Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jsem ten poslední, kdo by proti hrám něco měl, ale speciálně onlineovky nemám opravdu rád, a to hned z několika důvodů: 1.) Pokud nehrajete na free serverech, které často oplývají řadou chyb, leze to do peněz, viz kupóny a tak. 2.) Volný čas, který strávíte u onlineovky, je nepoměrně větší než ten, který byste strávili u jiné singleplayerové hry (ta má totiž většinou začátek a konec). 3) Bod tři navazuje na bod dva. Z nedostatku volného času plynou problémy ve vztazích, ve škole, v rodině, hodně lidí i zanedbává osobní hygienu (koukněte se někdy na díl South Parku, který se týká přímo WoW - smál jsem se u toho, ale něco na tom je...)... Kdyby bylo po mém, tak bych onlineovky zakázal, ale to by zase někteří řvali, že je to omezování osobní svobody atp. Čili ať si každý nakládá se svým životem, jak uzná za vhodné. Akorát varuji před tím, aby se někdo jednou za sebou neohlédl a nezjistil, že pět let promrhal u počítače. :(
    • kdyz si zavislej na pc hrani tak když dohraješ jednu singleplayer hru jdeš hrát druhou. V multiplayerovych hrách (ne MMO) se dá taky stravit spousta času, treba strategie když to nekdo myslí važne.
    • Ellendway
      Ano, 250 korun měsíčně je opravdová ztráta.
      • Budeš se divit, ale pro někoho, kdo si váží peněz, je i 250 Kč měsíčně dost.
        • Ellendway
          Pokud teď píšeš o sobě, mohu se zeptat, jestli kouříš?
        • Naopak, pro nekoho kdo si vazi penez je 250 Kc za produkt typu ,,wow,, plus sluzby smesna castka.
    • ucho
      Chuck Noris už World of Warcraft dohrál. A to hned dvakrát...
      • Tleskám za smysl pro humor a neagresivní reakci na můj příspěvek, který zde asi nebude příliš populární (i když je mi to ukradené). *3*
    • Já se raději neohlížim...mohlo by to dopadnout špatně
  • To je zas clanek ... hlavne ze jste se dusovali v podcastu, jak se podobnym pakarnam chcete vyhybat.
  • Uf jeste se WOW, ja hraju jen CounterStrike asi 10 let, takze toto se me netyka :-)
  • dnes se da wowko hrát a nemusíte pritom vubec stravit mnoho času, kdyz hrajete jenom nekolik hodin do tydne mate za mesic uz skoro v kazdem slotu ilvl 359 (staci jenom nafarmit valor points cap v zandalari dungeonech + reputace).
    K tomu udelat rekneme jeden raid do tydne treba v sobotu a je to. Podobne s minimem casu muzete mit za mesic full vicious kdyz delate pvp a pak uz jen sem tam delate arenu nebo bg kdyz mate chut. Cataclysm je udelany pro prilezitostne hrace ne hardcore.
    No a rekneme ze nekdo je raider a dela raidy od 20:00 do pulnoci. Neni to tak hrozny kdyz uvazime ze zbytek populace cumi do bedny .
    • jak chceš byt za mesic full vicious, pokud tam polezu od nuly, cap kolem 1300 za tyden neda moc prostoru nakoupit gear ktery stoji celkem přes 20,000
      • ješte muzes delat kazdej tejden Baradin hold 25 ( samozrejme ze nevlezes do raidu kde je krom tebe dalsich 5 stejnych trid jako ty ktere budou proti tobe losovat). A navic cap zavisi na tom jeky mas rating, pokud mas vyssi rating tak mas vyssi cap. Neni problem nekomu zaplatit za arena boost.
      • Ellendway
        S tím capem se seknul, ale jak sám píšeš, cap je +-1300, což je deset výher v aréně.
  • Ono každa skupina hračov hlada v tej hre asi trošku niečo ine-a jednotlivec asi tiež.
    Ja napriklad mam rad strielačky-vlastny pohlad pekne ma to vtiahne do deja-do boja-mam pocit že som na bojisku a survival-taky Dead Space 1,2 boli chuťovky-ešte ked je pekna grafika-zaujimave prostredie...proste vzrušenie-mam rad ked mi srdce bucha v hrdle, napriklad aj take rallye v Dirt...a to mi stači 2-3 hodky-potom idem odbaveny, spokojnučky spať :D
    Čo poskytuje WoWko svojim hračom, ja osobne nechapem, na čom su zavisli-nič proti-skusil som to, ukecal ma kamoš, ale proste nechapem to-
    možno to piplanie postavičky...kamoši na raidoch...ale podla mna nič čo by im neposkytol realny svet-keby sa nad tym zamysleli a keby im to realny svet poskytol-ja chovam akvarijne rybičky:D
    naproti tomu som rad, že na skutočnom bojisku nie som a že v tom aute-ktore som prave rozflakal-nesedim...
  • tyjle problemy ja neresim protoze pritelkyni nemam a asi ani zadnou mit nebudu
    • http://memebase.com/2011/05/24/memes-wait-what/
    • Prečo by si nemal?
      To si len namyšlaš
      -každy kvietok najde svojho obdivovatela a
      -každy ma potrebu si vytvoriť kopiu a na to je potrebna kopirka :D
      -alebo každy ma potrebu kopirovať ??
    • ucho
      však to jen leze do peněz, dobře děláš :D
  • trolo
    ja si myslim ze stare zname: vsetkeho vela skodi je pravda takze je jedno ci to je wow alebo alkohol alebo cigy. vseho s mirou ! a komu net rady tomu net pomoci :D
    • kam nechodi slunce tam chodi lekar a jak se do hory vola tak se z hory ozyva. Jeste me napada dockej casu jako husa klasu
  • Tak mna toto caka az ked pride Diablo 3 *1*
  • Ellendway
    Abych pravdu řekl, tak WoW jsem začal hrát hrozně dávno (sedm let to bude) a stále se u toho držím. Prošel jsem si vším možným, ale s čistým svědomím mohu říct, že jsem nikdy nesáhl na cigaretu nebo na drogu (nepočítám alkohol, pivo si dá každý). Dnešní generace mladých lidí (15-20) je znechucena a velká většina z nich kouří, denně pijí, kouří trávu nebo i hůř. Pokud bych byl rodič a měl bych možnost vybrat svému dítěti, tak mu dám raději myš a klávesnici do ruky než balík koksu.
    • radeji at se ty decka dobre zdroguji dobre zasukaji coz ty aji neznas kdyz pises ze das decku klavesu znicis mu zivot!!osle
      • Ellendway
        Aha, a drogou si život nezničí, že? O sexu v mém příspěvku nebyla řeč. S přítelkyní jsem byl devět let a vztah neskončil kvůli hrám.
    • Nikdy jste nesáhl na cigaretu, drogu...nebo ženu :oP
    • raci wowko nez koks? dobre, dejme tomu ze bude kourit, pit moznaa i hulit travu ale presto vsekco bude venku, socializovat s realnyma bytostma, lidma, ucit se existovat ve skupine atd atd...ten samej clovek co hraje wow se stane naprosto nespolecenskym magorem, kteremu se rozzari ocka jen kdyz venku potka nekoho s kym si bude moct pokecat o wowku...v ramci komentare neni moc prostoru pro to rozebrat to ze vsech stran, ale myslim ze celkovej vliv na osobnost a budoucnost cloveka jake masivni hrani MMO s ignoraci realneho zivota je horsi nez u tecch drog, jenze to se samozrejme nevi, teprve 1 max 2 generace maj moznost nezit realny zivot a utikat do MMO zatimco o drogach a jejich dopadech toho uz za stovky let trochu vime...
      • „1 max 2 generace maj moznost nezit realny zivot a utikat do MMO“ .
        Já si myslím že nežít realný život a utikat do jineho světa jste mohli i před 100 lety...stačilo mít hodně knih :).
      • Právě to slovní spojení "masivní hraní MMO" je velice důležité. Řekl bych, že většina hráčů - např. WoWka - jsou casual hráči a né ti, co u toho prosedí celý svůj volný čas. Neznám statistiky, tak to cítím, jako casual hráč a podle lidí, co znám. Proto si myslím, že většině lidí to nijak zvlášť do života nezasahuje a slouží to pouze jako zábava na krátké odreagování.
        • Řikaš kratké odreagování nic proti ale sedm let mi nepříjde jako kratké odreagovaní
          • Ty si nedáš pokoj, co? No nic, čas krmení.

            Co lidé, kteří ztratí 7 let čtením? Nebo hraním šachů? A nebo uklízením svého bytu / domu? Nebo trollováním na diskuzních fórech?
            • Sakra, předběhls' mě...
        • Ellendway
          Pokud bys měl náladu a srovnával i Hard-core raiding a Casual Raiding, tak dojdeš ke zjištění, že člověk, který je v opravdu TOP guildách má více času než jiní lidé, kteří chodí na raidy 3x týdně. Ale v podstatě máš pravdu, článek a celé toto téma "závislosti" je opravdu nevhodné pro diskuze, protože se jedná o mizivé procento hráčů (nepočínám Asijské kolegy)...
      • Ellendway
        Bytosti, se kterými se setkáš při hraní her nejsou reálné? Dělá je snad GLaDOS?

        Pokud myslíš, že jsou drogy jako takové lepší než nějaká hra... Z drog se člověk vyhrabe málo kdy, ale ze hry to jde a jde to docela snadno.
    • Ano, pokud by rodič měl možnost vybrat mezi alkoholem, cigaretami a těžšími drogami nebo mezi nějakou MMO hrou, pravděpodobně zvolí onu hru. Jenže rodič tu možnost má a má možnost dokonce si vybrat, že nic z toho na seznamu povolených věcí nebude.

      A mimochodem, pivo si teda každý nedá ^^
      • Ellendway
        A samozřejmě všichni tady znají děti (jak už sami sebe nebo například sourozence), že zakázané ovoce chutná nejlépe.
        • To už záleží na stylu výchovy a na rétorice rodičů.
          • Ellendway
            No pokud budou kontrolovat dítě u hraní her (a teď nemyslím jen WoW, protože "závislost" se dá vytvořit úplně na všem), tak si myslím, že není problém. Problém je ten, že v dnešní době je za závislost označováno opravdu mnoho věcí.
            • Ani o tom nebyl ten tvůj původní příspěvek...ten byl ; ale co bych to říkal, přečíst si to můžeš sám.

              A rozvody jsou snad z 90% způsobené špatnou komunikací.
            • Ellendway
              Pokud bychom se měli držet tématu a to rozvody kvůli hrám, tak je to jistý nedostatek partnerů, že nejsou schopni upoutat druhého něčím jiným.
            • Ano, ale o tom já vůbec nepsal, tady se bavíme o extrémech.
          • A hlavně na inteligenci potomků...
            • Ano, přibližně stejně. Ale mě baví si hrát se slovy ^^

              Nicméně je potěšující civilní tón našeho soukromého threadu, skvělé.
            • Méně duševně obdařená (pěkný obrat) děcka hrají hry stejně, jako ty více obdařená, přecejenom, hry dneska vedou za ručičku, tak s nimi nikdo nemůže mít problém. Jde spíš o to, zda-li si člověk dřív uvědomí, že na jeho rutině je něco špatně.
              Můžeme se dohadovat klidně donekonečna, ale v důsledku si myslím, že to oba vidíme velice podobně...
            • To o čem mluvíš (píšeš, eh) není inteligence jako taková, ale zkušenosti, neboli moudrost. Takové desetileté dítě zrovna moudré nebývá. A naopak, co tak pozoruji, tak ta méně duševně obdařená děcka raději jsou venku, než aby se zabývala hraním těch "složitých her".
            • Taky pravda. Ale nějakou roli to mít bude, přecejenom - na žebříčku hodnot se inteligence projeví.
            • To nemá tolik společného s inteligencí jako s žebříčkem hodnot, například.
    • Ty maš teda logiku kamarade
      • Ellendway
        Že to říkáš ty... Tebe příroda moc neobdarovala s inteligencí, že?
        • Jsem dost inteligentni na to abych neprosral 7 let života a nevychovaval sve děti tim zpusobem že mu dam misto drogy dalši vymaz jako je WOWKO
          • Ellendway
            Problém je ten, že tímto příspěvkem jsi vlastně potvrdil to, že těch sedm let si hrát nemohl, protože tohoto věku jsi ani nedosáhl...
            • Psychotic
              Myslíš, že WoWko nemůžeš začít hrát v osmi letech?
            • Hm zajimava teorie, kde na to furt chodite, co studuješ psychologii nebo něco podobného
  • Lidičky nehrejte tuto debilovinu a raději dělejte něco užitečneho *1* *1*
    • Takže každá zábava je ztrátou času? Nechceš se tedy stát dobrovolně otrokem? :D
    • No tak to je chytrej příspěvek obohatil moji duši o pocit že nejsi v pořádku
      • Do not feed the trolls.
        • Presne. Zase nejakej clovicek co si mysli, ze se kolem neho toci svet, presto jako jedinec je ve spolecnosti postradatelny.
          • nevíš nemluv *4*
            • ladik, nerad ti to říkám a sledováním této diskuze jsi přišel o ten svůj drahocenný čas...
            • Přesně jak řikaš, každy vime svoje
            • Ellendway
              Důležité je, že ty víš.
      • Bohužel tě musím zklamat sem víc v pořadku než si myslíš *1* a z čeho jsi usoudil, že zjevně nejsem v pořádku. Pouč mě pane chytrej
        • Tebe asi hodně baví flame, není-liž pravda...
          • Pojďme ještě mínusky ať si udělám náhled kolik je tu lidi které nic nezajímá
            • Co ti je do toho co hrajeme ty trotle,ale dekuji za zasmani mas smysl pro humor *1*
            • ladik: Promiň, že mě nechápeš - ty mluvíš tak nesmyslně obecně, že to můžeš napasovat kamkoliv - mnoho lidí si zničilo život, protože brali vážně myšlenky psané v knihách a můžu pokračovat dál.
              Neodpírám benefity ani jedné z možností - čtu velice rád knihy, potěším své estetično filmem i nějaký ten sport se najde, ale nezavrhuji hru proto, že nepůsobí stejně, jako kniha - to ani nemůže, jinak by to nebyla hra, ale kniha. Chápeš, že se tady bavíš o něčem, co spolu prakticky nesouvisí? Hra rozvíjí jiné schopnosti, že to tak nevidíš není problém, ale nesnaž se potom moralizovat... A už na to kašlu, zařídím se podle rady Aoyagi.
            • Ellendway
              Jak sis přál, máš ho tam.
          • Ne jenom je sranda pozorovat podle plusu a minusu kolik je tu normalních lidi co žijí normalní život a dalši polovina co sedi sama doma s mastnym ksichtem cumici do monitoru *1* *1* *1*
            • Ellendway
              Upřímně knihy tě připravují o čas, sport taky, filmy taky, život taky... Raději se jdu zabít, abych nemrhal svým časem.
            • Tak ty maš dost *1* *1* knihy alespoň podporuji tvoji fantazii a hlavně ti obohati řeč, sport ti zlepši kondičku atd.. a filmy *1* možna tak nějake tupe serialy, ale s hrou to nemužes srovnavat *1*
            • ladik: Tak můžeš mluvit prakticky o všem. Sport, filmy, knihy, jiné záliby...
            • Jestli sem si dovolil řikat co mají dělat a co nemají je mi lito, ale věř mi že někteří by potřebovali trochu tvrdší ruku, ale vam všem je to většinou jedno a koukat na to jak si lidi zeserou život debilni hrou a někdo na tom vyděla tak to je pro mě trochu tvrdši oříšek. To že pro vas jsem nenormalní mi je u paže, každy je svym zpusobem nenormalní *4* *4*
            • ucho
              něco tě tíží nebo mluvíš z osobní zkušenosti? :)
              chceš vědět, proč nejsi v pořádku? protože si dovoluješ ostatním namluvit, co mají dělat a co dělat nemají. přitom je to každého věc. je hloupé mluvit za jiné a div jiným nerozkazovat. lidé si tímhle většinou řeší nějaké komplexy *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit