Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Corvus
    Má někdo zkušenosti s módem disable timers, který ruší tahově omezené mise? Stáhnul jsem si mód z Nexusu a postupoval dle rady KAM soubory nainstalovat a hned v první misi, kde mám za úkol stabilizovat jádro mi jede odpočet 8 tahů... Kdyby někdo věděl jak na to, budu velice vděčný za rady. Děkuji!

    Jde o tento mód: http://www.nexusmods.com/xcom2/mods/61/?tab=2&navtag=http%3A%2F%2Fwww.nexusmods.com%2Fxcom2%2Fajax%2Fmodfiles%2F%3Fid%3D61&pUp=1

    Rada jak instalovat tato: If you wish to install this mod manually, rather than using NMM, add the folder in the zip file to \XCOM 2\XComGame\Mods. If you're missing the Mods folder, make one in the XComGame folder.
  • a ted mi vysvetlete, proc tato hra v dnesni dobe forcuje mymu monitoru obnovovaci frekvenci 60hz, ja potrebuju 75, jinak mi monitor neustale poblikava (starej cinzak a je tu nakej fazovej posun ci co v rozvodech), takze se z toho bud pozvracim nebo zblaznim
  • Dohrano, roztrpceni pretrvava
    Po dohrani mi zustaly 2 otazky: uz? to je vsechno?
    XCOM je strasne kratka hra. Zaverecny fight s "BOSSem" v podstate podtrhuje hlavni premisu hry: nahoda.
    V podstate zalezi kam se vam teleportuje, bud muze byt hotovo za 5 minut nebo si zadelate na nekonecnou frustraci. Nebojte, nejaky load nakonec vyjde.
    Hra je dost tezka dokud nemate mimic beacon a plazmovy zbrane, pak uz je to jen nuda. Pokud na vas "obrMECH" bafne kdyz mate jeste magneticky flusbroky" tak jako na me, asi se z toho pos..., ale dobra zprava je - nic tezsiho uz do konce hry nepotkate. Je to vubec dobra zprava?
    prvni polovina hry je tezka kvuli nedostatecne vybave a nedostatku prostredku, druhou polovinu projdete s prstem v nose a bez spetky novinek a prekvapeni. posledni tretinu hry uz ani nebylo co zkoumat, zadny novy enemak, zadna nova mise, nic, nuda nuda sed sed, aspon to netrva dlouho.
    Hra neni ani dost dlouha nato, aby vam dala prostor vyzkoumat vsechny mozne upgrady a vytrenovat posadku. ale ono to vlastne ani neni potreba.
    a jako by to nestacilo, Firaxis zaverecnym videem vyhrozuje pokracovanim pod morem. XCOM2 je MNOHEM mene zabavny nez datadiskovy XCOM1 a budu hrat XCOM3? samozrejme, protoze jsem do UFO universa magor, ale urcite si jej nekoupim za plnou cenu, ale uplne v klidu pockam, az to zlevni.
  • Co se týče klonů a pokračování původních sérií, tak za mě je zatím nejlepší Xenonauts, vřele doporučuju. Xcom 2 jsem ještě nehrál.
  • pochybuju, ze to konci cernou obrazovkou kvuli graficky krate, je to dx11 a ma giga vram, ze by to bylo pomaly, to je dost mozny, ale ze to nejde vubec bude chyba nekde jinde
  • Jsem blbej. Moje grafická karta je slabá a nesplňuje ani min. požadavky. Nezkontroloval jsem si to. Nikdy by mě nenapadlo, že na tahovku můj notebook nebude stačit. Hold za chyby se platí. Zlaté konzole. Koupíš hru, zasuneš a jedeš.
  • Děkuji Vám oběma za reakci. Obávám se, že mi spustit dále nepůjde. Objeví se pouze úvodní obrazovka s ufounem, kliknu na start a potom černá obrazovka. V nastavení ovladačů gr.karty mi to píše "Váš systém nesplňuje min. požadavky pro opt.nastavení. Optimální nastavení může poskytovat nehratelné snímkové frekvence". Nikdy bych nečekal, že na tři roky starém notebooku nepůjde spustit tahová strategie. Kam ten svět spěje. Teď jsem naposledy hrál real time starcraft 2 a šlo to úplně v pohodě. Myslíte si, že mám šanci na reklamaci, že můj notebook splňuje min.požadavky na spuštění hry a ta přesto spustit nejde. Ať si takovou hru strčí někam. Dokonce jsem kvůli ní včera přešel na W10. Díky za radu.
  • Ta hra je tak kayastrofalne ne optimalizovaná, že těžko říct, asi to rozjedeš, ale bude to chtít pevné nervy
  • http://www.systemrequirementslab.com/cyri/requirements/xcom-2/13025/?p=r

    myslim, ze jsi nad minimem, takze nejenom spustit, ale snad i hrat *5*
  • Zdravím.
    Myslíte si, že notebook s procesorem i5 2450 cpu 2,5 GHz, kartóu GF GT 555M, ramkou 4 GB a Win 7 home sp1 bude stačit na spuštění? Díky za info.
  • Ty ale krasne trepes ;-) Priznas , ze to hras save / load co je cista trapnost v Xcom hre, ktora je stavana na hranie bez toho..na rozdiel od takeho Jagged Alliance. Kazdy enemy v Xcom2 sa chova uplne inak a vyuziva svoje prednosti a vacsinou nie su hlupi a na kazdeho sa neda pouzit rovnaka taktika pretoze kazdy jeden protivnik sa chova uplne inak. Aggro je sice logicky nezmysel, ale ak by nebolo a cela mapa by sa po prvom poplachu na teba nahrnula, tak si ani neskrtnes, kedze protivnici su tentokrat silni a nemal by si nikdy firepower aby si vycistil 12-13 z nich naraz. Vzdy sa musis rozhodnut, ci pojdes do vyhodnejsej pozicie a riskujes aggro alebo nie a riskujes , ze netrafis. To patri k hratelnosti....ale nie u teba ako maistreamu , co hraje na save / load ;-)
  • Tvoji angličtinu jsem nijak nezpochybnil, jen jsem napsal, pokud umíš jiný jazyk než slovenčinu, protože úroveň tvého příspěvku napovídala tak 5. třídě základní školy a tam myslím ani na Slovensku není v tomto věku vybavenost cizím jazykem nijak valná. Napsal jsem že jsem od hry čekal více než jen drobné úpravy předchozího dílu. Největší chyby a nelogičnosti jedničky zůstaly. Nejedná se o taktickou a vlastně pořádně ani strategickou hru (takovou jako byla třeba serie Battle Isle)
    XCOM2 je hra, kde jde prakticky na všechny mise použít jedna jediná jednoduchá taktika - což opravdu není taktická hra.
    Jedná se o jednoduchou zábavu pro masy. Vyšší obtížnost = více HP nepřátel a větší DMG od jejich zbraní. Lepší AI fakt nečekej, stále 2-3 členné skupinky co začnou reagovat podle jednotného primitivního scriptu poté, co narušíš jejich Aggro RNG. Grindování stále dokola stejné skupiny se stejnou absencí AI - hmm, asi jo, některý lidi baví grindovat v MMO, asi je bude bavit grindovat i v singlu.
    K hodinám platí co jsem říkal, věřím, že speedrun jde udělat i za daleko kratší dobu. Prvních několik misí jsem procházel poctivě, jak jsem přišel na (ne)logiku hry, tak jsem zbytek jen probíhal kvůli příběhu protože naprosto bezduchý grind navíc čistě založený na náhodě fakt není můj šálek kávy.

    Jinak je zajímavé jak to co jakékoli jiná národnost přejde jako nevinný žertík z toho udělají slováci pomalu vyhlášení války své národní hrdosti - prostě typická zakomplexovanost, jako když Nohavica naspíval písničku o slovenském hokeji.
  • to bylo fakt tak tezky? jsem to kdysi hral a neprislo mi...
  • Odpoved, proc spousta lidi nesnasi novy zabavny XCOM2 je jednoducha. Je to tahova strategie, bezesporu.

    U Incubation jsem v hlave musel poctive spocitat kazdicky action point a sehrat tym. Byla to takova logicka hra. XCOM uplne smazal pravidla a vytvoril cosi hybridniho. Je to porad strategie? Nebo zvlastni akcni hra?

    S ohledem na ostatni tahovky se neztotoznuji s tak vysokym hodnocenim. Ale urcite si jej koupim a zahraji, az bude opatchovany s datadisky a za rozumnou cenu.
  • kto je "vsichni" ? co som si vsimol ja, tak u starsich generacii ako moji rodicia pretrvava spomienkovy optimizmus, ze im vtedy bolo dobre, zlaty socik, vsetci mali robotu, ziadni bezdomovci a podobne dristy.. ale tie ostatne veci, ktore boli za tym, uz nevidia

    toto je nieco podobne - UFO 94 je stara hra so zastaralymi mechanizmami... ano, ja mam tiez pekne spomienky na to obdobie v hrani, vyslo vela dobrych hier, ale nebudem sa tu teraz vyplakavat, respektive povysovat sa nad ludmi, pretoze len ta hra je najlepsia... mam rad vela hier z toho obodbia, ale to je ako keby som napisal, ze nejaka moderna FPS je sracka, lebo DOOM je najlepsi!
  • "vytribeny" kus maju tak povacsine samozvanci, ktori si nad tym honia ego, ze su lepsi ako ini ludia... to je to iste, ako ked niekto povie, ze najlepsia hudba je Pink Floyd a Deep Purple a vsetko ostatne su sr*cky... pretoze ten clovek, ked to objavil, bol vtedy mlady a ma spominekovy optimizmus, lebo mu vtedy bolo dobre

    kto neide s dobou, je zaostaly dinosaurus
  • pozeram, ze elitarstvo fungujee este stale v hlave zakomplexovanych uboziakov .. xcom 2 je predovsetkym HRA... ulohou hier je bavit... a tato hra si nasla svoje publikum ludi, ktori niesu zabedneni natolko, aby onanovali nad tym, ze len oni su jedini s tym spravnym vkusom a len oni vedia, co je najlepsia strategia... pravy hrac hrava HRY, nehrava zanre... ak ma raz hra zaujme, tak je jedno ci to je strategia, plosinovka, fps alebo hocico ine... a na zaver len dodam, ze nikto nikoho nenuti hrat a fakt mi je divne, preco ludia chodia na stranky hier, ktore sa im nepacia alebo ktore ich nebavia a vypisuju tu taketo komenty, kde sa navysuju nad ostatnymi hracmi.. zrejme ti v zivote chyba nieco ine... napriklad ja nemam rad Call of Duty, ale nebudem teraz behat po diskusiach a vypisovat, ze to je sracka, pretoze to je uplne jedno ludom, ktori tu hru maju radi
  • takze podme si tu pekne rozobrat zakomplexovaneho pouzivatela (preco, to sa dozvies na konci)

    1. to, ze si to ty dohral za 18 hodin, neznamena, ze to je zlate pravidlo a vsetci sa podla neho musia riadit. ja som si hru uzival, moj ciel nebol ju dohrat cim skor, aby som sa mohol vystatovat nad ostatnymi ludmi, ale chcel som si hru uzit co najviac (a preto, ze som niektore veci preskocil, ju hram teraz opat)

    2. ano, je to moja volba. a co ma ako byt? ta hra je robena pre teba, alebo ako? popripade, vsetci, ktori si tuto hru uzivaju su menejcenni nez ty, pretoze ich bavi iny druh zabavy? hry su od toho, aby ludi bavili. ak chces naozajstnu akciu a taktiku, tak bud siahni po inej hre alebo chod do armady. tam by ta zrejme za jeden mesiac rozmrdali a nepisal by si uz take chujoviny.

    3. nestretol som sa s takou situaciou, skor som si vsimol, ze su az prilis presni, aj ked je pravda, ze niekedy spravia nelogicku vec a miesto toho, aby zautocili na vojaka, zautocia napriklad na ci vilistu, alebo daju overwatch (mozno je to ine na vyssej urovni? hram to na veteran)

    4. dostavame sa na koniec tvojho prispevku a tym je typicka ceska zakomplexovanost - moja uroven anglictiny je na mile vzdialena povacsine diskutujucich na tomto webe, ale nebudem sa tu o tom rozpisovat, aby som nahodou nebol obvineny, ze sa potrebujem chvalit, alebo si vymyslat. bol by som ale rad, aby si mi tuto vetu o slovencine povedal do oci, na to by si zrejme nemal odvahu.
  • kokotko
  • Navic je usmevne, kdyz nejvice kritizuje hru clovek, ktery se sam dobrovolne priznava k tomu, ze hru ani poradne hrat neumi a nechape ani zakladni mechaniky hry a zvlada to hrat pouze a jen stylem "load/save".

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit