Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Možná se mnou nebudete souhlasit, ale nejlepší NFS je Porsche Unleashed. Zábavná kampaň, která vás nutí hrát dál a dál, sbírání a prodávání aut, na svojí dobu skvělá grafika, prostě moc fajn hra.
    • Souhlas. Na svoji dobu to bylo velice slusne zavodeni i s volantem. Bavilo me i tech par trati, vylepsovani auta a kupovani novejsich typu, pak se vracet k tem starsim v turnajich pro veterany. To byla taky jedina hra NFS, kterou jsem koupil. A koupi nelitoval.
      Dalsi dva dily jsem jenom kratce vyzkousel a hned vyhodil z disku. A pak dalsi jsem uz ani nezkousel.
  • kubi-wan
    Na jaký přemejšlení potřebujou čas? Ať prostě nevymejšlej ptákoviny, kterýma by to "oživili", a udělaj klasicky střiženou, poctivou arkádovou závodní hru, jako byly původní díly... poslední Hot Pursuit se tomu lehce přiblížilo... když vyhoděj "jedu celou trať driftem" a udělaj normální AI soupeřům, byl bych celkem spokojenej. Hlavně ať zas nevymejšlej nějaký nový "fíčurky"!
    • Psychotic
      Musím vysvětlovat, proč by hra jak vystřižená z minulého století jen s lepší grafikou nefungovala? "Nové fičurky" opravdu vymýšlet musí.
      • kubi-wan
        Neřikám, že má bejt jak z minulýho století, jen by prostě měli udělat poctivou hru, co si na nic nehraje, jako v tý "záhadný minulosti před rokem 2000"... Už s Undergroundama (asi se tu se spoustou lidí neshodnu, ale pro mě to už nebyly pravý NFS) tam začali přidávat nový fíčurky a vidíš, jak to šlo rok od roku víc do kopru. Takže ne, nemyslim si, že je musej vymejšlet.
        • Psychotic
          Můžu se prosím pěkně zeptat, co znamená "poctivá hra, co si na nic nehraje"?
          Vyznívá to totiž jako "jednoduchá (nikoli snadná) hra". Jmenuj jednu objektivní věc, ve které bylo NFS2 lepší než NFS Underground 2 a já zmlknu.
          • kubi-wan
            No ne, já se nechci nijak hádat. K tomuhle srovnání ti toho moc neřeknu, protože NFS2 jsem hrál už vážně dávno a dneska by mi asi tak odourávající nepřišlo, ale trojku či čtyřku si s chutí rád zahraju i dnes. Undergroundy jsem nehrál ani jedny, protože mě odrazovalo už jen to zasazení. Věřim tomu, že jsou to dobrý hry, věřim, že jsou to i třeba lepší hry než NFS2 (když zůstanu teda u tohoto přirovnání), ale tyhlety tuningy, neony, velkoměsto, noční závody á la Rychle a zběsile... to už ve mě neevokovalo nic, co jsem vnímal jako ten pravej feel NFS.
            Zkrátka bych jen chtěl Need for Speed, kde si v hlavnim menu vyberu auto, trať, nastavim si soupeře, počasí, třeba i zrcadlově obrácenou trať (jo, bejvávalo...) a jedu. Nikdo mi necpe, jak mám hrát, co mám dělat, žádný zpropadený filmečky nebo tutoriály. Takhle myslim tu "jednoduchost".
            K tvojí poslední větě: Naopak, nepotřebuju, abys zmlknul, já diskuze rád.
            • firebug
              Mě docela na novějších hrách ze série vadí, že se z toho jaksi vytratil pocit, že řídíte auto. Nejvíce jsem asi hrával High Stakes, kde jste začínali s relativně běžným autem a k super sportům jste se postupně dostávali. V nových dílech máte hned ze začátku něco, co připomíná vesmírný modul, který na vlastní oči na ulici skoro nepotkáte. V některých dílech na ně dokonce tvůrci namontovali elektrická děla a podobné ptákoviny.
              Dále mi vadí chybějící nebo velmi malá penalizace za špatnou jízdu a pochybná fyzika ještě spojená s nezničitelností. Prostě si to ve 150 km/h valíte do ostré zatáčky bez potřeby minimálně přibrzdit, protože od svodidel se buď odrazíte a pokračujete dál, nebo vás v lepším případě lehce zpomalí. Dirt 3 není simulace ani vzdáleně, ale štrejchnete-li zadkem o svodidlo ve vysoké rychlosti, roztočíte se dokolečka a pravděpodobně skončíte v lese...
              Díky NFS sérii jsem si zamiloval závodní hry, ale s jejím vývojem můj zájem postupně opadal a když si vzpomenu na nějaký zábavnější závodní hry s poslední doby, žádný NFS titul mezi nimi nefiguruje a proto od té série již příliš nečekám. Bavil mě Faltout 2, Paradise City, Test Drive Unlimited, Dirt 3 poslední Driver (hrál jsem ale jen chvilku) a dost se těším na Next Car Game, jehož early access verze už vypadá hodně dobře.
            • kubi-wan
              Rozumim ti. Já bych si to dneska zahrál, ale asi jsem v menšině... i když, pokud se podívám do týhle diskuze, je vícero lidí, co by takovou hru uvítala. Já každopádně v závodní hře RPG elementy nepotřebuju *1*
              Ještě jsem zapomněl dodat, že čim dál míň v dnešních závodních hrách vídám split-screen, kterej měl na moje zážitky s nima velkej vliv...
              I když je fakt, že závodní hry už moc nehraju, i kvůli tomu. Naposledy snad Split/Second, u kterýho jsme s přítelkyní vykysli dlouho.
            • Psychotic
              Dá se to pochopit, ale hry se přeci jen musí vyvíjet. Navíc většina lidí ani neví, co vlastně chce. Neříkám, že je to tvůj případ, ale často slyším "Měli by zase udělat tohle a tohle jako to bylo ve [klasická hra X] !" a když to tam pak je, stejně se jim to nelíbí. Ve hře X to fungovalo, protože byla jiná doba, ale dnes už je to prostě jen zastaralé. Prostě nostalgické růžové brýle, které jim brání objektivně zhodnotit zábavnost toho kterého herního prvku.

              Ačkoli jsem v NFS 2 a 3 najezdil strašně moc, upřímně řečeno myslím, že kdyby dnes vyšla hra "vyber si auto, okruh a jeď" - bez čehokoli inovativního, bez příběhu, bez RPG elementů, bez realismu... nehrál bych to a většina lidí taky ne. Včetně těch, kteří tady řvou jak Porsche Unleashed je nejlepší závodní hra na světě.
  • NFS: High Stakes a Hot Pursuit 2 to je pro mě srdeční záležitost. Svým způsobem i první Underground měl něco do sebe.
    Naposledy jsem hrál Wanted někdy v roce 2005 a ty mě už moc nebavili, to byla vlastně poslední závodní hra co jsem hrál.
  • nejlepsi na tom videu jsou the hives, a nostalgie *5*
  • fizola
    Velmi subjektívna história:

    Najviac som ako malý drtil 3ku, až po nej dvojku, všetkými milované porsche som hral asi 20 minút.
    Nenávidenú 6ku (hot pursuit 2) som si tiež veľmi užil. Potom to už šlo U1 a U2 (the best) MW a Carbon. Ďalej len SHIFT ,inač nič nezaujalo.
    • To je subjektivní historie je nějak až moc podobná tý mít, několik let NFS3 a NFS2(spálilo se mi CD jinak bych ji měl dodnes :D ) a pak jsem teda hrál už rovnou NFS:U,NFS: MW a NFS:Carbon, pak jsem si říkal že zkusím NFS:U2, jinak jsem toho moc nehrál(ale zkusil jsem všechny)
      • fizola
        Brother? *1*
  • To video je celkem nuda *6*
  • Odulin
    Budu se opakovat, ale 1-5 the best. :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit