Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • video kvalitativne a obsahove je zhruba na takove urovni, jako by to splacala uklizecka o prestavce mezi lestenim pisoaru v ea kanclech. nicmene serie nfs byla na pocatku celkem solidni, nfs3 bylo pomerne zabavnym dilem, porsche serii vytahlo celkem nahoru, hlavne s destrukncnim modelem, kde po narazu bylo mistama obtizne dojet s poskozenym vozem do cile, potazmo na bodovanem miste. od dilu underground to slo do kopru, kycovite tuningy, "nastaveni" auta, kde rozdil snad nebyl ani videt a hratelnost s obtiznosti na urovni "dam hrnek od kafe na sipku dopredu, pujdu mlade vykropit kaplicku, pak se vratim ke kompu a hle, je ze me nejvetsi rizek ve virtualnim cool meste". akorat serie shift to vysvihla o dost nahoru, ale vzhledem k tomu, ze dal uz se se shifty asi nepocita, takze pocitam, ze kvalita serie bude na urovni vyvrhnute obsahu zaludku po poziti leca a zapitim becherovkou.
  • NFS jsem hrál od prvního dílu, nikdy nezapomenu na moment, kdy jsem poprvé ve SCOREčku viděl první screenshoty z NFS1, které tehdy vyrážely dech. Měl jsem je vystřihnuté a nalepené na skříni. Ta hra v té době byla prostě úplně přelomová a kdo to nezažil, tak asi nepochopí. Smutné ale je, jakým směrem se pak série vyvýjela. Zatímco před 15 lety se netrpělivě čekalo na nový díl jako na smilování, dnes se při zaznění názvu NFS spíš hráči vysmějí. Poslední opravdu skvělý díl je pro mě NFS:Porsche, který byl podle mě dokonalý po všech stránkách (v té době). Underground mě taky bavil, ale tam hratelnost shazovaly zbytečné kraviny jako soupeři, kterým v závodě nešlo ujet apod. Shift bylo podle mě velmi zajímavé zpestření, jenže ta hra se snažila působit realisticky a přitom v ní ani nešlo otočit auto na ručku...
  • klasika https://www.youtube.com/watch?v=ziX_f7rdFD4&list=PLEF7E01B7DC443E49
    • Homwtown z NFS3 znám nazpaměť ještě teď *1*
  • Jednička až pětka. Pro mě asi nejlepší díl čtyřka kam se daly skvěle dohrávat amatérská auta na která jsem se těšil jako malý kluk. Porsche bylo super, jen kdyby tam nebyly jen Porsche :) Underground mě už moc nebavil. Most Wanted nebyly zlý a pak už to šlo do pryč, škoda. Jak jsem se vždy těšil, teď už nové díly maximálně vyzkouším. Jízdní model, samé nové husté "fíčury". Chci zpět přijatelný jízdní model, exotická auta, epické tratě, provoz, pocit že si jízdu opravdu užívám jako v nějakém filmu.
  • Kein
    EA už nevěřím a nejspíše nikdy věřit už nebudu. Tohle video mi jest důkazem. Místo toho aby zabrnkali na strunku nostalgie a snažili se opět titul nakopnout vytvořením dojmu, že na staré Needy Electronic Arts nezapomnělo, tak tam nacpali raději cut scény z naprosto podprůměrného filmu...srát na ně. Prodeje jim klesají pomalu s každým novým dílem a ti magoři si pořád myslí, že když tam narvou víc blikátek a světelných čar, tak jim to pomůže...leda prd...Můj názor je, že jim pomůže leda čistokrevný remake starších původních Needů...Já osobně bych s kreditkou v ruce uvítal remake NFS III nebo IV. Pokud do Needů nenavrátí tu Top Gearovskou atmosféru a budou z toho dělat cirkus tak ode mne prachy neuvidí ani z vlaku.
    • Řekl bych, že lidi, co teď pracují v EA (jak management, tak tvůrci her) ani neví o tom, že NFS byl kdysi seriózní závodní titul, který se snažil jít spíš tou realističtější cestou. NFS už nikdy nebude takové, jaké bylo, ale vzhledem k tomu, že se chystá project CARS, tak je to celkem jedno.
      • NfS bylo závodní titul pouze v prvním díle a pak páté Porsche. Shift je tak napůl cesty (s sharp tyres mode pak už to můžeme počítat za skoro-simulator). Škoda, že EA pak nepokračovalo v sérii Sports Car GT od ISI (přímý předchůdce rFactoru).
  • Odulin
    Budu se opakovat, ale 1-5 the best. :)
  • kubi-wan
    Na jaký přemejšlení potřebujou čas? Ať prostě nevymejšlej ptákoviny, kterýma by to "oživili", a udělaj klasicky střiženou, poctivou arkádovou závodní hru, jako byly původní díly... poslední Hot Pursuit se tomu lehce přiblížilo... když vyhoděj "jedu celou trať driftem" a udělaj normální AI soupeřům, byl bych celkem spokojenej. Hlavně ať zas nevymejšlej nějaký nový "fíčurky"!
    • Psychotic
      Musím vysvětlovat, proč by hra jak vystřižená z minulého století jen s lepší grafikou nefungovala? "Nové fičurky" opravdu vymýšlet musí.
      • kubi-wan
        Neřikám, že má bejt jak z minulýho století, jen by prostě měli udělat poctivou hru, co si na nic nehraje, jako v tý "záhadný minulosti před rokem 2000"... Už s Undergroundama (asi se tu se spoustou lidí neshodnu, ale pro mě to už nebyly pravý NFS) tam začali přidávat nový fíčurky a vidíš, jak to šlo rok od roku víc do kopru. Takže ne, nemyslim si, že je musej vymejšlet.
        • Psychotic
          Můžu se prosím pěkně zeptat, co znamená "poctivá hra, co si na nic nehraje"?
          Vyznívá to totiž jako "jednoduchá (nikoli snadná) hra". Jmenuj jednu objektivní věc, ve které bylo NFS2 lepší než NFS Underground 2 a já zmlknu.
          • kubi-wan
            No ne, já se nechci nijak hádat. K tomuhle srovnání ti toho moc neřeknu, protože NFS2 jsem hrál už vážně dávno a dneska by mi asi tak odourávající nepřišlo, ale trojku či čtyřku si s chutí rád zahraju i dnes. Undergroundy jsem nehrál ani jedny, protože mě odrazovalo už jen to zasazení. Věřim tomu, že jsou to dobrý hry, věřim, že jsou to i třeba lepší hry než NFS2 (když zůstanu teda u tohoto přirovnání), ale tyhlety tuningy, neony, velkoměsto, noční závody á la Rychle a zběsile... to už ve mě neevokovalo nic, co jsem vnímal jako ten pravej feel NFS.
            Zkrátka bych jen chtěl Need for Speed, kde si v hlavnim menu vyberu auto, trať, nastavim si soupeře, počasí, třeba i zrcadlově obrácenou trať (jo, bejvávalo...) a jedu. Nikdo mi necpe, jak mám hrát, co mám dělat, žádný zpropadený filmečky nebo tutoriály. Takhle myslim tu "jednoduchost".
            K tvojí poslední větě: Naopak, nepotřebuju, abys zmlknul, já diskuze rád.
            • firebug
              Mě docela na novějších hrách ze série vadí, že se z toho jaksi vytratil pocit, že řídíte auto. Nejvíce jsem asi hrával High Stakes, kde jste začínali s relativně běžným autem a k super sportům jste se postupně dostávali. V nových dílech máte hned ze začátku něco, co připomíná vesmírný modul, který na vlastní oči na ulici skoro nepotkáte. V některých dílech na ně dokonce tvůrci namontovali elektrická děla a podobné ptákoviny.
              Dále mi vadí chybějící nebo velmi malá penalizace za špatnou jízdu a pochybná fyzika ještě spojená s nezničitelností. Prostě si to ve 150 km/h valíte do ostré zatáčky bez potřeby minimálně přibrzdit, protože od svodidel se buď odrazíte a pokračujete dál, nebo vás v lepším případě lehce zpomalí. Dirt 3 není simulace ani vzdáleně, ale štrejchnete-li zadkem o svodidlo ve vysoké rychlosti, roztočíte se dokolečka a pravděpodobně skončíte v lese...
              Díky NFS sérii jsem si zamiloval závodní hry, ale s jejím vývojem můj zájem postupně opadal a když si vzpomenu na nějaký zábavnější závodní hry s poslední doby, žádný NFS titul mezi nimi nefiguruje a proto od té série již příliš nečekám. Bavil mě Faltout 2, Paradise City, Test Drive Unlimited, Dirt 3 poslední Driver (hrál jsem ale jen chvilku) a dost se těším na Next Car Game, jehož early access verze už vypadá hodně dobře.
            • kubi-wan
              Rozumim ti. Já bych si to dneska zahrál, ale asi jsem v menšině... i když, pokud se podívám do týhle diskuze, je vícero lidí, co by takovou hru uvítala. Já každopádně v závodní hře RPG elementy nepotřebuju *1*
              Ještě jsem zapomněl dodat, že čim dál míň v dnešních závodních hrách vídám split-screen, kterej měl na moje zážitky s nima velkej vliv...
              I když je fakt, že závodní hry už moc nehraju, i kvůli tomu. Naposledy snad Split/Second, u kterýho jsme s přítelkyní vykysli dlouho.
            • Psychotic
              Dá se to pochopit, ale hry se přeci jen musí vyvíjet. Navíc většina lidí ani neví, co vlastně chce. Neříkám, že je to tvůj případ, ale často slyším "Měli by zase udělat tohle a tohle jako to bylo ve [klasická hra X] !" a když to tam pak je, stejně se jim to nelíbí. Ve hře X to fungovalo, protože byla jiná doba, ale dnes už je to prostě jen zastaralé. Prostě nostalgické růžové brýle, které jim brání objektivně zhodnotit zábavnost toho kterého herního prvku.

              Ačkoli jsem v NFS 2 a 3 najezdil strašně moc, upřímně řečeno myslím, že kdyby dnes vyšla hra "vyber si auto, okruh a jeď" - bez čehokoli inovativního, bez příběhu, bez RPG elementů, bez realismu... nehrál bych to a většina lidí taky ne. Včetně těch, kteří tady řvou jak Porsche Unleashed je nejlepší závodní hra na světě.
  • NFS 2, 3 a hlavně 4 je pro mě srdcovka. Dnes tyto hry už dávno nahraji, ale soundtrack si vždy rád poslechnu při jakékoli příležitosti. *4*
    • Soundtrack nostalgie to znám jak to na nás vždycky padne to děctví
  • High Stakes, Hot Pursit (old), UD1,2,MW Jsou nejlepší podle mě NFS. Respektive to jsou hry co mám nejvíc odehráno hodin ze všech...
  • Kinet1c
    naj nfs 1-2-3-4-Porsche-HP-U1-U2-MW2005-Carbon a koniec, dalsie podla mna nestoja za rec, aj ked undercover, este ocenujem, to ake take tunenie a niektore auto ako vytuneny Bugatti Veyron, stym zrychlenim a zvukom atd, tak ako v carbon, mercedes, ten zvuk motoru OMG, inak vsetko co bolo produkovane od 2010 je h.vno

    btw chcel by som velmi aby sa to vratilo niekde ku 3 a 4, tzn zaujimave mapy niekde aj v prirode atd, bez policajtov, iba jazda, preteky, na ten sposob, nemyslim Run.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit