Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • sees borec no, jeste se prosimte necim pochlub
  • Psychotic
    Vidíš to moc černě. Závislostí je spousta. Na drogách, na čokoládě, na sexu...
    Hraní má tu výhodu, že nevykrvácíš v postranní uličce po tom, co odmítneš zaplatit za říznutý koks, nezemřeš na komplikace způsobené hladinou cholesterolu v sedmadvaceti a těžko se při něm nakazíš HIV. Ačkoli těch pár Korejců, co se uhráli k smrti po 72 hodinách nonstop, by nesouhlasilo.
    The point is: Něco pro zábavu dělat musíš a nevím, proč by to nemohly být hry. Každý koníček skýtá nebezpečí a u her je více než únosné.

    Jo, ještě poznámka: Tvůj názor může být založen na logice, ale to, že ti hry (nebo spíš ten alkohol, ale co) rozložily rodinu, tvůj úsudek muselo ovlivnit a tudíž na věc nenahlížíš nepředpojatě. Pravda, ani já asi ne. Ale oba se o to zjevně snažíme.
  • Urug
    "Není to nutnost k životu a je to velice návykové."
    Co bys ze života měl, kdybys dělal jen to co je nutné (jíst, spát, rozmnožovat se)? Zábava může být stejně nutný předpoklad k životu jako cokoli jiného. Samozřejmě všeho s Miroslavem. Ale nelze to generalizovat, jelikož návykové a kontraproduktivní může být i to co se na první pohled jeví jako naprosto neškodné ba dokonce užitečné.
  • Ja bych to nevidel tak cerne at si kazdej dela co chce, ja osobne sem hraval kolem 13hod denne WoW po dobu asi 4 mesicu pochopitelne na placenem serveru. Ted sem se prestehoval na druhou stranu sveta studuji anglictinu prozkoumavam ruzny mista jezdim mountain biking coz je priklad ze se clovek muze zmenit...I ted WoW porad hraju ale uz na to nemam tolik casu jako v CR kolem 2-4hod a rozhodne uz nemam predplaceno na 4 mesice dopredu :D Rozhodne je lepsi hrat wow nez pit dennodene kafe a vykourit krabicku cigaret....
  • Ty vůbec nevíš, o čem mluvíš. "Ve vězení se lidé nekazí" Na tohle ti můžu akorát říct, že se svym IQ jsi i beze zbraně velice nebezpečný. A všichni, co smýšlíte jako on si uvědomte, že počítačová hra je stejně nebezpečná jako alkohol, cigarety a tvrdé drogy. Opodstatnění? Není to nutnost k životu a je to velice návykové. Opravdu to neni k smíchu. Stejně jako výše zmíněné legální či nelegální "drogy" vás počítačová hra může změnit fyzicky a psychicky. Například můj nevlastní otec propadl počítačovým hrám. Ať už to bylo Diablo, Doom, Age of Empires či NHLka...dokázal nad tím strávit po práci několik hodin svého volného času. Jediné co dělal bylo, že chodil do práce a hrál PC hry. A později se k tomu přidal i alkohol. Až ho nakonec moje máma i se mnou opustila. Neříkám BAN počítačovým hrám, ale tohle téma by se mělo brát vážně. Jsem hráč, hraju rád hry, přítelkyni mám, ale jsem si vědom, že jsou učebnicovým příkladem časové relativity. Já sám jsem na nich na základní škole strávil také hodně času (měl jsem dobrý vzor - trpký smích).
  • Urug
    Tož mám být závislej na ženské nebo na hře? Ať si každý vybere co ho baví...
  • Psychotic
    "[Hry] mohou prý vyvolat jisté návyky (údajně je World of Warcraft návykovější než kokain!), podporují a vzbuzují nenávist a brutalitu v lidech, zhoršují společenské postavení atd."

    Myslím, že fakt, že mezi hráči je mnohem více společenských outsiderů a řekněme... narušených osobností, než v ostatní společnosti, je téměř nepopiratelný.
    Ale je velice obtížné určit, zda se jedná o následek hraní, nebo jsou takoví lidé k hraní prostě přitahováni. Aby utekli od problémů, aby si léčili komplexy nebo aby zaměstnali násilnou povahu raději virtuálně, než ve skutečnosti... v tom případě by bylo hraní naprosto nezávadné. A já myslím, že je.

    Vlastně hry lze přirovnat k vězení. Ve vězení se lidé nezkazí, naopak se tam posílají už zkažené lidéi I když se tam můžou tito zkažení lidé něčemu přiučit, stejně jako hra může psychopatovi dát "inspiraci".

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit