Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Statistiky (jako např. populace) u všech MMO, které jsem kdy poznal, byly střeženým obchodním tajemstvím. Čísla jsou mnohdy uvolňována velmi problematickým způsobem a jsou mnohdy silně zkreslována. Proto rozhodně nevěřím žádným takovým číslům.

    Když se podívám třeba na planetside 2, kde je údajně dost hráčů a kde jsou údajně dostatečně naplněné servery, tak tato prohlášení jsou bohužel v přímém rozporu s realitou a se zjevným značným poklesem počtu hráčů této hry.
  • V prvé řadě si každý musí uvědomit, co to je za hru. Co je to Free to Play model. V druhé řadě toto rozhodně není simulace, což autoři řekli již v prvních trailerech na hru. Je tam psáno něco ve smyslu, pokud hledáte simulaci, jděte někam jinam. Takže ano je to arkáda a tak je to taky postavený. (http://www.youtube.com/watch?v=D4Kuumslq4M). Spousta lidí si ztěžuje na MM, mapy, mody, gold ammo, spotting .... de facto na vše. Na to je jednoduchá odpověď. Nehrajte to :). Mě se též dost věcí nelíbí. Např. MM fail, mod Obrana/Útok, některé mapy jako Dragon Ridge, Malinovka atd. Kolikrát se mi stalo, že pokud byl top tier IX např. tak už počet nižších tierů to neřešilo a postavilo to např. 5x 8 tier proti 3 a zbytek nižší tiery. Ale to jsou věci které se stanou jednou za 50 her a dá se to odpustit. Další výtky směřují např. k německým strojům. Rozhodně je nepovažuji za nějak slabé. Mě akorát přijde, že s nimi hráči neumí hrát. Osobně vlastním King Tiger a pokud se s ním hráč dobře postaví, neprostřelí ho ani vyšší tier. (V garáži mám od každého národa min Tier 8 těžký tank, kromě nově přidaných britů, takže vím o čem zhruba mluvím)
    Ale tato hra má pro mě osobně veké pozitivum v modelu dalo by se říci MOBA hry. Bitva trvá max 15 minut. Mapy nejsou nikterak velké, 15 vs 15 hráčů max na bitvu (momentálně) atd.
    Pokud člověk hledá odreagování na pár chvil denně, baví ho tančíky nebo ježdění střílení obecně, nechce se pitvat ve složitým ovládání je to ideální. Pokud hledáte hru na vyšší úrovni, přidejte se do klanu, založte vlastní. CW, turnaje, čety, roty. Možností je dost.
    Na závěr. Hraji cca 16 měsíců střídavě, když mě to nebaví, jdu hrát něco jinýho. Rating 1350, 54% win rate převážně na publiku. To jen pro kafrali.
    PS. Ty čísla od WG beru s rezervou s ohledem na to, že je to firma, co chce vydělávat a má to jen jako reklamu. Kdyby nevydělávali, tak tu žádný tanky tohoto formátu nejsou.
    Gl HF.
  • blbooooooost pro děti
    • Docela by me zajimalo, jake "hry pro dospele" to vlastne hrajes. *1*
      • na tatinka a maminku, to je preci jasny... *15*
        • Na tom neco bude *1*
          • ovsem je to taky bohuzel model F2P. zaplat, ikdyz se ti nechce..... *1*
            • jj + mesicne poplatky samozrejme... *15*
            • Tam je to PAY2PLAY *1*
    • promluvil dospelak, ktery prave priosel ze skolky
      • a co je na tom, ze ma ve skolce 2 deti ? tak to u dospelych byva.. zeptej se maminky ona ti to vysvetli.
    • correct sirrrrr.
  • spook.y
    Občas si to ještě zahraji, ale všichni koho jsem znal a hráli WOT také to už dávno nehrají. Staré problémy přetrvávají, ale WG přidává hlavně prémiová vozidla. Sype to...tak chtějí více a více. Špatná hra to určitě není !
    • Mohla to byt skvela hra ... kdyby to delal nekdo jiny, nez wargaming. Vydat v roce 2010 hru, ktera neumi vyuzit vicejadro, a pritom v podstate libovolny CPU vysaje do mrte (tedy jedno jeho jadro) ...
      A samo, pokud neco hracu naslibuju, tak je taky informuju o progresu, a snazim se, aby to bylo v dohledny dobe ... Kdepak jsou puvodne slibovany posadky otevrenych vozidel ... ??? Aha, on rating ... mno tech 10 decek jim urcite posle tech $10, ktery dostavaj od rodicu na svacinu. Kdepak sou slibovany nocni bitky? Zase nikde.
      Za tri roky nebyli schopni vyresit nesmyslnej spotting, co vic, on je ted daleko horsi, nez byl v bete. Jednoduse NEEXISTUJE zadny argument, kterym by se dalo obhajit to, ze tank, stojhici uprostred pole na malinovce, neni videt ... ale baraky za nim videt sou ... Nekolikrat sem osobne stal 30m pred enemakem, trackoval ho, a on zoufale strilel naslepo, protoze me nevidel ... Situace ve mestech, kde tank prejede ulici (neviditelnej) a spotne se az na druhy strane (uz za barakama) ... snad nema smysl ani komentovat.

      A jejich velka uzasna zmena .. fyzika ... to se musim fakt leda smat. Prejedu dunu, a ... 30% HP dole... zajedu pulkou tanku do vody, nemam ji ani po kotniky ... a tank se topi ...

      Jop, az nekdo bude pindat, ze sem to ani nehral, tak mam win ratio 58%, odehrano tusim neco kolem 12k bitek. Za poslednich par mesicu ale chodim hrat uz jen sem tam, ne kvuli hre, ale spis kvuli pokecu s kamosema.
      • Celkem sem s tebou souhlasil, dokud jsem se nedostal k te pasazi o fyzice. To myslis vazne? Nezazil sem jedinkrat, ze bych prejel dunu a mel dole 30%.
        Tedy pokud za dunu nepovazujes 5m sraz a sesup dolu.
        Jinak to, ze jsou WG slibotechny a jejich engine je zastaraly a hra ma chyby, tak s tim souhlasim.
        Na druhou stranu, dokud jsem schopny hrat bez toho, abych jim cokoliv platil a hra me porad i pre sve nedostatky bavi, tak me to zas tolik netizi.
        V tvem pripade me prijde, ze mas vuci nim nejakou zast, protoze hatujes pod kazdym clankem o WoT.
        Koupil sis snad nejakej premium tank a oni ti ho pak nerfli? *1*
        • Tak si vem scouta, a pockej si, az te to hodi na poust ... staci jezdit trochu rychlejs, a nemusis ani potkat enemaka ... ne, nemluvim o tom ze bys skocil z nejakyho srazu, vazne ne.

          Co vic, ta jejich uzasna fyzika mela vyresi zasekavani o kazdej kus prachu ... a misto toho, vznikla hromada mist, kam se da zajet, ale uz ne odtam vyjet ...

          Ja mam v garazi premiaku nekolik, a vsechny gratis, a je mi celkem sumak co nerfnou nebo ne, ale beru to jako podraz na ty, kteri za to ty prachy dali. Ostatne, i jejich uzasnej giftshop ... az budu chtit nekoho nasrat, tak mu poslu tank, a nezaplatim ho. A dokud ho nezaplati on, tak si nezahraje, paac mu WG blokne acc.
          • Mam ELC AMX, coz je jeden z nejrychlejsich (mozna i nejrychlejsi?) tanku ve hre a tohle se mi nikdy nestalo. A to mam s nim najezdeno uz celkem dost bitev.
            S tim zasekavanim souhlasim, uz se mi to parkrat stalo. Ale jinak je podle me pridani fyziky prinos pro hru.
            Co se gift shopu tyce, to je vazne mozne poslat GIFT aniz by jsi ho zaplatil? To se mi zda jako kravina.
            Ale nikdy jsem tam nic nekupoval tak nevim.
            • Tak to je drsny. To bych fakt necekal.
            • Si precti podminky - muzes vyuzit takovou platebni metodu, kde muzes platbu stornovat. A oni misto toho, aby hraci odebrali ten gift, nebo lepe - dali mu ho az po te, co dorazi $$$ (i kdyz nektery platby muzes stornovat i potom, ale to je proste mezi tebou a WG), tak tomu hraci, kterej gift prijal zablokujou acc, a vyzvou ho, at si to zaplati. A do ty doby si nezahraje. Co vic, pokud mas na ucte dost goldu, tak ti tusim automaticky strhnou cenu toho giftu.
    • je zcela normalni, ze te jedna hra nebude bavit celej zivot.
      Na premiovych vozidlech nevidim nic spatneho. Nekoho to nebavi hrat a vydelat si na stejny tier hrou ale ma penize, ktere mu zrejme nechybi. Ale to neznamena, ze bude lepsi nez ten kdo si to vyexpil zdarma. Spis je na tom hur. Potkavam premiaky a tak z 80% jsou to novacci.
      T2 si koupi T8 protoze si mysli, ze bude nesmrtelnej a pak to tak vypada. Stoji vzadu, nezapojuje se a ceka, boji se dostat ranu. Proste mu chybi zkusenosti. Kdyz vidim IS6 v tymu tak vim, ze mame problem v T8, tedy mame spis handicap jako vyhodu. tedy bych premiaky moc neprecenoval. Opravdu zalezi na hraci, ktery s jakym tankem hraje.
      • Je zajimave sledovat jak o hre vsechno vis, kdyz nemas ani paru o tom jak to na nejvyssich tierech vypada. Ty budes takovej radoby idiot, ktere leze WG do prd*le za kazdeho pocasi i kdyby jsi mel v monitoru naservirovano hov*o.
        Dam ti radu az dospejes a naucis se diskuzi viz tve splasky nize, tak prijd znova a zkus to jeste jednou, do te doby sem radeji nic nepis a neprispivej jelikoz ze sebe delas uplne tupe hov*do.
        • jo a jak to tam vypada hlupacku. To bych teda chtel slyset ty plky zase o tech vyssich trierech.
          tak povidej, trumpeto.
        • Docela sranda cist jak nekdo pise ostatnim, ze nejsou schopni radne diskuse, zatimco jedine co napsal on v cele diskusi jsou urazky a slovni napadani, kdyz ma nekdo jiny nazor.
          Tim nerikam, ze s "lol"em souhlasim, ale to co tu predvadis ty je uplne jina liga.
          Priste si zamet pred vlastnim prahem, nez zacnes ostatni osocovat. *3*
      • Problem s premiaky nemám, sám jednoho vlastním je to věc každýho kolik do WoT chce vrazit peněz přece jenom ta hra musí být taky z ničeho živena zadarmo to nikdo dělat nebude. Jak píšeš většínu premiaku vlastní nezkušený hráči, ale to i normální tanky. Spíš mě štve, že já si koupim za 1200 Kč tank a oni mi ho nerfnou kvůli tomu že je německej. Nebo můj miláček tygr 2 co sním udělali to je do nebe volajicí a o tygrovi 1 nebudu radši ani mluvit. Tohle mě štve zvýhodnovaní tanku podle národnosti hlavně teda těch ruskejch což by podle realu měly být spíš jedny z těch horších. Neřikam at udělaj německy tanky přesně podle předlohy to bych pak hral World of german tanks a ne World of Tanks ale at je udělaj vyrovnany přece jenom tigr 2 měl pancíř a silný přesný dělo rychlost neměl to je pravda. Ale jinak tehdejší technikou čelně neprustřelnej a ne jak ve WoT že je udělanej z papíru.
        • Problem s premiakama je ten, ze wargaming jsou podvodnici - ty si (za prachy) koupis tank, ktere ma nejaky parametry, a oni ti ty parametry zmenej (samo zhorsej). Kdyz byl love novinka, dava !prumer! kolem 100k/bitku Ted dava tak 50-60k.
  • Zkoušel jsem to ale po pár levelech jsem to vypnul :) Nemá to pro mě dostatečnou hloubku. Prostě se jezdí s tančíkama a střílí. Čekal bych realističtější balistickou křivku, nějaké nabíjení mezi střelami, pohled z vnitřku tanku nebo něco podobného.
    • Tohle vsechno WG v bete slibovali ... jenze to by nemohli pridavat 30 tanku mesicne ... ;D
    • Taky nechápu, že to lidi hrajou. Vždyť je to extrémně primitivní hra bez větší hloubky! Když si chci zahrát v tanku, jdu na Battlefield, Planetside apod.
      • Ohánět se hloubkou hry a pak zmínit BF. *1*
    • precti si muj prizpevek niz a muzes si vybrat hry, nebo spis simulace tanku
      • A ty se prvni nauc cestinu ty tupe hov*do
  • Pokad ta hra nezacne mit moznost vyberu map v random bitce ktere chci a ktere nechci hrat, tak nato uz kaslu. Nektere te mapy sou takovej dizajnerskej fail.

    Sem zvedavej kdy ty prachy co natom zdimaj protavi do updatu enginu ktere bude umet vice cpu.
    • Q: Co podpora multicore?
      A: Multicore podpora byla velice obtížně přidatelná do hry po dlouhou dobu, protože byla součástí kodu enginu Bigworld. Nyní, když WG tento kod vlastní, bude pro nás jednodušší přidat to do plánů k implementaci. Kdy to bude nemohu říct, ale rozhodně to teď bude jednodušší.

      http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/183273-american-odpovida-na-foru-nove-info/
  • Kdys v bete to byla opravdu zajimava hra z prostredi WWII, ktera se dnes vydala smerem nehorazneho zdimani penez i kdyz se na prvni pohled tvari f2p, ale to je jen kure*sky omyl ... pro me osobne tahle sra*ka jiz prekrocila tu pomyslnou hranici ze ktere neni navratu.


    Apropo tohle prochlastane beloruske studio nema zadnou sebereflexi a chvasta se tady 45 mega ucty z nich vece jak 2/3 nejsou vubec aktivni, zaroven sami priznavaji, ze hru hraje v prumeru 600 k hracu, jsou fakt smesni
    • Naopak,přidání fyziky to posunulo úplně jinam.Já do toho nedal ani korunu.Mám vyzkoumáno do tier 9.Mám i letní,zimní,pouštní, maskování i se znaky na věži.Vše zadarmo.Za 30 dní to koupím znova.Mám v průměru 8 mega kreditů a snažím se nejít níž.Premiovou munici používám jen v kritických situacích a nebo z blízka,abych měl jistotu,že mě soupeř nestačí dostat.
    • jo, opravdu me hrozne vyzdimali.
      Doted me to nestalo ani korunu.
      Tvari se to jako F2P a hele opravdu je to F2P.
      • Pro lamky, kteri hraji hru jen na for fun do 7 tieru, je hra samo zdarma. Pro hrace co chteji hrat klanovky to jiste zdarma neni.
        • A nebudes ta lamka spise ty? *1*
          • No je videt ze jsi jen P I C A nic jineho
          • hele ty jsi moje ztracene dvojce? nebo nemas vlastni nick?
            • ja se nehadam, ja se ptam =)
              umis si predstavit, kdyby tady vsichni psali pod tim samym nickem?
            • Heh tak zrovna u nicku "lol" se hadat, ze je muj nebo tvuj *1* Ten tady pouziva kde kdo.
        • co te jako sere v tech klanovkach?
          napis proc je to nehratelny?
        • kolik her zdarma jsi uz udelal. A nic z toho nemel.
          to jako myslis ze ti lidi z toho studia zijou ze vzduchu?
          taky chodis do prace zdarma delas pro majitele, vytvaris hodnoty a neberes zadny penize?
          LOL. Ty budes peknej rizek.
          Je to F2P model. Neco si o tom zjisti co to znamena.
          • OMG argumenty hodne 8 lete idiota s tvym mozkem
    • Janun
      A si myslíš že to dělaj pro zábavu? Můžes si hrát zadarmo do T8, pak už je to bez premka horší. Tady si lidi představujou, že F2P je neco co nekdo udělal z nudy a tak to dá všem zadarmo...

      Ps: To by sis moh stěžovat na wowko že je to ždímání penez...
      • Jenomze ja mam namysl, ze od toho slavneho T9 - T10 je hra prakticky nehratelna a uplne zmrsena diky artyparty, zname bugy neopravene od vydani hry na trh, ale hlavne ze je ve hre 1000 x novych tankovych hybridnich stromu a 100 premiaku, hnus. A tak bych mohl pokracovat. Dnes je ze hry jen zdimaci arcada pro masy, kde se potiraji rozdily tanku a pridavaji neustale nove atd atd atd.
        • prosim te nebrec porad a nauc se to hrat, jo?

          Q: Co bude s přebytkem artyn na tieru 10?
          A: O problémech tieru 10 víme a hned po patchi 8.2 budou nějaké změny. Nemůžu říct víc, protože se připravuje velké oznámení, ale mohu říct, že pro arty samotné to nebude další nerf.

          http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/183273-american-odpovida-na-foru-nove-info/
          • tak to je krásný vyjádření když si vemem v potaz, že patch 8.3 přinesl právě NERF artyn jakožto řešení jejich velkého počtu. Což je podle mého nesmyslná cesta. Mě jako hráči nepomůže, že se do mé heviny hůř trefuje, když na mě stejně míří 6 laufů (klasickej arty rain že ano...). Pro rejpaly - hledejte arty sejf např. na pouštní řece, Malinovce atd...
          • Az dostanes rozum mozna ti to dojde lamko
            • nebrec porad a nauc se to hrat.
          • Podobny pindy pouzivaj jako uni odpoved vzdy "vime o tom, neco stim udelame" a delaj stim to "neco" uz 3 roky, vysledek ale nikde nevidno.
  • 5 nejhranějších tanků jsou ruské, to je ale náhoda
    • já teda v tom článku vidím 2 ruské a jeden čínský (sic historicky vycházející z ruského stroje)..
      nesnažím se rejpat, ale takhle jaks to napsal to vypadá, že 1.-5. nejhranější tank je ruský, což se na základě tanku tvrdit nedá (pokud teda nevycházíš z jiného zdroje - ostatně takový žebříček by mě taky zajímal..) *4*
      • *na základě článku
    • link na tuhle informaci, statistiku, nebo jsis to vycucal z prstu?
      • je to v tom clanku
  • Před rokem jsem to zkoušel. A vůbec mě to nezaujalo. Zajímám se o WW2 je to mé největší hobby a před tím, než jsem si WoT nainstaloval jsem hrál T34 vs Tiger(výborná hra až na na tu hrozivou zabugovanost), myslel jsem, že to bude podobné ale v online měřítku. Houby s octem. Reálné to vůbec není je to jen připaráděná arkáda. Pak jsem si koupil Kharkov 1942 Steel Fury a byl jsem nadšen. Takže asi tak.
    • Vycitat hre, ze je arkada je usmevne. Ta hra se nikdy jako simulator netvarila.
      • ale ano vzpomínám si na pár zmínek o jisté reálnosti. Kdybych věděl, že je to 100% arkáda ani bych se to nepokoušel hrát. Dobře si pamatuji, že mě tehdy nalákala slova o simulaci pancíře a různé účinnosti střeliva, zaměření na WW2 a reálné vlastnosti těchto tanků. Nic z toho tam nebylo. Takže tak.
        • Tak ve hre je celkem slusne propracovany system dopadu strel a jejich odraz od pancire pri urcitem uhlu dopadu,ruzna penetracni schopnost projektilu, poskozeni jednotlivych modulu atd.
          Na arkadu celkem slusne si myslim.
          Co se zamereni na realne vlastnosti tanku, to je opravdu nesmysl a docela pochybuji ze neco takoveho nekdy rikali. Kdyby tomu tak bylo, tak ta hra by byla naprosto nevybalancovana a tudiz by vsichni hrali za par nejlepsich tanku.
    • ono je to totizto arkada. Nikdy nerikali, ze je to simulace. Ono by to jako simulace nebylo pro bezne hrace moc zabavny. Proto sleduji jak si kterej tank vede jake ma vysledky a nekdy je upravuji. Kanon nebo pancir aby to bylo v tech trierech celkem vyrovnany. Samozrejme vzdycky se najdou lidi, kteri si budou porad jenom stezovat a nadavat
      Jestli chce nekdo hrat simulaci, doporucuju zminovany
      Steel Fury Kharkov 1942
      nebo
      Steel Beasts PRO PE
      http://www.youtube.com/watch?v=CU8dveL9Yew
      http://www.youtube.com/watch?v=HcHbRG3I2Gc
      Steel Armor: Blaze of war
      http://www.youtube.com/watch?v=_qZwFUvfnVE
      • To se pletes, WG VZDY tvrdilo, ze to ma byt simulace s arkadovym ovladanim. Arkadu z toho zacli delat s tim, jak zjistili, ze sou uplne neschopny implementovat naprosto cokoli, a pak zacli vymejslet pitchoviny, jako trebas klaksony ... (coz nastesti zvedlo takovou vlnu nevole, ze to nakonec zrusili)
        • Lol, simulace s arkadovym ovladanim? To si prece vylozene protireci.
          Dost pochybuji, ze neco takoveho nekde tvrdili. Pokud mas odkaz na dany vyrok, tak ho sem soupni.
          Vzhledem k tomu, ze dle tebe to tvrdili vzdy, tak by tech tvrzeni mely byt desitky, takze to urcie nebude problem to najit, vid?
          *1*
          • OK, ale nejdriv ti poslu fakturu za vyhledani informaci, OK? kdyz ses linej hledat.

            Nic si neprotireci, simulace = strely budou mit realny ucinky, pancir realny vlasnosti a parametry (= mimo jine, ze jeho parametry budou odpovidat skutecnosti) ...

            Ale nebudu po tobe chtit abys nastavoval zamerovac (musis nastavit typ munice, vzdalenost, u novejsich pak brat v potaz vitr, teplotu ...)

            Ovsem i kdyz pominu tohle, tak i v arkade by kanon 150mm moh mit jinej zvuk nez 15mm ... a motor o 1000HP jinej nez motor o 10HP ...
            • Vzhledem k tomu, ze ty neco tvrdis, tak by jsi mel byt schopny to dolozit a ne naopak.
              Co se simulace tyce, tak simulace spociva nejen v pokud mozno co nejpresnejsi imitaci realneho chovani objektu ve hre a fyziky obecne, ale i samotne ovladani.
              Tankova hra, kde pouze zamiris mysi a vystrelis, aniz bys bral do uvahy spousty ovlivnujicich faktoru,nic nenastavoval, ovladal pohyb 4mi sipkami atd atd, tak to proste nema se simulatorem nic spolecneho.
    • stim WoT sem na tom stejne. Zkusil a hra letela z disku *1*.
  • 45M mozna tak registrovanych? Kolik z nich to hralo dele nez par dnu, nebo vubec nainstalovalo. I ten kdo se na to nasrane po tydnu vysere se pocita jako registrovany.
    Kdyby se WoW zacal chvastat poctem vsech prodanych kopii, ne jen poctem aktualnich predplatitelu, dostali bychom se mozna na nekolik set milionu... ale narozdil od jeblych belorusu kteri neumi fixnout bugy, jen pridavat veci ktere vydelavaji, asi pouzivaji mozek.
    • Realne z toho hraje (sem tam) tak mega hracu, pravidelne jich hraje cca 200k. Fluktuace je obrovska, a spoustu lam u toho drzej tim, ze delaj tenjden co tejden slevy ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit