně odhaduje, co má nepřítel v ruce. Nelze vytvořit vojáka/sebe (epic fail?). Občas mě otravuje že nevím/nejde nastavit, ať voják střílí, dokud nezabije. Občas voják nechce střílet na nepřítele, který od označení není chvilku vidět (třebapřeběhne za stromem), ale jen ojediněle. Demo bylo dost krutý oproti začátku normální hry. Nelze opravovat OBLEČENÍ! Je to možná reálné, ale maximálně otravné každou chvíly kupovat nové vesty, notabene když se na ně musí minimálně den čekat než dorazý na letiště. OPRŮŮZ MAXIMUS. Milice se vytvářejí úplně jinak než v JA2 a zatím se mi to moc nelíbí. V podstatě po dobití nějakého bodu se tam objeví civilisti s ikonou pěsti, což znamená že jsou ochotni pro Vás zemřít(nechat se naverbovat jako odrana bodu). Ale..., musíte jim dát nějakou zbraň! Pak teprve fungují. Zatím jsem na začátku, ale neumím si představit, jak to bude, až budu mít půlku mapy a budu pendlovat mezi milicema a obchodem se zbraněma a mezi tím si nacházet čas na to, něco dobít. Narozdíl od JA2 jdou slušné zbraně kupovat už po dobití letiště (což je první mise, takže s tím počítejte). Například jsem si nevzal vojáka s expertízou na kulomety, protože jsem nečekal, že si nějaký budu moc dovolit/seženu tak rychle.
    • jen te trochu doplnim a budu ti prizvukovat.
      1. Nepridani moznosti vytvorit si vlastini postavu me pekne nasrrr......
      2. Vojaci strili do killu pokud je zaukolujes pres realtime. Cos se dela pekne blbe pokud se snazis trefit hlavu. Pak jeste strili do killu pokud jsou v guard modu. Tj. hlidaji danou oblast kam koukaji a strileji na zive protivniky. Ale tato oblast je znacne omezena na dalku, zvysuje ji schopnost vnimani. Pokud ukolujes pres prerusenej tah tak vystrelej maximalne tolikrat kolikrat si jim zadal. A pak stojej a cucej. 3. Milice no coment. pekne me serrr.. a taky dostavaji pekne na (_!_). Mam osvobozeno 50% a vojaci D. se zacaly snazit s najezdama. Tak trochu nestiham branit i kdyz boje probihaji pekne hlouho takze lze prisunout posily. 4. zbrane sice koupis ale nebudes mit za co alespon ne ze zacatku. 5. Mam hnusnej pocit ze pokud nekdo(tvoji lidi, milice nebo nepratele) dostane zasah tak dotycnej prerusi danou cinost a zacne od zacatku.Asi skrytej interupt: pr. chcete vystrelit a mirite, dostanes zasah a mireni provadis od znova. 6.pokud se ti nepritel byt na chvilku za neco schova tak to tak v 75% pripadu vyhodnoti jako nemoznej zasah a prejde na dalsi naplanovanou akci.
      Na zaver par doporuceni: *3*
      1. pouzivejte sniperky tak 2 do tymu o 6 lidech. Vzdalenej mrtvej nepratelskej vojak =dobrej vojak. 2. Mejte alespon 1 brokovnici.Nejlepe spas nebo caw. celkem brzo k dostani. 3. Alespon jedna zbran s vysokym RPM( kadenci). Zjistil jsem ze vetsinou dlouho trva nez vystrelite viz bod 5 vyse. Tydle zbrane jsou nejrychlejsi na vystrel. 4. nebojte se pouzit granaty *1* . 1 granat dokaze vyresit spoustu problemu s lupama *2*. 5. odemykejte, opravujte zbrane, pacte, lecete, odminovavejte. Jsou to obcas celkem slusny zkusenosti navic. Hlavne Odminovavejte pokud zverbujete milici na zaminovanem uzemi. Tak se dockate odminovani systemem minimalne 1 milice na 1 minu. 6: Hlavne se bavte *5* at je hodne mrtvejch na ty spravny strane *16*. SORRY za to formatovani ale původne jsem mel moc odstavcu na nechtelo mi to uploudnout.
    • Supr, dík za info, pěkně napsaný. Koukám že dost očasili u tu strategickou část. Dneska večer se do toho pustím, tak snad mě to chytne.
    • A ještě jedna důležitá informace! V boji nelze ukládat hru!! Hra se ale automaticky uloží do extra pozice na počátku boje. Já osobně jsem schopný jiné hry ukládat i každých 20 sec, v JABIB musíte do menu, save, vybrat pozici, save, potvrdit přepsání. Na rychlou klávesu jsem nenarazil, ale nijak jsem po ní nepátral, radši jsem hrál. :) Každopádně ALT+S,CTRL+S, SHIFT+S,F5 nic nedělá.
      Pozor při loadingu, hra se nahraje v real-time režimu, což může být v boji trochu blbý.
    • ještě dodatek k těm milicím. Můžete je omezeně vybavovat stejně jako vlastního vojáka a tak mu jde kdykoliv zbraň sebrat a dát mu jinou...jenom ho najít.
  • Zdá se mi nebo je ty xichty jsou tak velký,že zabírají velkou část obrazovky?Proč to není někde dole to je dosti nezvyklé.
    • nastav si normalni rozliseni ...
  • Tak to plánování se mi moc líbí,hlavně ta synchronizace..dorej nápad i to dobře funguje a vypadá...Jinak grafika je dobrá jen ti vojáci mohli být více rozpohybovaní...zuky zbraní-luxus,chování Ai-no mohlo to být lepší...Ať už je to venku není co hrát .-)
    • Taky mi ten novej způsob hraní nevadí i když ten tahovej mi přišel lepší (člověk mohl vyřídit protivníky aniž by po něm mohli vystřelit). Taky mám trochu problém poznat jak moc je můj vojáček krytej, není tam nějaká klávesa která by ukázala kam vidí a může střílet?.
      Obtížnost mi přišla dobrá, zatím mě v té první misi nehorázně drtěj :)
      Takže se těším na plnou, už potřebuju novou gamesu jako sůl ;-)
  • Tak steam demo už funguje a obsahuje češtinu *4*
  • Tak mám odehráno asi 1/3 hry a tad je pár mých postřehů a dotazů:
    - naprosto mě štve systém milic, musíte je osobně vyzbrojit (což v případě že unesete max 3+1 zbraň a máte oběhat ma mapě města 20 týpků je dost pruda) Navíc se nadají nijak trénovat, povyšují se sami v boji. Mají několik úrovní, ale když je vyzbrojujete tak nepoznáte jak na tomje, takže pak klidně dáte začátečníku kulumet a vestu a veteránovi poškozenou pistolku... Nemáte nějakej trik jak vyzbrojování urychlit?
    - je tam nějakej dopravní prostředek (jako vrtulník v JA2?), takhle musím jeden voják neustále pendlovat mezi letištěm a místem určení
    - a taky mi přijde že pronájem žoldáka je na nekonečně dlouhou dobu, nebo jsem aspoň nikde nenašel za jak dlouho mu vyprší smlouva...
    - nevíte kde je ten spdlí vrtulník s tiamanty?
    • Takze asi tak:
      1. system milice je fakt na prd.
      2. dopravni prostredek jsem take zadnej nenasel.
      3. Zoldak ma kontrakt na danou operaci. tj. killnuti D. *5*. Coz bude asi konec hry.
      4. Vrtulnik je na farme zapadne od cambrii. Farma s kanibalama. Pokud budes stat pod stodolou Tj. ty nad tebou stodola a nad ni zebrik do podzeni. tak se podivej primo dolu tak 2-3 obrazovky a koukej mezi stromy je fakt hnusne videt. Mozna ze budes muset jeste kouknout o pul az 1 obrazovku do prava. Ted si to nevibavim a jsem jeste v praci sorry.
      • jo dík za ten vrtulník, doma se na to mrknu.
        Jinak hra mě baví, není to sice JA2 ale i tak ta hratelnosdt není špatná. Jen ty milice, čtvrtinu času jsem snad strávil jejich vyzbrojování a pak mi je stejně vykostěj jak nic. Ještě že jsem našel schovaná diamanty ve stodole za 45 000, pak jsem aspoň mohl město vyzbrojit samopaly. Ale i tak skupinka 7 útočníku mi v městě postříla 6 obránců než jsem stačil dorazit a přidat se do boje, to ještě zustali tři a ty dostal jeden milicionář s pistolkou... netuším jak to počítá...
        • VH a kde si tie diamanty predal? Na letisku nema v hangari dost penez.
          • No to už si přesně nevybavuju, ale jedne obchodník měl u sebe 80 000, mám takovej pocit že to bylo v dole ale nejsem si úplně jistej. Byl to docela problém je někomu prodat. Já mám zatím obsazen celý horní roh (hranice město pod vodárnou a vedle nemocnice (kromě doků a kasáren vše v tomto prostoru je moje... , jména si nepamatuju, tak někde v tom prostoru... *7* Moc jsem ti asi nepomohl,co *3*
            • Už jsem si myslím vzpoměl, bylo to v tom městě u nemocnice, protože pak jsem milici nakoupil samopaly, neb mi bylo jasný že teď hodně půjdou po tom městě ( a měl jsem pravdu *2*
  • O JA jsem toho hodně slyšel (kamarád přímo pěl ódy na to, jak promakané jsou příběhy a vztahy společníků a reakce herního světa), ale sám jsem jí nikdy nehrál. Nemůžete někdo nějak pěkně říct, jaký to demo je, jaký žánr a styl to je a jak dobře se hraje a jestli to stojí za to stáhnout?
    • Já to řeknu pěkně: vy*er se na demo a nainstaluj si Jagged Alliance 2. A kámoše profackuj, protože žádné "promakané příběhy a vztahy společníků" v celý sérii Jagged Alliance nejsou. Ta hra je prostě o něčem úplně jiným...
      • Mnoo rozhodně mezi nima nějaké vztahy jsou a pokud máš správnou kombinaci soldátů, tak jsou ty rozhovory i docela dlouhý. A rozhodně na sebe některé kombinace vojáků reagují a to je celkem unikát téhle série. Lynx vs Raven, Fox vs Fidel (to jen tak co si pamatuju)...duo tvrdých I (Ivan, Igor) z JA2 tušim
        • No je tam takovej socialni aspekt, nebo takova iluze :) Ale ze by se tomu dalo rikat promakany vztahy ve skupine... Mozna tak v konkurenci s jinymi hrami, ktery nic takovyho vubec nemaj :)
          • Tak to ne. I když se mi občas zdálo, že i staty mají jiné a že se Lynx snažil trochu víc, když Raven dostávala nakládačku a naopak. V kritických případech si měl jenom možnost rozhodnou, kdo půjde z týmu ven. Kecat s nima jako v Dragon Age opravdu nešlo.
            • Wiki: Helemese, sympatak, tak, tak :)
            • Tak to asi zkusím :) na gogu to snad opravdu nebude za moc a pokud na to jsou módy, tak se s tím snad poperu :)
              (robotron: moje srdcovka je gothic1 a dodneška nechápu, jak si někdo může stěžovat na tak parádní a elegantní systém ovládání ;) )
            • a pokud se nepletu, tak vysli mody, ktere hry lehce modernizuji ..
            • Asi k tomu nemam ten spravnej odstup, ale podle me Jagged Alliance 2 je docela dobre hratelna i na dnesni pomery. Tedy ze nema vylozene zadny zadrhele v designu a ovladani, co by dnes lidem uz prislo prekonany, nebo zbytecne slozity a tak. Ale nevim. Ja bych to dokonce rekl i o jednicce, coz je moje srdcovka, ale to uz by se mnou asi malokdo souhlasil. JA2 bych ale zkusil, za zkousku clovek nic neda (max tech par korun na GOG :)
            • Ono DAO a ME mají tenhle aspekt sice docela silný, ale upřímně si umím mnohem lépe představit, že si vypěstuju vztah k postavě, se kterou opravdu něco prožiji a která mi může umřít. Jako, jasně, s Ashley šel můj Sheppy all the way, ale jaký může mít člověk silný vztah k postavě, která mu ani umřít nemůže? To i k té Lydii ze Skyrimu jsem se cítil připoutanější, i když je to totálně studenej čumák s pěti frázema. Kolikrát mi ta holka zachránila život, a kolikrát se já oháněl, abych zachránil život jí! Tohle spolu s nějakými drobnými mezivztahy v JA by pro mě mohl dát dohromady kýžený sociální aspekt, o kterém kamarád mluvil ;)
              Ale spíš se trochu bojím, že na JA2 už prostě nebudu mít. Mám rád staré hry, obdivuju a všecko, ale když jsem zkoušel hrát třeba Fallout2, prostě jsem to nezvládl, ta hra už je na mě "moc stará". Takže proto přemýšlím o novém JA víc než o těch starých
          • Asi tak. Že mezi sebou postavy tu a tam prohodí pár dokola se opakujících frází, tomu se doopravdy nedá říkat "promakaný vztah", byť minimalismus ctím. Mě šlo hlavně předejít mylnému dojmu, že jde o nějaou "konverzačku"...
            • Moje chyba. Sry
            • Takových sympaťáků je hodně *3*
  • Tak jsem se včera pokusil dobít kasárna a doky pod vodárnou, a musím říct že značně přituhla obtížnot (což jen vítám, už mě nabavilo kosist čmoudy v kraťasech sniperkou po desítkách). Vojáci dost vydrží a mušku taky nemají špatnou... jsem tak v půlce a pomalu mi docházejí granáty :) M8 to už někdo dobitý?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit