Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • podle mne ma ta hra taky blbe nastavenou obtižnost, podle mne není spravny aby vam kvuli jedne chybe zemrel cely tým.
    kvuli troše risku a neštesti (treba nahodou sputite vic skupinek, neštastny zasah, panika atd) se vam zborti cela hra jako domeček z karet a to je imo blbost.
    chápu že je to jen hra a musí tam být nejak nastaveny herní mechaniky ale proste hrajete za elitni vojaky a oni netrefi ani prd, nekdo vedle nich zemre nebo utrpi zraneni a cely tým začne panikarit a dokonce strilet do vlastnich? snad jsou na to trenovaní.

    taky je divne že mate nekonečno munice, mužete strilet jen po davkach a pak treba každou chvili menit zasobnik atd.
    • TheGGG
      ale no tak maxíku, takový kovaný hc hráč jako ty a nedává si xcom? Dyť to bylo docela v poho, jen pár postav sem ztratil... Navíc paniku maj jen začátečníci, nikdy mi nezačal panikařit někdo s vyšší hodností... Navíc taky to chce nebýt jelito a nehrát to jak tahový CoD...
      • ja jsem ale hrál long war na brutal obtižnosti a byla to treti mise. ta hra proste na vyšší obtižnost nepromiji chyby, a to není jen moje zkušenost ale taky jsem videl nekolik letsplayu.
        na jakou obtižnost jsi to hral ty?
        • TheGGG
          já hrál bez long modu na classic...
          jinak nevím, proč hraješ na brutal obtížnost a pak tady brečíš že je to moc těžký...
          Dost mi to připomíná tento obrázek...
          http://i2.kym-cdn.com/photos/images/facebook/001/016/674/802.jpg
          • hezkej obrazek, trochu pripomina hrani na konzoli *2*
            • TheGGG
              "Nice try, Penguin. Nice try."
          • classic je pro babovky
            • další chuj co nechape psany text
            • Opravdu příspěvek do diskuze. Na tebe je očividně těžká obtížnost moc obtížná a obratem prohlásíš, že normální je pro trapáky? Tak si to prosím tebe v té palici srovnej. Osobně jsem hrál na obě obtížnosti a holt je těžší obtížnost těžší, to tak nějak patří k tomu.

              Obtížnosti mi přijdou alespoň v minulých hrách úplně v pořádku, daleko lepší než třeba u Arma her, kde jsem se nepřetlačil ani přes první misi na nejlehčí úroveň. :) Tam to bylo nefér.
            • TheGGG
              jenže tobě připadá hra nefér protože je těžká... to pak máš těžký...
            • nemam problem prohravat pokud je to fer; jinak ja nebrečim jen rikam co by mohlo byt lepší
            • TheGGG
              alespoň pak nebrečím na diskuzi jak je ta hra blbá, že nic neodpouští... To je jako kdyby sis koupil armu a pak nadával že tě pořád zabíjej a že je to moc symulátor...
    • Mě osobně nejvíce dojímalo v XCOM, když to voják vpředu dostal a pak se otočil a napálil to do kolegy. *1* Kdyby začal bezhlavě pálit na všechny strany ok, ale že si vyřizoval účty v bojové situaci to jsem mu nikdy neprominul a nikdy se nevrátil zpět jinak než v pytli. *16* Doufám, že mají paniku vyřešenou jinak, třeba kdyby začal zdrhat.

      Spoustě chybám se dalo zabránit, ale pokud člověk není kovaný taktik, tak si hra vyžádala dost času na pochopení.Třeba jsem ze začátku všem pořád dával overwatch a přitom bylo lepší přední řady přikrčit(tuším hunker down). A zadním nechat overwatch.
  • Vogon
    To víš,že přijde.Doufám,že ty taky,at ti konečně nakopou zadek.
  • Ked som hral tento novy Xcom prvy krat, tak som cakal povodnu hratelnost a bol som naozaj zklamany. Ale po case som so dal znovu s Enemy Within a uz som to bral ako inu hru a naozaj ma to bavilo. Na povodne ufo a jeho moznosti to sice nema, ale stale je to paradna takticka hra, tak snad dvojka bude este lepsia.
    • původní UFO vyšlo před 20 lety a měřilo 3 diskety .... byla to trochu jiná doba víme ? : )
  • První díl nebyl vůbec špatný, jen mě mrzel design emzáků. Přeci jenom bych rád střílel po "klasických" šedácích, kteří byli v originále. Bohužel design nových emzáků v díle druhém šel ještě dál a připomíná mi to spíš něco mýtického, než mimozemského, což mě bohužel ani nějak nemotivuje si hru zahrát.
    • main
      Souhlasim, taky se mezi nema necitim "doma", proste vetrelec je vetrelec :)
    • TheGGG
      naopak je jedině dobře, že přinesly nějaká trochu zajímavá monstra a né jen to na co jsou zvyklé konzervy...
  • po nepovedené jedničce, která na původní Xcomy neměla, jsem skeptický. Emzáky nešlo překvapit, jakmile člověk nějaké našel, tak se rozutekli, AI byla na urovni středně těžké mentální retardace. Ovládání bylo přizpůsobené konzolím, hra byla plná cutscén, které nešlo povypínat. Například v původních xcomech šlo nastavit rychlost pohybu panáčků, rychlost soubojů a nebyly tam trapné animace, tady člověk musel neustále čekat, až skončí kolo, až skončí animace. strategické možnosti byly osekané, nemožnost mít více základen. Otravný systém paniky, člověk si musel vybrat ze 3 misí jednu, ty další 2 byly nesplněné, což zvyšovalo paniku. V původních xcomech mohl člověk mít kolik základen a kolik letadel chtěl a mise mohl splnit klidně všechny s různými tými atd.
    • del0
      Ale tak na druhou stranu, aby si zase nebyl moc kritický - v novém XCOMu si můžeš customizovat vzhled vojáků. Sice to nemá žádný vliv na hratelnost nebo mechaniky, ale je to tam a je to cool. Zajímalo by mě, kolik času a peněz stojí tohle všechno vymodelovat, přitom je to naprosto k hov*u. Holt hry vyměnily herní hloubku za vizuál a bude to čím dál horší...
    • Blue.Shark
      Opomíjíš jeden zásadní fakt: XCOM se neprezentoval jako přesný remake, ale jako remake pozměněný pro dnešní hráče. Původní XCOM a UFO mám také rád, ale nový XCOM na tom není o nic hůř, ať koukám, jak koukám.
  • Jak to bude s genetickým a augumentačním vylepšením ?
    • KronosDeret
      taky mě zajímalo asi nejvíc.. přeci jenom jak něco smrdí transhumanismem, tak to žeru i s navijákem, ale zatím to vypadá, že bohužel minimálně ve vanila verzi Meld nebude...
      • Tak doufám, že nám místo toho nabídnou něco jinýho ! Čím víc možností jak si upravit svojí jednotku tím líp a navíc zrovna augumentace a genetický úpravy se pro xcom vyloženě hodí
  • Zničitelné prostředí - Tak jsem si u toho vzpoměl na Rebel Star .... tam taky šlo prostřelit zeď a vtrhnout na roboty a ... snad to i ustát . No pak přišlo Laser squad a na konci vývoje pak Ufo :Enemy Unknown - Tvůrčí hyperbola na vrcholu .

    Tenhle Xcom je asi nejlepší ostupnou strategií na Playstation (jednou z .... dvou ; tří existujících když si odmyslíme japonské ?) , na PC se mi tak pohodlně nehrálo ... no a dějově se tu ve dvojce recykluje pultanela z Aftershocku , ke kterému má tahle konzoloidní generace Xcomu asi stejně blíž ;)
  • Já vim, že se autor opravdu až křečovitě snaží napsat "vtipnej" článek, ale vyznívá to spíše trapně .-(
    Snad se neurazí když řeknu, že může být OK redaktorem v dnešních tuzemských poměrech, ale bohužel na zahraničí, nebo zkušenější/starší redaktory prostě nemá.
    • Možná by se ješte mohl prosadit v Maďarsku nebo dál na východ. *3*
  • Stale verim, ze vydaju aj verziu pre PS4-

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit