Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • P1trs
    normalne bych tomu retardovanemu Nintendu vyhovel a cela herni komunita by mela jeho infantilni hry ignorovat... opravdu je mi zahadou, ze tato spolecnost behem poslednich 15ti let neskrachovala
  • Hlavní věc proč to lidi sledují je komentář toho člověka, hra je v podstatě kulisa. Navíc to vždy slouží jako propagace hry a zadarmo. Nevidím důvod proč by měly společnosti dostávat jakýkoli podíl.
  • Ještě poslední věc tady zmíním než tuto diskuzi definitivně opustím... je naprosto normální chtít podíl, pokud umožním někomu mým nástrojem (jako softwarem, ne věcí) vytvořit zisk ...krásně je to vidět na licencích pro domácnost a komerční využití - pro první jsou běžně antiviry a různé programy zadarmo, ale pokud je chcete do firmy a vydělávat s nimi peníze, tak za ně pěkně zaplatíte (=máte správně zaplatit a ne odkliknout při stáhnutí okénko že to máte pro soukromé užití, to se Vám může pak nemile vrátit při kontrole úřady)
    • Tohle je blbost. To je jako kdyby chtěl výrobce štětců kterými byla namalována Mona Lisa z ní podíl :D.
      Nástroj je nástroj. Tvůrce nástroje dostává zaplaceno tím, že ho prodal.
      Ano programy "zadarmo" které nejsou pod svobodnou licencí mají trochu jiný obchodní model. Ale doopravdy "zadarmo" taky nejsou. U antivirů se například jedná o dost významná statistická data které tímto způsobem získávají.
      Celá moderní licenční politika je dost prapodivná věc kde je rovnováha dost výrazně na straně tvůrců a je jen otázka času kdy tento zlatý důl bude výrazně omezen což se děje již dnes.
      A prosím nepleť do toho podporu a další nadstavbové služby které jsou k profesionálním nástrojům dodávané a za které se pořádně a oprávněně platí. Mluvíme pouze o nástroji bez nadstavbových služeb jako je třeba podpora.
  • Nesnášim ho. Dělá ze sebe dementa a lidi se tomu ještě smějou. U všeho ječí, jak bukvice, který se natrhla prrdel.
    • ucho
      Jednoduché řešení, můžeš ho ignorovat. Jestli píšeš, že u všeho ječí, tak jeho videa zjevně sleduješ.
      • Nebo možná na nějaký videa kouknul aby si mohl udělat názor, tendle pitomej argument: "komentuješ ho, tak na něj asi KOUKÁŠ" je opravdu stupidní, protože to vůbec není pravda .)
        • ucho
          ten youtuber ho nijak neomezuje. pokud na něj má potřebu nadávat, tak z něj mluví závist a nepřejícnost. není na tom nic stupidního. když někoho něco nezajímá, ignoruje to.
          • Ty máš ale dost. :-D Klasický fanoušek, který za každou cenu musí obhajovat svého oblíbence kecama o zakomplexovanosti a závisti.
          • Kecy, ano ten člověk ho neomezuje, to neznamená, že si na něj nemůže udělat názor...to že si někdo myslí, že dotyčný ze sebe dělá dementa kvuli sledovanosti neznamená rovnou závist...je "komik" a pak je komik, dělnická strana mě taky nijak neomezuje, to neznamená, že na ní nemám názor, justin bíbr mě taky neomezuje a přesto na něj mám názor, muslimský fanatici co unášej lidi nebo se odpalujou v autobusech mě také neomezují a přesto na ně mám názor...na všechny tylde věci mám negativní názor, přesto, že mě neomezují...znamená to, že jím závidím?
            • ucho
              příklad s muslimy je zcestný, příklad s bieberem je takový, že se ti nemusí líbit, ale pokud ho hatuješ, tak máš zjevně nějaký osobní problém a komplexy sám ze sebe...
            • Nesrovnávám, je to příklad, příklad že i negativní názor je názor...spíš bys měl uchitit toho justina bíbra...
            • ucho
              je rozdíl mít na někoho názor a na někoho nadávat a urážet ho. obávám se, že ty ten rozdíl ale nevidíš :D a to, že srovnáváš PewDiePie s muslimskými fanatiky, vypovídá o tvé pomatenosti...
  • Let's playe sleduju pravidelně, ale pokud někdo vydělá 4 miliony ročně za streamování cizího obsahu, není to v pořádku. Stojím na straně Nintenda, které tvrdí, že by měly mít herní firmy určitá procenta z výdělku takovýchto youtuberů.
    • takže youtuber by mel jeste platit firme za to ze propaguje jeji hru? *8*
      • Propaguje a zároveň na ní vydělává. Ano, měl by odvádět určité procento ze zisku.
  • Jack1947
    Možná že i tímhle je poznamenán úpadek herní společnosti, ne možná ale určitě. Nakonec by pak mohli vycházet hlavně hry na efekt - lets play kdy týpek s hlasem uapláclým mrdkou kvičí jak malá holka. Nevím jestli je na místě něco tomuhle nebožakovy závidět, zasvětit život pc a jo mít z toho 4melouny ale být furt jen u PC... vydělávat se dá přeci i jinak. Občas vyjít na čerstvý vzduch není nikdy k zahození. *3*

    Ha, jsem nečekal že tu bude tolik fanboyů lets playe. Mínusujem ostošest. *3*
    • TheGGG
      No ten týpek stejně jako jiní YTubeři dává solidní prachy na charitu, zato u tebe mám pocit že bys aj slepýmu z kalíšku kačku sebral.
      • Jack1947
        No napsat samozřejmně, může co chce... pokud to opravdu dělá prosím ale pokud jen kecá tak je stejný jako ostatní, pro mne nezajímavý uměle vytvoření panáci. *4*
        • TheGGG
          No, má svojí vlastní nadaci a několikrát se objevil na různých veřejných akcích, stejně tak i někteří další slavní YTubeři. Sledovat je nemusíš, ale pár tisíc haterů nic nenadělá s melouny fandů. To platí o všech YTuberech, každý z těch TOP má pár stovek haterů a statisíce fandů, už bys mohl pochopit, že když na ně budeš nadávat, nijak ti to nepomůže.
          • Jack1947
            Dobře, trochu pravdy na tom mém tvrzení ale je. To musí přpistit i ten největší hater, prostě musí.
            To s tou studenou sprchou a středobodem (tvého života?) sem nečetl. BTW nemám co si srovnávat... ale ani rozmazávat. Zbytečně táhlé vlákno.
            • Jack1947
              Nemá smysl, big missunderstanding over here... *3*
            • TheGGG
              nečetl? proč o tom teda píšeš? BTW: hater jsi tu ty, ne já
          • Jack1947
            Kdybych měl hodnotit, to cos vypotil za celé léta ty tady, tak moje jedno "uskočení" není tak hrozné a co chovám se uraženě? Jak se oslovujeme no ty vole ne ale to je nadávka a né tohle. Dá se s tebou i občas normalně psát tak si to nepokaž. *3*
            • TheGGG
              No ne, já si to pokazím u velkého džeka *8* .
              Já teda, když občas někomu řeknu "ty vole" tak to jako nadávku nemyslím. Je to sice pubertální a trapné, ale občas to ujede, když ale o někom řeknu to cos napsal o Pídýpájovy, určitě to bude větší a horší urážka. Takže se prober a dej si studenou sprchu (nebo možná radši ne, ještě dostaneš infarkt) a srovnej si to v hlavě.
              Díky
              BTW: středobode mého života, zkus zapojit mozek.
          • Jack1947
            Jak na ně nadávám? já je jen nesleduji a považuji je za spíše ztroskotance, co je v tom zanadávání je to můj osobní názor. Zdá se že si přestal chápat psaný text...
            • TheGGG
              WTF? Nevím jak se u vás oslovujete, ale to co jsi napsal je normální nadávka a vulgarismus. Tak se nechovej uraženě.
            • Jack1947
              Okey, klaním se a se sklopenou hlavou odcházím, já znám nadávání na někoho hlavně pod jinými pojmy ale ok ok... stejně se jedná o gramotnost... *7*
            • TheGGG
              Spartacus to vystihl, "lets play kdy týpek s hlasem uapláclým mrdkou kvičí jak malá holka" tomuhle se ve slušné společnosti říká nadávání. O gramatice nemluvě.
            • Jack1947
              Jasně, jen sem pčispěl svou troškou... ale tak nic no tak jsem si aspon "zatrollil". *2*
            • Cituju : lets play kdy týpek s hlasem uapláclým mrdkou kvičí jak malá holka. Nevím jestli je na místě něco tomuhle nebožakovy závidě.....

              Nadáváš jak to jen neječí jak malá holka a že je ubožák. Pak jestli ty chápeš text.Když už chceš trollit, nenabíhej si tak...
  • michaliuz18
    taky kkt zenstili skrieka jak stara pi*a , je mi z neho nagrcanie este ze som zrusil odber , ale ludi bavi sledovat debilov na youtube, hlavne je to zabavka pre deticky, ...ale aj tak je to len docasna slava cele toto youtube povolanie , odoberam asi tak dokopy 5tich cesko slovenskych youtuberov lebo z ostatnych mi je na grcanie hlavne ked som narazil na asasira ,dovi dopo ...ale nechcem sa tu nejak povysovat a hrat na dospelaka cize prdim na to ,youtube celebritky co v zivote nic nedokazali len sedia nonstop za PC a fetuju to
  • Ono si můžeme položit opačnou otázku - byly by některé hry tak úspěšné, kdyby nedostávaly příliv nových hráčů které navnadil oblíbený youtuber?
    • Přesně tak, pokud vývojáři chtějí podíl ze sledovanosti videí, tak youtubeři by měli dostat podíl ze zvýšeného prodeje her... prašť jako uhoď
  • Tento chlápek je tu pro lidi, co pozvrací stůl a pak jim to přijde náramně sofistikované. Tohle je můj názor. Nedokáži pochopit ten jeho humor. Naštěstí se mu zatím úspěšně vyhýbám a nikdo mi jeho tvorbu nevnucuje. Takže na pohodu. *5* Jen se divím, jak je možné z toho mít nějaký úspěch.
  • misho8723
    Tiež patrím k tým, ktorý úplne nechápu tento fenomén, ale na druhú stranu nechápem, kto z normálnych hráčov, ktorí majú záujem o hry si povie : „a mně bude stačit, když si to prohlídnu na YouTube?“ .. Ja si napríklad pozriem videa od GiantBomb alebo TotalBuscuit, kde hrajú tak polhodinku - hodinku nejakú novú hru, ale hlavne si to pozriem kvôli tomu, že tí ľudia sa vyznajú do hier, majú veľmi vtipné poznámky (nie výkriky a neviem aké rôzne zvuky) a takisto vidím normálne pasáže z hier, kde ich ľudia aj fakt hrajú tak ako sa majú hrať..
    Ak mám o hru záujme, tak isto si nepozriem celý jej priebeh na YT.. aj keď ide o príbehové, krátke alebo kratšie hry s priemernou hrateľnosťou (napríklad naposledy Murdered som si kúpil a aj dohral a bavil som sa pri nej)
    Ak si niekto pozrie video z priebehu celej hry a samotnú hru si nekúpi, tak podľa mňa tá osoba nemá záujem o kúpu tej hry od začiatku a tak firmy si nemajú čo pýtať od tých ľudí čo dávajú tie videa na YT.. skôr im robia reklamu.. a na druhú stranu, ak by si chceli herné firmy za toto pýtať peniaze, tak to už môžu všetci si pýtať od hocikoho peniaze - za recenzie, za názory, za články, za napodobňovanie, za nápady, atď..
    • To je bohužel stejný argument jako že ten kdo si stáhl nelegálně film by na něj do kina/půjčovny stejně nešel.... ale spoustu z nich by šlo, kdyby neměli jinou možnost
      • misho8723
        A ty čo zase porovnávaš? .. sledovanie hry nie je to isté ako hranie hry.. zatiaľ načo slúži film? na sledovanie .. hlavným zmyslom hier je aby ich niekto hral.. čiže či už doma alebo v kine, film stále len sleduješ.. zatiaľ čo, ak si nájdeš hru na YT, tak ju len sleduješ ako ju niekto iný hrá.. chceš mi teda povedať, že niekto kto hráva hry, tak pozerá na YT ako niekto iný hrá hry, ktoré by si inak kúpil sám a hral? niekoho takého by som fakt chcel vidieť a stretnúť teda :D a ešte chceš prirovnať to, že ak si niekto pozrie na YT prejdenie hry, že to je to isté ako keby si tú hru sám upirátil ? lebo ak hej, tak si totálne mimo
    • Nevím jaké zákony platí na Slovensku, ale u nás platí následující. Zkus si pročíst autorský zákon, o nekalé soutěži, patentech, reg. obchodních značkách, duševním vlastnictví... a možná spoustu zatím nepochopitelných věcí pochopíš.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit