Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Doprčic nejmenuje se to "Husita" : ( . Johanku z Arku jsem taky mohl , takže tohle dám taky . Co je ale pak to datum 20.1.2014 ?
  • Tak jak jsem očekával, žádné orgie se konat nebudou pač to bude takový malý propadák a trailer už to jasně naznačuje. Také v tom furt totálně postrádám ten next-GEN asi jsem zaspal dobu, ale už i Withcher2 měl pěknější grafiku a to na starou generaci konzolí hahaha.

    Jak je vidět tak Dan se za tu dobu opravdu nic nenaučil a chyby které dělal v minulosti dělá neustále dál, tohle by se dalo dobře přirovnat k jednomu questu v Mafii, kde měl hráč za úkol nosit bedny a nakládat je - jelikož Dan má takovéhle věci rád, tak v MII už ste jich neměli nosit jen 5 ale rovnou 30, naštěstí byl za včasu vyhozen jinak by to celé dopadlo mnohem mnohem hůře.

    Mno a to co tady vzniká si každý může udělat obrázek sám za sebe, historické RPG bez monster, magie a orků no není to k popukání - tuším to si můžu rovnou zahrát Mount and Blade a nemusím čekat další 3 roky.

    Mno všem co se to tam snaží patlat pod vedením Hlenboye držím palce a pevné nervy, protože s ním to musí opravdu stát za to, když je to ten největší herní guru v CZ a neustále nás o tom přesvědčuje!
    • Nikde jsem neviděl ani neslyšel, že by husité v bitvách házeli po protivnících firebally, takže dát do takové hry magii a potvory je hovadina. Tohle není Zaklínač prober se. *7*
    • Stop magii. O tu nikdo nestojí. Stop střílení... Nejlepší mise v Mafii, byly ty kde se nestřílelo... Myslím, že Mafii 2 uškodilo nejvíc to, že na to byli všichni moc natěšení. K první Mafii jsem přišel jak slepý k houslím a pro mě je to stále nejlepší a nejpropracovanější hra světa.
    • čichám číchám čecháčkovské buranství a závist kdy se cizí úspěch neodpouští, nedej bože abychom ho někomu přáli
      • To napsal Dan sam aby se tu rozjel flame :P
    • Robotron3
      Odmítám si myslet, že by hráči už byli tak zdegenerovaní a hloupí, že by nedokázali hrát nic jinýho než fantasy s kouzly, orky a monstry a zombíky. Do takového úpadku a hnoje jsme ještě neklesli. A díky právě takovým hrám pevně doufám, že nikdy neklesneme.
  • Grafika mi dost připomíná Zaklínače a vypadá moc pěkně. Těch Open world her je vážně málo, takže jsem rád, že se dělá další taková. Celkově to na mě působí, jako Mount & Blade s příběhem. Zajímalo by mě, jestli ten chlap, co je na screenu v rozpravě s tou děvečkou, je hlavní hrdina, protože ty 2D hadry a low res vlasy v kontrastu s vymodelovaným ošacením té ženské působí podivně (skoro až hrůzně, jako ze Skyrimu). Ale sakra, vypadá to dobře, jen si říkám, kde se to bude odehrávat, jestli u nás, tak tam žádné zásadní války v 1403 neprobíhaly, takže si představuju spíš boje mezi šlechtici a třeba nějaké pletichaření (zajetí krále...), než epické bitvy, ale může to být v delším časovém období, třeba příběh hry bude rozložen do období 20ti let, pokud ne, tak snad se tam alespoň potkáme s Husem nebo Václavem IV. :D
    • kdyby se to odehrávalo v rozsahu 20 let, nezapékali by 1 letopočet do hlavního loga
      • lol, jsem si toho nevšiml, nevadí, stejně je to zajímavá doba
    • Taky jsem se musel pozastavit nad zpracováním těch postav. Celkově ta hra podle mě vypadá velice krásně, hlavně se mi líbí realistické nasvětlení a žádné ty přesvícené hovadiny, bloom apod. Každopádně zrovna ty postavy by mohly vypadat ještě MNOHEM líp a docela by mě zajímalo, proč tomu tak není - že by kvůli optimalizaci? Stačí se podívat, jak úžasně vypadaly postavy v Crysis 3 a to je meta, které není problém dosáhnout s dobrým grafikem.
      • maji amaterske grafiky
        • Zato ty jsi zjevně profík... *7*
          Počkal bych, až ukážou něco víc, třeba jak se hýbou, jak vypadá brnění (ukázka v "Cry" videu vypadala zatraceně dobře), a pak bych teprve hodnotil, jestli to jsou amatéři nebo ne.
  • asi by se to dalo jednoduse zkratit,ze hra byla konecne oznamena...
    kazdopadne to mohli kluci zvladnout lepe...ale cesi i co se filmu tyce,neumi svuj produkt "prodat"...a je to skoda,protoze dana hra muze byt opravdu skvela...
    tahle sebepropagace chybi a i kdyz je to teaser,tak to mohlo byt udelano mnohem lepe...
    ale uvidi se,ono to o nicem nic nevypovida (az na tu zrychlenou animaci kone a klisoidni postaveni na zadni...sakra OPRAVDU!!! :-D )
    • Chtělo to takovým tím hlubokým hlasem přečíst ty titulky a bylo to úplně jinde...
      • Asharak
        But, there's one they fear, in their tongue, he's Jan Zizka, husit-born! *Bla-bla-BLA!* wa-pa-pa, pa pa-pá...
      • vidim v tom vice minusu...voiceover je ale jeden z nich
    • Ten teaser prý dělal Jan Tománek, režisér filmů Kozí příběh a Kozí příběh se sýrem
      • fakt? :)) teda...nedivil bych se tomu :-D
        uprimne,je to desny...jak kdybychom se vratili o deset let nazpatek...
  • REDAKCE Kingdom come, se v AJ překládá i jako Království Nebeské,Takže skutečnéj název je něco jako. Kralovství Nebeské:Vykoupení. Když nechytnete Souvislosti tak tam pak hodíte Přijď království tvé: Vysvobození. a ono je to hned o nečem jíném.
    • smejki
      "... Thy kingdom come ..."
      z čehož fráze "kingdom come" označuje věci budoucí, lepší (po božím súdu). Tedy nikoliv pouze království nebeské, nýbrž spíše to že přijde. Proto to v češtině nelze vyjádřit jinak než plným veršem téže motlidby. Možná snad "Přijď království", ale to mi zní gayně. Také kdyby kingdom come označovalo ultimátně jen a pouze království nebeské, asi by se hentý oný Scottův snímek nejmenoval Kingodm of Heaven, žejo.
      • Kindom Come, není jenom Království nebeské,Řekl jsem jenom že se to v tomto připadě používa.
        • smejki
          ah, pardon, překoukl jsem tu spojku "i".
          v tom případě ale stejně trochu podceňuješ autora. Každého, kdo má mezi ušima alespoň půl mozku a na pažbě kolťáku alespoň základní vzdělání, napadne nejdříve "království nebeské", ale pokud chytá jemnější nuance celé věci (včetně tušeného tématu hry), radši sáhne po jiném překladu.
          • Naopak, autora bych řekl že těžce přeceňuje, za to takového zádelolezce jakým bezesporu jsi, sem již dlouho neviděl.
    • ales.smutny
      Matouš, 6:10 - Přijď království tvé. Buď vůle tvá jako v nebi, tak i na zemi.
      V AJ - Thy kingdom come, Thy will be done in earth, as it is in heaven.

      V ekumenickém překladu najdeš království nebeské u Matouše 10:7 - Jděte a kažte, že se přiblížilo království nebeské.

      King James AJ - And as ye go, preach, saying, The kingdom of heaven is at hand.

      Takže pokud vycházíme z obou tradičních překladů, tak tu při přímé citaci záměna možná není, protože Království nebeské má ekvivalent v Kindgom of Heaven (i Mat 3:2, 4:17 etc). Ale možná vycházíš z nějakého nového překladu Bible, třeba jedenadvacítky, tu jsem nečetl.
      • Kingdom come je ustálené slovní spojení, které pochází z biblického "thy kingdom come" a ať už ho češtiny přeložíme jako "království nebeské", "království Boží" nebo nějak jinak, zásadní je, že je to podstatné jméno. Už z toho důvodu je nesprávné překládat "kingdom come" jako "přijď království tvé". Kingdom come není totéž co thy kingdom come. A kingdom come není ani to samé "kingdom come", které je v thy kingdom come. Tam je to přání, aby nastal příchod králoství tak, jak je předpovězen, kdežto v tom prvním spojení nenese slovo "come" samostatný význam, pouze dotváří odkaz na konkrétní biblický koncept království Božího. V tom zase nesouhlasím se smejkim.
        • eeeeh BINGO Správný Překlad by tedy Zněl Království Boží:Vykoupení.Diky za radu.
      • Cituji
        "Redakce to ma vicemene spatne, to jo, ale ani tvuj prispevek neni uplne presny. Biblicke kingdom come je trochu neco jineho nez kingdom of heaven nebo god (coz je skutecne kralovstvi nebeske). Abych to jeste vic zamotal, tak kdybych mel titul prelozit do cestiny, tak taky pouziju kralovstvi nebeske – jenze ne jako naprosto ekvivalentni preklad, ale jako ceskou variantu. Proste a jednoduse protoze ceske "prijd kralovstvi tve" (coz by byl 1:1 preklad) v cestine narozdil od anglictiny nefunguje."

        Mě nešlo o překlad 1:1 ale prostě českou variantu,Otrocký Překlad Skutečně nefunguje.
        • ales.smutny
          No vida a ono se Království tvé běžně používá i v překladech, u profi teologů a to v oblasti názvů (viz třeba Ballardovo Království tvé, názvy některých diecezních organizací apod). Možná se zdá, že nefunguje, protože to opravdu zní divně, ale používá se.
          • Ale já neříkám že se nepoužíva,Ale jenom že tady to nepasu,Problém je že takhle jak jste to přeložily se to v Angličtině přeložit nedá,to je tady specifický Český Utvar,Nechci nikoho Urážet,chápu ze vám se to Přijd Království Tvé zdá dobré,ale přece jen to pusobí trochu křecovitě,já se snažil spíš o Uderný Překlad respektive snadno zapamatovatelný a uderný název,Tohle je možná ten problém,Redakce to vzala ten překlad obecně,a já spíš v té herní souvislosti.
            • eb42: Hra nemusí vyjít se stejným názvem v češtině a angličtině. Ale pokud to tak chtěli, tak to zkrátka blbě přeložili...
            • eb42
              Tak pláčeš hezky, ale na špatném hrobě. "Přijď Království Tvé: Vysvobození" je v ofiko TZ.
              http://www.warhorsestudios.cz/index.php?page=blog&entry=blog_030&lang=cz
  • Keyz
    Ten boj vypadá opravu slibně. Když si vybavím jak to často mají jinde...nějak sekce a ono to něco udělá. Snad jen zaklínač to má jinak ale to není FPS.

    Supr že drží věrohodnou technickou stránku. Není to přeplácané jak to taky často bývá i když hodně RPG je fantasy. Snad to zaujme hodně lidí a naučí je to něco o tam jak to asi bylo a že boj nebyl takový sranda.
  • Ty vole, prepare for a different kind of RPG, Vávrovo ego chci. Na začátku videa se ti představí hranatá vrána a on tu hlásá tohle. Možná to bude different tím, jak směšný to bude. Kéž by mi zavřeli hubu a přišlo fakt něco pořádnýho.
    • Kozy
      Tak ty už jsi to taky hrál, jo?
      • Tobě to jako velkohubé nepřijde? Ale jak píšu, já fakt doufám, že mi hubu zavřou a ta hra bude výborná.
  • No hra muze byt tematikou zajimava a rozhodne to nametem vypada zajimave. Jenze to video je dost spatne staticke a nic nevypovidajici. A hlavne pokud s tim vysli takhle brzo tak maji problem s financovanim a potrebujou ukazat potencionalnim investorum zajem lidi. Takze se bojim o to jestli to opravdu dotahnou.
    • Robotron3
      Investorum stejně musí ukázat mnohem víc, než tohle video, takže o to se nebojim. Hra vyjde ještě za pěkně dlouhou dobu, takže tenhle teaser, ač sice ne uplně nejlepší, si myslim, že na propagaci hry jako takový nemůže mít vliv. Ono může být i dobré, že se zatim o tom píše v jakémkoli duchu, hlavně ať se o hře ví :) Až bude hra na spadnutí, pak teprve bude hodně důležité, jak se bude prezentovat.
      • Uvidime ;)
        • vždyť ani nevíš co to je teaser, o hrách toho evidentně taky moc nevíš *1*
          • Precti si jejich novy blog ;)
    • ucho
      přečti si blog, ať tady neplácáš kraviny. a video nemá nic vypovídat. je to teaser, který oficiálně představil vývoj hry a její název...
      • Ano je to teaser. Ucelem teaseru je predstavit produkt ale i motivovat lidi k dalsimu cekani. Nehlede na to se nebavim o ucelu ale o provedeni ktere proste neni dobre. A precti si ten blog ty pokud ctes mezi radky je jasne ze maji problemy s vydavatelem coz znamena i s penezy.
        • ucho
          o problému s penězi píšou mezi řádky už rok, to není nic nového a rozhodně nic podivného. kdyby však chtěli rychle zaujmout co nejvíc lidí, tak vypustí do světa trailer, kterým hru propagují před investory. proto byla tvá domněnka chybná... ten teaser prostě jen hru představuje světu. zajímavější informace dostaneme zřejmě až v tom lednu. tipnul bych si to rozdělení hry na epizody...
          a mimochodem pokud někdo oznámí dokončení na rok 2015, tak si jistě některé informace zatím nechal pro sebe...
          • Investorum se zadny trailer neukazuje to je pouze pro verejnost investorum se ukazuji hratelna dema a ukazky ze hry. To ze si uz rok stezuji je take ten problem ktery ted vrcholi tim ze nemuzou najit investora/vydavatele. Na to budou muset reagovat a prvni reakce je vydanim teaseru. U velkych studii kde se neboji penez je teaser jako vyzkum toho jaky je o hru zajem je to marketing. Pokdu maji jistotu jako pri tvorbe xte kopie hry ukazi videa blize k vydani.
      • Ty jim to vsechno fakt bastis i s navyjakem ze ;)
        • Za to, ty toho nějak povídáš? Špeha u Vávru nebo si zběhl? :)
  • michaliuz18
    vyzera to nadherne, a rpg milujem, a v stredoveku ich je malo ,mozno zacnem zas oblubovat ceske hry po tych zastaralych hrach ako arma a spol, posledna dobra cesko (americka) hra bola mafia 2
    • čobolius18: "ale vlastne na co sa tu bavim s detmi povedal som si co som chcel, dajte mi ban a kez by raz tato stranka skrachovala :D najhorsia stranka na hry kde su len same hejtujuce a placuce deticky a kde hodnotenia hier stoja za velke H"
      • michaliuz18
        ban som este nedostal tak si tu budem pisat co chcem dieta moje krasne
        a ked tak odpovedaj k teme a ne k tomu co som napisal pred par dnami ,skodorostny typek:D btw co si myslis o hre ? paci sa ti? si z nej napichany len preto ze je ceskaa? nech ma chyb kolko chce nech vyzera ako chce staro ci novo hlavne ze je ceska hra a ja si kupim a podporim vyvojarov nech aj nabuduce spravia dalsiu zastaralu hru .ci ?
        • čobolius18: "ale vlastne na co sa tu bavim s detmi povedal som si co som chcel, dajte mi ban a kez by raz tato stranka skrachovala :D najhorsia stranka na hry kde su len same hejtujuce a placuce deticky a kde hodnotenia hier stoja za velke H"
          • michaliuz18
            posobive :D
            • Nech ty ovce na pokoji.
  • ringmancz
    kotaku dostalo přednost před games? tak snad po zítřejším podcastu budou zahraniční weby citovat vás
    • ringmancz
      a 20. ledna má být co? další info?
      • SedRicKCZ
        No když tam je More info, tak asi jo, ne? :D
        • ringmancz
          to píšou až na webu a ne ve videu

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit