Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Závislost na hrách existuje, ale tohle mi přijde stejný jako tvrdit, že hry způsobují agresivních chování. Hry hraje ohromné množství lidí a výjimky se samozřejmě najdou.

    A to přirovnávání s kokainem bych taky tolik nedramatizoval. Sice s kokainem zkušenosti nemám, ale dost pochybuju o tom, že si po třech letech narkoman řekne "hmm.. nuda.. kašlu na to" a ze dne na den přestane.
  • D:
  • Ellendway
    Abych pravdu řekl, tak WoW jsem začal hrát hrozně dávno (sedm let to bude) a stále se u toho držím. Prošel jsem si vším možným, ale s čistým svědomím mohu říct, že jsem nikdy nesáhl na cigaretu nebo na drogu (nepočítám alkohol, pivo si dá každý). Dnešní generace mladých lidí (15-20) je znechucena a velká většina z nich kouří, denně pijí, kouří trávu nebo i hůř. Pokud bych byl rodič a měl bych možnost vybrat svému dítěti, tak mu dám raději myš a klávesnici do ruky než balík koksu.
    • radeji at se ty decka dobre zdroguji dobre zasukaji coz ty aji neznas kdyz pises ze das decku klavesu znicis mu zivot!!osle
      • Ellendway
        Aha, a drogou si život nezničí, že? O sexu v mém příspěvku nebyla řeč. S přítelkyní jsem byl devět let a vztah neskončil kvůli hrám.
    • Nikdy jste nesáhl na cigaretu, drogu...nebo ženu :oP
    • raci wowko nez koks? dobre, dejme tomu ze bude kourit, pit moznaa i hulit travu ale presto vsekco bude venku, socializovat s realnyma bytostma, lidma, ucit se existovat ve skupine atd atd...ten samej clovek co hraje wow se stane naprosto nespolecenskym magorem, kteremu se rozzari ocka jen kdyz venku potka nekoho s kym si bude moct pokecat o wowku...v ramci komentare neni moc prostoru pro to rozebrat to ze vsech stran, ale myslim ze celkovej vliv na osobnost a budoucnost cloveka jake masivni hrani MMO s ignoraci realneho zivota je horsi nez u tecch drog, jenze to se samozrejme nevi, teprve 1 max 2 generace maj moznost nezit realny zivot a utikat do MMO zatimco o drogach a jejich dopadech toho uz za stovky let trochu vime...
      • „1 max 2 generace maj moznost nezit realny zivot a utikat do MMO“ .
        Já si myslím že nežít realný život a utikat do jineho světa jste mohli i před 100 lety...stačilo mít hodně knih :).
      • Právě to slovní spojení "masivní hraní MMO" je velice důležité. Řekl bych, že většina hráčů - např. WoWka - jsou casual hráči a né ti, co u toho prosedí celý svůj volný čas. Neznám statistiky, tak to cítím, jako casual hráč a podle lidí, co znám. Proto si myslím, že většině lidí to nijak zvlášť do života nezasahuje a slouží to pouze jako zábava na krátké odreagování.
        • Řikaš kratké odreagování nic proti ale sedm let mi nepříjde jako kratké odreagovaní
          • Ty si nedáš pokoj, co? No nic, čas krmení.

            Co lidé, kteří ztratí 7 let čtením? Nebo hraním šachů? A nebo uklízením svého bytu / domu? Nebo trollováním na diskuzních fórech?
            • Sakra, předběhls' mě...
        • Ellendway
          Pokud bys měl náladu a srovnával i Hard-core raiding a Casual Raiding, tak dojdeš ke zjištění, že člověk, který je v opravdu TOP guildách má více času než jiní lidé, kteří chodí na raidy 3x týdně. Ale v podstatě máš pravdu, článek a celé toto téma "závislosti" je opravdu nevhodné pro diskuze, protože se jedná o mizivé procento hráčů (nepočínám Asijské kolegy)...
      • Ellendway
        Bytosti, se kterými se setkáš při hraní her nejsou reálné? Dělá je snad GLaDOS?

        Pokud myslíš, že jsou drogy jako takové lepší než nějaká hra... Z drog se člověk vyhrabe málo kdy, ale ze hry to jde a jde to docela snadno.
    • Ano, pokud by rodič měl možnost vybrat mezi alkoholem, cigaretami a těžšími drogami nebo mezi nějakou MMO hrou, pravděpodobně zvolí onu hru. Jenže rodič tu možnost má a má možnost dokonce si vybrat, že nic z toho na seznamu povolených věcí nebude.

      A mimochodem, pivo si teda každý nedá ^^
      • Ellendway
        A samozřejmě všichni tady znají děti (jak už sami sebe nebo například sourozence), že zakázané ovoce chutná nejlépe.
        • To už záleží na stylu výchovy a na rétorice rodičů.
          • Ellendway
            No pokud budou kontrolovat dítě u hraní her (a teď nemyslím jen WoW, protože "závislost" se dá vytvořit úplně na všem), tak si myslím, že není problém. Problém je ten, že v dnešní době je za závislost označováno opravdu mnoho věcí.
            • Ani o tom nebyl ten tvůj původní příspěvek...ten byl ; ale co bych to říkal, přečíst si to můžeš sám.

              A rozvody jsou snad z 90% způsobené špatnou komunikací.
            • Ellendway
              Pokud bychom se měli držet tématu a to rozvody kvůli hrám, tak je to jistý nedostatek partnerů, že nejsou schopni upoutat druhého něčím jiným.
            • Ano, ale o tom já vůbec nepsal, tady se bavíme o extrémech.
          • A hlavně na inteligenci potomků...
            • Ano, přibližně stejně. Ale mě baví si hrát se slovy ^^

              Nicméně je potěšující civilní tón našeho soukromého threadu, skvělé.
            • Méně duševně obdařená (pěkný obrat) děcka hrají hry stejně, jako ty více obdařená, přecejenom, hry dneska vedou za ručičku, tak s nimi nikdo nemůže mít problém. Jde spíš o to, zda-li si člověk dřív uvědomí, že na jeho rutině je něco špatně.
              Můžeme se dohadovat klidně donekonečna, ale v důsledku si myslím, že to oba vidíme velice podobně...
            • To o čem mluvíš (píšeš, eh) není inteligence jako taková, ale zkušenosti, neboli moudrost. Takové desetileté dítě zrovna moudré nebývá. A naopak, co tak pozoruji, tak ta méně duševně obdařená děcka raději jsou venku, než aby se zabývala hraním těch "složitých her".
            • Taky pravda. Ale nějakou roli to mít bude, přecejenom - na žebříčku hodnot se inteligence projeví.
            • To nemá tolik společného s inteligencí jako s žebříčkem hodnot, například.
    • Ty maš teda logiku kamarade
      • Ellendway
        Že to říkáš ty... Tebe příroda moc neobdarovala s inteligencí, že?
        • Jsem dost inteligentni na to abych neprosral 7 let života a nevychovaval sve děti tim zpusobem že mu dam misto drogy dalši vymaz jako je WOWKO
          • Ellendway
            Problém je ten, že tímto příspěvkem jsi vlastně potvrdil to, že těch sedm let si hrát nemohl, protože tohoto věku jsi ani nedosáhl...
            • Psychotic
              Myslíš, že WoWko nemůžeš začít hrát v osmi letech?
            • Hm zajimava teorie, kde na to furt chodite, co studuješ psychologii nebo něco podobného
  • Ješte horší co se vám muže stát je ohlédnout se a zjistit že jste promarnili 10 let života se ženou a ukázalo se že to nevyšlo. Neverte zenam!!! Jsou to .... Me muzete verit ja mam zkusenosti.

    Takže klidne hrejte hry a na vztahy se ženami nehledte protože to není žádná životní jistota.
    • V životě je jenom jedna jistota a to ta, že život skončí.Všechno ostatní je sázka do loterie s možností více či méně ovlivnit šanci na dobrý výsledek.
      Hezký den Bille *5*
  • No je to husté, já jsem teď hrál League of Legends asi 5 měsíců v kuse a musel jsem to smazat a totálně si to zakázat, protože jsem u té hry trávil celý den. Naprosto šílené, zkrátka jsem byl totálně závislí. Už si nemužu nikdy nic takové ani zkusit, věřím tomu, že by se to opakovalo. Ty hry jsou naprosto dokonale zábavné, ale jsou příliš dlouhé, nekonečné. A omezil bych je nějako finančně nebo by na to měl vzniknout zákon, který by monitoroval hráče, kteří by překračovali limit hraní a hru by jim umožnili hrát na 2 hodinový kredit denně. Zní to divně, ale je to jedinný lék.
    • League od legends taky pařím už něco přes rok.Je to chytlavé, ale odtrhnout se je čím dál jednodušší.Stačí si zahrát solo a ranked je úplná jistota, že u toho nezkysnu déle než dvě hry.Z deseti her 5 krát někdo leavne,2 krát je někdo AFK, 2 krát je feeder a ta jedna hra z deseti stojí za to.Navíc v ranked solo je v drtivé většině, ještě nějaký kecal/feeder co mi dokáže hru zkazit velice rychle.Kontroly nejsou potřeba.
      • Ellendway
        Tak tak, stačilo pár zápasů bez lidí z TSka a hru jsem musel smazat...
    • Jasne,vsechno kontrolujme! ...to ze par lidi ma problem,jeste neznamena ze vetsina hracu ho ma taky. *9*
  • No, pro hrani online games je treba more casu. Pokud je nebo se k nemu z premiry touhy po neustalem hrani "dopracujete", budete hoodne parit. Real jde stranou, zijete ve hre, stavate se nolifer.. Jak moc si nicite zivot, to uz zalezi na onom uhlu pohledu. Podle me je to lepsi nez se uchlastat, ufetovat nebo upracovat. Naruzivost ma svou dan, pro kazdeho nejspis trochu jinou, ad uz podle dispozic nebo rekneme osudu. Fakt je, ze vas to casem omrzi. Ad jsou nasledky minimalni *5*
    • Na MMO hry neni! treba more casu. Tvoje tvrzeni je zazite a nepravdive klise. Naopak MMO hry davaji stale vice prostoru a moznosti pro obcasne hrace
      • Pokud chces v MMO opravdu neceho dosahnout ,tak musis hre obetovat spousta casu ,kazde MMO je tak koncipovano z laickeho duvodu platby, pro prilezitostne hrace je k dispozici jen okrajiova zabava, takze nemel nesmysly, protoze tvuj prispevek je naprosto zcestny.
        • Prosim te neztrapnuj se. Za prve,co sem tahas platby? Ta nejak ovlivnuje tvuj denni cas ve hre? A za druhe ta tvoje veta o dosahnuti 'neceho',to ma byt jako co? Hraje se pro zabavu. Nepotrebuji byt ve hre 'Nekdo'
          • Pro mene chapave jedince tveho typu
            Kdyz chces ve hre dosahnout urciteho cile, tak tomu musis obetovat svuj cas (priklad : reputace, mnozstvi goldu za ktere si hrac posleze koupi vysneny item, popr farmit ruzne suroviny atd.) Tohle je cas ktery at ches ci nechces musis ve hre betovat a samozrejme si toho jsou vyvojari velice vedomi a take dobu, kterou tuhle cinnost budes provadet patricne prodlouzi ,tak abys vec kterou ches nemel hned a timpadem budes potrebovat vice casu a timpadem vice mesicu zaplatis. Cim mene hrajes tim vice zapatis. Aby vyvojari meli patricny zisk. Jestli ti tohle neni jasne, tak nema smysl s tebou cokoli dal projednavat.
            • Tak 1 s urazenim si zacal to jen pro poradek.
              2. Nikde jsem nepsal ,ze obcasny hrac je mene platici, az by se dalo rici naopak utrati "vice" jelikoz mu vse dele trva, kazdopadne zavislak utrati to same jelikoz pro neho hra je smyslem zivota.
              3. Takze precti si poradnu muj predchozi prispevek, pak zjistis ze pisi to same co tvrdis ty.
            • Nauc se prosim diskutovat bez neustaleho urazeni. Jsi snad.male dite co nesnese jiny pohled na vec? Ted k tematu: a ty si vazne myslis ze obcasny hrac znamena malo platici hrac? Naivni predstava. Opak byva casto pravdou. Obcasny hrac je termin pro hrace,kteri hraji treba 3x tydne nebo i denne hodinku. A myslis si ze proto plati mesicne mene? Znam nejmene 2 lidi,kteri mmo hram propadli. Ve hre jsou neustale ,ale po roce konci a jdou zase na dalsi titul. A pak dalsi a dalsi. Dosahnou maxima,maji 5 altu a uber vybaveni a uz je nic nedrzi. Ja jsem porad v te prvni hre,kde jsme spolu zacinali ,a pomalicku si hraji. Kdo plwti vic a kdo mene? Nejspise oba stejne...
  • dnes se da wowko hrát a nemusíte pritom vubec stravit mnoho času, kdyz hrajete jenom nekolik hodin do tydne mate za mesic uz skoro v kazdem slotu ilvl 359 (staci jenom nafarmit valor points cap v zandalari dungeonech + reputace).
    K tomu udelat rekneme jeden raid do tydne treba v sobotu a je to. Podobne s minimem casu muzete mit za mesic full vicious kdyz delate pvp a pak uz jen sem tam delate arenu nebo bg kdyz mate chut. Cataclysm je udelany pro prilezitostne hrace ne hardcore.
    No a rekneme ze nekdo je raider a dela raidy od 20:00 do pulnoci. Neni to tak hrozny kdyz uvazime ze zbytek populace cumi do bedny .
    • jak chceš byt za mesic full vicious, pokud tam polezu od nuly, cap kolem 1300 za tyden neda moc prostoru nakoupit gear ktery stoji celkem přes 20,000
      • ješte muzes delat kazdej tejden Baradin hold 25 ( samozrejme ze nevlezes do raidu kde je krom tebe dalsich 5 stejnych trid jako ty ktere budou proti tobe losovat). A navic cap zavisi na tom jeky mas rating, pokud mas vyssi rating tak mas vyssi cap. Neni problem nekomu zaplatit za arena boost.
      • Ellendway
        S tím capem se seknul, ale jak sám píšeš, cap je +-1300, což je deset výher v aréně.
  • Psychotic
    "[Hry] mohou prý vyvolat jisté návyky (údajně je World of Warcraft návykovější než kokain!), podporují a vzbuzují nenávist a brutalitu v lidech, zhoršují společenské postavení atd."

    Myslím, že fakt, že mezi hráči je mnohem více společenských outsiderů a řekněme... narušených osobností, než v ostatní společnosti, je téměř nepopiratelný.
    Ale je velice obtížné určit, zda se jedná o následek hraní, nebo jsou takoví lidé k hraní prostě přitahováni. Aby utekli od problémů, aby si léčili komplexy nebo aby zaměstnali násilnou povahu raději virtuálně, než ve skutečnosti... v tom případě by bylo hraní naprosto nezávadné. A já myslím, že je.

    Vlastně hry lze přirovnat k vězení. Ve vězení se lidé nezkazí, naopak se tam posílají už zkažené lidéi I když se tam můžou tito zkažení lidé něčemu přiučit, stejně jako hra může psychopatovi dát "inspiraci".
    • Ty vůbec nevíš, o čem mluvíš. "Ve vězení se lidé nekazí" Na tohle ti můžu akorát říct, že se svym IQ jsi i beze zbraně velice nebezpečný. A všichni, co smýšlíte jako on si uvědomte, že počítačová hra je stejně nebezpečná jako alkohol, cigarety a tvrdé drogy. Opodstatnění? Není to nutnost k životu a je to velice návykové. Opravdu to neni k smíchu. Stejně jako výše zmíněné legální či nelegální "drogy" vás počítačová hra může změnit fyzicky a psychicky. Například můj nevlastní otec propadl počítačovým hrám. Ať už to bylo Diablo, Doom, Age of Empires či NHLka...dokázal nad tím strávit po práci několik hodin svého volného času. Jediné co dělal bylo, že chodil do práce a hrál PC hry. A později se k tomu přidal i alkohol. Až ho nakonec moje máma i se mnou opustila. Neříkám BAN počítačovým hrám, ale tohle téma by se mělo brát vážně. Jsem hráč, hraju rád hry, přítelkyni mám, ale jsem si vědom, že jsou učebnicovým příkladem časové relativity. Já sám jsem na nich na základní škole strávil také hodně času (měl jsem dobrý vzor - trpký smích).
      • Psychotic
        Vidíš to moc černě. Závislostí je spousta. Na drogách, na čokoládě, na sexu...
        Hraní má tu výhodu, že nevykrvácíš v postranní uličce po tom, co odmítneš zaplatit za říznutý koks, nezemřeš na komplikace způsobené hladinou cholesterolu v sedmadvaceti a těžko se při něm nakazíš HIV. Ačkoli těch pár Korejců, co se uhráli k smrti po 72 hodinách nonstop, by nesouhlasilo.
        The point is: Něco pro zábavu dělat musíš a nevím, proč by to nemohly být hry. Každý koníček skýtá nebezpečí a u her je více než únosné.

        Jo, ještě poznámka: Tvůj názor může být založen na logice, ale to, že ti hry (nebo spíš ten alkohol, ale co) rozložily rodinu, tvůj úsudek muselo ovlivnit a tudíž na věc nenahlížíš nepředpojatě. Pravda, ani já asi ne. Ale oba se o to zjevně snažíme.
      • Urug
        "Není to nutnost k životu a je to velice návykové."
        Co bys ze života měl, kdybys dělal jen to co je nutné (jíst, spát, rozmnožovat se)? Zábava může být stejně nutný předpoklad k životu jako cokoli jiného. Samozřejmě všeho s Miroslavem. Ale nelze to generalizovat, jelikož návykové a kontraproduktivní může být i to co se na první pohled jeví jako naprosto neškodné ba dokonce užitečné.
        • No tak k zivotu je dulezite jist ,pit,spat,mocit, a jeste par dalsich veci rozmnozovat se neni zase tak dulezite ale kdyby se vsichni lidi nebo dokonce i zvirata rozhodli ze se nebudou rozmnozovat tak by to tu byla za nekolik let mrtva planeta *1* Wow k zivotu dulezite neni ale kdyz uz jste prilis zavisli ze uz se bez nej i klepete tak uz to je asi do sveraci kazajky *3*
          • Samozrejme ze bez cigarety se taky klepete kdyz ji nemate ja taky hraji wow ale jen tak pro zabavu neni nutny k memu zivotu
  • Neco na tom asi bude. Takze pokud ma nekdo zajem o account, tady je ten muj na prodej http://pocitacove-hry.sbazar.cz/prodam-ucet-pro-world-of-warcraft-cataclysm-praha-o5506317.html *1*
  • Uf jeste se WOW, ja hraju jen CounterStrike asi 10 let, takze toto se me netyka :-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit