Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jak se říká na všem je kousíček pravdy. Závislost vzniká úplně na všem. A to je často opomíjený fakt. Akorát společnost určuje co je "dobrá" a co je "špatná" závislost. Nikomu nevadí, že je někdo závislý na dávce svého sportu, já sám když si nedám aspoň jeden tenis za týden jsem trochu neklidný:). Na druhou stranu když si někdo chce zahrát svojí oblíbenou hru tak už je to špatná závislost. Ale NIKDO přece nemá právo určovat jaká závislost je v pohodě a jaká už není. Na druhou stranu jsou závislosti které ničí tělo i ducha, jako jsou drogy alkohol a podobně. Můj osobní názor je, dělej si se svým tělem a životem co chceš, ale nezatahuj do toho ostatní. Mě je úplně jedno, že někdo bere drogy (ať už z jakéhokoliv důvodu, problémy v rodině, z nudy atd.). Ale ať pak třeba někde nekrade a nedělá problémy kolem sebe a společnosti. Ona je v podstatě vytvořená taková šablona jak by měl vypadat spořádaný člověk, vzdělání, práce, rodina a důchod. Bohužel zapadnout do téhle šablony, je poněkud složitější než na první pohled vypadá. Ale to už zabíhám hodně stranou. Vrátím se k původnímu tématu.

    WoW jsem hrál nějakou dobu, byl jsem na něj dá se říct závislý (jedná taková věc se mi k tomu pojí, v době mojí největší závislosti (asi měsíc) se mi vůbec nezdály sny). Vzpomínám si, že jsem trávil méně času se svojí přítelkyní, chodil sem od ní dřív protože byli raidy. Ale na druhou stranu jsem nikdy neodmítnul pozvání na party nebo nějakou sportovní akci. Proč to? Myslím, že tenhle problém ve vztazích nevyvolávají hry, ale vztahy samotné. Zná to každý, po nějaké době už se ti dva lidé tolik vidět nepotřebují (podle mě spíš ani nechtějí, není to myšlené ve špatném slova smyslu). Chlapi jsou raději v práci nebo v hospodě (tady narážím přesně na ten problém práce=ok, hospoda=špatné, ale tady si troufám říct, že v té hospodě dělá problémy kolem sebe, rodina nemusí mít pak dostatek peněz. A jak jsem psal "dělej si co chceš ale nedělej problémy kolem sebe" takže hospoda na trávení času je špatná. !!! denní trávení času!!! Nemám nic proti tomu když se tam zajde 1-2x týdně. Na druhou stanu když ten chlap hraje WoW místo té hospody tak hodně ušetří, když zas by chodil víc do práce tak by třeba přinesl víc peněz. Na tenhle problém se můžete koukat z hlediska ekonomického). Znám dost chlapů co začala hrát golf aby nemuseli být doma. Všechno to je podobné, ta hra (hlavně teda MMO) je prostě taková, že máte ty sluchátka, vaše mysl je izolovaná od okolního dění a jste prostě nikde jinde. A je jedno jestli támhle na golfovém hřišti nebo v Azerothu. Ale hry maj tu smůlu narozdíl od golfu, že se berou jako "špatná" věc. Asi žádná by nepodala žádost o rozvod, že někdo tráví dny na greenu.

    P.S. WoW už nehraji. Ale né kvůli tomu, že bych s tím měl nějaké sociální problémy. Ale kvůli tomu, že Blizz z toho udělal frašku:)
    • zrovna k tomu golfu...nedavno jsem videl nejaky dil Simpsonu, kde byl golf bran jako nejvetsi zavislost a Houmer tomu jen tak tak unikl ;]
      • :) Neviděl jsem. I když mám závislost na seriálech. Nejhorší jsou seriály od HBO. Maj skoro hodinu, prvních 10 minut se něco děje pak dlouho nic a posledních 10 minut je tak neskutečných, že si musím pustit další díl. No a najednou zjistím, že jsem viděl 6 dílů v kuse. A 6 hodin uteklo jako voda:)
    • Pekna uvaha , za mna velke + *4*
      Este trochu k teme, uz davnejsie som videl video kde, kde niekto vysvetluje ako je nemozne byt zavysli na mmorpg. Argumentovali to tym ze clovek neciti potrebuje "hrat" ale "nesklamat spoluhracov" (kazdy kto hral tanka alebo healera v malej guilde vie o com), a spoluhraci = kamarati. Je teda zla zavyslost na svojich kamaratoch? Moralne konvencie tvrdia ze nie, tak co *2*
      A prihodim este moj wow pribeh: Ked som zacal hrat, nemal som problemi so socialnym zivotom, proste som bol do vecera s kamaratmi na pive / s priatelkou, od 8-9 som sa hral (neskor som dokonca nasiel guildu ktora raidovala od 00:00 do tretej rano co mi absolutne vyhovovalo), a kedze som vtedy chodil este na strednu, tak som proste prestal spat doma a zacal som spat v skole. Vuala, ziadna zlozka mojho zivota neutrpela *1* Na wowku mam nahranych skoro rok a pol cisteho casu ale nemam pocit ze by som na nom bol akokolvek zavysli. Kazdy nejako zabija cas, nejaky konicek, tak preco nie pocitacove hry? Nedavno som si nasiel vasen vo fotografovani a musim povedat ze to zerie ovela viac penazi, casu aj trpezlivosti od mojej polovicky ako wow, true story. *3*
      • S tou komunitou máš pravdu. I přesto, že nehraju WoW, stále chodím pokecat s hráči co se mnou hrávali na Ventrilo. Prostě se to stalo mojí denní rutinou. Kdy jsi jdu večer přečíst něco na internet. Udělat nějakou tu práci.
  • Urug
    Tož mám být závislej na ženské nebo na hře? Ať si každý vybere co ho baví...
    • Závislej si buď na čem chceš, ale nelez před tím do chomoutu. Jináč chudák ženská *3*
  • Ja bych to nevidel tak cerne at si kazdej dela co chce, ja osobne sem hraval kolem 13hod denne WoW po dobu asi 4 mesicu pochopitelne na placenem serveru. Ted sem se prestehoval na druhou stranu sveta studuji anglictinu prozkoumavam ruzny mista jezdim mountain biking coz je priklad ze se clovek muze zmenit...I ted WoW porad hraju ale uz na to nemam tolik casu jako v CR kolem 2-4hod a rozhodne uz nemam predplaceno na 4 mesice dopredu :D Rozhodne je lepsi hrat wow nez pit dennodene kafe a vykourit krabicku cigaret....
    • kotty
      Co je prosim tak spatnyho na piti kafe?:p
      • Za prvý je to sra.ka (opravdu nechápu jak to může někomu dokonce chutnat..), za druhý není to zdravý, za třetí i na pití kafe se dá vybudovat závislost..
        • kotty
          Tak ted jsi mi to fakt nandal! Ale vazne - 1) Sto lidi, sto chuti. Znam spoustu lidi co nad pivem ohrnuji nos, jak nad kyselinou a pritom vesele piji sladouckou kolu, co jim postupne nici zazivaci trakt. Ale presto se jim nesnazim vnutit svuj nazor o tom, ze je to sra*ka. 2) Kava neni nezdrava, pouze dehydruje, coz ale jde vykompenzovat spravnym pitnym rezimem . Mozna priste never tolik "studiim" z Novinek a zkus se radeji zeptat lekare. 3) Do urcite miry ano, ale pokud to neni zdravi skodlive, tak to az tolik nevadi. Samozrejme i zde plati heslo "vseho moc skodi". Ale verim, ze rozumnej clovek si konzumaci kafe dokaze uhlidat a jedno denne urcite neni nadmerna konzumace.
    • sees borec no, jeste se prosimte necim pochlub
      • Jeezis nezavid ty lamo, jen popisoval ze hrat wow neznamena ze nemuzes delat i neco jinyho.
  • Naše slavné WoW. Taky jsem ho hrával, taky jsem mu podřídil většinu svého času. Co si budeme říkat, na maximálním levelu to jinak ani nejde. Už to není příležitostné hraní. V 8 večer raid, ale už tak cca od 2 člověk dělal daily qesty, farmení a podobné skopičiny kvůli tomu, aby si našetřil pár goldíků na večerní opravy. A takhle každý den. Až jednoho dne jsem si řekl dost. Skončil jsem z WoW, naopak jsem začal odpoledne po práci lítat po městě s kamarády na pivko, za chvíli se dostavila i přítelkyně :-) A WoW se teď vyhýbám jako čert kříži :-D
    • Ellendway
      No jde hlavně o to, jak si to umíš zařídit. Pokud jsi v lepší guildě, máš času habaděj... V sedm na raid o půlnoci konec... O zbytek se starat nemusíš.
      • Nezaměstnaní uřčítě. :)
        • Ellendway
          Chodím do práce na půl sedmé a sebemenší problém s tím nemám. Teď si ještě dodělávám školu.
    • a zavislost na alkoholu :D
  • Wowko je hrozná blbost...je to můj názor co vidím...pár kámošů jsem ''ztratil'' díky tomu (v době kdy mi bylo 15) to bylo ''čau jdeš ven na fotbal?'..''né sorry já teď začal hrát''...to samý vidím před barákem když sem byl menší bylo nás tam každý den 10-15 a hráli sme co šlo (:D) a denska tam vidím ,dvakrát za týden 4kluky a jsou to ti samý u kterých v buse cestou do školy slyším jak se dostali na ten a ten level...
    + to samý vidím u otce začinal na diablu(proti nemu nic nemam) pak presel k lainage(?) a ted hraje wowko ...vídal sem se s ním každý víkend teď ho vidím jen když na něj narazím...

    je každýho věc co jak kdy hraje a jak nakládá se svým časem al ještě za toto platit? skvělej tah od vývojářu vydělává jim to ale zničili toho hodně :/

    PS čekám milion mínusů protože tohle pochopí jen ti starší uživatelé a těch tu asi moc není
    • Je to stašná chujovina ... vidím to u spolubydliče ... sedne k tomu v 8 ráno, vypne v 1 v noci ... a furt dokola den co den ... to je na léčení .... sem tak i bezespánku třeba 35 hodin vkuse ... to je demence
      • Nechápu jak někdo může u WoW být tolik času. Blizz udělal WoW neskutečně casual friendly. Abys mohl raidovat na úrovni (HC mody) stačí ti hrát 3 dny v týdnu. A to jenom na těch raidech. // Nepočítám čas ztrávený na začátku datadisku, kdy musíš dolevelovat. I tam to můžeš mít za dva dny. S tak velkou časovou dotací, jako má tvůj kamarád.

        WoW narozdíl od jiných her nemusíš trénovat. Případ u FPS. Tam trénuješ denně abys pak mohl jít na zápas. Ale u WoW prostě jen progresujete. Není tam žádný předtrénink.
      • Tak to je extrém, normální rozumný člověk je schopen naplánovat si čas s ohledem na ostatní aspekty svého života. Btw. 35 hodin v kuse většinou nespím kvůli škole *1*
        • Tak kvůli škole se to dá pochopit ale žít stylem práce, wow, práce, wow to mi neleze do palice. A chodit kvůli tomu i pozdě do rachoty .... hmmm
        • ucho
          asi závislost na škole :)
          • Zřejmě - Studenti, pracujeme 24hodin denně, 7 dní v týdnu, dva týdny v roce *1*
    • Myslím, že s tím chození ven nemá WoW zas tolik společného, není to jediná věc u které se požírá čas. Televize taky dělá svoje. Facebook ten je určitě "horší" jak WoW. Nejenže zasahuje širší spektrum uživatelů, ale má jich několika násobně víc. A hodně lidí tráví svoje dny na fb. Je jiná doba. Pokud žiješ ve městě je to zcela normální. Kdybys žil na vesnici, zažiješ jiný život.

      Pokud ti vadí co dělá tvůj otec. Proč mu to teda neřekneš? Nesednete si a nepromluvíš si sním o tom. Pokud s ním nedokážeš mluvit o takých problémech asi ten vztah nebyl nic moc. Pokud mu na tobě záleží, udělá udělá určitě něco pro vaše častější stýkání. Ono když člověku ukážeš, že o něj opravdu stojíš a chceš se sním stýkat udělá pro to něco, třeba si ho bral jako samozřejmost a nikdy jsi mu svojí radost ze společného času sním nedával najevo. Pokud ne aspoň budeš vědět na čem jsi. (Neznám ani jednoho z vás, takže se třeba pletu. Vždy je začít řešit problémy od sebe, ne to házet na něco jiného. )

      WoWko se platí z jednoho důvodu. Servery se musejí udržovat a to stojí pěkný balík. A taky neustále se vyvíjí. Přidává se nový content. Sice je malinko prasárna platit ty sumičky za datadisky ale budiž.
  • Erien
    Poznal jsem už spoustu lidí, co hrají MMORPG a 99% z nich normálně chodí ven, do hospody a užívají si život. Tohle mi příjde přehnaně kritické. Ještě jsem nepoznal člověka, jak ho představuje právě tady tato studije. A ani si nemyslím, že střílečky zvětšují agresivitu. To že člověk střílí a krade je dané výchovou a taky co má ten člověk v hlavě od narození. Toť můj skromný názor.
  • Tak mna toto caka az ked pride Diablo 3 *1*
  • tyjle problemy ja neresim protoze pritelkyni nemam a asi ani zadnou mit nebudu
    • http://memebase.com/2011/05/24/memes-wait-what/
    • Prečo by si nemal?
      To si len namyšlaš
      -každy kvietok najde svojho obdivovatela a
      -každy ma potrebu si vytvoriť kopiu a na to je potrebna kopirka :D
      -alebo každy ma potrebu kopirovať ??
    • ucho
      však to jen leze do peněz, dobře děláš :D
  • My starsi hraci snad mame jeste nejakovou nadeji na vystrizliveni a rici si kdy toho je dost a vypnout hru potazmo PC, ale vetsina nactiletych, kteri od utleho veku vyrustaji s PC jiz maji problem prestat, vidim to kolem sebe neustale. Videt venku deti jak si hraji s balonem nebo na vojaky je cim dal vetsi vzacnost. Dnes rodice, aby meli klid ,tak daji diteti pocitec a synku starej se a ze dotycny u pocitace sedi od rana do noci a koho to zajima. Mladistvi ani nemaji diky PC zadny cas, kazdopadne kdyz maji PC v opravne, tak maji najednou more casu.
    Je to proste pretechnizovana, zvracena, uspechana doba, svet ovladaji pouze penize a na nic ostatniho neni cas, moralni hodnoty na bode nula, to vidime i ve hre jak se hraci k sobe chovaji ,ale to by bylo na jine velmi obsazne tema.
    Kazdopadne celej tento system je spatnej a drive ci pozdeji spadne na hubu.
  • To je zas clanek ... hlavne ze jste se dusovali v podcastu, jak se podobnym pakarnam chcete vyhybat.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit