Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Inventař nechybí, novy tahový systém je idealní, hra velmi zábavná a návyková, za mě 85% rozhodně nelituju vynaloženych peněz. Pár věcí co mě serou/udivujou:

    Chtěl bych tvrdý zámek pater, ne že sem ve třetím patře a myš přeskakuje někam dolů.
    Hodit granát nebo raketa (myší) je taky chaoticke.

    10 enginerů dokáže udělat 10 věcí 10 dní, ale 9 enginerů nedokáže tento předmět zkonstruovat vůbec, wtf? Vyzkum není moc rozsáhlý, ale aspoň počet vědců ovlivňuje dobu a nedokáže makat na X vecech naráz.

    Nemužeme zvolit povolani vojaka... ale mužu uložit hru těsně před povyšenim a loadovat dokud nedostanou povolani, jake se mi libi. Stejně odměny za mimořadne ukoly. Tohle je trochu k smichu. *8*
    • Království za zámek úrovně kamery *9* . V současné podobě je (doslova) k vzteku *10*
      • Nikdy by som neveril ze budem hrat strategiu na PC s XBOXovym ovladacom. T ovladanie je perfektne a ziadne chyby urovne nie su. Odporucam zainvestovat do ovladaca a bude to bez problemov.
    • Abych jenom nenadával. Inventář mi taky nijak moc nechybí. S kamerou jsem si ale včera taky užil svý a řešitelný je to jenom otáčením kamery. Bylo to peklo. Jo Inženýři...tohle bych chápal spíš u výzkumníků (přecijen mezi 10ti výzkůmníky ještě nemusí být borec, který rozumí tomu co zrovna na daný výzkum potřebují). Inženýr je ale greesmonkey s titulem, který podle výkresů za podpory výzkumníků postaví cokoli, ale bude to prostě trvat dýl.
      Z tohohle důvodu se zdá, že je rozumnější brát na misích Inženýry. Výzkum bude trvat dýl, ale pojede. Pokud nemáte Inži, to krásný brňko který by tak strašně slušelo vašim na kaši rozstřílenym soldátům prostě nevyrobíte (nehledě na hromadu dalších neméně důležitých vecí).
  • Předem, UFO:EU pamatuju a hrál jsem ho. Teď ale k tomu novýmu.

    Co mě nehorázně sere je, že i když všechno nakrásně vyzkoumám, nemůžu to vyrobit, protože nemám DOSTATEK inženýrů. Prostitutka co je to za logiku? Neštvalo by mě to tak, kdyby se s tím dalo něco dělat, jenže já musim jako trotl čekat, než se namane nějaká mise, kde se mi uráčí za odměnu nabídnout čtyři (sakra proč čtyři?!, včechno je odstupňovaný 5,10,15) takže jich po úspěšné misi nebudu mít beztak dostatek. Celá výroba je postavená úplně na hlavu. Instantní výroba a z toho plynoucí mechanika. Kravina.
    K taktické části. To balíčkování nepřátel je nepřirozený. Mám pocit, jako bych hrál nějaký tupý FPSko, kde je všechno naskriptovaný. Nehledě na to, že se tenhle systém může oboustraně využívat. Nikdo vás nepřekvapí z boku, tudíž se na "balíček" můžete připravit a může to trvat kolik kol chcete (oni se prostě nehnou). To znamená, že můžete na "balíček" jit s celým týmem a obávám se, že to v pozdějších fázích hry bude na vyšší obtížnost nutnost. Prostě nenechat nepřítele hrát jediný kolo. U "balíčků" je děsná sranda potkat v nepřátelský lodi balíček tří Chrissalidů. Tohle se nedá vyhrát, jen minimalizovat ztráty.
    Tím navážu na další problém, který mám podle ohlasů asi jenom já. Hraju na NORMAL a emzáci mě minou jen velice vyjímečně. To znamená že čím dál tím víc přemýšlím stylem 1 emzák za 1 kolo = 2-5 dní na marodce. Kryt nekryt.
    Kryt nekryt, někdo to tu už konstatoval, že ani fullcover není nic platný. Kryt můžou odstřelit, mě se stává i to, že mě stejně přes fullcover zasáhnou rovnou vojáka.
    Na to navazuje další problém. Sakra jak mám vědět/vidět/odhadovat, jestli na mě bude moct ten emzák střílet nebo ně? To střílení přez zdi je úplně uaaaaaaahhhh!!
    Další neprůhledný mechanismus vidím ve zdraví vojáků. Čekal jsem, že brnění přidá rezistenci, ono ale přidává životy. WTF? Nehledě na to, že lehce zraněný vojáky mi to na konci mise NĚKDY vyhodnotí jako zdravé. Nevím podle jaké logiky (hod kostkou?). V mém případě tedy tento herní mechanismus pouze zvětšuje šanci, že voják nepadne po prvním zásahu. Zato si to hezky odleží.
    A úplně na závěr, je normální na NORMAL obtížnost, že lítám na mise v průměru jednou za dva až tři dny? Začíná to být docela otrava, protože vývoj se ani za týden nikam nehne a já tak jedu jednu misi za druhou pořát se stejnou výbavou, ale různejma lidma (dle toho jak mi koho zraněj).
    • "mise v průměru jednou za dva až tři dny"?? To se teda máš, já většinou na misi čekám 6-10 dní a tak mám často nedostatek surovin (alloys, weapon fragments atd.), protože je nemám z čeho získat.
      A ani po 15 hodinách hraní se to nezměnilo *7* Průměrné čekání na misi bych odhadnul tak 8 dní. A taktéž hraju na Normal
      • Včera jsem vyzkoumal dvě mrtvoly (každá po dni) a Ellerium (4dny) a za tu dobu jsem dal tři mise (volitelnou, únosy a sestřelený ufo). A to jenom co si pamatuju, protože sem začínal už v nějaký misi se sestřelenym velkym ufem a ažpo něm jsem dával vyzkoumat ty emzáky. Prostě masakr.
      • Suroviny si můžeš nakoupit v Grey marketu.Situation room.Já jakožto odbojný Afričan mám dostatek kreditů, tak nakupuji v Grey marketu. :D
        • Už jsi mě zaskočil a chtěl jsem jásat, ale pak jsem si všiml, že jsi to už vyvrátil :-( .. no ale aspoň si nemusím nadávat do nevšímavých debilů, když tam ta možnost opravdu není :)
          • Coffin.Corner
            Taky ve mě hrklo jak ve starých kukačkách *1* Jinak ta situace, kdy se zbraně emzáků neustále rozbíjejí při každém zabití, zatímco na mrtvém vojákovi zůstane výbava komplet, je směšná. Za celou dobu se mi povedlo získat jen jedinou, nepoškozenou Plasma rifle, kterou jsem mohl použít
            • Coffin.Corner
              To je vlastně pravda. Teď mi došlo že ta zbraň byla od jediného živého Sectoida kterého jsem chytil nad plán. :)
            • Tak ono sa daju zbierat len treba stunovat, co je asi najnebezpecnejsia cinnost. Bez load save na ironmanovi je to prilis nebezpecne a neoplati sa to ;-)
            • Pokud emzáka chytneš živýho, zbraň je tvoje. Jinej způsob asi není a nebude, leda nějakej výzkum, kterej by zabránil zničení zbraně po zabití majitele.
        • Tam jde i nakupovat?! UPS!! *7*
          • A tak se omlouvám za desinformaci.Já jsem zkoušel jeden mini mod a tam bylo přepnutí i na buy. V originálu je tam jak teď koukám jen sell. Hlavně v modu měla být méně neposlušná kamera, ale spíš to bylo horší a taky to schazovalo hru :D
    • Tiež mám pocit, že ohľadom armoru bol systém v originálnom XCOMe lepší. Celkovo okolo zdravia. Lekárničky mali okrem liečenia aj možnosť použitia stimulantov a liekov proti bolesti. Okrem toho, bolo vidieť do ktorej časti tela vojak dostal zásah a lekárnička slúžila len na zastavenie krvácania, resp. aby vojak misiu prežil.
      Tu by to však nefungovalo, pretože všetko je postavené na krytoch a vpodstate aj nevyhnutnosti, že vojaka trafia. EMZaci sa vyskytujú v balíčkoch po ceste, čo hru urýchľuje pretože ich netreba naháňať po mape a hľadať posledného ukrytého v skrini. Na druhú stranu, mám z toho pocit koridoru.
      Btw, nestažuj sa. V starom XCOMe sa stávalo, že bolo treba lietať jeden deň aj viacero misiíi. A to tu ešte zjednodušili, pretože nočné misie sú len iné nasvietenie a netreba nosiť svetlice aby vojak niečo videl. :-))
      • No jooo, ale v UFU sem z toho měl tak nějak větší radost. Vyčistit za jeden den takovýho svinstva, to sem si pak pěkně oprášil ruce a v duchu proneslu "Job Done." :) A hlavně sem věděl, že si daji na dalších 14 dní pokoj a nebo je prostě budu sestřelovat nad vodou (body k dobru si za to nějaký taky dostal).
        Tady vím, že udělám misi, v USA a Brazílii se zvedne už tak dost vysoká panika a čína mi pošle čtyři inži, který mi sice nepomůžou, ale za další takovou misi si už konečně budu moc vyrobit nějakou novou bambitku. Nebo taky ne, protože budu muset udržovat klid někde, kde to bude potřeba víc, což oddálí výrobu a další kus. A tak dokola.
    • kostejnesmrtelny
      Ad inženýři: můžeš stavět workshopy, ty ti inženýry taky přidávaj.
      Ad skupinky MZáků: jo, je to trochu divný. Už se mi teda párkrát stalo, že MZáci přepadli mě a ne naopak, ale spočet bych to na prstech jedný ruky čerstvě prošlý cirkulárkou. Určitej pohyb tam je, ale minimální.
      Ad miss MZáků: nemůžu potvrdit, míjejí zhruba ve třetině až čtvrtině případů (čili asi jako já) a vcelku logicky (úměrně podle vzdálenosti). Hraju taky Normal. Full cover je platný, snižuje šanci na zásah. Řekl bych, že máš spíš prostě smůlu *4*. Střílení přes zdi je na houno, o tom žádná, ale dá se to naučit a pak s tím pracovat. Kazí to ovšem dost dojem.
      Ad brnění a jeho efekty: to je podle mě spíš plus. Skeleton armor dává bonus k obraně (zvyšuje šanci na miss), jinak je to zatím všechno o životech navíc. Je to přehlednější a neřeší se přesně jak píšeš, žádný házení kostkou, takže se u toho míň navztekám.
      Ad četnost misí: jak jsem napsal, hraju taky na Normal a i po cca 7 měsících mám tak tři až čtyři mise měsíčně. Asi jsi je nasral *1*
      • Nepopírám že sem velkej smolař (viz. nick). *16*
        S těma workshopama si nějak nejsem jistej. Oni asi přidávají inži, ale zároveň pro jejich stavbu už potřebuješ určitej počet inženýrů mít. Každopádně to napíšu asi takhle. Začínal jsem v Evropě a v podstatě od začátku mám ukrutně málo inženýrů a né a né se k nějakým dostat a to už jsem asi ve třetím měsíci (hry *15* ). Fakt mě štve, že Carapace Armour (nebo jak se to jmenuje) jsem v podstatě vyrobil až nyní (po dvou měsících od vynalezení).
    • Hele stim ze se nehnou to neni vubec pravda. Jeden priklad za vsechny - Ja mel jednu misi kde na me hned v po prvnim tahu kdy jsem nikoho jsem neobjevil vyritilo 9 mutonu a jeden bersekr a ne z jednoho smeru. Totalni masakr a jak jinak fail mise:)
      • Toto je spíš bug... classic už sem si prošel a vim že se hybe maximálně jeden pack v terror misi.
        Pokud oni tebe předtím neviděli, budou tám stát jak lemry do nekonečna, což mam odzkoušeno za pomoci ghost armoru.
        JEDNOU se mi však stalo, že se na mě naspawnovaly asi 3 packy.
        A teď když nad tim uvažuju, v jeden z misi na impossible se na mě naspawnovali floateři.
        Každopadně rada nad zlato - ukladat, loadovat!
        • Ghost47
          Já zkusil hned první misi na Impossible, zůstal jsem na místě a za 3 tahy mě našla skupinka šedivejch. Takže pohybovat se dovedou (a vidět mě nemohli, pokud nemají několikrát větší dohled než já).
      • Tak promiň, ale tohle se mi ještě nestalo a dle tvýho popisu to vidím spíš než na úmysl hry na chybu při generování "balíčků", kde je to prostě náhodně prsklo moc blízko Skyrangeru. To že to byl masakr si umim představit. :)
        • No ja na classic takovych situaci zazil dost kdy potkas jak rikas balicek. Kdyz jim das poradne pokourit a prezije jen jeden z balicku tak to proste kolikrat zabalil a zmizel ve FOW aby se o dve kola pozdeji objevil s kamaradama z boku:) Nebo a na to nezapomenu jak sem sem honil utikajiciho Elite mutota. Asi tri kola sem ho pronasledoval do nitra mimozemsky lodi, (mel jsem pocit z toho divnej pocit) a samozrejme jsem tupe vbehl do pasti kde byl balicek sectopoda:) Jinak jak jsi psal vyse s tim coverem tak na classic se me delo preste to samy cover necover samej crit a papapampala man down.
          • To s tím Elitem....no to sis prostě vykoledoval sám. :) Je pravda, že si občas přivolávají pomoc, ale nikdy jsem si nevšiml, že by jim nějaká přišla.
  • Dobrá hra...osobně jsem potěšen...souboje jsou zábavné a za těch pár hodin jsem narazil jen 1x na podobnou mapu (nějakej rozsekanej most), občas až moc chytrá kamera která zneviditelňuje vyšší patra a stěny dokáže fakt naštvat...(když vojáka stojícího na schodech v mezipatří místo do horního patra pošlete dolů nebo ke stěně která tam neni), trochu víc už zamrzí dění na globální mapě a výzkum...to první se dá přežít i když osobně si nemyslim, že systém tři abducation mise, z čehož si můžu vybrat jednu je šťastněj, ufony rozsekáte jak řešeto a soldáti se vrátěj s výrazem Duka v bordelu tak...se panika ve dvou zemích zvedla oproti vaší jedný úspěšný misi...to je takový trochu...na hlavu ale dá se to přežít...horší je to s tim výzkumem kterýho je oproti originálu tak 1/3 a to možná přehánim (český Aftershock v tomdle Xcom válcuje (nejlepší díl z CZ trilogie)), stavba základny je uspokojující...doufám, že hra bude přístupná "moderské" scéně která by měla možnost neuspokojivý stav výzkumu zvrátit, inventář nechybí, musíte se pořádně rozmějšlet co si kterej voják vezme, což přidává dost na taktice, dělaní si vojclů je taková samotná (zábavná) minihra...za mě tak 75% - 85% uvidim po druhym zahrání (což udělá obrázek o znovuhratelnosti)
    • K tomuhle ještě dodám. Je tam někde vidět o kolik se zvedne panika na kontinentě na který se vykašleš? Čekal jsem o jeden bod, ale tak to nefunguje. Jinak souhlasim, že tohle rozhodování se na kterou misi poletim je taky...ehm...trochu...obzvlášť když je tu Skyranger o dost rychlejší než v UFO:EU.
      • Jo...v situation room je taková přehledná tabulka...myslim že i po dané misi je to napsáno dole v logu...
        • Nene, já mám na mysli vědět tohle předem, abych měl podle čeho se rozhodnout, na kterou misi jít (když z toho udělali tak klíčovou věc). Oni napíšou že se zvedne panika, ale nevím o kolik, což je docela zásadní. Ještě se mi nepodařilo vypozorovat, zda to není dáno obtížností mise v daném regionu. :/
          • Jo tak to taky nevim...ale myslim, že ne...sice jsem to nehledal ale ani sem si toho nikde nevšiml...panic level u té mise je zobrazen ale to bude spíš -actual-
  • No cakal som, ze to bude horsie, ale je to naozaj dobra hra. Zaklad toho engine je dobry, dokonca aj stavba zakladne je slusna, v niecom lepsia v niecom horsia ako original. Kedze je len jedna chybaju tie misie utokov na zakladne. Skoda len ze v tom engine, kde sa vojaci kryju, vyliezaju po rebrikoch, preskakuju oknami atd. nie je povodny system s AP a inventarom a dalsimi x moznostami, ktore tuna kvoli zjednoduseniu absentuju. Co sa zatial neoplati hrat , aspon na PC, je ironman mode, stava sa ze sa hra zasekne na AI tahu a nejde s tym nic urobit. Naozaj by ma zaujimalo ci bude niekto schopny dat impossible s ironmanom ;)
    • Hraju Classic Na Ironmana a nikdy se mi nestalo, že by se hra zasekla na UI a kdyby ano a schodíš ji i pře ctrl+alt+del, hra je uložená na posledním ukončení kola, takže max přijdeš o jeden tah, který musíš udělat znova (samo, pokud máš zapnuté auto-savy).
      • No jasne ze som ju zhodil, inak totiz vypnut nesla, a nepomohlo to. Po loade to iste..je to daky zombie mimo mojho pohladu a tym padom to nedokazem opravit tym, ze by som ho zabil. Kazdopadne vysiel patch tak mozno to uz bude opravene, skusim ked pridem domov.
        • Tak patch nevysiel, to ma len zmiatol ten dnesny uzasne aktualny clanok na eurogameri ;-) Problem stale zostava.
      • kostejnesmrtelny
        Potvrzuju, u mě taky bez problému. Při jednom průserovým výsadku (uvítací delegace asi sedmi chrysalidů mezi spoustou civilistů) jsem to zkoušel přechcat killnutím procesu, ale bylo mi to houby platný. Iron Man automaticky ukládá po tazích.
        Skoro bych řekl, že Iron Man je jedinej správnej způsob jak hru hrát (a plně docenit), protože jinak bych cheatoval s loadováním jak zjednanej *1*

        EDIT: Skvěle to popsal nějakej blogger tady:
        http://hoopleton.com/omega-man/
        • Ironman jde "očůrat" :-)
          • kostejnesmrtelny
            Nechci to vědět *1*
            • Ani ti to neřeknu, ejdině, že by si mě tu na kolenou prosil a dělal smutné oči jako kocour ve Shrekovi. To by mohlo možná fungovat :-D
    • taky se me to na pc seklo.. treba pri double tap... vse se tvari ok jen nejde nic zvolit.. jako kdyby ui nedostalo informaci o skonceni predchozi akce..
      • To možná bude tím, že double tap jsou dvě střely za sebou a když vystřelíš první, tak hra čeká v tom tvém zaseklém modu, až vystřelíš druhou. Normálně ukonči kolo (pokud nemáš cíl, na který by si mohl vystřelit) a jedeš dál :-)
  • Zjednoduseni oproti puvodnimu XCOMu by se to obeslo dnes jen tezko. Puvodni XCOM jsou HC tahovky. Je to tak u vsech remaku nebo nastupcich 10-20 let starych hernich serii. Fallout, Deus Ex, FPS vseho druhu........ Dnes je hrani velky byznis, toci se v nem miliardy a hracu uz nejsou miliony ale stovky milionu. Cim drive si tohle clovek uvedomi a zvykne si na to tim lepe pro nej. Ostatne ty puvodni XCOM a Spellcross a dalsi prece nikomu nikdo nebere a zustanou HC uz naveky.
  • Kein
    Tak dneska jsem přišel o Technovikinga a Thor Steinar dostal řádně na p*del, alespoň Rasputin, John Wayne a Xena žijou.

    Ze začátku mě hra moc nechytla (spíš se mi hnusila), ale pomalu jsem se do toho dostal a určitě kupuju. Je to povedené, i když mi tam pořád vadí ovládání kamery, konzolovité menu a ta Toy Story grafika.

    Za mě osobně, téhle hře chybí k dokonalosti reálná stylizace a reálné zbraně (myslím ty počáteční, startovní) a více zemí by tam taky mohlo být (Evropa = DE. FR a GB wtf??) pak by to bylo cool, ani mi už nechybí inventář jako v předchozích Xcomech. A konečně taky hra, která se musí opravdu hrát s rozvahou, protože s příchodem Bersekerů to začíná být docela maso.
    • jaký wtf, jsou to největší hráči na evropskym poli
      • Kein
        Tak to Nigerie na africkým asi taky.
  • Jinak díky za videorecenzi;)...nedáš někdy mulťák(nemyslím multivitamín, nápoje k vzájému zápolení se mohou pít jakýkoliv;))?
  • Je to chytlavý..já se kvuli tomu chytil i s přítelkyní:).....rychle u toho utíká čas a po nějaký době hraní, když se člověk odprostí od toho, že se to jmenuje xcom, tak je to dost návyková záležitost. K vojákům si člověk udělá rychle vztah, boje jsou zábavný, i když aktivování soupeřů a takovej celkovej pocit předpřipravenosti bojů, ač tomu tak není, v člověku zůstává. Není to takový piplání s každým krokem jako ve starým, ale vlastní druh zábavnosti to má taky. Změny na globu mi přišli spíš k horšímu(at čas,tak boje). Co se týče jedný základny, tak je to menší problém než se původně zdálo. Graficky mi to v pohybu taky vadilo mín než v teorii, i když se těším na to jesti výjde mod ve kterým budou zbraně tak nějak zrealističtěný(je to vůbec slovo?.)). Ovládání myší a klavesnicí vadí jen při raketách a granátech, ale nic co by nešlo vychytat. Celkově spokojenost. Na rozpitvání by to chtělo asi jinou formu než jen komentář v diskuzi;).
    • Me neskutecne stve ze jednotlive mise neodpovidaji casu na globu! pristanu ve dne, zacnu hrat a noc. Pritom si nemyslim ze by to mel byt pro vyvojare az tak zasadni problem tuto mechaniku do map implementovat, jde preci jen osvetleni ktere je vicemene dynamicke. Kdyz uz opustili od generovani map a maji je prepripravene (nebo alespon mohli udelat mapy ve 3 variantach - noc, den, rozbresk). Skoda, stejne tak vyroba sla urcite vic poladit. To ze se mi neustale prepinaji skiny vojaku pri navratu z marodky... to je uz jen tresnicka na dortu. Jinak ale prekvapive spokojenost je to navykove jako driv.
      • Ten skin se změní jen když si nastavoval vojáka až před misí, když to zmeníš ve view soldiers v barracs, tak se vrátí z marodky nastavenej;). Jinak celkově ten globe je na prd. Vůbec na něm nemám pocit času a jde o to jen si zapnout další misi. V původním bylo skvělý, když člověk sledoval planetu a čekal co se kde stane..občas ho to zahltilo obšas měl klid. Tady žadnej terror není osamocenej a vždycky musís volit apod. V tomhle udělali velkej krok zpátky. Letecký boje jsou taky spíš nuda.
    • Kein
      Že je to tak chytlavý je podle mně hlavně proto, že mise jsou krátké a rychlé a je jich hodně takže člověk chce pořád další a další a má pocit že postupuje. Mě tohle vyhovuje víc, než aby se jedna mise táhla půl dne, neměl bych takový pocit pokroku.
      • velký ufa a základny si vemou svou porci času, i když mě štve, že to dost linearně narůstá.
  • je ve hře nějak vysvětleno, z jakého důvodu mimozemšťané nepoužili konvenční zbraně (chemické,toxické, jaderné..) při invazi ? ta idea mimozemšťanů, přiletivších z jiné galaxie jen proto, aby se mohli účastnit přestřelek na ulicích a krýt za auty mi přijde dost přitažená za vlasy, připomíná mi to assassins creed, kde ostatní protivníci čekají, až si to hráč postupně vyřídí se všemi jeden po druhém

    mimochodem, ty problémy s trhanými videy jsou jen u mě ? tahle videorecenze měla tak jeden snímek za vteřinu
    • Protože nechtěli lidi vyhubit. Víc neřeknu, byl by to spoiler, totiž o tom tak trochu je příběh ...
    • Ve hře se nad tím pozastavují i postavy na základně. Vysvětlený to tam je :)
    • To si přeci můžeš domyslet nějak sám proč nás nevyhladí úplně. Proč pořád všichni musí mít všechno vysvětleno do detailu? Lidi přestalo snad bavit přemýšlet?
      Já mám rád,když si můžu některý věci nějak vymyslet sám...třeba nás nezničili atomovkou,protože nás chtějí jako potravu,nechtějí zničit ekosystém a budovat tady něco atd atd. Můžeš si dát tolik důvodů proč nás nezničí jedním stisknutím tlačítka.

      Třeba to jsou Gangsta mimozemšťani co prostě jdou jeden na jednoho co já vim.
      Jinak video mi šlo dobře.
      • Shaker
        tak ted si nastval nejednoho hatera konce Mass Effectu 3 :D Jinak naprostej souhlas, predstavivost lidi, predstavivost!
      • Kein
        No já jsem teď na jejich pozemské základně a maj tam nějaký trubky dólů do zemského jádra, a cilvilisty v nádržích, třeba to jádro chtěj vycucnout, to je jedno, ale nějaký důvod pro to asi mají. :-)
        • to je ale spoiler, pane :)
          tedy mi je to jedno, já to hrát nebudu, ale ostatní nemusí být nadšeni :)
    • *videi
  • Hra dobrá, ale tí ktorý hrali orginal z pred 20 rokov pocitujú istú frustráciu

    teda aspon ja ju pocitujem, strašne vela vecí mi tam chýba, ktoré v hre čo zaberala 5 000 krat menej boli a boli ovela lepšie spracovane. Tento Xcom je len o misiach, správa základni je tam uplne plocho vágno zbytočná. Chbýba mi ta euforia z budovania, nakupovania zbraní, delenie vedcov na vyskumi, vobec ekonomika , tu to je ale je to ovela plochšie - "jednoduchšie" akoby vo firaxis predpokladali že ludia su idioti a nezvládli by to.

    strašne ma štve akým sposobom riešia obťiažnosť, = obmedzením mojich možností. 4/6 vojaci na bojisku. uplná vtákovina a ešte k tomu max 1 raketa mat 1x granát.. kde je moznosť zobrat si zbrat od padleho vojaka, a ked si spomeniem ako som v Xcom 2 z emzackej zakladne na chrbte vynašal omraceneho kraba navigatora tak mam naval nostalgie a tato hra mi ho nie a nie usopkojiť

    dobrá hra, ale nie pre tých čo hrali orginál
    • Kein
      Nový XCOM se mi sice líbí, ale souhlasím s tebou, ten starý byl o mnoho promakanější.
    • rancor1223
      Absolutní souhlas. Vzpomínám si, jak tu někdo před vydáním vykřikoval, že možnost sbírání munice od padlých je úplně k h*vnu. No nevím, já bych tuto možnost využil snad v každé druhé misi.
      Stejnětak základna. Sice hezká, ale úplně o ničem. A ještě neprakticky široká (mám 22" monitor, s nějakou 27" by se mi tam snad vešla celá). Jinak mi neuvěřitelně vadí ten interkom, který na mě pořád ječí ať jdu někam (a to si myslím, že tutorial jsem dokončil).
      Tutorial jsem taky málem nerozdejchal. Počítal jsem s tím, že ho asi potřebovat nebudu, ale pro jistotu jsem si ho pustil a to utrpení, kdy jsem se jím musel řídit snad 3 hodiny bylo neuvěřitelné. Ale stěžování si na úvod Borderlands 2 mě přešlo, to ano...

      A ještě mám jeden problém, který jsem nikde zmíněný neviděl. Fakt mě to s*re.
      V původním XCOMu (proč originálu vůbec říkáme XCOM? *1* Vždyť v Evropě se to jmenuje UFO, ne?) v tahové mapě, když jsem poslal vojáka za nějaký plůtek a dal zakleknout, byla to jedna z nejlepších variant krytí. Ale nebylo to krytí v pravém slovasmyslu. Voják klečel a metr před ním byl třeba plot (ten nízký). Když cizák vystřelil, viděl jsem jak střela přeletěla zídku a trefila vojáka do hlavy. V novém XCOMu leží voják v krytí, nekouká mu ani rukáv (ano koukám na vás, pravidla airsoftu/paintballu *15*), cizák vystřelí a dá hit. WTF? Ano občas tam voják načuhuje, ale ne vždy a děje se mi to pořád. V jednom kuse mi vojáky zabíjí přes krytí. Krytí funguje naprosto stejně jako v originálním UFO EU - žádné není. Stojím za zdí, bum, voják dole, zeď stojí, Jak? F*ck logic. Jde mi vlastně jen o tu vizualizaci samotného krytí. Podle mě to teď jen vypadá nesmyslně a nespravedlivě.

      Takže souhlas, dobrá hra, ale ne pro ty, kteří milují originál.
      • Shania
        Protoze nechapes herni mechanismy, kryt jen zvysuje obranu vojaka z urciteho uhlu, nedává mu to imunitu. Kdyby jsi imunitu mel, tak budes donucen utocit na kazdeho emzaka z boku.
        • rancor1223
          Ale vždyť píšu, že mi vadí jen ta vizualizace. Princip chápu, funguje to stejně jako v originále. Ale zrovna za pevnou zdí už mě několikrát taky dostali, což hovadina je.
    • ono je teď moderní zjednodušovat, to se děje normálně u většiny her
    • Coffin.Corner
      Absolutně nemůžu souhlasit, že správa základny je plochá a o ničem. Naopak, je tady mnohem větší provázanost a všechno souvisí se vším. Stavbu jednotlivých zařízení neovlivňuje jen (ne)dostatek financí, ale i energetické nároky, materiál a živá síla. To samé platí pro vynalézání a výrobu. Prostě, jak v recenzi uvádí Pavel, člověk je pořád v presu a pořád má pocit že se nedostává zdrojů, nebo že nějaký směr zanedbává.
      Jsem velký fanoušek původních X-COMů, do dneška je hraji, ale musím uznat že správa základny je lepší a zábavnější tady.
      A co se týče bitev, takové potěšení z dobře provedených taktických hrátek jsem naposledy prožíval snad jen u Jagged Alliance2..
      Výborná hra, i pro ty co hráli originál.
      • Ten prídavok potreby energie je fajn, to beriem. Ale npr potreba X inžinierov na začatie výrobi z toho ma ide poraziť, teda najme z faktu že si ich ako organizacia ktora ma zachraniť svet nemôžem najať, do frasa jak že nie, vyvážim chlapíka zlatom a že by neprišiel? Tak diamantmi.. tu ale nie, vedci deto, počet fragmentov na zacatie vyskumu chápem, ma to istu logiku i ked by to malo skor predlžovať výskum /davať šancu na zlyhanie. Alebo že možem skumať/vyrábať len jednu vec naraz. prečo to nemôžem deliť ? Kde je zmysel? len stupidne obmedzenie. Nákup a predaj zbraní, no nakupiť si nemožem nič, lebo všetkého mam nekonečno What a hell.. tak technikov nemožem najať ale zbraní mi sypú kominom že ich nemam kam ukladať. Nehovoriac o tom, že tych zbraní bolo pred 20 rokmi viac,

        alebo municia, tiež nekonečno... to bol dosť rozhodujuci prvok a pocit z toho že nebudem strielať daavkov jak blazon lebo mam už len jeden zasobník a inak už len obračovač = samovražda. A vôbec strielanie dávkou alebo ine druhy strielania - tá vlastnosti pri špecializovaní sa vojaka je fajn, ale i tak mi to chýba prečo jeden tah = 1 výstrel ? Alebo kolko vlastnosti vojaci mali v Xcom 2 tu vobec nepocitujem že by nejake mali. Absolutne nemam pocit že sniper ktorý ma presnost 86 mieri presnejšie ako posledný funebrák s medikitom, možno ano ale rozdiel som si vobec nevšimol.

        A to skupinovanie nepriatelov to je dalšia kapitola sama o sebe, rozmýšlam nad tým ako chodiť aby som nenarazil na inu skupinu kím jednu nevystrielam a nie ako ich všetkých vystrielať, pertože ak by sa hýbali naraz všetci tak by sa to nedalo a to mi príde ako že nevedeli ako to spravit aby to bolo hratelné tak to vyriešili tym najmenej nárocným sposobom na kodenie ale najdebilnejšie pre hráča
    • Na jednu stranu tě chápu. Ale zase musíš chápat i vývojáře. Vem si,že kdyby udělali starou dobrou XCOMovku akorát do téhle grafiky třeba. Tak by si to nejspíš tolik lidí nekoupilo. Lidi jsou v téhle dobře línější (většina) a nebaví je tolik přemýšlet u her. Já bych taky ocenil větší rozmanitost map,výzkumu,budování základny a další věci.
      Psal jsem to už jinde v komentáři a doufám,že časem udělají Datadisk (ne DLC) nebo další díl,který bude více promakanější a detailnější co se týče toho co tu píšeš. Ale tím co se líbí menšině se nezavdečíš většině.

      Jinak FIRAXIS před vydáním řeklo,že bude podporovat mody. Už i nějaké jsou,ale hra je venku chvíli,takže není zatím moc o co stát.
      Zde je odkaz na stránku s mody: http://xcom.nexusmods.com/mods/categories/
      • Starej dobrej Spellcross, sice to nema absolutne nic s Xcomem spolecneho, ale ze by ho nekdo prekonal ? Jinak ke hre hraju ji me se docela libi. Nemuzu srovnavat s orginalem i kdyz asi si ho na steamu poridim a vyzkousim. Hra neni spatna, po dlouhe dobe pekna tahovka, ale obavam se ze to za chvilu omrzi. Prijde mi to trosku zjednoduseny, ale to je u vsech her. S tou zakladnou mate pravdu. Spousta veci by se dala vysperkovat k dokonalosti. Ale hral by to nekdo ? Mozna jen fanousci a to si dneska asi studio nemuze dovolit. Je potreba delat hry pro masu. Problem je ze dneska penize hejbou svetem... skoda.
      • walltar
        Tak jestli hra podporuje mody tak se třeba časem dočkáme i Opravdového Xcomu ....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit