Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Prophet
    Skvělá recenze, jednohlasně s ní souhlasím.
  • Všiml jsem si zajímavého fenoménu, čím lepší hra vyjde, tim je na ni v diskuzích na games víc hatu, jako by existovala určitá skupina lidí, které sejří že vychází kvalitní hry. Nebo spíš jeden ubožák, co píše do diskuse pod 20 různými nicky to samé *7*
    • Zajímavá teorie, pane anonym iD... *15*
    • zajimavy, jak pro koho, fenomen je, ze v podstate osobni utoky na lidi pritomy ci ne o kterych nemuzes vedet vubec nic, dostavaj palce nahoru. zeprej: "Znám dobře podobný typ lidí." jiste, ty toho asi znas honde. vecna diskuze? neni treba. multi-player notepad, napisu moudro a valim!

      ze plno AAA her jsou sracky, stejne tak jak plno kasovnich trhaku nebo bestselleru, neni sporu. co mi nesedi je kritika, herni novinari, kteri nejsou schopni ci ochotni seriozni kritiku delat.
    • nepíšu negativní komenty u všech AAA her ani u všech her s vysokým hodnocením (dělal jsem to tak pouze u Witchera 3 a XCOM), tím pádem to vyvrací tvůj úžasný postřeh, že "jako by existovala určitá skupina lidí, které sejří že vychází kvalitní hry". Ne, vůbec mě nesejří, že vychází kvalitní hry. Naopak jsem za ně rád. Ale to co je a co není kvalitní hra je subjektivní.

      "Nebo spíš jeden ubožák, co píše do diskuse pod 20 různými nicky to samé". A toto je nejspíš tvoje paranoia.
      • Navic je usmevne, kdyz nejvice kritizuje hru clovek, ktery se sam dobrovolne priznava k tomu, ze hru ani poradne hrat neumi a nechape ani zakladni mechaniky hry a zvlada to hrat pouze a jen stylem "load/save".
      • To jako ty jsi jediny mozny exmeplar, ktery je potreba k potvrzeni nejake teorie? Ze ty neco nejak delas automaticky znamena, ze to tak delaji vsichni ostatni? Protoze z tveho prispevku to tak vyplyva, ikdyz realita je zcela jina a autor prispevku na ktery reagujes tvrdi neco uplne jineho, nez ty mu vyvracis na zaklade tveho ciste subjektivniho chovani *3*
      • Tebe do haterů nepočítám, ty jsi takový ten speciální chlapec, co musí mít na vše opačný názor, jen aby se odlišoval, když lidi okolo tebe začnou tvrdit, že je něco dobré, začneš jim vysvětlovat jak je to špatné a naopak, zkrátka občas až křečovitá snaha být za každou cenu vyjímečný. Znám dobře podobný typ lidí.
    • aj to je nazor
      *7*
    • "Vyhoda" anonymni diskuse...
  • Veny
    Trochu mě zamrzelo, že jsou jen 3 stupně výzkumu zbraní (projektilové, magnetické a plasma)... mojí vědci neměli většinu hry vesměs co zkoumat (a to jsem ani nestavěl laboratoř, která by výzkum urychlila). Nemluvě o zabugovanosti a nahrávacích dobách... Celkově bych dal spíš 8/10 ale to je asi rozdílností priorit.
  • nova seria XCOM je proste vyborna, jasne, nema to hernu mechaniku povodneho xcom, nema to uz tu atmosferu, ale nova seria si vytvara svoje vlastne zaklady, svoje principy. Podstatne je, ze ako konecny vysledok je vyborna hra.
  • ta hra je v pohode, 9 bych asi nedal, ale zily mi to netrha
  • Super recenze, Díky. Já s koupí ještě chvilku počkám až vyjdou patche a nějaké módy. Ale jinak luxus. Jo a díky za zmíňku o Valkyria Chronicles. To mě udělalo radost...jen škoda že její pokračování se nedrží BLITZ systému boje kterým se inspiroval právě X com. Mno nic, aspoň, že ten X-COM2 je stále věrný tahovému módu.
  • Pořád to funguje tak, že nepřátelé se objeví teprve ve chvíli, kdy je člověk svým postupem aktivuje?
    • Tohle mě iritovalo v X1. Především proto, že po aktivaci "táhli" oni. Možnost přepadu tedy nula.
      • Mě tam navíc ještě štvalo, že ta skupinka byla provázaná. I když tě ten za dvěřmi neviděl, tak se aktivoval protože patřil k těm dvěma vedle..
    • Vsetky enemy su na mape od zaciatku, bud staticky strazia nejaky objekt, alebo chodia po mape a v maskovacom rezime ich mas moznost najskor odhalit bez toho aby o tebe vedeli a podla toho rozmiestnis svoju jednotku.
    • Tak napůl, některé jednotky nepřátel jsou statické, jiné patrolují po mapě
  • Nedá mi to, abych nenapsal svůj názor. Jako veterán všech xcom her a hlavně X-COM: Terror from the deep musím prostě srovnávat. Předně řikám, že hra celá stojí a padá na taktických bitvách a že rozhodně nechci zpochybňovat vaše názory a herní pozitivní vlastnosti, kterých není málo. Nejprve pár komentů ke strategické částí:
    - Jak může Avenger (základnu v pohybuju považuji za velice povedený nápad) cestovat po planetě ovládané cizáky jakoby se nechumelilo? Jednou se mi stalo, že mě sestřelil cizácký stíhač, dobrý, mise byla dost těžká, a tak jsem zajásal, že tato linie hry bude mít nějaký další vývoj. Bohužel. Víckrát se sestřel neopakoval, ani žádný jiný souboj podobného typu. Akorát jsem postavil místnost s kanóny, kterou jsem pak už nikdy nepoužil. Když už jsme u toho, proč chybí minihry typu sestřelování cizáckých stíhaček? S tím související vývoj, výzkum, výroba? Perfektně by to oživilo hru.
    - Celou dobu jedete, zkoumáte, děláte mise, sbíráte suroviny postavíte pár místností v Avengeru (také odfláknuto) a najednou final mise a konec. Chybí mi jakýsi "druhý krok", posun do další fáze, něco jako když nastoupili Krabouni, Xerxesové a Tenkatuláti s polu s magnetickým skafandrem, P.T. kanonem a třípatrovou lodí cizáku, tuším že to byl Bitevník, která pravidelně útočila na základnu (xcomáci vědí o čem mluvím).
    - Je sice hezký, že se počítají dny ve hře, ale proč jsou mise vždy ve dne? Za světla? Pak už je tam ten běh času jenom o tom, za kolik dnů se vyrobí to, vyzkoumá to a uzraví ten/ta. Některé posuny si dokonce kupujete v jedné z postavených místností... WFT?!
    - Chybí větší dlouhé mise typu cizácké aktivity, cizácké základy, cizácký teror.

    S tím souvísí pár poznatků k misím. Některé výtky už zde byly řečeny, řeknu pouze své postřehy.
    - Baví mě spousta věcí jako možnosti krytí, vývoj zkušeností vojáků, upráva zbraní, speciální schopnosti, propracované mapy, ambush atd. Ovšem!
    - Proč jsou mapy tak malé? Vzpomínáte na to, jak jste hledali zapadlou loď mezi korály, ve tmě a ve strachu (který mi zde chybi úplně), odkud kde kdo vystřelí?
    - To že voják s normální silou unesl více věcí v opasku byl standard. Siláci mohli narvat do báglu spousty světlic a posvítit ve tmě na cestu ostatním. Vše bylo perfektně omezeno časovými jednotkami. Co je tady? Každá mise je v podstatě stejná, ikdyž máte ruzné typy úkolů. Je to ale vždy přímočaré. Dobře, autoři změnili systém a upustili od časových jednotek, tím ale podle mě hře hrozně uškodili. Chápu, chtěli ji přiblížit i né takovým hardcore hračům, ale prostě... Např. když uděláte o krok navíc, najednou vyběhnou 3 nebo 6 cizáků zpoza rohu a problém. Vadilo mi to už v minulém novém xcomu. Stejně tak to, že když vystřelíte jako první činnost, už se nemůžete pohnout (schovat). Proč, když opačně to lze. Jak už jsem řekl, chybí mi takový ten strach ve hře, kdy při objevení Tenkatuláta jsem celou palbu soustředil na něho a klepal se, aby se nepřiblížil k vojákovi... Už nemám místo a tak chci také říci, že hra má jistě spousty pozitvních vlastností, některé jsem zmínil, ale jaký je posun od minulého xcomu z roku 2012? Skoro žádný. Těšil jsem se na větší komplexnost celé hry, oželil bych i pěknou grafiku, jenom aby hra měla více propracovaných detailů a byla prostě celá plnější a promakanější, rozsáhlejší a komplexnější... *13*
  • Kupodivu jsem nepotkal jediný zasadní bug, kromě občasného pádu na plochu (i ve finalní misi, ale ta šla nahrát)

    Náhodný důvod proč milovat XCOM2 #59: hláška raketometčíka po odpálení Blaster launcher: "Dodge This"

    Náhodný důvod proč milovat XCOM2 #60: majestání příchod Sectopoda, napochodujíc přímo do vojáka na číhané, savla s Execute a Sectopodův odchod (nebo spíše odlet)
    • takže trapné cutscény a trapné hlášky, které kazí hratelnost? Toto je jedna z nej věcí, co mne iritovaly na xcom 1. Animace: voják proskakuje oknem, voják míří a střílí, voják utíká s puškou, letadlo vzlétá na misi, letadlo odlétá z mise, na základně když se člověk přepíná z laboratoře do dílny, opět pitomé animace. Akorát to zdržuje a brání hrát tu hru. A to nemluvě o debilní kameře, kde z nepochopitelného důvodu šlo rotovat jen do 4 směrů.
      • Staci mod free camera a vela dalsich modov, ktore vracaju hru do logickejsej a hratelnejsej podoby dostupne od prveho dna predaja.
      • Blue.Shark
        Že do toho skáču; cituji: "A ne, nemluvím o rádoby filmových prostřizích, kterým veteráni prvního UFO nikdy nepřijdou na jméno (a tedy ani na skutečnost, že jdou vypnout)". Můžeš slavit.
  • Je to zábavné ale opět je další díl zjednodušený (jako u jiných sérií). Již nebuduji základu jako v EW, prachy se také získávají jinak atd. Alespoň je to pořád podobně obtížné na střední.

    Opět tam řada věci trčí skrze objekty a to bych ještě chápal u prvního dílu ale vykašlat se na to u druhého dílu? Špatná práce u 3D hry, kde na to člověk kouká a je to velice vidět. Dokonce to snad udělali schválně. Viz ten velkej robot kterého někdo narval do interiéru a když se postaví, tak má hlavu skrze interiér *15*

    Opět hrajeme za modelky a modely (co naděláme, jedou to tak od prvního dílu). % na zásah jsou na blízko vtipná (viz ten obrázek co zde někdo dal, ale opět to tak jedou od prvního dílu)
    S většinou recenze souhlasím. 8/10 ( -1 za to zjednodušení a opakované chyby. Čekal byl od druhého dílu hry zlepšení, rozšíření ale zde to tomu tak není. I výzkum je dost omezen.).
    Do toho velká náročnost na HW, při nastavení na max (které toho moc nepřinese) a někomu divočí FPS...Uvidíme jak se tomu budou věnovat, na fóru nepíší...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit