Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Corvus
    Má někdo zkušenosti s módem disable timers, který ruší tahově omezené mise? Stáhnul jsem si mód z Nexusu a postupoval dle rady KAM soubory nainstalovat a hned v první misi, kde mám za úkol stabilizovat jádro mi jede odpočet 8 tahů... Kdyby někdo věděl jak na to, budu velice vděčný za rady. Děkuji!

    Jde o tento mód: http://www.nexusmods.com/xcom2/mods/61/?tab=2&navtag=http%3A%2F%2Fwww.nexusmods.com%2Fxcom2%2Fajax%2Fmodfiles%2F%3Fid%3D61&pUp=1

    Rada jak instalovat tato: If you wish to install this mod manually, rather than using NMM, add the folder in the zip file to \XCOM 2\XComGame\Mods. If you're missing the Mods folder, make one in the XComGame folder.
    • Tiez mam mod timer a rusi odpocitavanie v random misiach, pribehove a ufo misie by mali ostat s casom. Druhy podobny mod len pridava pocet tahov.
  • Pete.palis
    Nedávno jsem zkusil jedničku...dostal jsem se na mimozemskou základnu...zvolil jsem špatnou výbavu...pos*al sem save, nebylo návratu...super hra, ale já na to nemám...odinstalace *1*
  • to nemůžete srovnávat tak starou hru se současnou.

    Za prvé) změnila se doba a spousta lidí preferuje jiné věci

    za druhé) změnil jste se vy sám!!
    Nemluvte o tom, jak ten starý Xcom byl více "náročnější" a jak jste se bál o to, aby vám někdo neumřel nebo nedošla munice atd.
    Ta hra je téměř kopií té původní, jenom vám se to nezdá, protože už nejste nováček, ale zkušený hráč.
    Schválně dejte tu hru si zahrát nějakému 16 letému teenagerovi ve vašem okolí a uvidíte,že jeho názor bude úplně stejný ("je to skvěle propracované") jako byl váš před těmi lety u původního dílu. Jediný rozdíl je ten, že z vás se stál zkušený hráč a "normální" vám přijde jako "trapně lehké".
    • Čistě subjektivně: proto je dnes všechno tam kde to je.. Školství jde do Pr*ele.. Lidi co lezou z výšky mají horší level jak průmyslovák před 10ti lety (a už ten tehdy kulhal).. Mgr je každý druhý na potkání, Bc je snad už zanesen v rodném listu. Každý chce TopPrice telefon a nakonec na něm dělá to co jsme kdysi dělali na N3310 a místo pokecu u piva se zavřel do kóje :-)
      To mám ještě todle vše omlouvat ?-) Je to totiž chronologické i k tomu jak kam dnes míří a jak se soudí/recenzují (nejen) hry... *11*
  • Odpoved, proc spousta lidi nesnasi novy zabavny XCOM2 je jednoducha. Je to tahova strategie, bezesporu.

    U Incubation jsem v hlave musel poctive spocitat kazdicky action point a sehrat tym. Byla to takova logicka hra. XCOM uplne smazal pravidla a vytvoril cosi hybridniho. Je to porad strategie? Nebo zvlastni akcni hra?

    S ohledem na ostatni tahovky se neztotoznuji s tak vysokym hodnocenim. Ale urcite si jej koupim a zahraji, az bude opatchovany s datadisky a za rozumnou cenu.
  • Nedávno jsem vychytal slevu na Wasteland 2 Directors Cut - příjemně překvapilo, hra mě baví. O to víc mě těší, že mě zase něco chytlo po dobrých 2 letech (ve 13 mě chytly 3 hry za měsíc :-D)

    V 90. letech mě bavily UFA, XCOM, Fallout Tactics atd., tak bych novým XCOM 2 dal rád šanci.
    Co mě ale dopředu irituje je grafika na screenshotech *13* nenávidim tenhle cartoonovskej vizuál.
    Proto jsem ani nikdy nemohl hrát XIII a jiný pecky, který měly sice perfektní herní mechaniky, ale pro mě odpudivej, komiksovej nádech.
    • Jo, ta grafika je poměrně hnusná a pro mě je to taky problém. Celý je to tak trochu šaškárna, zatímco já mám rád hry, co jsou "doopravdy". Na druhou stranu třeba Civilizace 4 je taky trochu "cartoonová" a pro mě je to nejlepší strategie všech dob, čili asi bude nutno vyzkoušet a pak až soudit.
      • Vidíš a já zase nemusím hry, které se snaží, za každých okolností svým vzhledem jít k realitě. Navíc se stává, že ty hry často rychleji graficky zastarávají.
        A rozhodně mě přijde Xcom 2 mín cartoon-style než Xcom 1.

        Za mě grafika palec nahoru...:)
    • Heh, u xcomu a falloutu nikdy o grafiku neslo a tu ti to vadi? Keby sme rovnako pristupovali od zaciatku hier, nikto by nic nehral, lebo je to skarede :)
      • Hmm. Je sakra rozdíl mezi stylizací a technickou úrovní... *7*
      • Ano, představ si, tady mu to vadí.
  • je vůbec logické, aby parta 4 borců s jedním commanderem porazila celoplanetární invazi emzáků? To je jako chtít, aby 4 partyzáni svrhli od moci Putina s celým jeho armádním arzenálem. A to nemluvím o technické převazhe *3*
    • hm a v BG2 si sa 5timi (a dalo sa aj na single) pomocnikmi mohol stat bohom a vyvrazdit armadu obrov, temnych elfov, kuotoa, par drakov, dzinov, elder demona.... :)
      • Obávám se, že tyhle paralely z fantasy moc nefungujou...
    • asi tak inteligentni jako kdyz tohle resis u hry, a hry jako je uficko...
    • Magister_Peditum
      Tohle můžeš vytýkat každému rpgčku se skupinou hrdinů. O rpgčkách, kde je jen jeden hrdina, ani nemluvě. *1*
    • Butthurt detected :) samotna invaze emzaku tak jak ji x-com prezentuje je nelogicka asi jako 90% veskerych her a filmu. Zahraj si x-com 1 a uz tady neprud prosimte :p
    • Pokial si xcom2 hral, tak vies, ze sa nejedna o partu 4 vojakov, ale o celoplanetarny odboj, kedy hladas tieto skupiny a ty si len kvapka v mori, kedy sabotujes a zachranujes veci a ludi pre tu svoju odbojovu skupinu a nahodou vlastnis vybavenie, aby da stala tou najdolezitejsou.
    • Tak uplne stejne jako zabiji 3 trhani a jeden čáryfuk 100 tunovyho draka v jeskyni v libovolnem rpg :)
    • asi jako Jagged Alliance 2.
      • v Ja 2 si mohol bojovat na mape až z 32 vojakmi.
        • To ale on neví, nehrál to...
      • Kdeze .. v JA2 byl snad ostrov a lokalni warlord ci co. Arulco? V tom bych vsak chybu nehledal. XCOM2 cili na masy .. Avenger? Jak se jmenujou ty filmy of Marvel kde v tom taky litaj? Ze cili na masy tomu nevycitam, bzynys je byznys, ale ty superlativy jsou bs.
        • ehm...
          http://www.ufopaedia.org/images/4/4e/UP001.gif
  • MickeyMutant
    Dočetl jsem skoro do poloviny, ale pochopil jsem, že nejdůležitější informace každé solidní recenze, a sice "kolik je ve hře zbraní," se opět nedočkám. Tak nějak jsem si zvykl na místní hipsterský a pseudointelektuální přístup, ale nezlobte se, tohle mě už opravdu nadzvedlo. To fakt doufáte, že přelouskám celou vaší sáhodlouhou stránku, jen abych se na konci octnul v úplně stejné nevědomosti jako na začátku?!
    • Ocenil jsem zmínku o technickém stavu hry. Sice bagatelizující, ale je tam.

      Co nadzvedlo mě, je Lukášův zlozvyk vyřizovat si v recenzi účty s lidmi, se kterými nesouhlasí. Je to trapný, je to trapný... je to trapný. Jestli mu vadí, že někdo "kňučí", tak ať si to s ním vyřídí v diskusi a nezneužívá toho, že v recenzi se dotyčný nemůže bránit. Do recenze něco takového absolutně nepatří.
      • To souhlas. Je to boj s egem, ktere vsemu jen prekazi. Taky se s nim potykam. A ve zpetnem zrcatku paseka jim napachana je k tomu dobrou motivaci. Ale to uz je tema hodne pretekajici do basketbalu.
      • Coffin.Corner
        V diskuzi kde je na jedné straně redaktor jdoucí s kůží na trh a na druhé straně banda anonymních hejtrů to taky není zrovna spravedlivý...
        • Bere za to peníze, musí umět snášet negativní zpětnou vazbu, i tu nespravedlivou. Tím chci říct, že v prvé řadě by si účty se čtenáři neměl vyřizovat vůbec, ale pokud už se neumí ovládnout, tak by to měl dělat mimo recenzi, která slouží k něčemu úplně jinému.
          • Nemyslím, že si vyřizuje účty, jen poukazuje na absurdnost některých těch stížností...
          • ^ true story
    • Paklize neni tvym oblibenym recenzetem nekdo kdo premysli a pise jako Lukas Grygar, tak je treba si pro recenzi zajit jinam. Koneckoncu tohle neni jeho prvni text, tudiz urcitou predstavu o forme a obsahu by clovek co je na games od roku 2010 uz snad mit mohl.

      Sam druheho XCOM(a) hraju a s naprosto jasnym nazorem recenze se ten muj dovede ztotoznit. Paklize se ti neco podobneho stane opakovane—vioala(!) Nasel jsi recenzentske DNA proudici v zilach autora, ktery TOBE dovede poodhalit kvality nebo nekvality. Duvody proc s konkretnim kouskem cas travit, nebo netravit. Zdali koupit, nebo nekoupit.
    • Snadná odpověd:
      Pokud tě zajímají zbraně podle účinku tak 3. Na blízku (meče), na dálku (pušky), a AOE (granáty, raketomety, plamenomet)

      A asi stovka jejich variant když počítám různé druhy munice, nebo že změní grafiku a rozsah DMG :), nebo na sniperku nasadíš větší zásobník třeba..
    • ja tu recenzi precetl a musim souhlasit, ze recenze by asi mela obsahovat vic konkretnich faktu a udaju a mene rekneme pocitu...popravde, kdybych uz tu hru nehral, tak by mi ta recenze moc nerekla
  • Lidi proberte se! Nikdo vam nebrani si zahrat stare x-com. Ja uz bych to dnes hrat nechtel i kdyz z toho midi teamu me leze mraz po zadech. Bylo to ve vysledku dost zdlouhave a nekdy otravne. A hlavne co me stvalo nejvic byl zbytecne velky team. Jako 16 vojaku nebo kolik to bylo je moc.


    Ps:Me se na jvice libil x.com apocalypse.
    • Paulcz
      Jo některé mise byli velmi zdlouhavé, hlavně honit posledního zbývajícího ufona po rozlehlé základně nebo na parníku v Terror from the Deep, jenže ty staré hry jsou atmosférou a propracovaností úplně někde jinde, než tyhle novodobý pokusy pro kleštěnce. A neduhy starých UFO řeší http://openxcom.org/, jednou za rok se k tomu vždycky vrátím a co se týče tahovek tak to je prostě nářez na rozdíl od těchto "pokračování".. :)
  • Pred tym, nez zacnete kritizovat xcom2 si hru zahrajte a precitajte manual.
    Vyhneme sa zbytocnym komentarom o trapnych animaciach, ktore idu vypnut, alebo nutnosti pri nejakej akcii kliknut na ikonu napr overwatch a trapne potvrdit inou ikonou, staci na danu akciu dvojklik a hla, potvrdzovat nic netreba a fungovalo to uz v jednicke.

    Neskutocne kolko ludi kritizuje nieco, co hra ma, len su zdochnuty si to precitat..
    • Coffin.Corner
      A úplně nejlepší a nejrychlejší je zmáčknout klávesu... ;)
      • No dovol? Pouzivat u hry dve ruky je pre niekoho neskutocne namahave :D a to plytvanie casu nez pohnes rukou.
    • Tak klikas 2x tak jako tak ne?:)
      • Ano, ale netreba pri tom pohnut mysou a usetris cas, ako tu niektory pisu, keby som to na inej diskusii neprecital ako negativum hry, tak to tu nepisem :D
  • fallanga
    Jsem opravdu vděčný za ten opravený overwatch, ten mě v předchozím díle opravdu štval. Také mě štvalo umělé navyšování obtížnosti, tím, že přidají nová monstra, která mají pouze o 2 HP více, než jejich předchozí typ. Když přišel elitní, obrněný muton, bylo to trošičku podezřelé. A když po třech misích přišly celé 2 skupiny a vybafly na mne najednou, tak to bylo hodně, ale opravdu hodně špatné. Doufám, že to je zde také opraveno.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit